Ziemeļu straume

Ekologi pieprasa Merkelei apturēt "Ziemeļu straumi 2"

23
(atjaunots 16:14 12.01.2018)
Ekologi lūdz Vācijas varas iestādes atturēties no Nord Stream 2 projekta un jāliek spēkā centienus, lai veiktu "neatkarīgu, kritisku gāzesvada projekta apstiprināšanas pārbaudes procedūru".

RĪGA, 12. janvāris — Sputnik. Pasaules dabas fonds (WWF) kopā ar Vācijas Dabas aizsardzības savienību pieprasa vācu politiķiem atturēties no gāzesvada "Ziemeļu straume 2" celtniecības projekta, vēsta RT ar atsauci uz avīzi Der Tagesspiegel.

Ekologi vērsušies pie Vācijas kancleres Angelas Merkeles, Kristīgi Sociālās savienības (KSS) priekšsēdētāja Horsta Zēhofera un Sociāldemokrātiskās partijas (VSDP) līdera Martina Šulca ar paziņojumu, kurā teikts, ka gāzesvads ir "strupceļš klimata politikā".

"(Gāzesvads — red.) apdraud trauslo Baltijas jūras ekosistēmu un iedzen mietu solidaritātes un uzticības starpā Eiropas Savienības ietvaros," atzīmēja vēstulē.

Ekologi paziņoja, ka ir gatavi cīnīties tiesā par "Ziemeļu straumes 2" celtniecības aizliegšanu.

Projekts paredz divu gāzesvada cauruļu celtniecību ar kopējo jaudu 55 miljardos kubikmetru gāzes gadā no Krievijas piekrastes caur Baltijas jūru līdz Vācijai.

Baltijas reģiona valstis, kā arī Krievija, Vācija, Somija,  Zviedrija un Dānija rīkoja starptautiskas konsultācijas par "Ziemeļu straumes 2" potenciālo ietekmi uz apkārtējo vidi. Komentārus, kuri tika uzklausīti konsultāciju gaitā, ir jāņem vērā piecām valstīm, caur kuru ūdeņiem ies gāzesvads, pieņemot lēmumu par atļaujas izsniegšanu vai īpašu nosacījumu noteikšanu projekta īstenošanai.

Tā, piemēram, Igaunija izteica piezīmes par to, ka spridzināšanas darbi, veicot gāzesvada "Ziemeļu straume 2" iegremdēšanu,  it kā "var bojāt roņu dzirdes orgānus", kuri mīt Somijas līcī. Igaunijas Vides ministrija pievērsa uzmanību tam, ka jūras zīdītāju apdraudēšanai ir jābūt novestai līdz minimumam.

Vācijas bijušais kanclers Gerhards Šrēders. Foto no arhīva
© Sputnik / Сергей Пятаков

Lietuvā izteica raizes, ka celtniecības darbu laikā varētu tikt bojāti ķīmisko ieroču apbedīšanas vietas, kuras saglabājušās Baltijas dzelmē kopš Otrā pasaules kara laikiem.

Projekta apspriešanas gaitā vācu Štrālzundes pilsētā klausīšanās piedalījās Vācijas zemes un komunālo iestāžu pārstāvji, sabiedrības organizācijas, kā arī parasti iedzīvotāji. Izskatīšanai klausīšanās tika iesniegts ap 200 projekta sūdzību, iebildumu, piedāvājumu. Klausīšanās laikā kompānija Nord Stream 2 AG nodemonstrēja savas izstrādātās tehnoloģijas, kuras tika uzkrātas pirmā gāzesvada "Ziemeļu straume" ierīkošanas laika.

Divpadsmitajā decembrī aģentūra dpa paziņoja, ka vācu Štrālzundes pilsētas kalnu iestāde (Mēklenburgas-Priekšpomerānijas federālā zeme) izteica daļēju atļauju gāzesvada "Ziemeļu straume 2" celtniecības atļauju. Runa ir par celtniecības darbiem uz kontinentālā šelfa daļas, kas attiecas uz Vāciju.

Somijas premjerministre Juha Sipile pēc Krievijas un Somijas pārrunu rezultātiem septembra beigās paziņoja, ka Helsinki neitrāli izturas pret "Ziemeļu straumes projektu 2" no ekoloģijas viedokļa.

Krievijas posms

Krievijā 60 dienu ilgās "Ziemeļu straumes 2" gāzesvada ietekmes izvērtēšanas atskaites projekta sabiedriskā apspriešana noslēdzās oktobrī.

