Ķīnas un ASV karogi

Ķīna ieviesīs nodevas lielam skaitam preču no ASV

37
(atjaunots 20:14 05.04.2018)
No 2. aprīļa Ķīna jau ieviesusi nodevas 128 preču importam no ASV, atbildot uz ASV administrācijas lēmumu palielināt tarifus tērauda un alumīnija importam.

RĪGA, 6. aprīlis — Sputnik. Pekina ievieš nodevas vairāk nekā simt precēm no ASV, paziņoja RIA Novosti, atsaucoties uz Ķīnas Centrālo televīziju.

"Ķīnas Valsts padome pieņēma lēmumu par nodevas ieviešanu 25% apmērā 106 precēm 14 kategorijās, kas tiek ievestas no ASV, tostarp sojas pupiņām, automašīnām un ķīmiskās rūpniecības produkcijai," – informēja Ķīnas Centrālā televīzija.

Šāda ir valsts atbilde pēc Vašingtonas publicētā Ķīnā ražoto preču plašā saraksta, ko plānots aplikt ar nodevām.

Tirdzniecības pasākumu ieviešanas termiņi būs atkarīgi no tā, kad Savienoto Valstu valdība paziņos par savu nodevu ieviešanu precēm no ĶTR, ziņo telekanāls.

Ķīna aicināja PTO locekļus pretoties ASV ekonomikas politikai

4. aprīlī Pekina aicināja visus Pasaules tirdzniecības organizācijas locekļus pretoties Vašingtonas protekcioniskajai politikai tirdzniecības sfērā, informēja Ķīnas pastāvīgais pārstāvis PTO Čžans Sjančens.

Viņš uzsvēra, ka ASV darbības nopietni sagrāvušas PTO pamatus un radījuši nebijušus draudus daudzpusējās tirdzniecības sistēmai.

Ķīna spers simetriskus atbildes soļus ASV lēmumiem, viņš piebilda.

"Tie ir nepieciešami pasākumi, lai reaģētu uz ārkārtas situāciju un attaisnotas darbības tirdznieciskā protekcionisma izplatīšanās apspiešanai," – uzsvēra Čžans Sjančens.

"Tirdzniecības karš"

Marta beigās ASV prezidents Donalds Tramps parakstīja memorandu "Par cīņu ar Ķīnas ekonomisko agresiju", kas ļauj ieviest ierobežojumus produkcijai no Ķīnas. ASV prezidents norādīja, ka Ķīnai tas varētu izmaksāt aptuven 60 miljardus dolāru.

Tramps uzsvēra, ka jaunie importa tarifi nepieciešami, lai aizsargātu "Amerikas nacionālo drošību", un pievērsa uzmanību tam, ka ASV tirdzniecības deficīts preču apmaiņā ar Ķīnu 2017. gadā sasniedzis rekordu – 375 miljardus dolāru.

No 23. marta saskaņā ar prezidenta rīkojumu spēkā stājušās nodevas tērauda ievešanai 25% apmērā un alumīnija importam 10% apmērā.

Ķīnas Valsts padomes vicepremjers Lu He informēja, ka Savienotās Valstis pārkāpj starptautiskās tirdzniecības noteikumus, kas kaitē Ķīnas interesēm, taču nenāk par labu arī ASV un visai pasaulei."

Rezultātā ar mērķi aizsargāt savas intereses un kompensēt zaudējumus Ķīna no 1. aprīļa ieviesusi nodevas 128 precēm no ASV. 120 precēm, tostarp augļiem nodeva sastāda 15%, astoņām precēm, tostarp cūkgaļai – 25%.

37
Pēc temata
Ķīna aicina Krieviju kopīgi pretoties Vašingtonas spiedienam
Donalds Tramps: Ķīna un Krievija met izaicinājumu mūsu interesēm
Ķīna atzinusi: Tramps ir bezcerīgs
Trampam līdzīgs suns: Ķīnā parādījusies neparasta statuja
Baltkrievija

"Meklē kaut kādu naudu": baltkrievu muitnieki atver kravas mašīnas no Baltijas

1
(atjaunots 11:21 24.09.2020)
Kravas automašīnu vadītāji sūdzas par to, ka nākas vairākas diennaktis stāvēt pie Baltkrievijas robežas muitas apskatei, turklāt muitnieki taujā, vai viņi kabīnē vai kravas kastē neved naudu. Kādu naudu meklē baltkrievu muitnieki?

RĪGA, 24. septembris — Sputnik. Jau vairāk nekā nedēļu pie Baltkrievijas robežām ar Eiropas Savienības valstīm veidojas gara kravas automašīnu rinda. Iebraucēji no Latvijas, Lietuvas un Polijas sūdzas par ilgām pārbaudes procedūrām. Dažkārt tās ilgst pat diennakti. Dažas automašīnas stāv rindā jau no piektdienas.

Iepriekš vēstīts, ka no 10. septembra starptautiskie pārvadātāji saņēma paziņojumus: kravas automašīnas ar kravu no Baltijas valstīm un Baltijas valstu reģistrācijas numuriem tiks aizturētas uz robežas rūpīgākai pārbaudei.

Kāda loģistikas kompānija Sputnik Baltkrievija pastāstīja, ka tagad pie robežas pārbauda visas kravas automašīnas, nejaušā kārtībā atver kravas. Pārstāvis konstatēja, ka tas ir jautājums – kā paveiksies: dažu palaiž ātri, citu vairākas reizes dzenā cauri rentgeniem. Loģistikas kompānija atzīmēja, ka katra kravas mašīnas dīkstāves diena nes zaudējumus 100 eiro apmērā.

