KF GS Сu-30 iznīcinātāja pilots

Krievijas AM apstiprināja ASV izlūklidmašīnas pārtveršanu

24
(atjaunots 16:55 29.11.2017)
Militārās iestādes informē, ka pēdējo gadu laikā ASV izlūkdienestu darbība pie Krievijas robežām augusi desmitkārt.

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. 25. novembrī Krievijas kontroles līdzekļi konstatēja virs Melnās jūras neitrālajiem ūdeņiem gaisa mērķi, kas lielā ātrumā tuvojās valsts robežām. Tā pārtveršanai no Dienvidu kara apgabala dežūrlīdzekļiem pacēlās gaisā iznīcinātājs Su-30, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Dienvidu kara apgabala preses dienestu.

Pietuvojies gaisa mērķim, iznīcinātājs aplidoja apkārt objektam un vizuāli identificēja to kā P-8A Poseidon.

Pēc tam amerikāņu izlūklidmašīna mainīja lidojuma trajektoriju, bet iznīcinātājs atgriezās bāzes aerodromā.

Krievijas Kara zinātņu akadēmijas profesors, Maskavas Valsts starptautisko attiecību institūta Militāri politisko pētījumu centra vadošais eksperts Vladimirs Kozins radio Sputnik ēterā atzīmēja, ka pēdējo gadu laikā ASV veic aktīvu izlūkdarbību pie Krievijas robežām.

"Mūsu kompetento militāro iestāžu rīcībā esošā informācija liecina, ka ASV izlūkošanas darbība pie mūsu robežām pēdējo gadu laikā ir augusi desmitkārt. Nekādu bīstamu pārtveršanas manevru nav bijis un nebūs: lidotāji ir atbildīgi cilvēki, viņi saprot, ja jebkurš bīstams pārtveršanas manevrs var beigties bēdīgi abām pusēm.

Tāpēc amerikāņu militāristiem ir nevis jāceļ troksnis, bet gan vienkārši jāatsakās no provokatīviem lidojumiem netālu no mūsu teritorijas. Mūsu karavīri tamlīdzīgas izlūkošanas lidmašīnas var interpretēt kā iespējamu gatavošanos karadarbībai. Kara aviācija tāpat vien nelido.

Tas nav civilais bezpilota lidaparāts, kas seko ceļu satiksmei vai ražas stāvoklim. Agrāk tādu stiķu no ASV puses nebija, nebija arī pāŗtveršanas mavevru. Tāpēc amerikāņiem nav vērts meklēt vainīgos, ja viņiem nav veicies," – teica Vladimirs Kozins.

Krievijas iznīcinātājs Su-30, kas pārtvēra ASV JKS lidmašīnu "Poseidon" virs Melnās jūras, rīkojās pareizi: amerikāņiem nekas nav darāms Melnajā jūrā, uzskata Krievijas Gaisa kara spēku komandiera bijušais vietnieks ģenerālpulkvedis Nikolajs Antoškins.

"Poseidons ir jūras izlūkošanas lidmašīna, tāpēc mūsējie izlidoja, lai pārbaudītu. Su-30 ir pietiekami veikla lidmašīna, lai nodrošinātu drošību pārtveršanas un eskortēšanas manevros. Ar tiem lido teicami lidotāji. "Nedroši" – tas var būt tikai izteiciens," – pieļāva Padomju Savienības Varonis Antoškins.

Pēc viņa domām, "mūsu lidmašīna vienkārši apzīmēja, pietuvojās, lidotājs paskatījās, parādīja, ka jādodas prom".

"Amerikāņiem nekas nav darāms Melnajā jūrā. Tā ir iekšējā jūra. Iepriekš, Padomju Savienības laikā tur nevienam nepiederošam nebija tiesību lidot bez saskaņošanas. Bet tagad viņi lido. "Poseidons" lidoja ar izlūkošanas mērķi, tāpēc viņu pārtvēra," – atzīmēja ģenerālpulkvedis.

Iepriekš Pentagona pārstāvis Mišels Baldanzu paziņoja, ka Su-30 "bīstami" pārtvēris amerikāņu lidmašīnu virs Melnās jūras.

