Google

Google News mācīs slēpt Sputnik un RT publikācijas

54
Kompānija Alphabet informējusi, ka Sputnik un RT ziņu slēpšanu neuzskata par cenzūru.

RĪGA, 21. novembris — Sputnik. Ziņu agregatora Google News darbā tiks izmantots RT un Sputnik ziņu materiālu ranžēšanas algoritms ar mērķi cīnīties pret "Krievijas propagandu", informē RIA Novosti, atsaucoties uz kompānijas Alphabet, kuras sastāvā ir Google Inc., direktoru padomes priekšsēdētāja Ērika Šmita teikto.

Starptautiskās drošības forumā Halifaksā (Kanāda) Ēriks Šmits paziņoja, ka Google plāno cīnīties ar "dezinformācijas izplatīšanos". Rit darbs pie ziņu vietņu vērtējuma sistēmas, kas veidos Google News rezultātus, ņemot vērā avota iekšējo reitingu. Pārsvarā šī politika skars RT un Sputnik, uzsvēra Šmits.

"Mēs nevēlamies bloķēt vietnes. Tas nav mūsu darba stils. Es neesmu cenzūras piekritējs, es atbalstu ranžēšanu," – viņš paziņoja.

Pēdējā laikā Rietumos būtiski pastiprinājies spiediens pret Krievijas medijiem. ASV Kongresā norit izmeklēšana jautājumā par telekanāla RT iespējamo iejaukšanos vēlēšanu procesos ASV ar sociālo tīklu starpniecību. ASV Tieslietu ministrija iekļāvusi RT America ārvalstu aģentu sarakstā saskaņā ar 1938. gadā apstiprināto likumu par ārvalstu aģentiem, pie tam daudzi citi ārvalstu mediji: britu BBC, Ķīnas CCTV, Francijas telekanāls France 24, vācu radiostacija Deutsche Welle nav reģistrēti kā ārvalstu aģenti. RT un Sputnik galvenā redaktore Margaritja Simoņana paziņojusi, ka telekanāls bijis spiests izvēlēties: reģistrācija vai krimināllieta, un apsveikusi "amerikāņu vārda brīvību un visus, kas tai vēl joprojām tic".

Krievijas Ārlietu ministrija, atbildot uz minētajiem pasākumiem, informēja, ka tiek izstrādātas atbildes formas un metodes. Krievija simetriski atbildēs uz ASV varasiestāžu prasību reģistrēt RT ārvalstu aģenta statusā, paziņoja Krievijas sakaru ministrs Nikolajs Ņikiforovs. Aizvadītajā nedēļā Krievijas Valsts dome atbalstīja grozījumus likumā, kuri paredz: ārvalstu mediji, kuri saņem finansējumu ārzemēs, var tikt atzīti par ārvalstu aģentiem. Valsts domes Informācijas politikas komitejas vadītājs Leonīds Levins atzīmēja, ka likums par ārvalstu aģenta statusa piešķiršanu medijiem neattieksies uz Krievijas plašsaziņas līdzekļiem.

Oktobrī ASV mikroblogu serviss Twitter bloķēja reklāmu no RT un Sputnik piederošajiem kanāliem. Kompānija to pamatoja ar izmeklēšanu lietā par "Krievijas iejaukšanos" ASV prezidenta vēlēšanās 2016. gadā. Pie tam noskaidrojās, ka Twitter pats lūdzis RT izvietot lielu reklāmas apjomu pirms vēlēšanām un slēpa šo faktu no ASV Izlūkošanas komitejas.

Margarita Simoņana pauda nožēlu par Twitter lēmumu, ņemot vērā Krievijas iespējamos atbildes soļus pret amerikāņu medijiem. Krievija jau vairākkārt ir noraidījusi apsūdzības mēģinājumos ietekmēt vēlēšanas ASV, turklāt norādīts, ka minētajās apsūdzībās nav sniegti nekādi pierādījumi.

