Londona

Briti meklē Facebook pazīmes, kas apliecinātu: Krievija vainojama par Brexit

20
(atjaunots 09:31 23.05.2018)
Britu konservatori cenšas izskaidrot no Eiropas viedokļa bēdīgos Brexit referenduma rezultātus – pie visa esot vainojama Krievija.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Lielbritānijas parlaments pieprasījis no populārā sociālā tīkla Facebook informāciju, kas ļautu vismaz daļēji uzvelt Krievijai atbildību par Brexit referenduma rezultātiem, vēsta Sputnik Igaunija.

Kopienu palātas deputāta Demiena Kolinza atklātā vēstule vienam no Facebook dibinātājiem — Markam Zakerbergam, nekavējoties nokļuva globālajā tīklā un tiek aktīvi apspriesta. Politiķis lūdz sociālā tīkla vadību sniegt informāciju viņa vadītajai Kopienu palātas "digitālajai komitejai", kas cita starpā izmeklē Krievijas iespējamo ietekmi uz britu prātiem, kuri pērnvasar nobalsoja par Lielbritānijas izstāšanos no ES.

Konservatīvās partijas loceklis runā par "nepatieso ziņu fenomenu" un "ārvalstu personu" iespējamo lomu, kuri "ļaunprātīgi izmantojuši jūsu platformai līdzīgus (instrumentus — red.), lai iejauktos citu tautu politiskajās debatēs". Kolinzs lūdz datus par jebkuru Facebook publicētu maksas reklāmu vai citiem materiāliem, kas saistīti ar Brexit un Krievijas lapām.

Facebook pārstāvis, ko citē izdevums NBC news, apstiprināja, ka kompānija saņēmusi šādu vēstuli un "atbildēs uz to, tiklīdz radīsies iespēja izskatīt pieprasījumu". Iepriekš pasaulē populārākais sociālais tīkls informēja ASV likumdevējus, ka var izsniegt viņiem tūkstošiem reklāmas sludinājumu, kuri, iespējams, saistīti ar Krieviju. Vašingtona uzskata, ka Maskava, iespējams, varējusi iejaukties prezidenta vēlēšanāļs ASV, ietekmējot vēlētāju prātus ar Facebook starpniecību.

Jo ļaunāks Brexit, jo intensīvāk tiek meklēti ienaidnieki

Krievija jau vairākkārt dažādu amatpersonu līmenī informējusi, ka nav iejaukusies ne ASV prezidenta priekšvēlēšanu kampaņā, ne pašās vēlēšanās. Tāpat Maskava iepriekšnorādīja, ka neuzskata par iespējamu jebkādā veidā traucēt ASV demokrātisko institūtu darbību. Tiesa, apsūdzības par iejaukšanos amerikāņu darīšanās vairs nav oriģinālas, toties jo negaidīts un "svaigs" ir mēģinājums saistīt Krieviju ar Lielbritānijai un kontinentālajai Eiropai bēdīgajiem Brexit referenduma rezultātiem.

Rodas iespaids, ka, augot problēmām Londonas un Briseles pārrunās par sabiedroto attiecību pārtraukšanu, britu elites aprindāz dzimst vēlme kādu apsūdzēt par visu notiekošo vai pat pārvērtēt referenduma rezultātus un pasludināt tos par spēkā neesošiem.

Vienlaikus, piemēram, līdz šim nav noskaidrojies, cik liela bija avīžu magnāta Ruperta Mērdoja loma britu lēmumā nobalsot par karalistes izstāšanos no ES. Jāpiebilst, ka, pēc ekspertu domām, Mērdokam piederošie izdevumi gandrīz atklāti aģitēja par izstāšanos no savienības. Stāsta, ka Mērdoks Eiropas Savienības sairšanas labā dara daudz vairāk nekā piedēvēts Kremlim, kurš nebūt nav ieinteresēts panākt savienības sabrukumu. 

