NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs

NATO samazina Krievijas pastāvīgās pārstāvniecības darbinieku skaitu

23
(atjaunots 16:28 28.03.2018)
Ziemeļatlantijas alianse pieņēmusi samazināt par trešdaļu Krievijas pastāvīgās pārstāvniecības NATO darbinieku skaitu, taču neapturēs Krievijas un NATO Padomes organizācijas darbu.

RĪGA, 28. marts — Sputnik. NATO samazina par 10 cilvēkiem Krievijas pastāvīgās pārstāvniecības NATO darbinieku skaitu – šāds lēmums pieņemts atbildē pēc incidenta Solsberijā, paziņoja alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Krievijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka šādas rīcības rezultātā būtiski samazināsies dialoga iespējas, un Maskava atbildēs uz šo soli, vēsta RIA Novosti.

"NATO Padome samazina Krievijas pastāvīgās pārstāvniecības NATO darbinieku maksimālo skaitu par 10 cilvēkiem saskaņā ar manu lēmumu. Rezultātā darbinieku skaits sastādīs 20 cilvēkus," – paziņoja Stoltenbergs 27. martā.

NATO ģenerālsekretārs informēja, ka atcēlis alianses piekrišanu Krievijas pastāvīgajā pārstāvniecībā akreditētu septiņu darbinieku iecelšanai, un noraidīs pieprasījumu izsniegt akreditāciju vēl trim pastāvīgās pārstāvniecības darbiniekiem. Viņš norādīja, ka šo soli uzskata par "proporcionālu un juridiskajām saistībām atbilstošu".

"Mūsu darbības atspoguļo nopietnas bažas drošības jautājumā, ko pauž visi sabiedrotie, un tas ir koordinēts starptautiskā darba elements reakcijā uz Krievijas darbību. Tās ir proporcionālas un atbilst mūsu juridiskajām saistībām," – viņš paziņoja žurnālistiem.

Pie tam Stoltenbergs uzsvēra, ka lēmums samazināt Krievijas pārstāvniecības darbinieku skaitu organizācijā negroza alianses politiku attiecībā pret Krieviju, Krievijas un NATO Padomes kārtējās sēdes organizācijas darbs netiek apturēts.

"Šīsdienas lēmums nemaina NATO politiku attiecībā ar Krieviju. NATO joprojām ievēro savu divējādās pieejas politiku, kas savieno spēcīgu aizsardzību un gatavību dialogam, ieskaitot Krievijas un NATO Padomes nākamās sēdes sagatavošanas darbu," – apgalvoja Stoltenbergs.

Atbilde būs

Maskava noteikti atbildēs uz Krievijas pastāvīgās pārstāvniecības NATO darbinieku skaita samazināšanu, aģentūrai RIA Novosti pastāstīja Krievijas ĀM.

"Šis NATO solis būtiski samazina iespējas tāda dialoga sākšanai (starp Maskavu un aliansi – red.), kas ļoti nepieciešams pašreizējā sarežģītajā situācijā ar drošību Eiropā," – pastāstīja aģentūras sarunbiedrs.

Viņš uzsvēra, ka "atbilde būs noteikti". "Mēs to pārdomāsim un noteikti sniegsim," – piezīmēja informācijas avots Ārlietu ministrijā.

ĀM pārstāvis paskaidroja, ka pēdējā laikā Krievija dzirdējusi "signālus par Stoltenberga vēlmi veicinat dialogu ar Krieviju jautājumos, ko var uzskatīt par neatliekamiem." Viņš piebilda: "Patlaban pastāv ievērojama spriedze, tostarp Eiropā, ņemot vērā NATO lēmumu izpildi par militāro nostiprināšanos mūsu robežu tuvumā. Protams, nepieciešama izlāde."

Iepriekš 16 ES valstis, kā arī ASV, Kanāda, Norvēģija, Ukraina un vairākas citas valstis pieņēma lēmumu izsūtīt Krievijas diplomātus sakarā ar incidentu Solsberijā. Piemēram, ASV valdība informēja, ka tiks izsūtīti 48 diplomāti un 12 Krievijas misijas ANO darbinieki, kā arī slēgts Krievijas Ģenerālkonsulāts Sietlā. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņoja, ka Krievija noteikti atbildēs uz rietumvalstu "nekaunīgo rīcību".

