ES un Lielbritānijas karogi Big Ben fonā. Foto no arhīva

Aptauja: briti novērtēja Brexit pārrunu panākumus

11
(atjaunots 15:26 21.10.2017)
Saskaņā ar publicētajiem datiem, kopumā 76% respondentu uzskata, ka pārrunu process norit "ļoti slikti" vai "pietiekami slikti".

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Vairāk nekā 75% britu uzskata, ka Brexit pārrunas ar Eiropas Savienību norit slikti, liecina aptaujas dati, ko veicis pēc avīzes Independent pasūtījuma BMG Research centrs, vēsta RIA Novosti.

Saskaņā ar publicētajiem datiem, kopumā 76% respondentu uzskata, ka pārrunu process norit "ļoti slikti" vai "pietiekami slikti". Tikai 1% britu uzskata, ka Brexit pārrunas norit labi, vēl 11% uzskata, ka "pietiekami labi".

Tāpat aptaujas rezultāti rāda, ka gandrīz puse britu (46%) uzskata, ka vienošanos ar ES, visticamāk, panākt neizdosies.

Līdz ar to, 45% aptaujāto uzskata, ka Brexit vienošanos neesamība ir slikts variants Lielbritānijai. Kaut gan 52% respondentu, pēc aptaujas datiem, iestājās par pārrunu turpināšanu ar Eiropas Savienību, vairums britu uzskata, ka potenciāla vienošanās būtu izdevīgāka Eiropas Savienībai, nevis Lielbritānijai.

Aptauja notika laika posmā no 17. līdz 20. oktobrim, tajā piedalījās 1,5 tūkstoši cilvēku, kas vecāki par 18 gadiem.

Pēdējo mēnešu laikā notiek pārrunas par Lielbritānijas izstāšanās nosacījumiem no Eiropas Savienības, to temati ir "šķirošo" reģionu pilsoņu tiesības, Īrijas robeža un Apvienotās Karalistes finanšu saistību noregulēšana ar ES. Šie ir pārrunu pirmās fāzes jautājumi. Pagaidām Eiropas Savienība neatzīst, ka šajā virzienā tiekot sasniegts pietiekams progress, un nevēlas sākt otrās fāzes pārrunas.

11
Temats:
Atvadas angļu stilā (130)
Pēc temata
Kā Brexit sarežģīs dzīvi imigrantiem no ES
Mediji: Lielbritānija vēlas "caurspīdīgu" robežu ar Īriju pēc Brexit
Lielbritānija nevēlas pieņemt vecāka gadagājuma migrantus no ES pēc Brexit