Gāzes glabātavas teritorijā

Polija informējusi, ar kādiem noteikumiem noslēgs gāzes piegādes līgumu ar Krieviju

55
(atjaunots 12:38 06.01.2018)
Pašreizējā līguma darbības termiņš noslēdzas 2022. gadā. Vienošanos ar "Gazprom" Varšava uzskata par neizdevīgu.

RĪGA, 6. janvāris — Sputnik. Polija varētu parakstīt jaunu līgumu par gāzes piegādi no Krievijas, ja degvielas cena nebūs piesaistīta naftas cenai, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz RIA Novosti. Šo viedokli paudis Polijas naftas un gāzes kompānijas PGNiG vadītājs Mačejs Vožņaks.

Pašreizējā līguma darbības termiņš noslēdzas 2022. gadā. Vienošanos ar "Gazprom" Varšava uzskata par neizdevīgu. Pērnā gada rudenī valsts enerģētikas ministrs Kšištofs Thuževskis paziņoja, ka būtu pāragri apspriest jauno līgumu par gāzes piegādēm no Krievijas.

Intervijā izdevumam Dziennik Gazetą Prawną Vožņaks pavēstīja, ka Polija neatkārtos kļūdas, kas nostāda to "neizdevīgā stāvoklī" un neparakstīs kontraktu ar "negatīviem un novecojušiem noteikumiem". PGNiG vadītājs uzskata par neizdevīgu pirms vairāk nekā 20 gadiem noslēgto līgumu un tā cenu formulas ciešo saikni ar naftas cenu.

Ja Varšava parakstīs jaunu līgumu ar "Gazprom", tas netiks noslēgts uz ilgu laiku vai par lieliem gāzes apjomiem, uzskata Vožņaks.

Polija ik gadus patērē aptuveni 15 miljardus kubikmetru gāzes, no kuriem lielāko daļu — desmit miljardus — piegādā Krievija.

2015. gadā Polijā darbu sāka SDG termināls, kura jauda — pieci milkardi kubikmetru gadā. Varšava cer, ka tas palīdzēs nodrošināt valsts "neatkarību" no degvielas piegādēm no Krievijas, taču pagaidām SDG termināls nevar nodrošināt Polijas vajadzības pat par pusi. 

55
Pēc temata
Nosalt, lai iezāģētu Krievijai: Polija biedē Eiropu ar "Ziemeļu straumi - 2"
"Gazprom" informē, par kādām cenām Baltija un Polija pērk gāzi no ASV
Polija pastāstīja par ASV gāzes iegādes noteikumiem