Avīzes

Krievijas vēstniecība Londonā asi atbildējusi medijiem par uzbrukumiem Krievijai

43
(atjaunots 15:26 20.11.2017)
Krievijas vēstniecība Lielbritānijā pievērsusi uzmanību Krievijai naidīgajām publikācijām britu plašsaziņas līdzekļos.

RĪGA, 20. novembris — Sputnik. Krievijas vēstniecība Lielbritānijā joprojām turpina polemiku ar britu medijiem, kuru publicētajos materiālos vērojami uzbrukumi Krievijai un tās plašsaziņas līdzekļiem. Pagājušajā nedēļas nogalē Krievijas diplomātiskā misija publicējusi tvītu sēriju, atbildot uz piezīmēm britu avīzēs Times un Guardian, vēsta RIA Novosti.

"Times: Putina vārds ir kļuvis par īstu zīmolu, ar ko tiek pievērsta uzmanība rakstiem, ko pretējā gadījumā lasītu tikai retais," – raksta vēstniecība savā lapā Twitter, komentējot materiālu Times.

Ierakstā publicētajā attēlā redzams raksts ar virsrakstu: "Putins vēlas sašķelt, un Brexit atbalstītājiem draud risks kļūt par viņa noderīgajiem idiotiem".

Tvītu sērija tiek publicēta ar heštegu #banquetspeech — par "banketa runu" mediji nodēvēja neseno Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas uzrunu Londonas Sitijas mēra pieņemšanā, kurā politiķe apsūdzēja Krieviju par iejaukšanos vēlēšanās un referendumā par valsts izstāšanos no ES.

Cits ieraksts ar komentāru pret Krieviju vērstajai publikācijai attiecas uz pārmetumiem neesošai organizācijai – VDK jautājumā par "nepatiesu ziņu", jeb fake news ražošanu.

"Times: vēl viens nepatiesās žurnālistikas piemērs. Jo vairāk tādu rakstu, jo mazāka ir sabiedrības uzticība centrālajiem medijiem," – uzskata vēstniecība. Publikācijai pievienots uzņēmums ar virsrakstu: "VDK vienmēr ir bijusi nepatieso ziņu meistars. Krievija izstrādājusi metodes rietumu demokrātijas graušanai ilgi pirms sociālo tīklu parādīšanās."

Vēstniecība pārmet avīzei arī citu publikāciju.

"Times: Interesanti, vai ir arī britu troļļi?", — vēstniecība komentē ekrānuzņēmumu ar virsrakstu "Mana nedēļa: Krievu trollis".

Tiek kritizēta arī avīze Financial Times.

"FT: #Russiansdidit (to izdarījuši krievi). Atkal," — komentēja vēstniecība sleju ar virsrakstu "Dolārs krītas, ņemot vērā ziņu trūkumu par nodokļu reformu ASV un Krievijas iejaukšanās izmeklēšanu."

Izdevuma Daily Mail elektroniskajai versijai tiek pārmestas spekulācijas ap Krievijas draudiem pirms parlamenta debatēm par militāro budžetu.

"MailOnline: Apsveicam. Tieši tā rotaļlieta, kas nepieciešama 2018. gada militārā budžeta jautājuma risināšanai. Vairs nenāksies peldēt zem ūdens," – vēstniecība atbild uz rakstu "Karalisko JKS zemūdenes var palaist zemūdens bezpilota aparātus, lai novērotu Krievijas kuģus pie Britānijas krastiem".

Vēstniecība pievērsusi uzmanību arī publikācijai avīzē Guardian, kurā stāstīts, ka telekanāla RT iknedēļas auditorija Lielbritānijā sasniedz 629 tūkstošus cilvēku, toties BBC rādītājs – 8,5 miljonus cilvēku, bet Sky News skatās 5,4 miljoni britu.

"Guardian: Ja jau RT skatās tik maz cilvēku, par ko tad sacelta tāda kņada?" — pauž neizpratni vēstniecība.

43
Temats:
Rietumu propagandas karš pret Krieviju (49)
Pēc temata
Krievijas ĀM pārstāve: viltus informācijas izplatīšanu par Krieviju atbalsta vairākas valstis
Simoņana par medijiem-ārzemju aģentiem: mežu cērt – šķembas lec
Krievijas politiķis: mediju aizliegšana ir vājuma pazīme
Mediju kari: eksperti spriež par amerikāņu mediju ierobežošanu Krievijā
Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Krievijas prezidents ierosinājis ANO Drošības padomes locekļu videotikšanos

3
(atjaunots 07:49 15.08.2020)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins aicina iezīmēt soļus, kas ļaus izvairīties no konfrontācijas, situācijas saasināšanās ANO Drošības padomē.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins ierosinājis tuvākajā laikā organizēt ANO Drošības padomes dalībvalstu līderu, kā arī Vācijas un Irānas tikšanos tiešsaistē, lai apspriestu Irānas jautājumu un izvairītos no situācijas saasināšanās, informēja RIA Novosti.

Šis ierosinājums izteikts paziņojumā, kas publicēts Krievijas prezidenta oficiālajā vietnē.

"Mērķis – nospraust soļus, kas ļautu izvairīties no konfrontācijas, situācijas saasināšanās ANO Drošības padomē. Ir svarīgi kolektīvi atbalstīt ANO DP rezolūcijas 2231 tālāku netraucētu realizāciju, kas veidojusi starptautiski tiesisko pamatu KVRP (Kopīgais visaptverošais rīcības plāns, vienošanās ar Irānu – red.) īstenošanai," paskaidroja valsts vadītājs.

Viņš konstatēja, ka diskusijas Drošības padomē kļūst aizvien saspringrākas, pret Teherānu izskan nepamatoti paziņojumi, izstrādājamie rezolūciju projekti vērsti uz agrāko vienbalsīgo lēmumu laušanu.