"Atbildēsim, nešaubieties, jo, protams, neviens nevēlas pieciest tādu nekaunību, un arī mēs to necietīsim," – paziņoja Lavrovs 27. martā Taškentā, kur ieradies darba vizītē.

23
Pēc temata
Londona izsniegusi orderus "apšaubāmu" Krievijas īpašumu arestam
Vairākas ES valstu Ārlietu ministrijas izsaukušas Krievijas vēstniekus
Latvija izsūta Krievijas diplomātu un "Aeroflot" pārstāvniecības vadītāju
Mediji: Tramps ir gatavs sekot ES piemēram un izsūtīt Krievijas diplomātus
Times: aptuveni 20 Eiropas valstis plāno izsūtīt Krievijas diplomātus
Ārsts. Foto no arhīva

Vai ar koronavīrusu var slimot mūžīgi? Zinātnieki izsaka pieņēmumus

24
(atjaunots 08:27 08.03.2021)
Amerikāņu zinātnieki veica pētījumu un secināja, ka cilvēki ar novājinātu imūnsistēmu var slimot ar Covid-19 daudz ilgāk nekā pārējie.

RĪGA, 8. marts — Sputnik. Dienvidkalifornijas Universitātes zinātnieki noskaidroja, ka daži cilvēki var slimot ar koronavīrusu ļoti ilgi, jo novājinātas imunitātes dēļ viņu organisms nespēs veidot antivielas, raksta Mixnews.lv, atsaucoties uz pētījumu medRxiv portālā.

Pētījuma autori izanalizējuši trīs cilvēku datus — divu bērnu vecumā līdz pieciem gadiem un vīrieša vecumā no 20 līdz 25 gadiem — kuri cieš no leikēmijas un bija inficēti ar Covid-19. Tika konstatēts, ka vīrusa pēdas palikušas pacientu organismā 162 dienu laikā kopš inficēšanās brīža.

Zinātnieki secināja, ka cilvēki ar novājinātu imunitāti nespēj pretoties koronavīrusam. Turklāt pētījuma dalībnieku organismos tika atrastas mutācijas, daļa no kurām var "palīdzēt" vīrusam paslēpties no imūnsistēmas.

Sakarā ar pētījuma rezultātiem, amerikāņu zinātnieki aicina pārskatīt infekcijas kontroles pasākumus pacientu ar novājinātu imunitāti kopšanai. Pēc speciālistu domām, šādiem pacientiem pastāvīgi jānovēro vīrusa iespējamās mutācijas organismā.

Koronavīrusa pandēmija, kas izplatījās 2020. gadā, aptvērusi gandrīz visu pasauli. Kopā pasaulē, saskaņā ar Džonsa Hopkinsa universitātes datiem, fiksēti vairāk nekā 114 miljoni Covid-19 gadījumu, kuru vidū vairāk nekā divarpus miljoni beigušies letāli. Lielākais koronavīrusa infekcijas un mirušo skaits reģistrēts ASV, Brazīlijā un Indijā.

Pasaules Veselības organizācija iepriekš ziņoja, ka pandēmijas noslēguma termiņu prognozes sniegt ir grūti, tomēr, lai pēc iespējas ātrāk atgrieztos pie ierastās dzīves ir jāievēro sanitārie pretepidēmijas pasākumi un jāvakcinē lielākā daļa pasaules iedzīvotāju.

Tikmēr Bloomberg aģentūra aprēķinājusi, ka esošos vakcinācijas tempos nepieciešami vismaz septiņi gadi, lai vakcinētu 75% pasaules iedzīvotāju.