20
Temats:
Atvadas angļu stilā (130)
Pēc temata
ASV izlūkdienesti daļu ziņojuma par "Krievijas iejaukšanos" veltījuši RT un Sputnik
CNN producents paziņojis, ka amerikāņu vēlētāji ir "dumji kā zābaki"
1. aprīlī Krievijas ĀM piedāvāja "krievu hakeru" pakalpojumus
Atkal iebrukums: RT, reklāma, pokemoni un citas šausmenes Klintonei
Tūristi Trokadero strūklakā Parīzē, foto no arhīva

Pasaules tūrisma diena

1
(atjaunots 15:33 27.09.2020)
Ik gadu 27. septembrī pasaulē tiek atzīmēta Pasaules tūrisma diena (World Tourism Day). To nodibināja ANO Pasaules Tūrisma organizācijas Ģenerālā asambleja 1979. gadā.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Svētku mērķis ir piesaistīt starptautiskās sabiedrības uzmanību tūrisma svarīgumam un tā sociālajai, kultūras un ekonomiskajai nozīmei, vēsta RIA Novosti.

Šis datums tika izvēlēts tāpēc, ka šajā dienā 1970. gadā tika pieņemti Pasaules Tūrisma organizācijas Statūti.

Saskaņā ar ANO Pasaules Tūrisma organizācijas (UNWTO) datiem, 2019. gadā starptautiskā tūrisma plūsma palielinājās par 4%, salīdzinājumā ar 2018. gadu. Visā pasaulē tika reģistrēts aptuveni 1,5 miljardi starptautisko tūrisma braucienu. Starptautiskā tūrisma izaugsme 2019. gadā tika novērota visos pasaules reģionos: braucienu skaits uz Tuvajiem Austrumiem pieauga par 8%, uz Āziju – par 5%, uz Ameriku – par 4%, Ziemeļameriku un Dienvidameriku tūristi apmeklēja par 2% biežāk nekā pirms gada.

Ceļojumu skaits uz Eiropu samazinājās, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, taču reģions bija līderis pēc starptautisko braucienu skaita – 743 miljoni tūristu (51%).

Saskaņā ar "Rosstat" datiem, 2019. gadā Krieviju apmeklēja 24,4 miljoni ārvalstu tūristu.

2020. gadā Covid-19 pandēmija izraisīja nebijušu kritumu ceļojumu un tūrisma sektorā – gan iekšzemē, gan starptautiskajā segmentā – uz laiku slēdzot tūrisma galamērķus un izbraukšanas tirgus visā pasaulē.

Saskaņā ar datiem, kas tika sniegti UNWTO Starptautiskā tūrisma barometra septembra numurā, 2020. gada pirmajā pusgadā starptautisko braucienu skaits samazinājās par 65%, salīdzinājumā ar tā paša perioda rādītāju pērn. Braucienu skaits aprīlī samazinājās par 97%, savukārt maijā par 98% karantīnas, lidostu un nacionālo robežu slēgšanas vairākās valstīs dēļ. Straujš starptautisko pārvadājumu pieprasījuma kritums 2020. gada pirmajā pusgadā noveda pie 440 miljonu starptautisko braucienu un aptuveni 460 miljardu ASV dolāru zaudējumiem starptautiskā tūrisma ienākumos. Tas vairāk nekā piecas reizes pārsniedz ienākumu zaudējumu, kurš tika reģistrēts 2009. gadā globālās ekonomiskās un finanšu krīzes apstākļos.

Kamēr starptautiskā tūrisma atjaunošanās tempi nepriecē, pieaug iekšzemes tūrisma pieprasījums daudzos lielos tirgos, tādos kā Ķīna, kur gaisa pārvadājumu apjoms jūlijā pieaudzis aptuveni līdz 90% no 2019. gada līmeņa.

Arī Krievijā aviopārvadājumu apjomi ir palielinājušies uz iekšzemes braucienu rēķina.

Bezdarbs – vēl viens tūrisma plūsmas krituma rezultāts. Saskaņā ar statistisku, pasaulē tūrisma sektorā ir nodarbināts katrs desmitais cilvēks. Pandēmijas rezultātā patlaban tiek apdraudēti aptuveni 100-120 miljoni darbavietu. Tāpat krīze tūrisma nozarē rada draudus programmām, kuras ir paredzētas savvaļas dabas un pasaules kultūras mantojuma apsargāšanai.

