Caurules Ziemeļu Straumes 2 būvdarbiem

Vācija izsniegusi "Ziemeļu straumes 2" būvdarbiem nepieciešamās atļaujas

24
(atjaunots 09:03 28.03.2018)
"Mēs priecājamies, ka saņemtas visas nepieciešamās atļaujas 85 kilometrus garā iecirkņa izbūvei Vācijā," – paziņoja Nord Stream 2 menedžeris atļauju saņemšanai Vācijā Jenss Lange.

RĪGA, 28. marts — Sputnik. Vācija izsniegusi kompānijai Nord Stream 2 visas atļaujas gāzesvada "Ziemeļu straume 2" celtniecībai, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz organizācijas sniegto informāciju.

"Šodien kompānija Nord Stream 2 AG saņēmusi atļauju gāzesvada celtniecībai un ekspluatācijai Vācijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā. Federālā kuģniecības un hidrogrāfijas pārvalde izsniegusi atļauju 30 km gara iecirkņa būvniecībai saskaņā ar CFR Kalnu likumu," – teikts preses relīzē.

Janvārī Štrālzundes Kalnu pārvalde izsniedza atļauju gāzesvada "Ziemeļu straume 2" celtniecībai un ekspluatācijai Vācijas teritoriālajos ūdeņos (12 jūras jūdžu zonā) un uz sauszemes. Tādējādi kompānija ir saņēmusi visas nepieciešamās atļaujas.

"Mēs priecājamies, ka saņemtas visas nepieciešamās atļaujas 85 kilometrus garā iecirkņa izbūvei Vācijā," – paziņoja Nord Stream 2 menedžeris atļauju saņemšanai Vācijā Jenss Lange.

Kompānija informēja, ka nepieciešamās dokumentācijas saņemšanas procedūras atlikušajās četrās valstīs – Krievijā, Somijā, Zviedrijā un Dānijā – norit saskaņā ar grafiku. Kompānija cer saņemt visas atļaujas tuvāko mēnešu laikā pirms 2018. gadā ieplānoto būvdarbu sākuma.

Iepriekš ASV Valsts departamenta oficiālā pārstāve Hetere Nauerta apgalvoja, ka "Ziemeļu straume 2" grauj Eiropas enerģētisko drošību un stabilitāti. "Tas dāvās Krievijai vēl vienu instrumentu ietekmei uz Eiropas valstīm, īpaši tādām kā Ukraina," – viņa skaidroja.

Nauerta piebilda, ka ASV var ieviest sankcijas pret kompānijām, kas iesaistījušās gāzesvada būvdarbos.

Projekts "Ziemeļu straume 2" paredz divu gāzesvadu izbūvi ar kopējo jaudu 55 miljardu kubikmetru gāzes gadā no Krievijas piekrastes pāri Baltijas jūrai līdz Vācijai. Jauno cauruļvadu plānots izbūvēt līdzās "Ziemeļu straumei".

Pret projekta realizāciju iebilst vairākas valstis, tostarp ASV, kam ir ambiciozi plāni eksportēt uz Eiropu savu SDG.

24
Temats:
Ziemeļu straume 2 (183)
Pēc temata
Putins: "Ziemeļu straume 2" nav alternatīva gāzes tranzītam caur Ukrainu
Lietuva, Latvija un Polija stāsta par "Ziemeļu straumes 2" nestajiem draudiem
Galēja rīcība: ASV senatori pieprasa bloķēt "Ziemeļu straumi 2"
ASV Valsts departaments pielādē sankciju šauteni pret "Ziemeļu straumi 2"
Eiropas Parlaments

Mediji: pandēmijas laikā tika aplaupīti Eiropas Parlamenta biroji Briselē

10
(atjaunots 17:35 04.07.2020)
Pēc Vācijas deputāta sacītā, notikušais ir "liels skandāls", par kuru nezināma iemesla dēļ visi klusē.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Vismaz pussimts Eiropas Parlamenta deputātu, atgriežoties savos birojos Briselē pēc ilgstošās prombūtnes marta vidū ieviestās karantīnas dēļ, atklāja, ka kāds ir rakņājies viņu kabinetos un papīros, daudziem ir pazuduši datori, planšetes un citas vērtīgas lietas, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz avīzi Politico.

