Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons

Pudždemons apsūdzējis Spānijas karali agresijā pret Katalonijas tiesībām

27
(atjaunots 15:47 22.10.2017)
Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons paziņoja, ka agresīvā autonomas kopienas tiesību ierobežošanas politika tiek īstenota ar Spānijas karaļa Felipe VI atbalstu.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Vietējās varas iestādes Katalonijā tiek pakļautas uzbrukumiem no valdības puses ar karaļa Felipe VI atbalstu, paziņoja žurnālistiem Katalonijas ženeralitāta (valdības) vadītājs Karles Pudždemons, vēsta Sputnik Moldova.

Katalonijā naktī uz svētdienu, 22. oktobri, notika masveida mītiņš, kurā, pēc Barselonas policijas ziņojumiem, atnāca apmēram 450 tūkstoši cilvēku. Demonstranti pieprasīja atbrīvot aizturētos Katalonijas nacionālistisko iestāžu "Katalonijas Nacionālā asambleja" un Omnium Cultura līderus Žordi Sančesu un Žordi Kuišaru.

Iepriekš Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs paziņoja, ka valdība nolēmusi izmantot konstitūcijas 155. pantu, lai atlaistu ženeralitātu un izsludināt jaunas reģionālā parlamenta vēlēšanas. Šie pasākumi tagad ir jāapstiprina Spānijas senātam, sēde gaidāma 27. oktobrī.

"Jau ne pirmo reizi Katalonijas instances tiek pakļautas valdības uzbrukumiem ar karaļa atbalstu, lai vājinātu, dezorientētu vai tieši apspiestu tos," — paziņoja Pudždemons sestdienas vakarā, komentējot situāciju Katalonijā pēc referenduma par neatkarību, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš monarhs paziņoja, ka Spānijai ir jāpretojas savas nacionālās teritorijas atdalīšanās nepieņemam mēģinājumam un faktiski atbalstīja 155. panta izmantošanu.

"Katru reizi katalonieši pārvarēja agresijas aktus, apzinoties, ka aiz tās slēpjas valsts nespēja pieņemt politiskus lēmumus, un, tādējādi, viņi kļuva arvien stiprāki un izlēmīgāki, panākot arvien augstāku pašvaldības līmeni," — atzīmēja Pudždemons.

1. oktobrī Katalonijā notika referendums par neatkarību, kuru Spānijas varas iestādes un Konstitūcijas tiesa atzina par nelikumīgu. Pēc tam reģionālās valdības vadītājs Karless Pudždemons paziņoja, ka balsojuma rezultāti (90% tā dalībnieku atbalstīja neatkarību, vēlēšanās piedalījās 43% balsstiesīgo) – ir pietiekams pamatojums neatkarības pasludināšanai, taču piedāvāja reģionālajam parlamentam atlikt neatkarības pasludināšanu, kamēr notiek pārrunas ar Madridi. Spānijas valdība pieprasīja ženeralitātam sniegt skaidru atbildi, vai neatkarība ir pasludināta vai nē.

27
Temats:
Katalonijas referendums (52)
Pēc temata
Katalonija atbildējusi uz līderu arestiem ar masveida akciju Barselonā
Politiķi ir vienisprātis: Latvija neatzīs neatkarīgu Kataloniju
Madride pieprasīja Katalonijas skaidrojumu jautājumā par neatkarību
Sikspārnis, foto no arhīva

"Tirgus bija viens no upuriem": Ķīna apstrīdēja sākotnējo versiju par Covid-19 izcelsmi

3
(atjaunots 14:16 30.05.2020)
Ķīnas zinātnieki noskaidroja, ka tirgus Uhaņā nevarēja kļūt par Covid-19 inficēšanās avotu, taču tur vīruss guva plašu izplatību.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Ķīnas Nacionālā slimību profilakses un kontroles centra zinātnieki izpētīja paraugus no Huanaņas tirgus Uhaņā, kurš tiek uzskatīts par pirmo koronavīrusa izplatības punktu, vēsta RIA Novosti.

Министерство обороны РФ

Speciālisti izpētīja dzīvnieku paraugus, kas tika pārdoti Huanaņas tirgū. Taču viņu Covid-19 testi uzrādīja negatīvus rezultātus.

Pētnieki skaidro, ka šie dzīvnieki nevarēja inficēt pircējus. Tātad, inficēšanās avots atradās nevis tirgū, bet kaut kur citur.

Nacionālā slimību profilakses un kontroles centra vadītājs Gao Fu publicēja speciālistu slēdzienu: "Tirgus bija viens no inficēšanās upuriem."

