Situācija bēgļu jautājumā

Document: Norvēģiju apdraud musulmaņu intervence, nevis Krievija

33
(atjaunots 08:31 02.11.2017)
Norvēgijā apstiprināta bruņojuma paplašināšanas programma, taču tā nepalīdzēs cīņā pret galveno novēģu dzīves veida apdraudējumu – svešas kultūras intervenci.

RĪGA, 2. novembris — Sputnik. Kara vēsture reti pieviļ kādā būtiskā aspektā: valsts aizsardzības pamatā tiek izmantota iepriekšējā kara pieredze, un tā cieš sakāvi, ja agresors izmanto nepazīstamas metodes, raksta norvēģu izdevums Document. Raksta tulkojumu pilnā apjomā publicējis portāls InoSMI.

1940. gadā Norvēģijas aizsardzība bija vāja. Tolaik daudz lielākas rūpes darīja draudi no austrumiem, nevis no dienvidiem. Vērmahtam nenācās grūti, it īpaši pateicoties koordinētajiem vienlaicīgajiem gaisa un jūras, kā arī sauszemes spēku uzbrukumiem. Ar desmit tūkstošiem cilvēku izrādījās pietiekami, lai iekarotu valsti, kuras elite nevarēja ne iedomāties uzbrukumu no Vācijas puses. Norvēģu militārā domāšana iestrēga novecojušos priekšstatos.

Federācijas Padomes Aizsardzības komitejas vadītāja pirmais vietnieks Francis Klincevičs
© Sputnik / Владимир Федоренко

Pēc PSRS sabrukuma Stortings ļāva valsts bruņotajiem spēkiem novājināties, toties tagad ir apstiprinājis bruņojuma paplašināšanas programmu. Tiek atjaunoti iznīcinātāji. Pēc dažām dienām Ērlandē piezemēsies pirmās lidmašīnas F-35. Lidmašīnas "Orion" Andeijā nomainīs jauni jūras patruļas lidaparāti. Tiks iegādātas jaunas zemūdenes, fregašu darbība kļūs operatīvāka. Tiek atjaunoti arī sauszemes spēki. Aizsardzības plānošanas pamatā ir auksto karu laika priekšstati par to, ka PSRS bijušas teritoriālas ambīcijas un tā vēlējusies pakļaut visu Eiropu. Iespējams, tie bija pamatoti neilgi pēc 1945. gada, taču pakāpeniski šie priekšstati novecoja. Gāja laiks, un Padomju Savienībai nācās risināt pašai savus uzdevumus. Diezin vai Kremlis apdraudēja kādu, izņemot savus paša pilsoņus.

Norvēģija sabrūk

Norvēģijas neatkarību un brīvību apdraud nevis krievi, bet gan musulmaņu interventi. Mums ir bruņotie spēki, aizsardzība no svešiniekiem, taču kāpēc mums vajadzīgas jaunas zemūdenes un patruļas lidmašīnas, ja svešinieki var vienkārši ierasties Norvēģijā ar velosipēdu vai atnākt kājām?

ASV milirārās tehnikas dislokācija Sīrijā. Foto no arhīva
DELIL SOULEIMAN / AFP

Svešās kultūras plašā intervence nes ilgtermiņa draudus norvēģu dzīves veidam, kultūrai un ieražām. Pirmā intervence un ģimeņu apvienošanās noved pie tā, ka imigrantu skaits Norvēģijā palielinās vismaz par 20 tūkstošiem cilvēku gadā. Līdz ar augsto dzimstību tas nozīmē, ka tas ir tikai laika jautājums, — kad interventi būs vairākumā.

Gatavošanās Novēģijas pārvēršanai par islāma valsti kļūst aizvien straujāka. Musulmaņi iespiežas valsts pārvaldē. Svešās kultūras elementi redzami visur — no Stortinga līdz medijiem, universitātēm un organizācijām. Stratēģijas pamatā ir tēze, ka mums ir jāpierod pie pārejas no attīstītas demokrātijas, kuras pamatā ir kristīgās un humānās vērtības, pie mums absolūti svešas sabiedrības. Norvēģijai nevajadzētu apmierināt nevienu patvēruma meklētāju lūgumu, jo lūdzēji ir drošībā tur, no kurienes ierodas — Norvēģijā viņi ierodas no citām Eiropas valstīm.

Taču tas notiek, tātad varasiestādes kļūst par Norvēģijas islamizācijas aktīvu virzītājspēku. Un tamlīdzīga attīstība ir apsveicama, tā ir vēlama.

Aizsardzība attiecas uz valsts robežu drošību. Nemierīgajā pasaulē mums ir vajadzīga spēcīga aizsardzība. Taču vienlaikus mums nāktos parūpēties par to, lai Norvēģijas destabilizācija nenoritētu no iekšpuses, lai tā nesabruktu no iekšienes. Mums jāpasargā sevi no patiesā Norvēģijas apdraudējuma, un mazāk jādomā par ienaidniekiem, domu par kuriem esam paši sev iedvesuši.

