Somijas BS karavīrs

Somija neatbalsta sieviešu vispārējo karaklausību

20
(atjaunots 14:56 12.11.2017)
Aptaujas rezultāti liecina, ka vīrieši neiebilst pret šādu pienākumu sievietēm, toties daiļā dzimuma pārstāves pārsvarā to neatbalsta.

RĪGA, 12. novembris — Sputnik. Somijas iedzīvotāji neatbalsta sieviešu vispārējo karaklausību, liecina aptauja, ko organizējis izdevums Uutissuomalainen, vēsta Sputnik Igaunija.

Vairāk nekā 70% aptaujāto uzskata, ka armijas dienestam vislabāk piemēroti pašreizējie noteikumi, kuri ļauj sievietēm dienēt armijā brīvprātīgi. Tikai nepilni 20% respondentu pauda viedokli par to, ka sievietēm nāktos obligāti dienēt armiju vienlīdzīgi ar vīriešiem.

Portāls yle.fi paziņojis, ka vīrieši, kuri atbildēja uz aptaujas jautājumiem, sieviešu obligāto karaklausību atbalstīja daudz aktīvāk nekā daiļā dzimuma pārstāves.

Sievietes ieguva tiesības dienēt Somijas armijā kopš 1995. gada. Kopš tā laika karadienestā brīvprātīgi iestājas 400-500 sievietes gadā.

Latvijas Bruņotajos spēkos profesionālajam dienestam var pieteikties gan vīrieši, gan sievietes no 18 gadu vecuma. Līgums ar profesionālā dienesta karavīriem tiek slēgts pēc kandidātu atlases procesa – veselības pārbaudes un fizisko normatīvu nokārtošanas. Patlaban aptuveni 15-17% NBS veido sievietes. Savukārt Igaunijā sievietes saņēma oficiālu iespēju iestāties dienestā 2013. gadā. Šogad valsts aizsardzības spēkos, domājams, dienēs 91 sieviete, patlaban šo iespēju izmantojušas 27 dāmas. 2018. gadā Igaunijas Aizsardzības spēkos jauniesaukto skaits varētu sasniegt 3200 cilvēkus.

20
Pēc temata
Militārajai nodaļai būt, savukārt obligātajai iesaukšanai – nē
"Izšmaukt" neizdosies: igauņu jaunieši tiks iesaukti civilajā dienestā
Kara gadījumā Igaunijā krievus iesauks armijā līdz ar citiem iedzīvotājiem
Bergmanis pastāstīja, kāpēc Latvijā nevar atjaunot obligāto iesaukumu militārajā dienestā
 Covid-19

PVO nosaukusi četrus koronavīrusa izplatības scenārijus pasaulē

4
(atjaunots 12:35 14.07.2020)
Pasaules veselības organizācijas vadītājs konstatēja, ka koronavīrusa infekcija dažādās valstīs veidojas saskaņā ar četriem scenārijiem.

RĪGA, 14. jūlijs — Sputnik. Koronavīrusa infekcijas attīstību dažādās valstīs iespējams aprakstīt saskaņā ar četriem scenārijiem, brīfingā pastāstīja Pasaules veselības organizācijas vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā grupā viņš iekļāva Dienvidaustrumāzijas, Klusā okeāna, Karību baseina un Āfrikas valstis, "kuras bija brīdinātas un informētas" par infekcijas uzliesmojumu. PVO vadītājs konstatēja, ka to līderi "saņēmuši situācijas kontroli savās rokas", tāpēc bija iespējams efektīvi informēt iedzīvotājus par nepieciešamību veikt drošības pasākumus.

"Eiropas scenārijā" bija plaši uzliesmojumi, ko izdevās kontrolēt, pateicoties varasiestāžu darbībām un iedzīvotāju reakcijai..

Trešais scenārijs veidojas valstīs, kurās valdība ieviesa ierobežojošus pasākumus, taču to vēlāka vājināšana noveda pie saslimstības pieauguma. Gebrejesuss pieļāva, ka "šīs valstis padodas, jo savu efektivitāti parādījušie pasākumi netiek ievēroti vai izpildīti". PVO vadītājs nenosauca valstis, kurās darbojas šis scenārijs.

Ceturtajā gadījumā, pie kura viņš pieskaita Ziemeļameriku un Dienvidameriku, Dienvidāziju un dažas Āfrikas valstis, bija vērojams straujš inficēto skaita pieaugums. Pēc viņa domām, par koronavīrusa pandēmijas epicentru uzskatāmas abas Amerikas.

PVO dati liecina, ka Covid-19 gadījumu skaits pārsniedz 13 miljonus. Pandēmija aiznesusi vairāk nekā 566 tūkstošu cilveku dzīvības.

4
Tagi:
Pasaules Veselības organizācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
"Padomju brīnums" līdzējis: Krievija pamatoja Covid-19 zemo mirstību bijušajā PSRS
PVO ieinteresējusies par Krievijas vakcīnu pret Covid-19
Jau sen pielietojam: akadēmiķis novērtēja "izrāvienu" Covid-19 ārstēšanā
Pasaulē iestājas jauna bīstama fāze: PVO vadītājs paudis viedokli par Covid-19
Andžejs Duda

Andžejs Duda uzvarējis prezidenta vēlēšanās Polijā, liecina aptauja

11
(atjaunots 12:39 13.07.2020)
Otrajā prezidenta vēlēšanu kārtā svētdien valdošās partijas "Likums un taisnība" kandidāts Andžejs Duda saņēmis 50,8% vēlētāju balsu, liecina socioloģiskās laboratorijas pētījums.

RĪGA, 13. jūlijs - Sputnik. Socioloģiskās laboratorijas Ipsos pētījums late poll apstiprina, ka uzvaru prezidenta vēlēšanās izclīnījis pašreizējais Polijas valsts vadītājs Andžejs Duda, vēsta RIA Novosti.

Late poll  pētījums ir aptauja, ko veic vēlēšanu dienā pēc balsojuma beigām, tā pamatā ir komisiju protokolu rezultāti, ar ko strādāja sociologi.

Saskaņā ar tās datiem, otrajā prezidenta vēlēšanu kārtā svētdien valdošās partijas "Likums un taisnība" kandidāts Andžejs Duda saņēmis 50,8% vēlētāju balsu un apsteidzis opozīcijas apvienības "Pilsoniskā koalīcija" kandidātu Rafalu Tšaskovski, ko atbalstījuši 49,2% vēlētāju.

Pie tam, saskaņā ar tās pašas socioloģiskās laboratorijas Ipsos veiktās exit poll datiem, Duda saņēmis 50,4% balsu, apsteidzot savu sāncensi par 0,8% balsy.

Polijas Valsts vēlēšanu komisija plāno šodien paziņot oficiālos vēlēšanu rezultātus.

11
Tagi:
Andžejs Duda, Polija
Pēc temata
Bijušais Polijas prezidents nožēlo, ka nespēja uzlabot attiecības ar Krieviju
Ar pašnāvniecisku baudu: Polija padara sevi par iespējamo cīņas lauku
"Sitiens zem jostasvietas". Poļu žurnālists nokauninājis prezidentu
Polijas TV darbinieks tika atlaists Dudas fotogrāfijas dēļ ar Trampu