54
Temats:
Sputnik demokrātijas žņaugos (63)
Pēc temata
Simoņana par medijiem-ārzemju aģentiem: mežu cērt – šķembas lec
Simoņana komentēja Google ziņojumu par RT noteikumu ievērošanu YouTube
Vārda brīvība grozās zārkā: Simoņana par FIB rīcību pret Sputnik
Putins par RT un Sputnik darbu: noņemu cepuri
Svetlana Tihanovska

Tihanovska oficiāli apliecinājusi, ka ir gatava vadīt Baltkrieviju

24
(atjaunots 17:30 04.12.2020)
Bijusī Baltkrievijas prezidenta kandidāte Svetlana Tihanovska savā YouTube kanālā informējusi visus, ko tas interesē, – viņa ir gatava kļūt par valsts vadītāju.

RĪGA, 4. decembris — Sputnik. "Es zinu, ka neesmu viena," teica bijusī Baltkrievijas prezidenta kandidāte Svetlana Tihanovska, kura patlaban uzturas Lietuvā. Savā YouTube kanālā viņa paziņoja, ka ir gatava ieņemt prezidenta posteni.

Atgādināsim, ka 9. augustā Baltkrievijā aizritēja prezidenta vēlēšanas. Centrālā vēlēšanu komisija oficiāli informēja, ka uzvaru tajās ar lielu pārvaru, saņemot 80,1% balsu, izcīnījis pašreizējais prezidents Aleksandrs Lukašenko. 

Valstī sākās protesti. Svetlana Tihanovska, ko atbalstīja 10,1% vēlētāju, pēkšņi kļuva par pašpasludināto opozīcijas līderi un pameta valsti.

Minska jau vairākkārt norādījusi, ka Baltkrievijas opozīcijas akcijas tiek koordinētas no Lietuvas un Polijas. Maskava konstatēja, ka Lietuva atmetusi pie malas jebkādu pieklājību, iejaucoties Baltkrievijas lietās, un aicināja Viļņu nepalielināt spriedzi.

Tagad Tihanovskas kanālā YouTube publicēts video ieraksts, kurā viņa pauž gatavību ieņemt valsts vadītāja vietu pārejas periodā.

 

"Daudzi vaicā, vai esmu gatava kļūt par tautas līderi šajā brīdī. Jā, es oficiāli paziņoju, ka esmu gatava stāties valsts priekšgalā pārejas periodā. Uzņemos šo atbildību, jo zinu, ka neesmu viena," teica Tihanovska un atzīmēja, ka opozīcijas koordinācijas padome jau izstrādājusi jaunu vēlēšanu projektu un konstitucionālo reformu, kas, pēc viņas vārdiem, notikšot "pēc Lukašenko aiziešanas".

Pats Lukašenko jau vairākkārt norādījis, kad pametīs prezidenta posteni. Viņš paziņoja, ka var atkāpties pēc konstitucionālās reformas vai pēc tam, kad tauta paudīs konsolidētu vēlmi. Baltkrievijas prezidents uzsvēra, ka atkāpsies no amata "kad vajadzēs", taču ne "pēkšņi".

Pie tam viņš informēja, ka Baltkrievijā nebūs nekāda varas tranzīta – būs tā, kā nobalsos, nolems tauta.

24
Tagi:
Svetlana Tihanovska, prezidenta vēlēšanas, Baltkrievija
Pēc temata
Tikšanās Viļņā: ko Makrons noklusēja pārrunās ar Tihanovsku
Ekonomists paskaidroja, kādu interesi Lietuva slēpj aiz rūpēm par baltkrievu tautu
Eksperts: Baltija vēlas pārvērst Baltkrieviju par savu provinci
Politologs pastāstīja, kas jāgaida pēc Baltkrievijas opozīcijas izgāšanās
Džo Baidens

Baidens sola daudzpusīgu pieeju attiecībās ar Krieviju

20
(atjaunots 17:30 04.12.2020)
Iepriekš Krievijas vēstnieks ASV Anatolijs Antonovs informēja, ka Maskava var paplašināt sadarbību ar jauno administrāciju Vašingtonā vairākos jautājumos.

RĪGA, 4. decembris — Sputnik. ASV jaunievēlētais prezidents Džo Baidens informējis par "daudzpusīgas pieejas" plāniem attiecībā pret Krieviju, Irānu, Ķīnu un citām valstīm, vēsta RIA Novosti.

