Ukrainas parlamenta deputāte Nadežda Savčenko

Nadežda Savčenko publicējusi Ukrainas pārbūves plānu

19
(atjaunots 09:21 05.04.2018)
Ukrainas parlamenta deputāte Nadežda Savčenko uzskata, ka valsts jāsadala jaunās administratīvās vienībās – kopienās ar 120-150 tūkstošiem iedzīvotāju.

RĪGA, 4. aprīlis — Sputnik. Ukrainas parlamenta deputāte Nadežda Savčenko sastādījusi detalizētu plānu valsts politiskās sistēmas maiņai, vēsta RIA Novosti. Tā teksts publicēts politiķes lapā Facebook.

Nadežda Savčenko ierosina organizēt Ukrainas tautas skaitīšanu, sākt apdzīvoto vietu dokumentēšanu un resursu inventarizāciju, kā arī veikt vēlēšanu sistēmas grozījumus, kas ļautu pilsoņiem atsaukt deputātus.

Savā plānā deputāte apraksta tiesu sistēmas un varasiestāžu struktūru, kuras apstākļos iedzīvotājiem radīsies iespēja tieši ievēlēt reģionālos policijas vadītājus un tiesu priekšsēdētājus.

Nadežda Savčenko raksta arī par to, ka valsts jāsadala jaunās administratīvās vienībās — kopienās ar 120-150 tūkstošiem iedzīvotāju.

"Kāpēc šī koncepcija tik ļoti nepieciešama ukraiņiem? Tāpēc, ka tās pamatā ir ukraiņu dabiskais dzīves veids un pasaules uzskats, tāpat kā patiesa demokrātija, nevis tā, ko radījuši mūsdienu politiķi," — uzskata deputāte.

Patlaban Nadežda Savčenko ir arestēta. Viņa apsūdzēta par valsts apvērsuma mēģinājumu Ukrainā un terorakta sagatavošanu.

Apsūdzības pret deputāti izvirzītas sakarā ar Gūstekņu atbrīvošanas centra "Virsnieku korpuss" vadītāja Vladimira Rubana lietu — viņš tika aizturēts ar lielu ieroču partiju, kad centās pamest pašpasludinātās Doņeckas Tautas Republikas teritoriju.

Pati Savčenko atzina, ka palīdzējusi izvest no Donbasa ieročus un zīmējusi shēmas Kijevas valdības kvartāla iznīcināšanai, taču paziņoja, ka tas viss bijis "sirreālisms un politiskā provokācija".

Pēc aresta deputāte pieteikusi badastreiku.

19
Pēc temata
Savčenko atzinusies: vienas varones trajektorija
Savčenko nosaukusi Porošenko par tautas ienaidnieku
Nadežda Savčenko: Augstākajā Radā strādā auni