24
Tagi:
zinātnieki, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Nosaukts vitamīns, kura deficīts saistīts ar smagu Covid-19 gaitu
Koronavīruss: salīdzinām "Sputnik V", "Pfizer" un citas vakcīnas pret Covid-19
Antivielas pret Covid-19 ir tikai katram desmitajam Zemes iedzīvotājam
Latvijā aprēķināja, cik izmaksā Covid-19 ierobežojumi
Vīrietis ar koferi, foto no arhīva

Lido nezināmā virzienā: aviokompānija Austrālijā pārdod "noslēpumainos reisus"

19
(atjaunots 13:24 07.03.2021)
Austrālijas aviokompānija laidusi apgrozībā reisus pēc aviolidojumu "un nekurieni" piemēra, tikai Austrālijā plāno pārdot biļetes uz "noslēpumainajiem reisiem".

RĪGA, 7. marts — Sputnik. Aviokompānija Austrālijā nolēmusi izklaidēt cilvēkus, kuri ilgu laiku iztikuši bez ceļojumiem, un pārdod biļetes uz "noslēpumainajiem reisiem", stāsta RIA Novosti.

Pasažieri, pērkot biļeti uz tādu reisu, nezinās, kurp viņi lido. Zināms tikai tas, ka lidojums paredzēts kontinenta robežās, jo starptautiskās robežas ir slēgtas.

Kopā plānoti trīs šādi lidojumi ar lidmašīnām Boeing 737. Lidmašīnas izlido no Brisbenes, Sidnejas un Melburnas lidostām 27. martā, 18. aprīlī un 1. maijā.

Biļetes iespējams rezervēt jau no 4. marta. Zināms, ka lidojumu mērķis būs ārpus lielajām pilsētām.

Šī nav pirmā "noslēpumaino ceļojumu" pieredze austrāliešu aviopārvadājumiem. 90. gados tūristi lidostā tieši tāpat saņēma biļeti uz jebkuru regulāru reisu, nonāca pie mērķa, kur pavadīja veselu dienu, bet pēc tam lidoja atpakaļ.

Arī šoreiz pie mērķa tūristus gaidīs dažādas izklaides, un viņi nezinās, kādi pasākumi gaidāmi. Rezervējot biļeti viņi var cerēt tikai uz nelieliem mājieniem par to, ko ņemt līdzi bagāžā.

Latvijā tas jau ir bijis

Tādus pašus avioreisus jau pērnā gada oktobrī mēģināja ieviest citu valstu, arī Latvijas aviokompānijas. Tikai pārlidojumi bija plānoti bez pieturvietām. Saskaņā ar plāniem lidmašīnām vajadzēja lidot virs valsts vai tās kaimiņvalstu teritorijām un atgriezties izlidošanas punktā.

Tādi reisi kļuva visai populāra. Piemēram, ziņots, ka StarLux Airlines, piedāvājot biļetes, izpārdeva visas 188 vietas piecu minūšu laikā.

Rīgā "lidojumus uz nekurieni" piedāvāja tūrisma aģentūra Balt-Go. Reisa Rīga-Rīga ieplānotais ilgums – 1 stunda un 25 minūtes. Pasažieriem piedāvāja speciālu ēdienkarti ar ēdienu no 1937. gada pavārgrāmatas, ekskursijas vadītāja lomā bija aktieris Andris Bulis.

19
Tagi:
lidojumi, Austrālija
Pēc temata
Rīga pievienojās pilsētu sarakstam, no kurām ir iespējams "aizlidot uz nekurieni"
Izbeidziet izvazāt Covid-19 pa pasauli: PVO aicina kārtīgi apdomāt ceļojumu nepieciešamību
Aicinām nekur nebraukāt: valdība ierobežojusi iebraukšanu un izbraukšanu
Ielaiž, bet uzliek sodu: jebkurš ES pilsonis drīkst ieceļot Latvijā bez svarīga iemesla

"Grims kamuflāža" un ziedi veterānēm: Krievijā apsveic sievietes 8. martā

0
(atjaunots 11:40 08.03.2021)
Krievijas iedzīvotājas saņem apsveikumus no vīriešiem Starptautiskajā sieviešu dienā. Skatieties, kas notiek raķešu vienībās, un kā apsveica veterānes.

Skaistules ar Kalašņikova automātiem rokās no raķešu vienībām un daiļa dzimuma pārstāves Lielā Tēvijas kara veterānu vidū.

Skatieties, kā viņas saņēma apsveikumus 8. martā.

0