Pēc deputāta no Vācijas Niko Semsrota sacītā, karantīnas laikā no viņa Briseles biroja ir iznesti divi klēpjdatori.

"Tas ir liels skandāls, un es nesaprotu, kādēļ visi par to klusē," paziņoja parlamentārietis, paužot sašutumu par EP drošības dienesta darbu.

"Mēs esam absolūti pārliecināti, ka zagļi mūsu prombūtnes laikā parakņājušies visās mūsu mantās, jo birojos ir liela nekārtība," piebilda viņš.

Politico raksta, ka EP preses dienesta pārstāvji apgalvo, ka ir informējuši parlamentāriešus par zādzību faktiem Briseles birojos jau aprīlī, ēkas iekšpusē un ārpusē tika pastiprināta apsardze, savukārt drošības dienests veic izmeklēšanu sadarbībā ar Beļģijas varasiestādēm.

Izdevums precizē, ka 2020. gadā Eiropas Parlaments plāno iztērēt savu biroju apsardzei vairāk nekā 23 miljonus eiro.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāti jau vairāk nekā 11,2 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 529 tūkstoši cilvēku ir miruši un vairāk nekā 6,3 miljoni izveseļojās.

10
Tagi:
Eiropas Parlaments
Krievijas ĀM vadītāja vietnieks Sergejs Rjabkovs

KF ĀM paziņoja par Atvērto debesu līguma sabrukuma draudiem ASV dēļ

5
(atjaunots 17:35 04.07.2020)
Sestajā jūlija notiks Atvērto debesu līguma dalībvalstu videokonference; par galveno apspriešanas tematu kļūs Vašingtonas lēmums par izstāšanos no līguma.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Maskava pieļauj, ka Atvērto debesu līgums var sabrukt pēc "domino efekta", paziņoja RIA Novosti Krievijas ĀM vadītāja vietnieks Sergejs Rjabkovs.

"Mēs pieļaujam, ka "domino efekts" ir iespējams un ka viskvēlāk ASV dažādos jautājumos atbalstošās valstis Vašingtonas spiediena ietekmē var izskatīt šādu iespēju. Mums to negribētos, jo tad līgums neizbēgami nonāks pie kraha," sacīja diplomāts.

Sestajā jūlija notiks Atvērto debesu līguma dalībvalstu videokonference; par galveno apspriešanas tematu kļūs Vašingtonas lēmums par izstāšanos no līguma.

Rjabkovs atzīmēja, ka sēdes laikā ASV diez vai mainīs savu lēmumu. Pēc diplomāta teiktā, Maskava izskata visus atbildes rīcības variantus.

"Lielā mērā situācija ir atkarīga no tā, kā rīkosies citas valstis un kādā mērā esošie līguma dalībnieki izrādīs atbildību par tā likteni, nevis vienkārši deklaratīvi apzināsies, bet gan nodemonstrēs praksē, ka viņus uztrauc situācijas Eiropas drošības jomā, ka viņi neiet uz to cilvēku pavada Vašingtonā, kuriem arhitektūras sagraušana ieroču kontroles jomā ir kļuvusi par galveno uzdevumu," uzsvēra ārpolitikas iestādes vadītāja vietnieks.

Atvērto debesu līgums

Atvērto debesu līgumu pieņēma 27 Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas valstis 1992. gadā Helsinkos. Patlaban līgumu pilda 34 valstis.

Līgums paredz iespēju veikt novērošanas lidojumus un fotografēt virs EDSO dalībvalstu teritorijas ar mērķi saņemt ziņas par bruņotajiem spēkiem, militārajiem objektiem un karadarbību.

Līguma mērķis ir uzticības veicināšana, pilnveidojot karadarbības un bruņojuma kontroles jomā noslēgto līgumu ievērošanas kontroles mehānismus.

5
Tagi:
ASV, Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Militārais eksperts: pat Baltijas valstis sāk saprast, ka ASV tās ir vienaldzīgas
Nevajag kļūt nekaunīgiem: Krievijas Su-35 sastapušas ASV spiegu pēc visiem noteikumiem
Baismīgāk nekā Hirosima: kur ASV atkal plāno kodolsprādzienus
Krievijas ārlietu ministrs pastāstīja par Atvērto debesu līguma tālāko likteni