Arī iepriekš no ASV puses izskanējušas līdzīgas apsūdzības. Piemēram, Vašingtona uzskatīja par bīstamu iznīcinātāja Su-27 manevru, ar kādu tas pārvēra lidmašīnu RC-135 virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem jūnijā. Krievijas AM norādīja, ka RC-135 centies tuvoties Su-27, izpildot provokatīvu pagriezienu.

24
Temats:
NATO austrumu flangā (219)
Pēc temata
Dānija uzbūvēs Baltijas jūras reģionā radio signāla pārtveršanas torni, lai izsekotu Krieviju
Pentagons pārmet Krievijas iznīcinātājam ASV lidmašīnas pārtveršanu
Polijas Gaisa kara spēki informē par Krievijas izlūklidmašīnas pārtveršanu
Lidmašīnu pārtveršana virs Baltijas jūras: Maskava pieprasa dialogu
Malta, foto no arhīva

EK uzsākusi Kipras un Maltas Uzturēšanās atļauju programmu likumīguma pārbaudi

9
(atjaunots 12:29 21.10.2020)
Eiropas Savienībā raizējas, ka "zelta pasu" programmas līdzi nes līdzekļu atmazgāšanas, izvairīšanās no nodokļu samaksas un korupcijas riskus.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Eiropas Komisija pārbaudīs, cik lielā mērā programmas, kuras ļauj saņemt Kipras un Maltas pilsonību, atbilst Eiropas tiesībām, teikts EK paziņojumā.

ES uzmanību piesaistījušas Kipras un Maltas pilsonības piešķiršanas programmas apmaiņā pret investīcijām, kuras tiek dēvētas par "zelta pasēm".

Maltas un Kipras valdībām tiek atvēlēti divi mēneši, kuru laikā tām būs jāatbild uz apsūdzībām. Ja EK nesaņems apmierinošu atbildi, tad pret šīm valstīm var tikt ieviestas sankcijas.

Dokumentā teikts, ka pilsonības piešķiršana, apmaiņā pret investīcijām personām, kurām nav reālu sakaru ar Eiropas valstī, ir pretrunā ar "Eiropas pilsonības būtību". Eiropas Savienībā uztraucas, ka "zelta pasu" programmas līdzi nes līdzekļu atmazgāšanas, izvairīšanās no nodokļu samaksas un korupcijas riskus.

Atzīmēsim, ka Kipras ministru padome 13. oktobra ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu atcelt Kipras Investīciju programmu, kuras ietvaros ārzemnieki varēja saņemt Kipras pilsonību apmaiņā pret investīcijām. Tas notika nākamajā dienā pēc Kataras telekanāla Al Jazeera izmeklēšanas filmas iznākšanas ēterā par oficiālo personu, tai skaitā politiķu, iespējamo saikni ar noziegumiem pilsonības piešķiršanā.

Turklāt Kipras Iekšlietu ministrija paziņoja, ka izskatīs gandrīz 600 jau iesniegto pieteikumu Kipras pilsonības saņemšanai apmaiņā pret investīcijām, kā arī tos iesniegumus, kurus paspēs iesniegt līdz Kipras Investīciju programmas pārtraukšanai.

Viens no "zelta pasu" programmas pionieriem ES bija Latvija. No 2010. līdz 2017. gadam valsts izsniedza vairāk nekā 17 tūkstošus Termiņuzturēšanās atļauju (TUA) apmaiņā pret ieguldījumiem gandrīz 1,5 miljarda eiro apmērā. Vairāk nekā 90% TUA pieteikumu tika saņemts no bijušās PSRS valstu iedzīvotājiem, pārsvarā no Krievijas pilsoņiem.

Taču Latvijas varasiestādes konsekventi padarīja bargākus TUA piešķiršanas nosacījumus no 2014. gada, kad minimālais investīciju apmērs tika palielināts no 150 līdz 250 tūkstošiem eiro. Par fināla akordu kļuva 2017. gada novembra beigās pieņemtie Imigrācijas likuma grozījumi, ar kuriem tika ieviests obligāts maksājums 5000 eiro apmērā reizi piecos gados par TUA pagarināšanu visiem topošajiem investoriem, ieskaitot tos, kas ieguldīja līdzekļus nekustamajā īpašumā, uzņēmumā vai banku saistībās.