Nord Stream 2 noteica kā vēlamu "Ziemeļu straumes 2" Krievijas posma celtniecības variant caur Narvas līci. Tādā gadījumā gāzesvads ies caur Kurgaļskas dabas lieguma teritoriju. Cits variants — celtniecība uz Sojkinas pussalas Kolganpjas raga rajonā. Sabiedrības uzklausīšanas laikā sakarā ar projektu ekologi izteica raizes par izvēlēto maršrutu un uzstāja uz alternatīvas gāzesvada trases.

Kompānija ņēma vērā ekologu piezīmes un piedāvāja izmantot caurules ierīkošanas tehnoloģiju, kuras izmantošanas gadījumā ietekme uz dabas lieguma apkārtējo vidi ir minimāla. "Saskaņā ar kompleksās analīzes rezultātiem, mēs piedāvājam izmantot trench-box tehnoloģiju, kura ļaus novest pie minimuma ietekmi uz apkārtējo vidi," pateica Presidskis.

"Tehnoloģija neparedz smagās celtniecības tehnikas izmantošanu un metināšanas darbu veikšanu celtniecības posmā. Trubu sametināšana notiks uz speciāla kuģa. Pēc tam trubas tiks ievilktas ar trench-box izmantošanas palīdzību iepriekš sagatavotajā tranšejā. Kā rezultātā dabas lieguma teritorijā visvērtīgākajā zonā ietekme tiks radīta 30 metru (platā — red.) joslā," atzīmēja viņš. taču standarta tranšejas platums gāzesvadu celtniecības laikā ir 82 metri.

Gazprom direktoru padomes priekšsēdētājs Viktors Zubkovs, savukārt, atzīmēja, ka kompānija iegulda ļoti lielus līdzekļus ekoloģijas aizsardzībā "Ziemeļu straumes 2" celtniecības gaitā.

"Ļoti lielu naudu ieguldām šī projekta — "Ziemeļu straumes 2" ekoloģiskajā aizsardzībā, ļoti lielus līdzekļus," pateica Zubkovs, uzstājoties forumā "Pēterburgas dialogs" novembra beigās.

Desmitajā novembrī kompānija Nord Stream 2 AG iesniedza dokumentus "Ziemeļu straumes 2" Krievijas posma celtniecībai valsts ekoloģiskajai ekspertīzei. Ekoloģiskās ekspertīzes slēdzienu sakarā ar "Ziemeļu straumes 2" Krievijas posma celtniecību plānots izsniegt janvāra beigās.    

23
Pēc temata
Kāpēc "Turcijas straume" ir svarīga Ankarai un satrauc ASV
Vējonis un Parubijs: Krimu neatzīstam, "Ziemeļu straumi 2" nosodām
Korņilovs

Politologs par Kijevas kodolsapņiem: pērtiķis ar kodolgranātu nevienam nav vajadzīgs

21
(atjaunots 15:05 16.04.2021)
Rietumi darījuši visu iespējamo, lai atņemtu Ukrainai kodolvalsts statusu, un neviens nevēlas, lai parādītos pērtiķis ar kodolgranātu.

RĪGA, 16. aprīlis – Sputnik. Ukraina varēs garantēt savu drošību tikai gadījumā, ja "apbruņosies" un atjaunos savu kodollielvalsts statusu, paziņoja Ukrainas vēstnieks Vācijā Andrejs Meļņiks. Diplomāts uzskata, ka tā ir vienīgā alternatīva dalībai NATO, kas patlaban Kijevai nav pieejama.

Protams, Rietumiem vēl tikai trūkst jaunas kodolvalsts, ironiski atzīmēja politologs Vladimirs Korņilovs radio Sputnik ēterā.

"Meļņiks ir pārsteidzošs cilvēks. Viņš kļuvis slavens ar to, ka pēdējā laikā gan izvirzījis ultimātu Berlīnei, gan pieprasījis Vācijas prezidenta atvainošanos. Šķiet, viņš ir kaut ko sajaucis. Paskatījies, kā uzvedas "Lielā septītnieka" vēstnieki Ukrainā, ieraudzījis, ka viņi var itin vienkārši dot norādījumus Ukrainas valdībai, un nolēlmis, ka viņš var uzdevies tāpat Vācijā. Bārsta paziņojumus, ultimātus un prasības, it kā kaut ko lemtu viņšm nevis Kijevas vara un tie, kas to vada no citām vēstniecībām," paziņoja Korņilovs.

Politologs uzsvēra, ka Rietumos neviens nopietni neizskatīs tamlīdzīgas Ukrainas kodolvēlmes.

