Tanks T-90MS

Igaunijas militārpersona atklājusi krievu panākumu noslēpumus

34
(atjaunots 09:57 26.11.2017)
Krievijas karavīru panākumus hipotētiskajā karā ar NATO varētu nodrošināt veco labo papīra karšu izmantošana niķīgās elektronikas vietā un spēku pārdislokacijas ātrums.

RĪGA, 26. novembris — Sputnik. ASV militārais izdevums Defense News publicējis Igaunijas Aizsardzības spēku apakšpulkveža Kaupo Rosina slēdzienus jautājumā par Krievijas un Baltkrievijas militārajām mācībām "Rietumi 2017", kas notika septembrī. Kaupo Rosins novērojis mācību gaitu un konstatējis trīs galvenos aspektus, kuri nopietni jāizvērtē, stāsta Sputnik Igaunija.

The Nation: ASV bez lieka trokšņa nogādā speciālo uzdevumu vienības pie Krievijas robežām >>

Pirmkārt, Rosins atzīmēja, ka mācības "Rietumi" aizritējušas radioelektroniskās cīņas līdzekļu nebijušas aktivitātes apstākļos.

"Traucējumu skaits, ko Krievijas karavīri radīja savām nodaļām mācību "Rietumi" laikā, bija pārsteidzošs. Mēs nekad agrāk nebijām redzējuši tādu līmeni," — apgalvo Rosins.

Šajos apstākļos Krievijas karavīri atgriezušies pie parastajām papīra kartēm. Informācija par apvidu var būt vitāli svarīga militārajām nodaļām, kuras konflikta apstākļos stāsies pretī NATO. Turklāt radioelektronisko traucējumu radīšana mācībās ļauj Krievijas un Balktkrievijas karavīriem pielāgoties tamlīdzīgiem apstākļiem un konflikta gadījumā būt gataviem rīkoties sakaru traucējumu apstākļos, uzskata igauņu apakšpulkvedis.

Pēc viņa domām, NATO nāktos pārdomāt citas Krievijas karavīru saziņas traucējumu metodes.

"Iespējams, šīm darbībām jāiekļaut daži kiberkara elementi, taču pēc būsim spiesti to darīt. Turklāt mums jādomā, kā aizsargāt savus sakaru kanālus," — piezīmēja Rosins.

Pēc igauņu eksperta domām, fakts, ka Krievija tik vienkārši rada sakaru traucējumus, liecina, cik tālu tā attīstījusi atbilstošās tehnoloģijas. Uz šos radioelektroniskās cīņas līdzekļus esot iespējams izmantot pret NATO, uzskata militārpersona. Rosins atzīmēja, ka Igaunijai, iespējams, tas neradīs īpašas grūtības, — karavīri varēs likt lietā papīra kartes, taču citiem sabiedrotajiem un komandieriem traucēkļi var radīt lielas grūtības.

Polijas aizsardzības ministrs uzskata, ka Krievija gatavojas "agresijai" >>

No mācībām "Rietumi" izriet arī otrs secinājums: NATO spēkiem vitāli nepieciešams palielināt pārvietošanās ātrumu. Pēc Rosina domām, situācijā, ja Krievijas karavīri šķērsotu Baltkrieviju un pietuvotos Baltijas valstīm, NATO sabiedrotie nepaspētu ierasties laikus.

"Tā vienmēr ir problēma. Krieviem vienmēr ir bijusi priekšrocība no ātruma, telpas un skaita viedokļa," — klāstīja Rosins.

Viņš atzīmēja, ka tuvākā gada laikā NATO jāpiecērš uzmanība jautājumam, kā legāli paātrināt NATO spēku pārvietošanu pāri valstu robežām.

"Karaspēka ātra transportēšana — gan pa jūru, gan pa gaisu, gan pa sauszemi — ir ļoti svarīgs jautājums. Protams, jo lielāks skaits nodaļu tiks koncentrēts pie KF robežām miera laikā, jo mazāk nāksies pārsviest kara laikā," — savas domas pauda Rosins.

Igauņa trešais secinājums pēc mācībām "Rietumi" attiecas uz Baltkrievijas lomu iespējamā Krievijas un NATO konfrontācijā. Rosins paziņoja, ka Krievijai ir svarīgi turēt kaimiņvalsti zem sava "lietussarga".