"Šajā reģionā, tāpat kā jebkurā citā pasaules punktā, nav vietas šantāžai un diktātam ne no vienas puses. Vienpusēja pieeja risinājuma meklējumos nepalīdz," uzsvēra Putins.

Viņš atzīmēja, ka Krievija joprojām pieturas pie KVRP Irānas kodolprogrammas noregulēšanai no 2015. gada.

Prezients atgādināja, ka atjaunotā Drošības koncepcija Persijas līča zonā, ar ko Maskava nāca klajā 2019. gadā ietver konkrētus ceļus problēmu risināšanai reģionā.

Krievijas valsts vadītājs aicināja uzmanīgi un atbildīgi izvērtēt vienam otra viedokli, rīkoties ar savstarpēju cieņu un kolektīvi.

"Aicinām partnerus uzmanīgi apsvērt mūsu piedāvājumu. Alternatīva ir tālāka spriedzes eskalācija, konflikta izcelšanās riska pieaugums. No tādas notikumu attīstības ir jāizvairās. Krievija ir atvērtka konstruktīvai sadarbībai ar visiem, kas ieinteresēts attālināt situāciju no bīstamās robežas. Jautājums ir steidzams," konstatēja Putins.

Viņš ierosināja saskaņot tiešsaistes apspriedes dienas kārtību Ārlietu ministriju līmenī, ja līderi demonstrē principiālu gatavību sarunai.

Aizvadītajā nedēļā ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo paziņoja, ka Vašingtona ir sagatavojusi ANO Drošības padomes rezolūcijas projektu jautājumā par ieroču embargo pagarināšanu pret Irānu.

Pēc tam Teherāna paziņoja, ka šāds dokuments vispirms apdraud nevis Irānu, bet gan pašas ANO DP mehānismus.

Irānas Ārlietu ministrijas oficiālais pārstāvis Abass Musavi norādīja, ka tādējādi Vašingtona vēlas pakļaut sev ANO DP un novājināt to.

3
Tagi:
Vladimirs Putins, Krievija, Irāna, Drošības Padome, ANO
Pēc temata
ASV Valsts departaments atklājis valsts stratēģiju attiecībās ar Irānu
Cīņa visiem spēkiem. Vai kara draudi Persijas līcī ir reāli
ASV draudi nav līdzējuši: Venecuēla saņēmusi degvielu no Irānas
Kodoldarījumu iespējams glābt: Krievijas ārlietu ministrs kritizē ASV rīcību
Svetlana Tihanovska

Tihanovska paziņoja, ka dibinās padomi varas nodošanai Baltkrievijā

3
(atjaunots 07:47 15.08.2020)
Baltkrievijas prezidenta kandidāte Svetlana Tihanovska vērsusies pie Eiropas valstīm ar lūgumu palīdzēt viņai "organizēt dialogu ar Baltkrievijas valdību".

RĪGA, 15. augustsSputnik. Baltkrievijas prezidenta kandidāte Svetlana Tihanovska paziņoja, ka iniciēs Koordinācijas padomes izveidi republikā varas nodošanas nodrošināšanai, un uzsvēra, ka viņa ir gatava dialogam, vēsta RIA Novosti.

"Šajā padomē var strādāt pilsoniskās sabiedrības pārstāvji, cienījami un pazīstami baltkrievi, profesionāļi savā nozarē. Uzdodu savai pilnvarotajai personai Olgai Kovaļkovai un advokātam Maksimam Znakam pieņemt pieteikumus par padomes locekļu izvirzīšanu no organizācijām un pilsoņu apvienībām," politiķe atklāja paziņojumā, kas publicēts Tihanovskas, Viktora Babariko un Valērija Cepkalo štābu preses dienestu Telegram kanālos.

Tihanivska aicināja atbrīvot protesta akciju laikā aizturētos cilvēkus un apturēt asinsizliešanu.

"Es esmu sajūsmā par baltkrieviem. Paldies, mani dārgie! Mēs esam paveikuši neiespējamo. Mēs parādījām, ka esam vairākumā. Un šī valsts pieder mums, Baltkrievijas tautai, ne vienam cilvēkam," piezīmēja Tihanovska.

Svētdien republikā notika prezidentka vēlēšanas. Centrālās vēlēšanu komisijas dati liecina, ka valsts vadītājs Aleksandrs Lukašenko saņēmis 80,1% balsu, otrajā vietā – Svetlana Tihanovska ar 10,12%. Opozīcija neatzīst balsošanas rezultātus, pati Tihanovska ir pametusi valsti un atrodas Lietuvā.

Valstī notiek nesankcionētas protesta akcijas, taču likumsargi tās izkliedē. Pret akciju dalībniekiem tiek izmantota asaru gāze, ūdensmetēji, gaismas un trokšņa granātas, gumijas lodes. Oficiālie dati rāda, ka aizturēti aptuceni septiņi tūkstoši cilvēku. Republikas IeM informēja, ka nekārtībās cietuši simtiem cilvēku, viņu vidū – 103 tiesībsargājošo iestāžu darbinieki. Pēc IeM datiem, viens protestu akcijas dalībnieks gājis bojā – viņš mēģināja izmantot pret miliciju paštaisītu spridzekli.

3
Tagi:
Svetlana Tihanovska, prezidenta vēlēšanas, Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija
Pēc temata
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Viņa ir možā noskaņojumā: par ko Tihanovska runāja ar Lietuvas varasiestādēm
Latvija otrā pēc Krievijas: ar ko un par ko veic pārrunas Baltkrievijas ĀM
Baltijas valstis un Polija izstrādāja krīzes pārvarēšanas plānu Baltkrievijā