Solsberijas London Road Cemetery. 2018. gada

Telegraph: "Novičoks" bija paslēpts Skripaļa meitas čemodānā

83
(atjaunots 14:07 16.03.2018)
Kļuvušas zināmas bijušā GIP pulkveža un viņa meitas noindēšanas lietas izmeklēšanas detaļas Lielbritānijā.

RĪGA, 16. marts — Sputnik. Viela, ar kuru tika noindēts bijušais GIP oficieris Sergejs Skripaļs, atradusies viņa meitas Jūlijas čemodānā, raksta britu avīze Telegraph.

Saskaņā ar informācijas avotiem specdienestos, ar indīgo vielu varēja būt piesātināts Jūlijas apģērba vai kosmētikas priekšmets, kuram bija jābūt izpakotam tikai Skripaļa mājā Solsberi pilsētā.

Notiesātais par valsts nodošanu bijušais GIP pulkvedis Sergejs Skripaļs, kurš ieguva patvērumu Lielbritānijā pēc izlūku apmaiņas starp Krieviju un ASV 2010.  gadā, un viņa meita 4. martā tika atrasti bezsamaņā Solsberi pilsētā. Saskaņā ar britu valdības datiem, viņus noindēja ar Krievijā ražotu nervus paralizējošu vielu "Novičok".

Uzstājoties 14. martā britu parlamentā, Terēza Meja apsūdzēja Krieviju saiknē ar Skripaļa un viņa meitas noindēšanu. Krievijas ĀM noraidīja apsūdzības, savukārt Krievijas vēstniecība Londonā nosūtīja Ārlietu ofisam notu ar norādi par savstarpējas Solsberi ārkārtas negadījuma izmeklēšanas nepieciešamību.

Meja faktiski ignorēja šos paziņojumus un paziņoja pasākumu sarakstu, kuri tiks vērsti pret Krieviju. Londona pieprasa 23 Krievijas diplomātu izsūtīšanu, aptur visus abpusējos sakarus ar Krieviju, kā arī atsauc Krievijas ĀM vadītāja Sergeja Lavrova ielūgumu Lielbritānijas galvaspilsētas apmeklējumam.

Kā paziņoja Krievijas ĀM vadītājs Sergejs Lavrovs, Krievijas puse noliedz jebkādus sakarus ar Skripaļa noindēšanu, savukārt visas apsūdzības ir "muļķības". Lavrovs uzsvēra, ka Krievija vēlētos saņemt piekļuvi izmeklēšanas materiāliem, taču Londona pagaidām neskaidru iemeslu dēļ atsaka tās piešķiršanā. Pēc Lavrova sacītā, Krievija pilnībā gatava sadarboties ar Lielbritāniju šajā lietā, ja Londona ievēros visas šādos gadījumos nepieciešamās procedūras, kuras ierakstītas Ķīmisko ieroču aizliegšanas konvencijā.    

83
Temats:
Lielbritānijas indīgais gaiss (88)
Pēc temata
Nervu paralītiskais efekts, jeb Kam izdevīga Skripaļa nāve
The Guardian: leiboristi vēlas atteikties sniegt intervijas RT
Lielbritānija aicinājusi sabiedrotos boikotēt pasaules čempionātu futbolā
Baltkrievijas ārlietu ministrs Vladimirs Makejs

Baltkrievija ir gatava: ĀM vadītājs pastāstīja, valsts atbildēs uz ES sankcijām

2
(atjaunots 16:13 19.09.2020)
Minska neiniciēs attiecību pasliktināšanos ar svarīgu partneri – Eiropas Savienību, taču viennozīmīgi ir gatava sniegt adekvātu atbildi uz šāda veida graujošām darbībām.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Baltkrievija ir gatava veikt atbildes pasākumus gadījumā, ja Eiropas Savienība ieviesīs ierobežojošos pasākumus, paziņoja republikas ārlietu ministrs Vladimirs Makejs.

Eiropas Parlamenta deputāti pēc 14.-17. septembra plenārsesijas pieņēma rezolūciju par situāciju Baltkrievijā. Dokumentā teikts, ka Eiropas parlamentārieši neatzīst prezidenta vēlēšanu rezultātus un neuzskata Aleksandru Lukašenko par leģitīmu Baltkrievijas prezidentu. Eiropas Parlaments atbalsta sankciju ieviešanu pret Lukašenko, tiek atzīmēts rezolūcijā.

