2010. gada Olimpisko spēļu sudraba balvas ieguvējs, vācu slēpotājs Tims Čarnke Vasaloppet sacensībās Zviedrijā uzstājās Krievijas formastērpā

Vācu slēpotājs uzstājās sacensībās Zviedrijā Krievijas formastērpā

57
(atjaunots 16:40 06.03.2018)
Atlēts nosauca par šausmām vadošo Krievijas sportistu atstādināšanu no Olimpiādes Phjončhanā.

RĪGA, 6. marts – Sputnik. 2010. gada Olimpisko spēļu sudraba balvas ieguvējs, vācu slēpotājs Tims Čarnke "Vasaloppet" sacensībās Zviedrijā uzstājās Krievijas formastērpā, vēsta zviedru izdevums Expressen.

"Viņš bieži apmeklē Krieviju, runā krieviski," — pateica SVT televīzijas komentētājs, bijušais slēpotājs Anderss Blomkvists. Viņa kolēģis Jakobs Hords paziņoja: "Vai varētu uzskatīt, ka tādējādi viņš gribēja izdarīt kaut kādu paziņojumu?"- Blomkvists atbildēja: "Bez šaubām." Par svētdien notikušo sacensību uzvarētāju kļuva norvēģis Andreass Nīgords.

Pats Čarnke paziņoja, ka uzvilka Krievijas tērpu, jo tas tobrīd bija visērtākais, taču piebilda, ka viņa rīcību var vērtēt arī kā paziņojumu, jo vadošo Krievijas sportistu atstādināšana neilgi pirms Olimpiādes sākuma Phjončhanā bija šausmīga. Viņš uzsvēra, ka arī nākamgad ir gatavs iziet uz starta citas valsts formastērpā, atzīmējot, ka viņam nav Zviedrijas izlases tērpa, tādēļ viņu kāds varētu aizdot.

Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) atstādināja no Olimpiādes Phjončhanā dažus vadošos Krievijas slēpotājus, tostarp, Sergeju Ustjugovu, Aleksandru Legkovu, Maksimu Viļegžaņinu.

57
Pēc temata
Krievijas sportisti iesūdzējuši tiesā SOK par liegumu piedalīties Olimpiskajās spēlēs
SOK neatļāva Krievijas sportistiem pacelt valsts karogu Olimpisko spēļu noslēgumā
SOK prezidents: taisnīgums nav saistīts ar politiku
Krievijas izlases likteni lems SOK komiteja