Ukrainas karogs virs Augstākās radas

Ukraina prasa sodīt Gerhardu Šrēderu par "Ziemeļu straumi"

48
(atjaunots 13:59 21.03.2018)
Berlīne atsit projekta "Ziemeļu straume" pretinieku uzbrukumus: Ukraina pieprasa sodīt valsts bijušo kancleru Gerhardu Šrēderu, bet poļi saskata draudus, ko nesot vāciešu un krievu sadarbība.

RĪGA, 21. marts — Sputnik. Vācijas kanclere Angela Merkele norādījusi, ka nesaskata iemeslus sodīt savu priekšgājēju Gerhardu Šrēderu par sadarbību ar Krievijas enerģētiskajām kompānijām, paziņoja kancleres oficiālais pārstāvis, komentējot Ukrainas prasību sodīt Maskavas "galveno sabiedroto" par gāzesvada "Ziemeļu straume" popularizāciju, portālā Sputnik Igaunija vēsta Aleksejs Toms.

"ES (..) ir jāveic pasākumi pret tādiem cilvēkiem, jo viņi turpina virzīt projektus, krievu projektus, ko atbalsta Krievijas kompānijas, pret ko vērstas ES sankcijas un kas patlaban tiek izmantotas kā instruments ar mērķi Krievijai iejaukties Eiropas Savienībā," – visai grūti saprotami Deutsche Welle žurnālistam prasību sodīt Šrēderu komentēja Ukrainas ārlietu ministrs Pavlo Kļimkins savas vizītes laikā Briselē. Sekodams amerikāņu Wall Street Journal, Kļimkins nosauca Šrēderu par "svarīgāko Krievijas" lobiju Eiropā, un viņu citēja gandrīz visi izdevumi Eiropā.

Berlīne neveltīja Kijevas paziņojumiem īpašu uzmanību, vien īstumā atzīmēja, ka nesodīs valsts bijušo kancleru Gerhardu Šrēderu par sadarbību ar Krievijas enerģētikas uzņēmumiem. Savulaik Šrēders bija viens no gāzesvada "Ziemeļu straume" projekta "dzinējiem", bet tagad strādā Krievijas valsts uzņēmuma "Rosņeftj" valdē.

Domājams, Vācijas valdība uzskata, ka Kijevas dīvaino prasību var droši uzskatīt par ASV agrākajiem draudiem Eiropas uzņēmumiem, kuri piedalās Krievijas enerģētiskajos projektos, galvenokārt, protams, "Ziemeļu straumes 2" projektā.

Polija satraukta par Krievijas un Vācijas sadarbību

Polijas Seima maršals Mareks Kučinskis līdz ar valsts premjeru Mateušu Moravecki pielīdzināja gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvdarbus Ukrainas okupācijai, kura ir "neaizsargāta militārās un agresīvās" Maskavas priekšā, vēstīja portāls UAwire.

"Mūs ļoti satrauc otrais projekts "Ziemeļu straume", ko īsteno krievi un vācieši. Uzsveru – krievi kopā ar vāciešiem. Tie ir draudi mums visiem," – skaidroja Kučinskis, komentējot neseno tikšanos ar kolēģiem no Baltijas valstīm.

Igaunijas, Latvijas un Lietuvas valdību vadītāji atbalstīja Poliju tās konfliktā ar Briseli, taču izvairījās no solidaritātes "Ziemeļu straumes 2" jautājumā, un Varšava bija spiesta iztikt ar nacionālo parlamentu spīkeru parakstiem. Pie tam piesardzīgais Igaunijas parlamenta spīkers Eiki Nestors sekmīgi izvairījās parakstīt kopīgo atklāto vēstuli, kas faktiski pretstata Baltijas valstu valdību un parlamentu viedokļus.

48
Pēc temata
Galēja rīcība: ASV senatori pieprasa bloķēt "Ziemeļu straumi 2"
Nosalt, lai iezāģētu Krievijai: Polija biedē Eiropu ar "Ziemeļu straumi - 2"
Šrēders neraizējas par "Ziemeļu straumes 2" likteni
Eirokomisija atļāva sev regulēt "Ziemeļu straumi 2"
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

8
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

8
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē
Dienvidosetija, foto no arhīva

Krievijas politiķis pamatoja Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarības atzīšanas motīvus

7
(atjaunots 18:59 08.08.2020)
2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Maskava atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību, jo nevarēja pieļaut, ka Aizkaukāzs pārvērstos par pulvera mucu, konstatēja Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs, kurš 2008. gadā bija Krievijas prezidents, vēsta RIA Novosti.

"Šodien aprit 12 gadi kopš brīža, kad mūsu valsts atbildēja uz Gruzijas toreizējā prezidenta noziedzīgo rīcību. (..) Tieši tāpēc es toreiz pieņēmu grūtu, tomēr vienīgo pareizo lēmumu – aizsargāt Abhāziju un Dienvidosetiju, vispirms pasargājot tās no agresijas, pēc tam, saskaņā ar pilsoņu lūgumu, atzīstot to pilnīgu neatkarību. Pretējā gadījumā Aizkaukāzs būtu pārvērties par pulvera mucu, un tas Krievijai, kas vienmēr atbalstījusi stabilu mieru kaimiņvalstīs, bija absolūti nepieņemami," viņš pastāstīja savā lapā sociālajā tīklā VKontakte.

Politiķis uzsvēra, ka Krievija vienmēr ir atbalstījusi stabilitāti kaimiņvalstīs un pie tam nekad nepieļaus uzbrukumu saviem pilsoņiem.

"Mūsu atbilde vienmēr būs absolūti adekvāta situācijai ar mērķi uzturēt stabilitāti un drošību gan mūsu valstī, gan visā pasaulē," atgādināja Medvedevs.

Abhāzijas Republikas karogs
© Sputnik / Алексей Никольский

2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu. Krievija, aizsargājot Dienvidosetijas iedzīvotājus, kuru vidū daudzi pieņēma Krievijas pilsonību, ieveda karaspēkus un pēc piecas dienas ilgas karadarbības padzina Gruzijas kareivjus no reģiona.

2008. gada 26. augustā Krievija atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas suverenitāti. Krievijas valdība norādīja, ka šis lēmums atbilst pašreizējai realitātei un nav pārskatām. Tomēr Tbilisi atsakās atzīt republiku neatkarību.

 

7
Tagi:
Dienvidosetija, Abhāzija