"Protams, gadījumā, ja pret Baltkrieviju tiks pieņemti kaut kādi sankciju pasākumi, tad, domāju, arī Baltkrievijas valsts spers attiecīgus soļus, kas saistīti ar valstu iekšpolitisko funkcionēšanu," paziņoja Makejs.

Pēc Baltkrievijas ĀM vadītāja sacītā, pasākumi var skart gan politisko sistēmu, gan Baltkrievijā akreditēto ārvalstu mediju funkcionēšanu, kā arī citus virzienus.

Makejs atgādināja, ka ES valstu ārlietu ministri 21. septembrī sapulcēsies, lai apspriestu sankcijas attiecībā pret Baltkrievijas oficiālajām amatpersonām.

"Mēs esam gatavi tam. Mēs nekad neiniciēsim kaut kādas darbības, kas tiek virzītas uz attiecību pasliktināšanu ar mūsu svarīgo partneri – Eiropas Savienību – un atsevišķām dalībvalstīm. Taču mēs viennozīmīgi esam gatavi tam, lai sniegtu adekvātu atbildi šāda veida graujošajām darbībām," uzsvēra Baltkrievijas ĀM vadītājs.

Baltkrievijā joprojām nerimstas protesti pēc prezidenta vēlēšanām, kurās, saskaņā ar CVK datiem, uzvarēja Lukašenko. Opozīcija nepiekrita rezultātiem un aicināja organizēt atkārtotu balsojumu. Ar mērķi "nodot varu" Baltkrievijā radīta opozīcijas koordinācijas padome. Ģenerālprokuratūra uzskata, ka tā apdraud Baltkrievijas valstiskumu un ierosināja krimināllietu.

Baltijas valstis augusta beigās ieviesa personālās sankcijas pret 30 Baltkrievijas amatpersonām, kuras, viņuprāt, it kā ir saistītas ar vēlēšanu rezultātu falsifikāciju un nežēlīgu mierīgo protestu apspiešanu. Pirmajās dienās kārtības sargi pielietoja spēka metodes akciju padzīšanai, tikai aizturēti vairāk nekā 6,7 tūkstoši cilvēku, ziņots par simtiem cietušo un trim bojāgājušajiem. Vēlāk kārtības sargi atteicās no protestu apspiešanas.

2
Tagi:
sankcijas, ES, Baltkrievija
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt
Pēc temata
Lietuvā Tihanovsku atzinuši par Baltkrievijas prezidenti
Rinkēvičs pastāstīja, cik vīzu Latvija ir izsniegusi baltkrievu opozicionāriem
Politologs nosauca valstis, kuras ir ieinteresētas varas maiņā Baltkrievijā
Lietuva ir pārskaitusies: Baltkrievija nevēlas maksāt un nožēlot grēkus
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs

ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams

23
(atjaunots 13:10 18.09.2020)
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

RĪGA, 18. septembris — Sputnik. Koronavīrusa uzliesmojums nav kontrolējams, paziņoja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs, vēsta RIA Novosti.

"Covid-19 pandēmija ir krīze, kas nelīdzinās nevienai citai mūsu dzīvē, tātad arī Ģenerālasamblejas sesija šogad nebūs līdzīga nevienai agrākajai," konstatēja ANO ģenerālsekretārs.

Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka itin drīz cilvēce pārvarēs jaunu slieksni – miljonu koronavīrusa infekcijā mirušo, un nosauca pandēmiju par lielāko globālas drošības apdraudējumu.

Viņš atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

"Tomēr (..) vakcīna ir jāuzskata par vispārēju labumu, jo Covid-19 nezina robežas. Mums ir vajadzīga cenas ziņā pieņemama, visiem pieejama vakcīna – vakcīna cilvēkiem," piebilda ģenerālsekretārs.

Viņš aicināja būtiski paplašināt jaunu un jau esošo instrumentu pielietojumu, kuri varētu palīdzēt cīņā ar slimību un nodrošināt vitāli svarīgu ārstēšanu, it īpaši nākamo 12 mēnešu laikā.

23
Tagi:
koronavīruss, ANO
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
PVO prognozē ilgu koronovirusa pandēmiju pasaulē