"Rietumi darījuši visu iespējamo, lai atņemtu Ukrainai kodolvalsts statusu, un neviens nevēlas, lai parādītos pērtiķis ar kodolgranātu," secināja Korņilovs.

Saskaņā ar Budapeštas memorandu no 1994. gada kodolarsenāls, ko Kijeva saņēma pēc PSRS sabrukuma, tika likvidēts. Ukraina pievienojās Līgumam par kodolieroču neizplatīšanu, pasaules kodollielvalstis garantēja tās drošību.

Обезьяна с атомной гранатой: Корнилов высмеял ядерные потуги Киева
21
Tagi:
kodolieroči, NATO
Pēc temata
Neticams dāsnums: Latvija nodevusi Ukrainai apvidus mašīnas no 40. gadiem
Piepūšamās laivas no ASV – Ukrainas Jūras spēku tagadne un nākotne
Ukrainas vadība sapņo ieņemt Krimu un atbrīvoties no krieviem
Apdomājieties! Krievija uzstājīgi iesaka NATO un Ukrainai neplānot karu
Baltais nams Vašingtonā

ASV ieviesušas jaunas sankcijas pret Krieviju

19
(atjaunots 08:43 16.04.2021)
Vašingtona ieviesusi jaunus ierobežojumus pret Krieviju – par "ļaunprātīgajām darbībām kibertelpā" un citiem "grēkiem" .

RĪGA, 16. aprīlis — Sputnik. Vašingtona ieviesusi jaunus ierobežojumus pret Krieviju, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Baltā nama sniegto informāciju.

No 14. jūnija ASV finanšu iestādēm aizliegta Krievijas Centrālās bankas un Finanšu ministrijas, kā ar Nacionālās labklājības fonda vērtspapīru tieša iegāde. Sekundāro tirgu izmaiņas vēl nav skārušas.

Tāpat Vašingtona noteikusi ierobežojumus pret sešām Krievijas tehnoloģiskajām kompānijām, kuras, saskaņā ar paziņojumu, "sniedz atbalstu Krievijas specdienestu kiberprogrammai". Cita starpā "melnajā sarakstā" nonākusi militārā tehnopole "Ēra".

"Mēs turpināsim, izmantojot visus pieejamos pasākumus, saukt Krieviju pie atbildības par ļaunprātīgajām darbībām kibertelpā, piemēram, par incidentu ar SolarWinds," atzīmēts dokumentā.

Tā autori apgalvo, ka Krievijas Ārējās izlūkošanas dienests ir saistīts ar "liela mēroga kiberspiegošanas kampaņu", izmantojot SolarWind.

Sankciju sarakstu ar atzīmi "par iejaukšanos vēlēšanās" papildinājušas arī 32 Krievijas organizācijas un pilsoņi. Viņu vidū ir prezidenta administrācijas vadītāja vietnieks Aleksejs Gromovs (pret viņu sankcijas jau bija vērstas) un Jevgēņija Prigožina kompānijas.

Ierobežojumi skāruši arī trīs organizācijas un piecus pilsoņus "par Kerčas tilta būvniecību un situāciju ar Krimu". Runa ir par "Ļenpromtransprojekt", dzelzceļa būvdarbu pārvaldi Berkakita-Tommota-Jakutska un Simferopoles 1. izmeklēšanas izolatoru, kā arī kompānijas "Mostotrest" vadītāju Leonīdu Riženkinu, Krimas īpašumu un zemes attiecību ministri Larisu Kuļiņiu, Krimas iekšlietu ministru Pāvelu Karandu, Federālā drošības dienesta vietējās pārvaldes priekšnieku Leonīdu Mihalčuku, un Izmeklēšanas komitejas reģionālās pārvaldes vadītāju Vladimiru Terentjevu.

Vienlaikus ASV vadība lēmusi izraidīt desmit Krievijas diplomātiskās misijas Vašingtonā darbiniekus.

Krievijas Federācijas Padomes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētāja vietnieks Vladimirs Džabarovs komentārā RIA Novosti paziņoja, ka, diplomātu izraidīšanas gadījumā Maskava atbildēs simetriski.

Visi šie pasākumi, norādīts preses relīzē, veikti, ņemot vērā ārkārtējo apdraudējumu Savienoto Valstu nacionālajai drošībai, ārpolitikai un ekonomikai.

Krievija jau vairākkārt norādījusi, ka nav saistīta ar iejaukšanos vēlēšanās un kiberuzbrukumiem, tostarp – arī ne caur SolarWinds.

