Kokapstrāde

Kvalitatīvi kokmateriāli no Baltkrievijas Baltijā iepirkti malka

138
(atjaunots 09:02 06.02.2018)
Baltkrievijas Valsts drošības komiteja atklājusi noziedzīgu shēmu, kuras ietvaros augstas kvalitātes kokmateriāli pārdoti Baltijas valstīs par niecīgām cenām.

RĪGA, 6. februāris — Sputnik. Divi baltkrievu uzņēmēji un vairāki mežsaimniecības nozarē strādājoši ierēdņi organizējuši kvalitatīvu kokmateriālu piegādes Baltijā kā "malku". Baltijas valstīs "zemās šķiras zāģmateriāli" pārvērtās par kvalitatīviem produktiem un jau pavisam par citām  cenām tika piegādāti citām valstīm, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Baltkrievijas Valsts drošības komitejas priekšsēdētājs Valērijs Vakuļčiks lēsa, ka saskaņā ar šo shēmu uz ārzemēm aizgājuši 36 tūkstoši kubikmetru koksnes gadā.

Krimināllietā aizturēti divi uzņēmēji un 12 ierēdņi, kuri strādāja Mežsaimniecības ministrijas sistēmā. Viens no viņiem aizturēts ar lietišķiem pierādījumiem.

"24. janvārī nozieguma vietā aizturēt viens no mežsaimniecības nozares vadītājiem Vitebskas apgabalā. Kukuli viņam nodeva uzņēmējs, bijusī Mežsaimniecības ministrijas amatpersona," — teica Vakuļčiks.

Patlaban ierosinātas divas krimināllietas — par kukuļdošanu un kukuļņemšanu.

Šobrīd valsts specdienesti un Mežsaimniecības ministrija analizē šo shēmu kokmateriālu piegādēm ārvalstīs. Speciālistiem jāsniedz tiesiskais vērtējums Baltkrievijas universālās preču biržas darbībām — saņemta informācija, ka biržas speciālisti dažkārt nav ļāvuši baltkrievu mēbeļu ražotājiem iegādāties zāģmateriālus Baltkrievijā. Rezultātā uzņēmēji bija spiesti pirkt izejmateriālus ārzemēs par augstākām cenām.

Informācija par lietu sniegta arī Baltkrievijas prezidentam Aleksandram Lukašenko.

138
Pēc temata
Krāpšanās Igaunijā: eiro vietā veikalā norēķinās ar Taizemes bātiem
Teroristi Vācijā sūtījuši kaujiniekus uz Sīriju ar tūrisma biroja starpniecību
Latviešu narkokurjeri aizturēti Jaunzēlandē
Sveiciens no deviņdesmitajiem: vīrieti aizved uz mežu pie Baldones un apzog