ASV jūras kājnieki mācībās Norvēģijā

Norvēģija gatavojas karam ar Krieviju: jūras kājnieki mācās cept zivis salā

100
(atjaunots 14:43 03.04.2018)
Norvēģu jūras kājnieki mācībās vairākas nedēļas pārvietojas uz slēpēm, ceļ būdas, šauj un trenējas iztikt bez gaismas.

RĪGA, 3. aprīlis — Sputnik. Jau trīs mēnešus Lofotu salās norvēģu jūras kājnieki apgūst iemaņas karam pret Krieviju, kura mācību scenārijā nodēvēta par Nordvestiju. Ar šīm mācībām Norvēģija apstiprina solidaritāti ar partneriem NATO, paziņoja 2. jūras kājnieku grupas komandieris apakšpulkvedis Harro de Vrisa, kura teikto citē Norvēģijas Aizsardzības ministrija. Informāciju pārpublicējis portāls InoSMI.

Krievija aizvien skaļāk liek sevi manīt pasaules arēnā, modernizē armiju, organizē militārās mācības, kas satrauc NATO. Piemēram, runa ir par pērnajiem Krievijas un Baltkrievijas manevriem "Rietumi".

Tāpat Norvēģija pievērš uzmanību Krievijas izlūkdienestu aktivitātes pieaugumam.

"60 kilometru attālumā no Norvēģijas robežas atrodas Krievijas armijas bāze, un mēs vērojam izlūku aktivitātes pieaugumu. Piemēram, netālu no Harstades (kur atrodas sabiedroto mācību centrs — red.) negaidīti parādījās Krievijas zvejnieku kuģi, pilni ar antenām, un dažas dāmas īpaši interesējas par mūsu kareivju misijām," — stāstīja Frīzs.

Turklāt globālās sasilšanas dēļ tuvākajā nākotnē Ziemeļu Ledus okeānā, domājams, parādīsies no ledus brīvs maršruts kravu piegādēm no Āzijas uz Eiropu, kas interesē Krieviju. Turklāt Arktikā atrastas ievērojamas naftas un gāzes rezerves.

Visi šie faktori satrauc Norvēģijas militārpersonas, un šogad modernizēti arktiskās sagatavošanas kursi, kuri tika izstrādāti jau 1971. gadā. Arktiskajās mācībās pēdējo trīs mēnešu laikā tika izspēlēts scenārijs, saskaņā ar kuru ienaidnieka spēki no Nordvestijas cenšas nostiprināties Norvēģijā. Jūras kājnieku korpusam, ko komandēja norvēģi, nācās "atvairīt uzbrukumu" ziemeļos Elvenesa ciema tuvumā, ziņo Norvēģijas AM.

Zemas temperatūras apstākļos jūras kājnieki var noturēties nedēļu, taču ilgstoša uzturēšanās, vismaz 15 grādu apstākļos ir pavisam cits uzdevums.

Izdzīvošanas kursu "Arktikas kustībā" veido četras daļas. Mācības sākas ar nedēļu ilgu teorētisko kursu, kam seko trīs nedēļas ilgas lauka nodarbības: slēpošana, darbs ar pretlavīnu iekārtām, orientēšanās tumsā un siltuma saglabāšana.

Vispirms dalībnieki dzīvo plašās teltīs, taču pakāpeniski komforta zona sašaurinās. Jūras kājnieki paši būvē mājokļus no krūmu zariem.

"Aukstums var ietekmēt visas jūsu funkcijas; mums jābūt izturīgiem," — uzskata seržants Deniss. Viņa kolēģis Jeruns piebilda: "Tā ir lieliska pieredze. Visvairāk lepojos ar mūsu būdu. Mēs to labi uzcēlām. Mums šeit jāpārnakšņo ar nelielu daudzumu apģērba un ēdiena. Ir patīkami izcept zivis ugunskurā…" — viņš stāstīja.

Viena nedēļa veltīta šaušanas mācībām. Apmācību noslēgumā paredzēta kontroles nodarbība.

Krievijas un NATO attiecības pasliktinājās pēc Krimas pussalas iedzīvotāju lēmuma pievienoties Krievijai un konflikta sākuma Ukrainas austrumos. Sakarā ar to, ka no Krievijas puses pieaugot "agresija", NATO pieņēma lēmumu par militārās klātbūtnes paplašināšanu Austrumeiropā.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs ir pārliecināts: NATO ir informēta par to, ka Maskava neplāno nevienam uzbrukt, taču aizbildinās ar "agresiju", lai dislocētu pie Krievijas robežas lielu skaitu tehnikas un karavīru.