National Interest: Krievija noskaidrojusi, kā uzvarēt karā ar NATO >>

Pie tam igauņu militārpersonak savos spriedumos aizgāja tiktāl, ka pieņēma: gadījumā, ja Minska atteiksies no Maskavas kontroles, Krievija būšot gatava to atgūt ar spēku, taču tādā gadījumā NATO Baltkrievijai nepalīdzēs.

34
Temats:
"Rietumi 2017" (53)
Pēc temata
Global Research: 15 pazīmes, kas liecina, – NATO gatavojas karam ar Krieviju
Krievijas aizsardzības ministrs: nepieciešama Krievijas potenciālā apdraudējuma neitralizācija
Krievija pastāstīja par atbildi NATO jauno struktūru izveidei
"Militārā Šengena": eskalācija sākas Latvijā
Aleksandrs Kamkins

Eksperts: nesaskaņu fakts starp Vāciju un ASV attiecībā uz drošību ir acīmredzams

15
(atjaunots 18:33 03.07.2020)
Nesaskaņas starp VFR un ASV attiecībā uz drošību Eiropā ir acīmredzams, taču daļas ASV kontingenta izvešana no VFR vēl nenozīmē sistemātiskus risinājums un nav saistīta ar Eiropas vienotās armijas izveidošanas iniciatīvām, saka eksperts-ģermānists Aleksandrs Kamkins.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Amerikas prezidents Donalds Tramps atbalstīja daļas ASV kareivju izvešanu no Vācijas. Uz jaunu dienēšanas vietu dosies 9,5 tūkstoši kareivju, paziņoja Pentagona oficiālais pārstāvis Džonatans Hofmans. Pēc viņa teiktā, par viņu jauno uzdevumu kļūs "KF savaldīšana un NATO stiprināšana".

Komentējot šo paziņojumu, Krievijas Zinātņu akadēmijas Eiropas Institūta Vācijas pētījumu centra vecākais zinātniskais līdzstrādnieks Aleksandrs Kamkins atzīmēja, ka šeit nav runa par amerikāņu kontingenta izvešanu no Vācijas, drīzāk, var notikt daļas kareivju pārdislocēšana – Polija, piemēram, pat ir gatava maksāt par ASV karaspēku izvietošanu.

Gāzesvada Ziemeļu straume 2 būvdarbi Vācijā. Foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Eksperts uzsvēra, ka Donalda Trampa lēmums izvest 9,5 tūkstošus kareivju no Vācijas nav kaut kāds sistēmu veidojošs solis – tas, no vienas puses, ir izdevumu optimizācija, turklāt – nedz kodolieroči, nedz dronu vadības centrs no VFR netiek izvesti.

"Šis kontingenta skaita samazinājums nekādā veidā nav saistīts ar Eiropas vienotās armijas izveidošanas iniciatīvām, tas, nosacīti runājot, ir vienkārša šaujampulvera pārlikšana no viena groza citā," sacīja Kamkins radio Sputnik.

Taču zināmas kustības un apgaismības Vācijas politiskajai klasei tomēr parādās, un kopumā šī situācija var kalpot par vienu no stimuliem konkrētām darbībām attiecībā uz pāreju pie Eiropas vienotās armijas izveidošanas, taču šeit pagaidām ir pārāk daudz nenoteiktības, nobeigumā sacīja eksperts.

Камкин: факт разногласий между Германией и США по поводу безопасности в Европе налицо
15
Tagi:
NATO, Vācija, ASV
Pēc temata
Merkele aicina Eiropu padomāt par pasauli bez ASV līdera vietā
Merkele izsludināja ASV hegemonijas beigas: Baltijas valstīm ir vērts aizdomāties
ASV tēlo cēlsirdīgu policistu attiecībās ar Vāciju
ASV gatavojas "uzdāvināt" Vāciju Krievijai
Krievijas dienas svētki, foto no arhīva

Eksperts pastāstīja par Krievijas vietu pasaulē pēc ASV līderības beigām

42
(atjaunots 12:14 02.07.2020)
Pēc speciālista sacītā, Savienotajām Valstīm ir spēcīga armija, taču to ekonomika vairs nav visspēcīgākā.

