EPPA

Focus: EPPA nav līdzekļu apkopēju apmaksai bez Krievijas naudas

73
(atjaunots 11:38 01.03.2018)
Krievijas delegācijai varētu atgriezt balsstiesības EPPA – bez Maskavas iemaksām Eiropas Padome ir spiesta taupīt uz visa, raksta Focus.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Eiropas Padomei draud smaga finanšu krīze, ja netiks atjaunotas Krievijas delegācijas tiesības un tā neatjaunos organizācijas budžeta iemaksas. Netīri paklāju celiņi koridoros un atteikšanās no drukātiem materiāliem ir acīmredzams tā pierādījums, raksta vācu žurnāls Focus, krievu valodā rakstu publicēja "InoSMI".

Maskava negrasās veikt iemaksas Eiropas Padomes budžetā, kura bez maza sastāda 33 miljonus eiro, savukārt tā ir gandrīz desmitā daļa no kopējā organizācijas budžeta, kamēr Krievijai neatgriezīs balsstiesības, raksta izdevums.

Jau šodien organizācija taupa uz visa, tostarp, tādēļ, ka jau 2017. gadā Krievija iesaldēja vienu maksājumu. Administratīvajās aprindās runā par to, ka ekonomijas apsvērumu dēļ tagad neizdalīs parlamentu dokumentu drukātās versijas, un tulkos tikai no svarīgākajām valodām.

"Netīrie paklāju celiņi koridoros arī liecina par līdzekļu trūkumu," teikts rakstā.

Eiropas Padomes kuluāros klīst sarunas par to, lai atjaunotu Krievijas balsstiesības. Ar jautājuma risinājumu nodarbojas parlamentāriešu komisija, kurā ietilpst arī divi krievi. Beigu beigās Maskava patiešām varētu gūt panākumus, neskatoties uz uzstājīgu Ukrainas protestu, teikts komentārā.

"Eiropas Padomes ģenerālais sekretārs Turbjorns Jaglands nesen nodemonstrēja gatavību kompromisam," teikts rakstā. Pēc Jaglanda sacītā, Eiropas Padome devusi saprast, ka ar Krimas jautājumu saistīto problēmu risināšana, nav Strasbūras organizācijas lieta.

Krievija šogad, gluži kā iepriekšējos trīs gadus, nenosūtīja EPPA sesijas akreditācijai nepieciešamos dokumentus. 2014. — 2015. gadā EPPA Krievijas pozīcijas dēļ sakarā ar Krimu atņēma tai balsstiesības un vairākas nozīmīgas pilnvaras Asamblejā.

Pērnā gada jūnija beigās Krievija paziņoja, ka aptur iemaksas daļas izmaksu par 2017. gadu Eiropas Padomes budžetā līdz brīdim, kamēr Krievijas delegācijai netiks atgrieztas tās tiesības. Maskava ir viens no galvenajiem maksātājiem Eiropas Padomes budžetā.

Jaunais EPPA priekšsēdētājs Mikele Nikoletti, gluži kā viņa priekštecis Pedro Agramunts, pauda nožēlu sakarā ar Krievijas lēmumu nenosūtīt delegāciju uz Asamblejas ziemas sesiju. Neskatoties uz to, pēc viņa sacītā, dialogs ar Krievijas parlamentāriešiem un visām citām delegācijām turpinās atbilstoši "visām vērtībām un saistībām".

Galvenā Krievijas delegācijas atgriešanās pretiniece ir Ukraina. Ukrainas delegācija aizstāv pozīciju, ka krieviem "nav vietas" EPPA.

73
Pēc temata
EPPA nosauca par fantāziju Ukrainas prasību iesūdzēt Krieviju
EPPA cer, ka Krievija prezentēs savu delegāciju 2018. gada janvārī
Eiropas Padome samazina štatu par 10% pēc Krievijas lēmuma apturēt iemaksas
EPPA sūdzas par naudas trūkumu
 Covid-19

PVO nosaukusi četrus koronavīrusa izplatības scenārijus pasaulē

2
(atjaunots 12:35 14.07.2020)
Pasaules veselības organizācijas vadītājs konstatēja, ka koronavīrusa infekcija dažādās valstīs veidojas saskaņā ar četriem scenārijiem.