100
Pēc temata
Baltijas valstis – mazā un vidējā darbības rādiusa ieročnesēji
Vladimirs Žirinovskis: Mēs vienkārši brīdinām par iespējamām sekām
Pie sarkanās līnijas: kā ASV plāno "apturēt Krievijas agresiju"
Baltija gatavo bērnus partizānu karam: maskēšanās un krosi ar AK-47 maketiem
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

10
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

10
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā
S-400

Turcija pastāstīja par S-400 izmēģinājumiem un atbildēja uz ASV pretenzijām

14
(atjaunots 11:38 26.10.2020)
Turcija informēja, ka turpinās sadarbību ar sabiedrotajiem, taču nevar pieņemt tādus paziņojumus, kā "esam gatavi pārdot, tomēr Kongress aizliedz piegādes", norādīja Turcijas aizsardzības ministrs Hulusi Akars.

RĪGA, 25. oktobris — Sputnik. Turcijas aizsardzības ministrs Hulusi Akars apstiprināja, ka valsts veikusi Krievijas Federācijā iepirkto zenītraķešu kompleksu S-400 izmēģinājumus, un norādīja, ka tas ir plānveida darbs kontrakta ietvaros, vēsta RIA Novosti.

Turcija laida klajā starptautisko paziņojumu Navtex par artilērijas mācībām Sinopas pilsētas rajonā Melnās jūras reģionā. Iepriekš jau ziņots, ka Turcija sekmīgi izmēģināja Krievijā iepirktās PGA sistēmas S-400 valsts ziemeļos, visas palaistās raķetes trāpījušas mērķos.

ZRK S-300 Antei-2500
© Sputnik / Алексей Филиппов

"Katra aizsardzības rūpniecības produkcijas iepirkuma kontrakta ietvaros paredzēti izmēģināumi. Tā ir iepirkuma programmas daļa, tīri tehniska darbība," Hulusi Akars paziņoja telekanālam NTV.

Fakts, ka Turcija iepirkusi zenītraķešu kompleksus S-400 Krievijā, nenozīmē, ka tā attālinājusies no NATO, Ankara vēl aizvien ir gatava iegādāties amerikāņu sistēmas Patriot, paziņoja Akars.

"S-400 bija nevis iegriba, bet nepieciešamība un nenozīmē mūsu attālināšanos no NATO. Tomēr nepieciešamības dēļ un gadījumā, ja mums tiks garantēta tehnoloģiju nodošana, kopēja ražošana un piegādes kalendārs, mēs varam iepirkt Patriot vai SAMP-T. Turcija arī iepriekš ir centusies izstrādāt alternatīvus variantus ar sabiedrotajiem un turpinās darbu. Mēs nevaram pieņemt tādus paziņojumus, kā "esam gatavi pārdot, tomēr Kongress aizliedz piegādes", Turcijas aizsardzības ministra teikto citēja telekanāls NTV.

Viņš piebilda, ka S-400 "neintegrēs NATO PGA sistēmā un Turcija izpildīs visas savas saistības alianses ietvaros".

Pie tam Ankara nedomā lūgt Vašingtonas atļauju ZRK S-400 izmēģinājumiem, paziņoja Turcijas prezidents Tajips Erdogans.

Iepriekš ASV Valsts departamenta pārstāve Morgana Ortagusa paziņoja, ka ASV "apņēmīgi nosodīs" Ankaras soļus, ja apstiprināsies informācija par izmēģinājumiem. Vašingtona pat piedraudēja Turcijai ar "nopietnām sekām", ja ZRK tiks aktivizēti.

"Jā, Sinopā notika, notiek izmēģinājumi. Un mēs nedomājam tiem lūgt ASV atļauju. Tātad šie kungi ir noraizējušies par to, ka šeit ir Krievijai piederoši ieroči," Erdogans uzsvēra sarunā ar žurnālistiem.

Viņš konstatēja, ka Ankara ir noskaņota apņēmīgi un turpinās nosprausto ceļu.

Viņš piezīmēja, ka Turcija neatsakās no amerikāņu pretgaisa sistēmu Patriot iepirkuma un ir gatava turpināt pārrunas par šo jautājumu ar ASV.

Krievijas jaunāko ZRK S-400 piegādes, kas radīja krīzi Turcijas un ASV attiecībās, sākās 2019. gada jūlija vidū. Vašingtona pieprasīja Ankarai atteikties no darījuma un to vietā iepirkt kompleksus Patriot, turklāt piedraudēja atlikt jauno iznīcinātāju F-35 pārdošanu vai pat atcelt darījumu, kā arī ieviest sankcijas. Ankara atteicās pakļauties un turpināja pārrunas par nākamās S-400 partijas iegādi.

14
Tagi:
S-400, Krievija, Turcija
Pēc temata
Redzamas kā mušas uz griestiem: Turcija izmēģina S-400 pret ASV iznīcinātājiem
Eksperts: ASV neizdodas Turciju nospiest uz ceļiem Krievijas S-400 jautājumā
Patriot to nespēj: eksperts paskaidroja, kāpēc Turcija izvēlējusies S-400
Kāpēc Indija gatava atvēlēt 2 miljardus par Krievijas iznīcinātājiem MiG-29 un Su-30