Pasaules tūrisma diena sniedz iespēju pārdomāt tūrisma sektora nākotni. 2020. gadā šīs dienas temats ir "Tūrisms un lauku rajonu attīstība".

Pasaulē arvien vairāk uzmanības tiek veltīts lauku rajonu, iekšējās migrācijas un infrastruktūras attīstībai. Šajā kontekstā tūrismam piemīt spēcīgs potenciāls, lai sniegtu ievērojamu pienesumu iespēju izveidošanai ekonomisko un sociālo vērtību veidošanas ķēdes ietvaros ārpus pilsētu robežām, nodarbināšanas iespēju sniegšanā ārpus lielpilsētu robežām un kultūras un dabas mantojuma saglabāšanā.

1
Tagi:
pasaule, tūrisms
Pēc temata
Koronavīrusa dēļ tūristu plūsma Kiprā pusgada laikā kritusies par 84%
Pētījums: vairāk nekā puse darbinieku atlaisti, tūrisma nozare cieš krahu
Tūrisma glābšanai Latvijā ir nepieciešamas oriģinālas idejas
Kipras varasiestādes atlīdzinās atpūtas izdevumus tūristiem, kuri saslims ar koronavīrusu
Grieķija piesaistīs tūristus ar cenu samazināšanu
Cilvēki aizsargmaskās sabiedriskā transporta pieturā Rīgā, foto no arhīva

Virusologs paskaidroja, kāpēc nav jēgas iedalīt pandēmiju viļņos

6
(atjaunots 14:16 27.09.2020)
Vārdam "vilnis" nav lielas nozīmes pandēmijas laikā. Spēcīga vīrusa epidēmijas pārtraukuma nav bijis, tā tikai samazinājās, bet tagad, pēc speciālista sacītā, notiek saslimstības kāpums.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Dēvēt koronavīrusa saslimstības kāpumu par otro vilni vai pirmā viļņa turpinājumu "nav ļoti principiāla lieta", paziņoja sarunā ar "Govorit Moskva" virusologs, N. Gamaleja vārdā nosauktā Epidemioloģijas un mikrobioloģijas zinātniski pētnieciskā centra profesors Anatolijs Alšteins, vēsta RIA Novosti.

Viņš atzīmēja, ka vārdam "vilnis" nav lielas nozīmes pandēmijas laikā. Spēcīga vīrusa epidēmijas pārtraukuma nav bijis, tā tikai samazinājās, bet tagad, pēc speciālista sacītā, notiek saslimstības kāpums.

Virusologs atzīmēja, ka lielpilsētu iedzīvotāji pārstājuši nopietni uztvert profilakses pasākumu ievērošanu.

"Uztraukums, protams, ir, un saistīts tas ar to, ka iedzīvotāji atslābinājušies, pārstājuši ievērot elementārus pret epidēmiju vērstus pasākumus, tādus kā sejas maskas ļaužu pulcēšanās vietās, distancēšanās, roku mazgāšana, pašizolācija, darbs attālinātā režīmā," pastāstīja viņš. Tas viss, pēc viņa teiktā, kopā ar sezonas maiņu ietekmē saslimšanas kāpumu.

Tāpat viņš atgādināja, ka rudens ir nelabvēlīga sezona augšējo elpceļu infekcijām.

"Rezultātā mums, protams, ir acīmredzams saslimstības kāpums. Tā vairs nav nejauša lieta, pietiekami strauji pacēlās," nobeigumā sacīja viņš.

Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāts vairāk nekā 33 miljoni Covid-19 gadījumu, vairāk nekā 999 tūkstoši cilvēku nomira un vairāk nekā 24,4 miljoni izveseļojās. Visvairāk saslimušo ir atklāts ASV, Indijā un Brazīlijā.

6
Tagi:
koronavīruss, pandēmija
Pēc temata
Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
Zinātnieks izskaidroja, kāpēc otrais koronavīrusa vilnis Krievijā ir maz iespējams