Otrdien Krievijas un ASV prezidenti Vladimirs Putins un Džo Baidens sarunājās pa tālruni. ASV līderis ierosināja tikšanos klātienē un pauda nodomu uzlabot abu valstu attiecības.

Trešdien ASV vēstnieku Krievijā Džonu Sallivanu izsauca pie Krievijas prezidenta palīga Jurija Ušakova. Viņu informēja: ja Vašingtona ieviesīs jaunas sankcijas, Maskavas reakcija būs stingra.

Deputāti un informācijas avoti ĀM pauda viedokli, ka Krievijas atbilde uz ierobežojumu jauno paketi būs skarba.

19
Tagi:
sankcijas, kiberuzbrukums, Krima, Krievija, ASV
Pēc temata
Peskovs: Putins neļaus ASV runāt ar Krieviju no spēka pozīcijas
ASV draud Krievijai ar sekām "agresīvo darbību" dēļ
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību
Dzelzceļš, foto no arhīva

Analītiķis: pa Rail Baltica nevadās ne kravas, ne pasažierus

0
(atjaunots 01:29 17.04.2021)
Baltijas valstu dzelzceļi ir rentabli tāpēc, ka saistīti ar Baltijas austrumu kaimiņiem, uzskata politiskais analītiķis Aleksandrs Nosovičs.

RĪGA, 17. aprīlis – Sputnik. Eiropas dzelzceļa maģistrāle Rail Baltica ir jāsasaista ar Viļņas un Kauņas lidostām, uzskata Lietuvas satiksmes ministrs Marjus Skuodis.

Pēc viņa domām, tas nepieciešams, lai pilnā mērā izmantotu Eiropas dzelzceļa potenciālu un piedāvātu pasažieriem un kravu pārvadātājiem pievilcīgākos un kvalitatīvos pakalpojumus.

Iespēja savienot lidostas ar dzelzceļu tika apspriesta ministra apspriedē ar abu pilsētu un Kauņas rajona mēriem, kā arī "Lietuvas dzelzceļa" un "Lietuvas lidostu" pārstāvjiem.

Intervijā Sputnik Lietuva politiskais analītiķis Aleksandrs Nosovičs paziņoja, ka Rail Baltica nepārtraukti vajadzīgas kaut kādas leģendas, lai pamatotu projektu Baltijas valstu iedzīvotāju acīs.

"Visiem loģistikas speciālistiem un ekonomistiem šis projekts rada vienīgi neizpratni. Dzelzceļi parasti ir vajadzīgi kravu un pasažieru pārvadājumiem. Taču pa Rail Baltica nav paredzamas ne kravas, ne pasažieri, ko kravu un pasažieru plūsmas Baltijas valstīs iet no rietumiem uz austrumiem, no austrumiem uz rietumiem. Vietējie Baltijas ceļi, arī dzelzceļi, vēsturiski saista Baltiju ar austrumu kaimiņiem, un tikai tāpēc Baltijas dzelzceļi ir rentabli. Tie veido papildu posmu starp Krievijas pārvadātājiem un jūras ostām Lietuvā, Latvijā un Igaunijā. Baltijai nav nekā, ko pārvadāt virzienā no ziemeļiem uz dienvidiem. Kravu šajā virzienā nav gandrīz nemaz," viņš atgādināja.

Analītiķis konstatēja, ka Rail Baltica nav vajadzīga arī pasažieriem, jo viņiem vienkāršāk ir izmantot autoceļus.

"Savukārt pasažieriem daudz vienkāršāk, ātrāk un lētāk vienam pie otra no Lietuvas uz Latviju vai no Latvijas uz Igauniju aizbraukt pa autoceļiem. Tie visos aspektos ir izdevīgāki. Grūti iedomāties cilvēku, kurš tērēs vairākkārt vairāk laika un naudas, lai no Tallinas uz Viļņu brauktu pa dzelzceļu, nevis mašīnā. Tāpēc visu laiku vajadzīgs kaut kāds pamatojums, kāpēc jāiegulda gigantiska nauda," viņš paziņoja.

0
Tagi:
Lietuva, Rail Baltica
Pēc temata
Dzelzceļš kara jūtīs. Ko vadās pa Rail Baltica?
Baltijā jau izlemts, kā krāsot Rail Baltica pieturu jumtus, bet Polija velk garumā
Dodiet, ko solījāt: kā Baltija šantažē Eiropas Savienību Rail Baltica finansēšanas dēļ
Briselei nav laika Rail Baltica: eksperts prognozēja, kad ES piešķirs naudu būvdarbiem