Visā Eiropā tiek aizturēti nelegālie strādnieki

Visā Eiropā tiek aizturēti nelegālie strādnieki no Ukrainas

61
(atjaunots 17:12 13.12.2017)
Spānijas policija Granadā atradusi pagrīdes tabakas fabriku, kurā vergojuši Ukrainas pilsoņi. Situācija nepārsteidz – patlaban visā Eiropā nelegāli strādā tūkstošiem ukraiņu.

RĪGA, 13. decembris — Sputnik. Nelegālie un daļēji legālie strādnieki no Ukrainas patlaban meklē darbu visā Eiropā. Ukraiņi cenšas iekārtoties darbā un dažkārt nokļūst vergu stāvoklī pagrīdes fabrikās. Šāda veida uzņēmumu atradusi Spānijas Civilā gvarde, vēsta Sputnik Igaunija komentētājs Aleksejs Toms.

Decembra sākumā Spānijas Civilā gvrde Granadā atrada pagrīdes tabakas fabriku, kurā strādāja Ukrainas un Bulgārijas pilsoņi. Faktiski viņi atradās vergu stāvoklī. Europol informēja, ka policijas reisa laikā arestēti 18 cilvēki, lielas noziedzīgas organizācijas locekļi. Fabrikas strādnieki, kuru darba diena rūpīgā apsardzībā ilga 12 stundas dienā, ražoja vairāk nekā 2 miljonus cigarešu dienā.

Jāpiebilst, ka fabrikas iekārtas un tās izveidošanai nepieciešamie izdevumi, saskaņā ar policistu aprēķiniem, izmaksāja aptuveni 3 miljonus eiro, ko kriminālā organizācija investēja "perspektīvajā" tabakas biznesā. Neapšaubāmi, tā sekmes nebūtu iespējamas bez nelegālo darbinieku ekspluatācijas, kuri bija ar mieru strādāt verdzības apstākļos. Nelegālajā uzņēmumā Granadā Civilā gvarde aizturēja septiņus Ukrainas pilsoņus.

Viesstrādnieki no Ukrainas ir ar mieru vergot

Ukrainas un Polijas robeža
© Sputnik / Pavel Palamarchuk
Statistikas dati par Ukrainas pilsoņu nelegālas vai daļēji legālas darbā iekārtošanas atklātajiem gadījumiem Šengenas zonā vēl nav apkopoti, taču, domājams, to skaits aug ar katru dienu. Būtu grūti iedomāties, ka pieredzējušie Eiropas ierēdņi nebūtu informēti par to, ka daļa Ukrainas pilsoņu, saņēmuši tiesības apmeklēt Šengenas zonu bez vīzas, noteikti mēģinās iekārtoties darbā, ņemot vērā sarežģīto ekonomisko situāciju dzimtenē. Nav iespējams iedomāties, ka Briselei nav ne jausmas par to, ka ukraiņu "viesi" piekritīs sliktākajiem darba apstākļiem un zemākajai algai, un daži faktiski nokļūs vergu stāvoklī, strādājot Eiropas legālo un pagrīdes uzņēmumu saimnieku labā. 

Iepriekš vēstīts, ka, parakstot vienošanos ar Kijevu, ES pēc Nīderlandes prasības saglabāja tiesības iesaldēt bezvīzu režīmu Ukrainai situācijā, ja tiks konstatēti Šengenas valstu apmeklējuma noteikumu masveida pārkāpumi no Ukrainas pilsoņu puses.

61
Pēc temata
Die Presse: Eiropa ir ukraiņiem atvērta, taču tīri teorētiski
Jūs te nestāvējāt: ukraiņu pūlis ieņem triecienā Polijas robežu
Bezvīzu režīms: mērķis ir atlaist vai paturēt?
Kijeva cer, ka ukraiņi varēs mācīties un nodarboties ar biznesu ES
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

2
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

2
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā
S-400

Turcija pastāstīja par S-400 izmēģinājumiem un atbildēja uz ASV pretenzijām

12
(atjaunots 11:38 26.10.2020)
Turcija informēja, ka turpinās sadarbību ar sabiedrotajiem, taču nevar pieņemt tādus paziņojumus, kā "esam gatavi pārdot, tomēr Kongress aizliedz piegādes", norādīja Turcijas aizsardzības ministrs Hulusi Akars.