9
Tagi:
Eiropas Komisija, termiņuzturēšanās atļauja, Malta, Kipra
Pēc temata
Vjetnamiešiem iepatīkas Latvijas "zelta vīzas"
Transparency International: Latvija slikti pārbauda "zelta vīzu" pieteikumus
Latvija "laicīgi" izrēķinājusies ar uzturēšanās atļaujām
Eirodeputāte ieteica Latvijai bagātnieku vietā pieņemt migrantus
KF vēstniecība Vašingtonā, foto no arhīva

Krievijas vēstniecība komentēja apsūdzības pret sešiem KF pilsoņiem ASV

14
(atjaunots 20:17 20.10.2020)
Iepriekš ASV Tieslietu ministrija un FIB izvirzīja apsūdzības sešiem Krievijas pilsoņiem par dalību hakeru uzbrukumu sērijā un kaitīgu programmu izplatīšanā ar mērķi uzbrukt citu valstu infrastruktūrai.

RĪGA, 20. oktobris — Sputnik. Krievijas vēstniecība Vašingtonā noraida ASV apsūdzības Krievijas pilsoņiem par destabilizējošu un hakeru darbību visā pasaulē, sarunā ar RIA Novosti paziņoja diplomātiskās misijas pārstāvis.

Iepriekš ASV Tieslietu ministrija un FIB izvirzīja apsūdzības sešiem Krievijas pilsoņiem par dalību hakeru uzbrukumu sērijā un kaitīgu programmu izplatīšanā ar mērķi uzbrukt citu valstu infrastruktūrai. Cita starpā viņi apsūdzēti par vīrusa NotPetya izplatību 2017. gadā. Apgalvots, ka šīs personas esot Galvenās izlūkošanas pārvaldes darbinieki, kuri cita starpā esot organizējuši kiberuzbrukumus Olimpiādei Dienvidkorejā. Gandrīz vienlaikus Lielbritānijā izskanēja apgalvojumi, ka Krievijas izlūkdienesti esot plānojuši arī kiberuzbrukumu Olimpisko spēļu organizatoriem Tokijā pirms tās tika atliktas.

"Absolūti skaidrs, ka šādām ziņām nav nekā kopēja ar realitāti, to mērķis ir vienkārši saasināt rusofobo noskaņojumu amerikāņu sabiedrībā, "raganu medību" izvēršanos un spiegu māniju. Tāda jau vairākus gadus ir Vašingtonas politiskās dzīves īpatnība. ASV vadība konsekventi grauj agrāk pragmatiskās Krievijas un ASV attiecības un mākslīgi uzspiež iedzīvotājiem toksisku iespaidu par Krieviju un visu, kas ar to saistīts," komentēja vēstniecības pārstāvis. 

Aģentūras sarunbiedrs uzsvēra, ka Krievijai nav un nav arī bijuši nodomi nodarboties ar "destabilizējošām operācijām" visā pasaulē.

"Tas neatbilst mūsu ārpolitikai, nacionālajām interesēm, kā arī mūsu izpratnei par, to, kā veidojas valstu attiecības. Krievija ciena citu valstu suverenitāti un neiejaucas to darīšanās," viņš piezīmēja.

Informācijas avots Ārlietu ministrijā informēja, ka ASV un Lielbritānijas apsūdzības par Krievijas hakeru saiknēm ar dažādiem uzbrukumiem, arī Olimpisko spēļu organizatoriem Tokijā, ir nepamatotas un vērstas pret iekšējo auditoriju.

14
Tagi:
Krievijas vēstniecība, kiberuzbrukums, ASV

Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu

0
(atjaunots 20:14 21.10.2020)
Krievijā sākušies trešās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi, kuru izveidoja M. Čumakova vārdā nosauktajā centrā. Tās radītāji cer, ka decembrī Veselības ministrija piereģistrēs jauno preparātu un līdz gada beigām sāksies tā masveida ražošana.

Iepriekš valsts reģistrāciju izgāja arī vakcīna, kuru izstrādāja Novosibirskas zinātniskais centra "Vektor". Tāpat noslēgumam tuvojas pasaulē pirmās vakcīnas "Sputnik V" izmēģināšana. Šobrīd notiek trešais Krievijas preparāta testēšanas posms ārzemēs, no tā iznākuma būs atkarīgas vakcīnas perspektīvas starptautiskajā tirgū.

0
Tagi:
vakcīna, Krievija
Pēc temata
Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes