Polijā tika parakstīta vienošanās par ASV PGA Patriot sistēmu piegādi

Polija plāno izvietot nopirktos ZRK Patriot pie Krievijas robežas

67
(atjaunots 10:13 29.03.2018)
Visas ASV iegādātās raķešu iekārtas tiks nodotas Polijas nacionālajai pretraķešu aizsardzības sistēmai "Visla".

RĪGA, 29. marts — Sputnik. Pie Krievijas rietumu robežām turpinās NATO bruņutehnikas, raķešu sistēmu un dzīvā spēka aktīva koncentrācija, vēsta Sputnik Igaunija.

Polijas Nacionālās aizsardzības ministrijas preses dienests informēja, ka trešdien, 28. martā Varšavā aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks parakstījis vienošanos par ASV PGA sistēmu Patriot piegādēm valstij. Plānots, ka pirmajā partijā tiks piegādātas 16 starta iekārtas, četras radiolokācijas stacijas un 208 raķetes.

"Par PGA Patriot un tās kontroles sistēmu mēs samaksāsim 4 miljardus 750 miljonus dolāru. Tā ir laba cena," – darījumu komentēja ministrs.

"Polija būs drošāka, tāpēc stiprāka," – apgalvoja ASV vēstnieks Polijā Pols Džonss, kurš piedalījās līguma parakstīšanas ceremonijā.

Savukārt Polijas prezidents Andžejs Duda apgalvoja, ka līdz ar ASV PGA sistēmu Patriot iegādi Polija pievienojas "elitārām valstīm". "Tā ir absolūti jauna lappuse Polijas vēsturē un it īpaši Polijas armijas vēsturē," – viņš uzskata.

2018. gada aprīlī Polijas bruņoti spēki saņems no amerikāņiem radaru, kā arī vēl lielāku skaitu raķešu. ZRK Patriot nonāks Polijā tikai 2022. gadā. ASV iegādātais raķešu bruņojums tiks dislocēts Krievijas robežas tuvumā Polijā veidojamās nacionālās pretraķešu aizsardzības sistēmas "Visla" ietvaros.

Dīvaina sakritība

Jāpiebilst, ka reiz īpašvārdu "Visla" Hitlers izmantoja karaspēku grupas nosaukumam, kas tika sapulcēts Berlīnes aizsardzībai 1945. gada janvārī. To komandēja SS reihsfīrers Heinrihs Himlers. Armiju grupu "Visla" sakāva padomju armija, un tās atliekas padevās gūstā 1945. gada maija sākumā.

2017. gada jūlijā ASV prezidenta Donalda Trampa vizītes laikā Varšavā Polijas Nacionālās aizsardzības ministrija un ASV Aizsardzības ministrija parakstīja vienošanos par kompleksu Patriot piegādi Varšavai. Pirmajā posmā – 2021.-2022. gg. – Polija saņems divas baterijas Patriot ar raķetēm PAC-3 MSE un kontroles un sakaru elementiem IBCS.

2017. gada augustā darījums par ASV PGA sistēmu piegādi Polijai gandrīz tika lauzts. Polijas Nacionālās aizsardzības ministrija piedraudēja ASV lauzt līgumu par Patriot piegādi, ja ASV nenodos Varšavai tehnoloģijas, kas ļaus poļiem pašiem ražot raķetes.

Polijas NAM pieprasīja vispirms nodot kompleksās kontroles sistēmas IBCS, radaru sistēmas PAC-3 un starta iekārtu tehnoloģijas elementus. Vēlāk bija plānots saskaņot slepenās informācijas nodošanas noteikumus, kas ļaus Polijā radīt raķešu SkyCeptor un radaru uz gallija nitrīda bāzes ražotni.

67
Temats:
NATO austrumu flangā (198)
Pēc temata
Daļa Grībauskaite vēlas atstāt Lietuvā amerikāņu Patriot
Krievijas AM: NATO plāno karaspēka ātrāku pārvešanu pie Krievijas robežām
ASV izvietojušas Lietuvā zenītraķešu kompleksu Patriot
Maijā un jūnijā Latvijā notiks vērienīgas NATO mācības
Kims Čenuns

Pēc trīs nedēļas ilgas prombūtnes Kims Čenuns no jauna parādījies publikā

4
(atjaunots 08:37 25.05.2020)
Šopavasar Kims Čenuns jau otro reizi uz ilgu laiku pazūd no publikas redzesloka: arī aprīlī viņu publikā neredzēja aptuveni trīs nedēļas, pa šo laiku paspēja parādīties baumas, ka KTDR līderis ir smagi slims un pat miris.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. KTDR līderis Kims Čenuns aizvadījis paplašinātu Korejas Darba partijas Centrālās militārās komitejas sēdi, vēsta Sputnik Baltkrievija ar atsauci uz Korejas Centrālā telegrāfa aģentūru.

Informācija par sēdi tika publicēta svētdien, taču tās norises datums netiek precizēts. Bet ir zināms, ka rīkojumi, kas tika parakstīti šīs sēdes rezultātā, tika publicēti 23. maijā.

Šopavasar Kims Čenuns jau otro reizi uz ilgu laiku pazūd no publikas redzesloka: arī aprīlī viņu publikā neredzēja aptuveni trīs nedēļas, pa šo laiku paspēja parādīties baumas, ka KTDR līderis ir smagi slims un pat miris. Pēc tam 1. maijā Kims Čenuns piedalījās minerālmēslojumu rūpnīcas atklāšanas ceremonijā, pēc kuras atkal uz laiku pazuda.

4
Tagi:
Kims Čenuns
Pēc temata
Kims Čenuns izmēģinājis "jaunu ieroci"
Kims Čenuns ir dzīvs: Ziemeļkorejas valsts radio pastāstīja, kas noticis
Kims Čenuns pirmo reizi 20 dienu laikā parādījies publikas priekšā
Covid-19

Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu

30
(atjaunots 17:03 24.05.2020)
Saskaņā ar pētnieku prognozēm, ASV izdosies tikt galā ar pandēmiju ātrāk, nekā tā tiks uzveikta pārējā pasaulē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Singapūras Tehnoloģiju un dizaina universitātes pētnieki aprēķinājuši aptuveno Covid-19 pandēmijas beigu datumu, raksta Bb.lv.

Saskaņā ar viņu pētījumu, pasaule spēs mierīgi uzelpot ap 2020. gada decembri, savukārt ASV pārvarēs vīrusu jau septembrī.

Saviem aprēķiniem zinātnieki izmantoja infekcijas izplatības matemātisko modeli, kurā tika ņemta vērā saslimstības dinamika, inficēto un izveseļojušos statistika, tā saucamais SIR modelis.

Tāpat pētnieki uzsvēra, ka viņu prognozes var būt neprecīzas, tādēļ nav vērts balstīties uz to karantīnas ierobežojumu mīkstināšanai daudzās valstīs.

"Pārmērīgs optimisms, kas balstās uz kaut kādām prognozēm, draud ar to, ka var novājināt mūsu disciplīnu un paškontroli, kas novedīs pie straujas inficēto skaita izaugsme," paziņoja zinātnieki.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā tika veikti 1203 Covid-19 testi, un tikai viens tests izrādījies pozitīvs.

Tiek ziņots, ka Latvijas slimnīcās ārstējas 25 Covid-19 pacienti. Diviem no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 99 049 koronavīrusa testi. Inficējušies 1047 cilvēki, 712 inficētie ir izveseļojušies, 139 pēc ārstēšanās tika izrakstīti no slimnīcām, 22 cilvēki nomira.

30
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai Covid-19 var izplatīties ar ūdeni: Latvijas zinātnieki atskaitās par pētījumu
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Imunologs nosauca Covid-19 epidēmijas beigu nosacījumu katrā valstī
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību
Tūristi fotografējas ar Maija grāfa festivāla dalībniekiem Rīgā

Tūrisma glābšanai Latvijā ir nepieciešamas oriģinālas idejas

0
(atjaunots 10:07 25.05.2020)
Latvijas tūrisma nozare ir sabrukusi Covid-19 dēļ, un tagad tās atjaunošanai būs nepieciešami nestandarta risinājumi. Padomājiet, vai jums ir šādi risinājumi, aicina Rīgas Tūrisma attīstības biroja vadītājs Jānis Jenzis.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Rīgas Tūrisma attīstības biroja vadītājs un Latvijas Restorānu biedrības vadītājs Jānis Jenzis radio Baltkom intervijā neslēpa, ka Latvijas tūrisma nozarē ir nopietnas problēmas.

Taču šo nozari ir iespējams glābt, tikai šim nolūkam ir nepieciešama nestandarta pieeja.

Ir nepieciešamas oriģinālas idejas, uzskata Jenzis un aicina visus, kam tādas ir, ziņot par tām Tūrisma attīstības birojam. Savukārt finansēt šīs idejas, pēc Jenža domām, var gan no Rīgas budžeta, gan no Valsts kases.

Tāpat Jenzis pastāstīja, ka tiek pat plānots sarīkot oriģinālu ideju hakatonu, lai savāktu pēc iespējas vairāk ideju. Hakatona laikā dažādu nozaru speciālisti kopā risina kaut kādu problēmu noteiktā laika garumā.

Iepriekš Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente Inga Kavaca pastāstīja, ka finanšu situācija nozarē ir smaga, taču pagaidām neviena tūrisma kompānija Latvijā nav paziņojusi par darbības apturēšanu.

Pēc viņas sacītā, kas būs tālāk – tas ir atkarīgs no tā, cik ātri braucieni tiks atjaunoti pilnā apjomā. Kolīdz kļūs iespējami lidojumi un tiks atvērtas robežas, tūrisma operatori ir gatavi sniegt pakalpojumus un plāno sarīkot visus sezonas sākumā ieplānotos ceļojumus.

Kavaca atzīmēja, ka tūrisma nozare atdzims pakāpeniski. Sākumā cilvēki ceļos apkārt Latvijai, pavadot dažas dienas viesnīcās un viesu namos, kas atbalstīs vietējo ekonomiku. Tagad, kad tika atvērtas robežas starp Baltijas valstīm, kļūs iespējami ceļojumi uz Igauniju un Lietuvu. Pēcāk tiks atvērtas ES iekšējās robežas un ceļot varēs apkārt visai tās teritorijai. Un par pēdējo posmu kļūs braucieni ārpus ES robežām.

0
Tagi:
tūrisms
Pēc temata
Tūrisma operatoru asociācijas vadītāja: ceļojumi vairs nebūs tādi, kādi tie bija
Bulgārija atvērusi robežu visiem ES pilsoņiem
Grieķija piesaistīs tūristus ar cenu samazināšanu
Itālijā pastāstīja, kā atcels karantīnu