Pasaulē nav nevienas laimīgas musulmaņu valsts. Un Norvēģijai par tādu kļūt neizdosies.

33
Pēc temata
Latvijas musulmane: Rietumu civilizācija ir ļauna
Spānija pastiprinājusi robežkontroli ar Franciju
Igauņu konservatori piedāvā izsūtīt no Eiropas visus musulmaņus
Barselonā izklīdināja mītiņu pret "Eiropas islamizāciju"
Laboratorijas darbiniece, foto no arhīva

Latvijā ievests jauns Covid-19 paveids

14
(atjaunots 19:47 29.10.2020)
Spānijas izcelsmes jauno Covid-19 paveidu vasarā ieveda Eiropas valstīs, kā arī Honkongā un Jaunzēlandē.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Zinātnieki atklāja jaunu koronavīrusa paveidu, kurš parādījās Spānijā 2020. gada vasarā un ātri izplatījās visā Eiropā, tiek ziņots Bāzeles Universitātes mājaslapā.

Lai gan pagaidām nekādu pierādījumu tam, ka šis SARS-CoV-2 paveids ir bīstamāks, viņa izplatība var sniegt priekšstatu par politikas efektivitāti ceļojumu nozarē, kuru Eiropas valstis pieņēma vasarā.

Tiek skaidrots, ka zinātnieki izanalizēja un salīdzināja vīrusa genoma secības, kas tika paņemtas Covid-19 pacientiem visā Eiropā, lai izpētītu patogēna evolūciju un izplatību. Analīze atklāja, ka paveids 20A.EU1 parādījās Spānijā vasarā un pirmo reizi tika konstatēts lauksaimniecības strādniekiem.

Saskaņā ar zinātnieku datiem, jaunais Covid-19 paveids pārvietojās kopā ar ceļotājiem pa visu Eiropu kopš 20. jūlija līdz ar robežu atvēršanu, un tagad tas ir atklāts 12 Eiropas valstīs, kā arī Honkongā un Jaunzēlandē.

Tiek atzīmēts, ka 20A.EU1 veido 90% koronavīrusa inficēšanās gadījumu Lielbritānijā, aptuveni 80% - Spānijā, 60% - Īrijā un no 30 līdz 40% - Šveicē un Nīderlandē. Jaunais vīrusa paveids tika atklāts arī Francijā, Beļģijā, Vācijā, Itālijā, Latvijā, Norvēģijā un Zviedrijā.

Eiropas pētnieki uzskata, ka šī Covid-19 paveida izplatību veicinājuši braucienu atvieglojumi un sociālās distancēšanās pasākumu pārkāpumi vasarā.

Pēc starptautisko reisu atsākšanas jūnija vidū Covid-19 tiek atklāts vidēji vienam no 8000 pasažieriem lidostā "Rīga". Saskaņā ar Civilās aviācijas aģentūras datiem, vairums Covid-19 inficēto cilvēku atlidoja uz Latviju no Lielbritānijas, Spānijas un Itālijas.

14
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Gripa vai masalas? Akadēmiķis aprakstījis SARS-CoV-2 evolūcijas scenārijus
Covid-19 apdraud visu cilvēka nervu sistēmu, uzskata zinātnieki
Nosaukta koronavīrusa bīstamākā īpašība
Ārste pastāstīja par neizskaidrojamām koronavīrusa sekām
Krievijas vakcīna pret Covid-19

Uzmanību, krāpnieki: eiropiešiem sola vakcinēšanās tūres uz Krieviju

13
(atjaunots 19:31 29.10.2020)
Eiropas Savienībā krāpnieki jau ir sākuši organizēt tūres tiem, kas vēlas saņemt Krievijas vakcīnu pret Covid-19.

RĪGA, 29. oktobris – Sputnik. Biznesmenis no Čehijas piedāvā eiropiešiem tūres uz Krieviju, lai piedalītos masveida vakcinācijas programmā pret Covid-19, taču KF Veselības ministrijā uzņēmēju dēvē par krāpnieku, vēsta "Kommersant".

Prāgā dzīvojošais Krievijā dzimušais biznesmenis Andrejs Konstantinovs plāno organizēt Eiropas tūristiem tūres, kuras ietver sevī vakcināciju pret Covid-19. Kopējā tūres cena sākas no 30 tūkstošiem Čehijas kronu (aptuveni 1090 eiro), braucienu organizēšanai biznesmenis plāno ķerties klāt masveida vakcinācijas uzsākšanas laikā Krievijā.

Veselības ministrijas vadītāja palīgs Aleksejs Kuzņecovs nosauca šo tūrisma projektu par vienkāršu krāpšanu.