RĪGA, 2. jūlijs – Sputnik. Par ASV mantiniekiem pasaules līderībā var kļūt Krievija, Indija un Ķīna. Sarunā ar "Večerņaja Moskva" Reģionālo problēmu institūta ģenerāldirektors Dmitrijs Žuravļovs šādi komentēja Vācijas kancleres Angelas Merkeles paziņojumu, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš Merkele paziņoja, ka Eiropas valstīm ir nopietni jāaizdomājas par jaunu realitāti, kur Savienotās Valstis var netiekties būt pasaules līderi.

Eksperts atzīmē, ka ASV pārstājušas būt absolūtais līderis pasaulē.

"Pēc 1945. gada Eiropa ir pieradusi domāt, ka amerikāņi ir galvenie," paskaidroja Žuravļovs.

Pēc speciālista sacītā, Savienotajām Valstīm ir spēcīga armija, taču vairs nav visspēcīgākā ekonomika.

Žuravļovs uzskata, ka Krievijai ir milzīgs potenciāls, pirmām kārtām fundamentālā zinātne.

Politologs uzsver, ka par jaunajām ASV konkurentēm kļuvušas Ķīna un Indija, taču tām nav attīstītas fundamentālās zinātnes, kas nodrošinātu jaunas nozares ekonomikā. Taču viņš atzīmēja, ka zinātne šajās valstīs attīstās straujos tempos.

Iepriekš Vācijas kanclere jau uzstājusies ar kritiskiem izteicieniem attiecībā uz Savienotajām Valstīm. Tostarp septembrī viņa paziņoja, ka Eiropai ir nepieciešams pašai domāt par savu drošību, jo ASV neaizstāvēs to automātiski, kā tas bija aukstā kara laikos.

42
Tagi:
ASV, Krievija
Pēc temata
Merkele izsludināja ASV hegemonijas beigas: Baltijas valstīm ir vērts aizdomāties
Eiropas Savienības galvenais diplomāts pasludinājis Amerikas ēras galu
Foreign Policy: Eiropa izvērtē dolāra hegemonijas iznīcināšanas iespējas
Pasaule apgriezusies kājām gaisā: Vācija gatavo sankcijas pret ASV
Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Putins parakstīja dekrētu par grozījumiem Krievija Konstitūcijā

0
(atjaunots 17:34 04.07.2020)
Balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā norisinājās no 25. jūnija līdz 1. jūlijam; par to pieņemšanu nobalsoja gandrīz 58 miljoni Krievijas pilsoņu.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja dekrētu par grozījumiem valsts Konstitūcijā, kurus vispārējā Krievijas balsojumā atbalstīja vairāk nekā trīs ceturtdaļas Krievijas vēlētāju, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz Kremļa preses dienestu.

Šogad vēstījumā Federālajai sanāksmei Putins piedāvāja veikt virkni grozījumu valsts pamatlikumā. Pēcāk piedāvājumus izstrādāja speciāli izveidota darba grupa, pēc kā prezidents iesniedza attiecīgu likumprojektu izskatīšanai Valsts domē.

Parlamenta apakšpalāta 11. martā galīgajā lasījumā pieņēma prezidenta likumprojektu, tajā pašā dienā dokumentu atbalstīja Federācijas Padome, pēc kā to atbalstīja visu KF reģionu likumdevēju sapulces. 14. martā Putins parakstīja likumu par grozījumiem KF Konstitūcijā. Taču prezidents vairākkārt uzsvēra, ka izmaiņas stāsies spēkā tikai tādā gadījumā, ja tiks atbalstītas vispārējā Krievijas balsojumā.

Balsojums par grozījumiem KF Konstitūcijā norisinājās no 25. jūnija līdz 1. jūlijam. Pēc 100% protokolu apstrādes galīgā balsojuma dalībnieku aktivitāte sastādīja 67,97%. Par grozījumu pieņemšanu nobalsoja 77,92% (gandrīz 58 miljoni Krievijas pilsoņu), pret – 21,27% (aptuveni 16 miljoni cilvēku).

0
Tagi:
Konstitūcija, Vladimirs Putins
Pēc temata
Par spēcīgu Krieviju: KF pilsoņi Latvijā balso par grozījumiem Konstitūcijā
Kā Latvijā notiek balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā
Balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā: kā tas notika tuvo ārzemju valstīs