RĪGA, 25. oktobris — Sputnik. Turcijas aizsardzības ministrs Hulusi Akars apstiprināja, ka valsts veikusi Krievijas Federācijā iepirkto zenītraķešu kompleksu S-400 izmēģinājumus, un norādīja, ka tas ir plānveida darbs kontrakta ietvaros, vēsta RIA Novosti.

Turcija laida klajā starptautisko paziņojumu Navtex par artilērijas mācībām Sinopas pilsētas rajonā Melnās jūras reģionā. Iepriekš jau ziņots, ka Turcija sekmīgi izmēģināja Krievijā iepirktās PGA sistēmas S-400 valsts ziemeļos, visas palaistās raķetes trāpījušas mērķos.

ZRK S-300 Antei-2500
© Sputnik / Алексей Филиппов

"Katra aizsardzības rūpniecības produkcijas iepirkuma kontrakta ietvaros paredzēti izmēģināumi. Tā ir iepirkuma programmas daļa, tīri tehniska darbība," Hulusi Akars paziņoja telekanālam NTV.

Fakts, ka Turcija iepirkusi zenītraķešu kompleksus S-400 Krievijā, nenozīmē, ka tā attālinājusies no NATO, Ankara vēl aizvien ir gatava iegādāties amerikāņu sistēmas Patriot, paziņoja Akars.

"S-400 bija nevis iegriba, bet nepieciešamība un nenozīmē mūsu attālināšanos no NATO. Tomēr nepieciešamības dēļ un gadījumā, ja mums tiks garantēta tehnoloģiju nodošana, kopēja ražošana un piegādes kalendārs, mēs varam iepirkt Patriot vai SAMP-T. Turcija arī iepriekš ir centusies izstrādāt alternatīvus variantus ar sabiedrotajiem un turpinās darbu. Mēs nevaram pieņemt tādus paziņojumus, kā "esam gatavi pārdot, tomēr Kongress aizliedz piegādes", Turcijas aizsardzības ministra teikto citēja telekanāls NTV.

Viņš piebilda, ka S-400 "neintegrēs NATO PGA sistēmā un Turcija izpildīs visas savas saistības alianses ietvaros".

Pie tam Ankara nedomā lūgt Vašingtonas atļauju ZRK S-400 izmēģinājumiem, paziņoja Turcijas prezidents Tajips Erdogans.

Iepriekš ASV Valsts departamenta pārstāve Morgana Ortagusa paziņoja, ka ASV "apņēmīgi nosodīs" Ankaras soļus, ja apstiprināsies informācija par izmēģinājumiem. Vašingtona pat piedraudēja Turcijai ar "nopietnām sekām", ja ZRK tiks aktivizēti.

"Jā, Sinopā notika, notiek izmēģinājumi. Un mēs nedomājam tiem lūgt ASV atļauju. Tātad šie kungi ir noraizējušies par to, ka šeit ir Krievijai piederoši ieroči," Erdogans uzsvēra sarunā ar žurnālistiem.

Viņš konstatēja, ka Ankara ir noskaņota apņēmīgi un turpinās nosprausto ceļu.

Viņš piezīmēja, ka Turcija neatsakās no amerikāņu pretgaisa sistēmu Patriot iepirkuma un ir gatava turpināt pārrunas par šo jautājumu ar ASV.

Krievijas jaunāko ZRK S-400 piegādes, kas radīja krīzi Turcijas un ASV attiecībās, sākās 2019. gada jūlija vidū. Vašingtona pieprasīja Ankarai atteikties no darījuma un to vietā iepirkt kompleksus Patriot, turklāt piedraudēja atlikt jauno iznīcinātāju F-35 pārdošanu vai pat atcelt darījumu, kā arī ieviest sankcijas. Ankara atteicās pakļauties un turpināja pārrunas par nākamās S-400 partijas iegādi.

12
Tagi:
S-400, Krievija, Turcija
Pēc temata
Redzamas kā mušas uz griestiem: Turcija izmēģina S-400 pret ASV iznīcinātājiem
Eksperts: ASV neizdodas Turciju nospiest uz ceļiem Krievijas S-400 jautājumā
Patriot to nespēj: eksperts paskaidroja, kāpēc Turcija izvēlējusies S-400
Kāpēc Indija gatava atvēlēt 2 miljardus par Krievijas iznīcinātājiem MiG-29 un Su-30