Plastmasas pudeles un citi atkritumi ūdenī

Anglijas baznīca piedāvā draudzei "Lielo plastmasas gavēni"

14
(atjaunots 12:41 17.02.2018)
Šogad Lielā gavēņa laikā Anglijas Baznīca ierosina draudzei atteikties no kārdinājumiem: neņemt veikalos vienreizējos maisiņus, nedzert no plastmasas pudelītēm mini bārā un aizdomāties par ekoloģiju.

RĪGA, 17. februāris — Sputnik. Anglijas Baznīca piedāvā ticīgajiem atteikties no plastmasas iepakojumiem gavēņa laikā, raksta The Independent.

Sešas nedēļas — līdz Lieldienām anglikāņi ievēro gavēni, kura laikā atturas no izklaidēm un ēdiena daudzveidības, skaita lūgšanas, nožēlo savus grēkus un palīdz tuviniekiem. Šogad Anglijas Baznīca piedāvājusi 42 draudzēm, kuras atrodas tās sastāvā, "Lielo plastmasas gavēni".

"Gavēņa laikā mēs atceramies 40 dienas, kuras Jēzus Kristus pavadīja tuksnesī, cīnoties ar kārdinājumiem. Tas ir laiks, kad mēs apdomājam to, kādēļ Dievs devis mums dzīvību. Un šogad mēs piedāvājam jums atteikties no vienreizējās lietošanas plastmasas, lai atturētos no darbībām, kas kaitē Dieva radībām," — teikts baznīcas mājas lapā.

Ticīgajiem piedāvā apdomāt to, cik plastmasas viņi izmanto mājās, braucienos, ēšanas un dzeršanas laikā un apģērbā.

Katrā gavēņa dienā tiek piedāvāts savs uzdevums. Piemēram, 16. februārī bija jāatnāk uz veikalu ar savu maisu, lai neņemtu vienreizējo plastmasas maisu, 21. februārī ir jāiegādājas maizi papīra, nevis plastmasas iepakojumā, 27. februārī jāizmanto skuveklis ar maināmiem asmeņiem, 2. martā ir jāiegādājas ziepju gabals nevis šķidrās ziepes plastmasas pudelē, 13. martā ir jāsalabo vecās drēbes un apavus tā vietā, lai tos izmestu un iegādātos jaunus, savukārt 26. martā ir jānomaina vienreizējās pildspalvas ar tintes pildspalvām vai zīmuļiem.

Tabletes
© Sputnik / Максим Богодвид

"Izvairieties no uzkodām un dzērieniem no mini bāra. Tie ir ne vien neticami dārgi, bet arī tiek pārdoti plastmasas iepakojumos vai pudelītēs," — piedāvā gavēņa kalendārs 28. martā.

Anglijas Baznīca atgādina, ka kopš 1950. gadu vidus pasaulē saražoti 8,3 miljardi tonnu plastmasas. Ar to pietiktu, lai noklātu visu Lielbritānijas teritoriju ar plastmasas atkritumiem desmit reizes pēc kārtas. Pārstrādāti ir tikai 9% no šī apjoma.

Citāts no 104. Psalma: "Redzi, jūra — cik liela un plaša tā uz visām pusēm! Tur mudžēt mudž neskaitāmā daudzumā visādi kustoņi, lieli un mazi," papildināta ar skumju piezīmi, ka 2050. gadā jūrā varētu būt vairāk plastmasas, nekā zivju.

Rūta Kinga, kura atbild par baznīcas politiku apkārtējās vides nozarē, pateica, ka "Lielais plastmasas gavēnis" veido daļu kristiešu vēlmes parūpēties par planētu.

 

14
Pēc temata
Vērtīgie atkritumi: augs atkritumu izvešanas izmaksas
Miljons sārtu rožu: kā Āfrika maksā par ziediem Eiropai
Ekologi nosaukuši netīrāko vietu Latvijas piekrastē
Džo Baidens

Baidens sola daudzpusīgu pieeju attiecībās ar Krieviju

3
(atjaunots 17:30 04.12.2020)
Iepriekš Krievijas vēstnieks ASV Anatolijs Antonovs informēja, ka Maskava var paplašināt sadarbību ar jauno administrāciju Vašingtonā vairākos jautājumos.

RĪGA, 4. decembris — Sputnik. ASV jaunievēlētais prezidents Džo Baidens informējis par "daudzpusīgas pieejas" plāniem attiecībā pret Krieviju, Irānu, Ķīnu un citām valstīm, vēsta RIA Novosti.

"Mums jābūt lielas grupas daļai, lai strādātu ne tikai ar Irānu, bet arī ar Krieviju, Ķīnu un citiem," politiķis apgalvoja intervijā CNN.

Vienlaikus Baidens paziņoja, ka pirms stāšanās prezidenta postenī nevar formulēt ASV politiku. "Tomēr es gribu atjaunot ciešas sabiedroto attiecības gan Eiropā, gan Indijas un Klusā okeāna reģionos," viņš piebilda.