"Vakcinācija pret Covid-19 uz komerciāla pamata, turklāt tūristiem, nav iespējama. Vakcinācija jau notiek, un pilsoņiem tā ir par brīvu, absolūta prioritāte vakcinācijā ir Krievijas iedzīvotājiem. Un tikai pēc iekšējo vajadzību apmierināšanas, kad būs vakcinētas visas riska grupas un visi gribētāji, varēs runāt par kaut kādām komerciālām piegādēm," paziņoja viņš.

Čehijas Veselības ministrijas un ekspertu sabiedrības pārstāvji paziņoja, ka neiesaka valsts pilsoņiem šādus ceļojumus.

KF Veselības ministrija augustā piereģistrēja pasaulē pirmo vakcīnu Covid-19 profilaksei, kuru izstrādāja Gamaleja vārdā nosauktais zinātniski pētnieciskais centrs, – "Sputnik V". Oktobrī piereģistrēja vēl vienu Krievijas preparātu "EpiVacCorona", kurš tapis "Rospotrebnadzor" centrā "Vektor". Tāpat klīniskie izmēģinājumi šobrīd notiek arī Krievijas Zinātņu akadēmijas Čumakova imunbioloģisko preparātu izpētes un izstrādes centra vakcīnai.

Pēc veselības ministra Mihaila Muraško sacītā, masveida vakcinācija sāksies pēc vakcīnas palaišanas ražošanā lielos apjomos un būs brīvprātīga un bez maksas.

13
Tagi:
Čehija, krāpniecība, vakcīna
Pēc temata
Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu
Britu vakcīnas izmēģinājumu dalībnieka nāve: KF pastāstīja, kāpēc testi turpinās
Kā jūtas brīvprātīgie, kuri pirmie izmēģināja Krievijas vakcīnu "Sputnik V"
Amerikai nepietiek naudas vakcīnai
Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu, foto no arhīva

Igaunijas ĀM vadītājs neatbalstīja "tūrisma burbuli" ar Sanktpēterburgu

0
(atjaunots 19:52 29.10.2020)
Igaunijas valdība pagaidām nav apspriedusi brīvas pārvietošanās iespēju ar Krievijas Ļeņingradas apgabalu.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu nav sajūsmā par autobusu kompānijas Lux Express piedāvāto ideju izveidot "tūrisma burbuli" ar Krieviju, pastāstīja viņš Radio 4 raidījumā "Lieliskais četrinieks".

Ideja izveidot "tūrisma burbuli" ar Krieviju tika šoruden izteikta arī Somijā, savukārt Lux Express veiktā aptauja 2000 Sanktpēterburgas iedzīvotāju vidū parādīja, ka aptuveni 80% respondentu vēlētos braukāt uz Baltijas valstīm un Somiju vēl līdz pilnai robežu atvēršanai.

Taču, pēc Reinsalu sacītā, Ministru kabinets šo ideju neapsprieda, savukārt pats viņš to neatbalsta.

"Pirmkārt, es neesmu dzirdējis, ka piedāvājums par tūrisma burbuli ar Pēterburgu vai Ļeņingradas apgabalu būtu izskanējis Somijas valdības līmenī. Spēkā esošie Somijas noteikumi šādu iespēju neparedz. Taču Igaunijas valdība piedāvāja izveidot šādu burbuli Somijas virzienā, un somi vienkārši to pieņēma zināšanai. Kas attiecas uz brīvu pārvietošanos ar Krieviju pandēmijas apstākļos… es pret to attiecos piesardzīgi, teikšu godīgi," sacīja Reinsalu.

Šādas attieksmes iemesls, pēc viņa sacītā, ir Covid-19 saslimšanas gadījumu skaita izaugsme Eiropā, tostarp Igaunijā un Krievijā.

"Ņemot vērā visus šos apstākļus, es uzskatu, ka brīvas pārvietošanās veicināšana nav pamatota no veselības viedokļa," paskaidroja ministrs.

Pēc Reinsalu sacītā, valdība šo jautājumu nav apspriedusi, jo oficiāli tas netika izvirzīts.

"Šāda piedāvājuma nav uz valdības apspriešanas galda, jo to neviens arī nav izdarījis – nedz no Krievijas puses, nedz šeit Igaunijā, līdz ar to, šāda piedāvājuma arī nav. Un es uzsvēršu, ka visi šie lēmumi un ierobežojumi, kas tiek ieviesti gan Eiropas robežu ietvaros, gan ar trešajām valstīm, tie nav politiski, tie izriet tikai un vienīgi no tautas veselības apsvērumiem. Ierobežojumus, kurus Krievija ieviesa attiecībā pret Igauniju, Eiropu un otrādi, tie visi ir attiecīgi vienādi," sacīja ĀM vadītājs.

Saskaņā ar vakardienas datiem, kumulatīvā 14 dienu saslimstība Igaunijā sastādīja 52,07 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

0
Tagi:
tūrisms, koronavīruss, Krievija, Igaunija
Pēc temata
Eksperts: aviācijas atjaunošana Latvijā ilgs gadiem
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Igaunijā aicina nedēmonizēt braucienus uz ārzemēm