RĪGA, 14. jūlijs — Sputnik. Koronavīrusa infekcijas attīstību dažādās valstīs iespējams aprakstīt saskaņā ar četriem scenārijiem, brīfingā pastāstīja Pasaules veselības organizācijas vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā grupā viņš iekļāva Dienvidaustrumāzijas, Klusā okeāna, Karību baseina un Āfrikas valstis, "kuras bija brīdinātas un informētas" par infekcijas uzliesmojumu. PVO vadītājs konstatēja, ka to līderi "saņēmuši situācijas kontroli savās rokas", tāpēc bija iespējams efektīvi informēt iedzīvotājus par nepieciešamību veikt drošības pasākumus.

"Eiropas scenārijā" bija plaši uzliesmojumi, ko izdevās kontrolēt, pateicoties varasiestāžu darbībām un iedzīvotāju reakcijai..

Trešais scenārijs veidojas valstīs, kurās valdība ieviesa ierobežojošus pasākumus, taču to vēlāka vājināšana noveda pie saslimstības pieauguma. Gebrejesuss pieļāva, ka "šīs valstis padodas, jo savu efektivitāti parādījušie pasākumi netiek ievēroti vai izpildīti". PVO vadītājs nenosauca valstis, kurās darbojas šis scenārijs.

Ceturtajā gadījumā, pie kura viņš pieskaita Ziemeļameriku un Dienvidameriku, Dienvidāziju un dažas Āfrikas valstis, bija vērojams straujš inficēto skaita pieaugums. Pēc viņa domām, par koronavīrusa pandēmijas epicentru uzskatāmas abas Amerikas.

PVO dati liecina, ka Covid-19 gadījumu skaits pārsniedz 13 miljonus. Pandēmija aiznesusi vairāk nekā 566 tūkstošu cilveku dzīvības.

2
Tagi:
Pasaules Veselības organizācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
"Padomju brīnums" līdzējis: Krievija pamatoja Covid-19 zemo mirstību bijušajā PSRS
PVO ieinteresējusies par Krievijas vakcīnu pret Covid-19
Jau sen pielietojam: akadēmiķis novērtēja "izrāvienu" Covid-19 ārstēšanā
Pasaulē iestājas jauna bīstama fāze: PVO vadītājs paudis viedokli par Covid-19
Andžejs Duda

Andžejs Duda uzvarējis prezidenta vēlēšanās Polijā, liecina aptauja

10
(atjaunots 12:39 13.07.2020)
Otrajā prezidenta vēlēšanu kārtā svētdien valdošās partijas "Likums un taisnība" kandidāts Andžejs Duda saņēmis 50,8% vēlētāju balsu, liecina socioloģiskās laboratorijas pētījums.

RĪGA, 13. jūlijs - Sputnik. Socioloģiskās laboratorijas Ipsos pētījums late poll apstiprina, ka uzvaru prezidenta vēlēšanās izclīnījis pašreizējais Polijas valsts vadītājs Andžejs Duda, vēsta RIA Novosti.

Late poll  pētījums ir aptauja, ko veic vēlēšanu dienā pēc balsojuma beigām, tā pamatā ir komisiju protokolu rezultāti, ar ko strādāja sociologi.

Saskaņā ar tās datiem, otrajā prezidenta vēlēšanu kārtā svētdien valdošās partijas "Likums un taisnība" kandidāts Andžejs Duda saņēmis 50,8% vēlētāju balsu un apsteidzis opozīcijas apvienības "Pilsoniskā koalīcija" kandidātu Rafalu Tšaskovski, ko atbalstījuši 49,2% vēlētāju.

Pie tam, saskaņā ar tās pašas socioloģiskās laboratorijas Ipsos veiktās exit poll datiem, Duda saņēmis 50,4% balsu, apsteidzot savu sāncensi par 0,8% balsy.

Polijas Valsts vēlēšanu komisija plāno šodien paziņot oficiālos vēlēšanu rezultātus.

10
Tagi:
Andžejs Duda, Polija
Pēc temata
Bijušais Polijas prezidents nožēlo, ka nespēja uzlabot attiecības ar Krieviju
Ar pašnāvniecisku baudu: Polija padara sevi par iespējamo cīņas lauku
"Sitiens zem jostasvietas". Poļu žurnālists nokauninājis prezidentu
Polijas TV darbinieks tika atlaists Dudas fotogrāfijas dēļ ar Trampu