Taču zinātnieki apstiprināja, ka inficēšanās pirmavots bija sikspārņi, kā jau iepriekš ziņots. Pēc tam caur "starpdzīvnieku" Covid-19 tika nodots cilvēkiem. Savukārt tirgus Uhaņā kļuva par vīrusa masveida izplatības vietu.

Cilvēki Huanaņas tirgū jau inficējās nevis no dzīvnieka, bet gan viens no otra.

Kā viss sākās

2019. gada 31. decembrī Ķīnas valdība informēja Pasaules veselības organizāciju par nezināmas pneimonijas uzliesmojumu Uhaņas pilsētā valsts centrālajā daļā. Speciālisti identificēja patogēnu – tas bija jauns koronavīruss.

PVO atzina uzliesmojumu par starptautiska mēroga ārkārtas situāciju un piešķīra slimībai oficiālu nosaukumu – Covid-19. Vēlāk slimības izplatība pasaulē tika atzīta par pandēmiju.

Slimība izplatījusies visā pasaulē. Eiropas Savienība slēgusi robežas. Daudzās valstīs noteikta stingra karantīna. Savukārt Ķīna jau informēja, ka vīrusu valstī izdevies apturēt.

Uhaņa, no kurienes izplatījās slimība, bija slēgta gandrīz 76 dienas – no 23. janvāra. Bija aizliegts iebraukt pilsētā un pamest to, tikai ar īpašu atļauju.

Septītā aprīļa naktī varasiestādes atvēra ceļus, kas ved no pilsētas, un atļāva cilvēkiem izbraukt savās automašīnās.

Taču Covid-19 izplatījies praktiski visā pasaulē. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, kopumā ir vairāk nekā 6 miljoni inficēto, vairāk nekā 367 tūkstoši no tiem ir miruši.

3
Tagi:
Ķīna, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Ne tikai koronavīruss. Ar ko var inficēties no savvaļas dzīvnieku gaļas
PVO komentēja ASV versiju par Covid-19 mākslīgo izcelsmi
Koronavīruss un citas kaites. Ar kādām slimībām cilvēki inficējušies no dzīvniekiem
Akadēmiķis paskaidroja slēdzienus par koronavīrusa mākslīgo izcelsmi
Austrijas kanclers Sebastjans Kurcs

Austrijā mīkstinās ar koronavīrusu saistītos ierobežojumus

1
(atjaunots 14:06 30.05.2020)
Situācija ar infekcijas izplatību valstī tiek kontrolēta, jaunu inficēšanās gadījumu ir ļoti maz, tādēļ valdība nolēmusi sākt mīkstināt profilakses pasākumus.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Austrijas varasiestādes no 15. jūnija mīkstinās koronavīrusa izplatības novēršanas profilakses pasākumus, tai skaitā obligāto sejas masku nēsāšanas režīmu, paziņoja piektdien Austrijas kanclers Sebastjans Kurcs, vēsta RIA Novosti.

Kurcs atzīmēja, ka situācija ar infekcijas izplatību valstī tiek kontrolēta, jaunu inficēšanās gadījumu ir ļoti maz, tādēļ valdība nolēmusi sākt mīkstināt profilakses pasākumus dažās jomās.

"No 15. jūnija deguna un mutes aizsegi būs jānēsā tikai trīs gadījumos: sabiedriskajā transportā, veselības aprūpes nozarē, tai skaitā aptiekās, un pakalpojumu nozares uzņēmumos, kur nav iespējams ievērot minimālo distanci. Piemēram, frizieriem un sabiedriskās ēdināšanas nozares darbiniekiem. Skolās, tirdzniecības nozarē, sabiedriskās ēdināšanas un tūrisma iestāžu klientiem sejas maska nebūs jānēsā," paziņoja preses konferencē Kurcs.

Kopš 14. aprīļa Austrija sākusi mīkstināt koronavīrusa dēļ ieviestos ierobežojošos pasākumus ar divu nedēļu soli. Kārtējais posms iestājies 29. maijā, kad kopā ar viesnīcām atļauts atvērt fitnesa centrus un citus sporta klubus, kā arī tiek pieļauta pasākumu rīkošana ar dalībnieku skaitu līdz 100 cilvēkiem.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir reģistrēti vairāk nekā 6 miljoni saslimšanas gadījumu, vairāk nekā 367 tūkstoši ir miruši, izveseļojušies, vairāk nekā 2,6 miljoni cilvēku.

1
Tagi:
Austrija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Nosaukta koronavīrusa bīstamākā īpašība
Reuters: koronavīruss licis itāļu vecmāmiņām šķirties no mazbērniem
Apgāzts mīts par koronavīrusu, kas varētu novest pie katastrofas