Tagad noskaidrojies, ka, pārbaudot kabīnes un no Eiropas ievestās preces, muitnieki īpaši interesējas, vai tālbraucēji neved līdzi naudu. Šī informācija raisa interesi, jo nesen ES apsolīja piešķirt 53 miljonus eiro baltkrievu tautas atbalstam, bet Baltkrievijas Tieslietu ministrija norādīja, ka valsts teritorijā nereģistrētu fondu darbība ir nelikumīga. Nav gan zināms, vai starp abiem notikumiem ir kāda sakritība.

Iepriekš vēstīts, ka 2020. gada 17. septembrī Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko informēja, ka slēgs valsts robežu no rietumiem, ar Poliju un Lietuvu, kā arī pastiprinās drošību pie Ukrainas robežas.

Šajā laikā Baltkrievijas telekanāls pastāstīja, ka redakcija saņēmusi virkni atsauksmju par "nopietno kratīšanu" uz Baltkrievijas robežas ar Poliju, Latviju un Lietuvu. Rūpīgi pārbauda kravas transportā, dažkārt pārbaude ilgstot vairākas diennaktis. Ziņots, ka daži autovadītāji, kas steigušies šķērsot robežu, izmetuši pašu nopirktās preces, lai izvairītos no ilgas kavēšanās.

1
Tagi:
automašīnas, kravas, Baltija, Baltkrievija
Pēc temata
Lietuvas prezidents draud atbildēt uz ES atteikšanos ieviest sankcijas pret Minsku
ES nosauca termiņu, kad Lukašenko "pārstās" būt prezidents
Miljardi par apvērsumu: politologs pastāstīja, kā ES pārpērk baltkrievus
Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju

Kremlis sniedza komentārus par Putina un Makrona sarunu par Navaļniju

12
(atjaunots 09:33 24.09.2020)
Iepriekš franču mediji stāstīja, ka Krievijas prezidents ieteicis pievērsties arī citām versijām, kas skaidro incidentu ar Alekseju Navaļniju, piemēram, pēdām uz Latviju, kur dzīvo viens no "Novičok" izstrādātājiem.

RĪGA, 24. septembris — Sputnik. Mediju rīcībā nevar būt precīzi dati par Krievijas prezidenta Vladimira Putina un Francijas valsts vadītāja Emanuela Makrona tālruņa sarunas saturu, konstatēja Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš avīze Monde, atsaucoties uz saviem avotiem, apgalvoja, ka tālruņa sarunā ar Emanuelu Makronu septembra vidū Krievijas prezidents ieteicis pievērsties arī citām versijām, kas skaidro incidentu ar Alekseju Navaļniju, piemēram, pēdām uz Latviju, kur dzīvo viens no "Novičok" izstrādātājiem.

"Avīzes rīcībā nevarēja būt precīza informācija. Mēs nespējam noticēt tam, ka Elizejas pils apzināti (..) "nopludināja" presē abu prezidentu sarunas ierakstu. (..) Francija nevar tā rīkoties. Mēs tam pat negribam ticēt," publikāciju komentēja Peskovs.

Komentāru viņš sniedza, atbildot uz žurnālista jautājumu par to, vai Putins teicis Makronam, ka Navaļnijs varējis saindēties pats, vai šī informācija ir nepatiesa.

Preses sekretārs piebilda, ka raksts "nepavisam ne precīzi atstāsta formulējumus".

"Patiesību sakot, diezin vai tas varēja būt precīzs, pretējā gadījumā tas nozīmētu, ka mūsu franču partneri apzināti nodevuši medijiem sarunas saturu, (..) kas nebūt neatbilst diplomātiskajai praksei. Esam pārliecināti, ka tā nav," atkārtoti uzsvēra Peskovs.

Noslēgumā viņš norādīja, ka Putins un Makrons bieži vien nepiekrīt viens otram, taču tas nekaitē konstruktīvam dialogam.

Krievijas Korupcijas apkarošanas fonda dibinātājs Aleksejs Navaļnijs tika hospitalizēts 20. augustā Omskā, kad viņam kļuva slikti lidmašīnā. Pēc izmeklēšanas mediķi diagnosticēja vielmaiņu traucējumu, kura rezultātā strauji krities cukura līmenis asinīs. Pagaidām nav zināms, kāds bijis tā iemesls, taču nekādas indes pacienta urīnā un asinīs netika atrastas.

Divas dienas vēlāk Navaļnijs tika pārvests uz Vāciju. Drīz pēc tam Vācijas valdība, atsaucoties uz kara mediķiem, paziņoja, ka Krievijas valstspiederīgais saindēts ar vielu no kaujas vielu grupas "Novičok".

Zināms, ka Vācijas izlūkdienestam BND bija piekļuve "Novičok" no 90. gadiem. Turklāt tas pētīts aptuveni 20 rietumvalstīs, arī Lielbritānijā, ASV, Zviedrijā un Čehijā.

Krievija saskaņā ar prezidenta dekrētu no 1992. gada pārtraukusi izstrādes ķīmisko ieroču jomā un 2017. gadā likvidēja visus šo vielu krājumus. To apstiprināja OPCW.

Trešdien Navaļnijs izrakstīts no stacionāra, viņa stāvoklis ir apmierinošs, ārstējošie speciālisti pieļauj, ka viņs izveseļosies pilnībā.

12
Tagi:
Vladimirs Putins, Makrons
Pēc temata
Vācija Alekseju Navaļniju piespiedīs klusēt
Krievijas ĀM: OPCW organizēja veselu operāciju, lai paņemtu Navaļnija analīzes
Krievijas vēstnieks atbildēja uz Vācijas prasību izmeklēt incidentu ar Navaļniju