"Mums jābūt lielas grupas daļai, lai strādātu ne tikai ar Irānu, bet arī ar Krieviju, Ķīnu un citiem," politiķis apgalvoja intervijā CNN.

Vienlaikus Baidens paziņoja, ka pirms stāšanās prezidenta postenī nevar formulēt ASV politiku. "Tomēr es gribu atjaunot ciešas sabiedroto attiecības gan Eiropā, gan Indijas un Klusā okeāna reģionos," viņš piebilda.

Pie tam politiķis atzina, ka viņam sagaidāmas "sarežģītas pārrunas" ar Eiropas Savienību un piebilda, ka viņš šajā jautājumā nelolo nekādas ilūzijas.

Iepriekš Krievijas vēstnieks ASV Anatolijs Antonovs informēja, ka Maskava var paplašināt sadarbību ar jauno administrāciju Vašingtonā vismaz piecās jomās: jautājumos par stratēģisko stabilitāti, kodolieroču neizplatīšanu, sadarbību kosmosā, cīņu ar terorismu un pandēmiju. Vienlaikus diplomāts pauda šaubas  par to, vai Maskavai izdosies vienoties ar Vašingtonu bruņojuma kontroles jomā.

Runājot par vēlēšanu rezultātiem Savienotajās Valstīs, vēstnieks konstatēja, ka Krievija atzīs jebkādu valsts iedzīvotāju izvēli, tomēr gaida rezultātu oficiālu izsludināšanu, pirms reaģēt diplomātiskā protokola ietvaros.

ASV prezidenta vēlēšanas notika 3. novembrī. Provizoriskie dati liecina, ka demokrātu kandidāts Džo Baidens saņēmis līdz 306 elektoru balsis (nepieciešamas – 270). Pašreizējais valsts prezidents Donalds Tramps neatzīst sakāvi un apstrīd to tiesās.

20
Tagi:
Džo Baidens, Krievija, ASV
Pēc temata
Nodedzināt tiltus. Ko Baidens mantos pēc Trampa
"Būs sekas". Ko Baidena komanda gatavo Krievijai
Baidens pārvērtīs ASV par Eiropas marioneti
Vai Krievijai draud "ellīgas sankcijas" Baidena varas apstākļos
Covid-19

Covid-19 gadījumu skaits atkal tuvojas 800, 11 cilvēki miruši

0
(atjaunots 18:28 05.12.2020)
Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 8695 Covid-19 testi, apstiprinošus rezultātus uzrādījuši 9,1% no tiem.

RĪGA, 5. decembris - Sputnik. Pēdējo 24 stundu laikā valstī fiksēti 794 Covid-19 gadījumi. Diennakts laikā veikti 8695 Covid-19 testi, tātad apstiprinošus rezultātus uzrādījuši 9,1% no tiem, informē Slimību profilakses un kontroles centrs.

Līdztekus publicēta informācija par 11 pacientu nāvi ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi. Trīs no viņiem piederēja pie 60-70 gadu vecuma grupas, seši cilvēki – pie 75-85 gadu vecuma grupas, divi bija vecāki par 85 gadiem.

Kopš pandēmijas sākuma valstī reģistrēti 20 787 koronavīrusa gadījumi.

Iepriekš vēstīts, ka no 3. decembra smagās epidemioloģiskas situācijas fonā spēkā stājušies jauni ierobežojumi. Tagad visiem iedzīvotājiem jāievēro princips "2+2": cilvēki, kas nedzīvo vienā mājsaimniecībā, var tikties tikai divatā, viņiem jāievēro 2 metru distance. Aizliegti privāti pasākumi, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros.

Maskas jāvalkā visas telpās, arī darba vietā. Izņēmums pieļaujams mājās.

Veikalos un pakalpojumu sniegšanas vietās vienam apmeklētājam tagad jānodrošina 15 kvdrātmetru telpa. Noteikti arī citi ierobežojumi.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Valdība apstiprināja Latvijā jaunus Covid-19 ierobežojumus
Perevoščikovs: ierobežojumi ir nepieciešami, ja nav sabiedrības atbildības
Petrovs: Covid-19 pasākumi ir absurdi un tiek ieviesti demonstratīvos nolūkos