Pie tam politiķis atzina, ka viņam sagaidāmas "sarežģītas pārrunas" ar Eiropas Savienību un piebilda, ka viņš šajā jautājumā nelolo nekādas ilūzijas.

Iepriekš Krievijas vēstnieks ASV Anatolijs Antonovs informēja, ka Maskava var paplašināt sadarbību ar jauno administrāciju Vašingtonā vismaz piecās jomās: jautājumos par stratēģisko stabilitāti, kodolieroču neizplatīšanu, sadarbību kosmosā, cīņu ar terorismu un pandēmiju. Vienlaikus diplomāts pauda šaubas  par to, vai Maskavai izdosies vienoties ar Vašingtonu bruņojuma kontroles jomā.

Runājot par vēlēšanu rezultātiem Savienotajās Valstīs, vēstnieks konstatēja, ka Krievija atzīs jebkādu valsts iedzīvotāju izvēli, tomēr gaida rezultātu oficiālu izsludināšanu, pirms reaģēt diplomātiskā protokola ietvaros.

ASV prezidenta vēlēšanas notika 3. novembrī. Provizoriskie dati liecina, ka demokrātu kandidāts Džo Baidens saņēmis līdz 306 elektoru balsis (nepieciešamas – 270). Pašreizējais valsts prezidents Donalds Tramps neatzīst sakāvi un apstrīd to tiesās.

3
Tagi:
Džo Baidens, Krievija, ASV
Pēc temata
Nodedzināt tiltus. Ko Baidens mantos pēc Trampa
"Būs sekas". Ko Baidena komanda gatavo Krievijai
Baidens pārvērtīs ASV par Eiropas marioneti
Vai Krievijai draud "ellīgas sankcijas" Baidena varas apstākļos
Donalds Tramps

Tramps apsolījis bloķēt ASV aizsardzības budžeta projektu

14
(atjaunots 11:26 04.12.2020)
Likumprojekts cita starpā paredz paplašinātas sankcijas pret Krievijas gāzesvadu "Ziemeļu straume 2".

RĪGA, 4. decembris — Sputnik. ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka bloķēs saskaņoto aizsardzības budžeta projektu, jo kongresmeņi nav iekļāvuši tajā strīdīga panta grozījumus, vēsta RIA Novosti.

"Ļoti skumji mūsu tautai. Šķiet, senators Džims Inhofs neiekļaus aizsardzības budžetā grozījumu par 230. panta dzēšanu. (..) Pēdējā iespēja ir palaista garām. Es uzlikšu veto!" Tramps pastāstīja savā lapā Twitter.

Iepriekš Baltā nama preses sekretāre Keilija Makinani informēja, ka Tramps bloķēs budžetu, ja no likuma par ētikas normu ievērošanu publikācijās netiks dzēsts 230. pants. Tas atbrīvo interneta platformas no atbildības par lietotāju komentāru saturu, kā arī dāvā servisiem iespējas veikt moderāciju.

Tramps uzsvēra, ka pants apdraud nacionālo drošību un vēlēšanas.

Likumprojekts cita starpā paredz paplašinātas sankcijas pret Krievijas gāzesvadu "Ziemeļu straume 2"  (Nord Stream 2). Piemēram, ierobežojumus plānots attiecināt uz kompānijām, kas veicina gāzesvada būvdarbiem nepieciešamo cauruļvadu izbūves kuģu pārdošanu, nomu vai piešķiršanu. Saskaņā ar iniciatīvu, ASV prezidents var atcelt sankcijas pret kādu no to subjektiem, ņemot vērā nacionālās intereses.

Savienotās Valstis, kas cenšas pārdot Eiropai savu sašķidrināto dabasgāzi, aktīvi iebilst pret Krievijas projektu. Oktobrī Vašingtona paplašināja sankcijas pret "Ziemeļu straumi 2" un vērsa tās pret uzņēmumiem, kas sniedz pakalpojumus cauruļvada izbūvē iesaistītajiem kuģiem. Šie ierobežojumi veido daļu no paketes PEESA "Par Eiropas enerģētiskās drošības aizsardzību". Sertificējošā kompānija "Det Norske Veritas — Germanischer Lloyd" (DNV GL) jau ziņoja, ka ierobežo plānoto pakalpojumu sniegšanu.

Novembrī Vācijas valdība negatīvi novērtēja eksteritoriālās sankcijas pret Krievijas gāzesvada projektu. Berlīne uzsvēra, ka koordinēs tālākos soļus ar partneriem Eiropā, Eiropas Komisiju un gāzesvada būvdarbos iesaistītajām kompānijām.

14
Tagi:
Ziemeļu straume 2, budžets, aizsardzība, Donalds Tramps, ASV
Pēc temata
Bild: Baidens apglabās gāzesvadu "Ziemeļu straume 2"
Baidens pārvērtīs ASV par Eiropas marioneti
"Ziemeļu straumes 2" sertificētājs atteicies sniegt daļu pakalpojumu sankciju dēļ
Izšķirošā cīņa par "Ziemeļu straumi 2". Ar ko Baidens draud projektam