CNN

Krievija iecerējusi ierobežot vairāku ASV mediju darbību

26
(atjaunots 17:22 18.10.2017)
Maskava vēlas atbildēt uz Krievijas plašsaziņas līdzekļu apspiešanu ASV.

RĪGA, 18. oktobris — Sputnik. Krievijas Federācijas Padomes Valsts suverenitātes aizsardzības komisija ierosinājusi Sakaru ministrijai ieviest ierobežojumus pieciem Krievijas teritorijā strādājošiem ASV medijiem, vēsta Sputnik Lietuva.

Sarakstā ir pieci mediji, kuru darbību Krievijas teritorijā iespējams uzskatīt par propagandisku, nevis žurnālistisku, aģentūrai RIA Novosti pastāstīja informācijas avots Federācijas Padomē. Viņš paskaidroja, ka sarakstā iekļauti "Amerikas balss", "Radio Brīvība" un CNN.

RT galvenā redaktore Margarita Simoņana
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Galīgo lēmumu plānots pieņemt komisijas sēdē 23. oktobrī, pēc tam piedāvājums tiks nosūtīts Sakaru ministrijai.

Pagājušajā nedēļā Tieslietu ministrija informēja korporāciju "Radio Brīvība" un vēl divas ASV mediju redakcijas par iespējamiem ierobežojumiem atbilstoši likumam par plašsaziņas līdzekļiem.

Tādējādi Maskava ir nolēmusi atbildēt uz Krievijas mediju apspiešanu ASV.

Savienoto Valstu valdība uzdeva telekanāla RT vadībai līdz 17. oktobrim reģistrēties kā ārvalstu aģentam un sāka izmeklēšanu Kongresā par Krievijas mediju iespējamo ietekmi vēlēšanu procesos valstī ar sociālo tīklu starpniecību.

RT galvenā redaktore Margarita Simoņana norādīja, ka ASV darbības ir nelikumīgas un pārmeta vārda brīvības pārkāpumus. Viņa norādīja, ka ir apsveicamas jebkādas Krievijas darbības, atbildot uz RT apspiešanu ASV, kas palīdzēs telekanālam turpināt darbu valstī.

Iepriekš Vispasaules Jaunatnes un studentu festivālā Sočos Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pastāstīja, ka Maskava būs spiesta spert atbildes soļus pret ASV kanāliem, kuri strādā valsts teritorijā, ja Vašingtona ierobežos Krievijas medijus ASV.

Politiķis atzīmēja, ka prasība RT saņemt ārvalstu aģenta statusu nav nejauša. Pēc viņa domām, tas apliecina, ka telekanāls sekmīgi stājas pretī CNN propagandai.

"Telekompānija CNN pati sevi soda, pastāvīgi demonstrējot savu subjektivitāti un gatavību upurēt profesionālo līmeni acumirklīgu politisko apsvērumu dēļ," — piebilda Krievijas ārlietu ministrs.

Apsūdzības telekanālam RT komentēja arī ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

"Patlaban telekanālam RT uzbrūk tieši Savienotajās Valstīs par to, ka tas it kā sniedzot nepatiesu informāciju, viņa paskaidroja diskusijā Vispasaules Jaunatnes un studentu festivālā Sočos.

Pie tam viņa piebilda, ka "nav nekādu pierādījumu tam, ka tie būtu bijuši sižeti, kuru pamatā bijuši meli vai sākotnēja nepatiesība".

"Kas var būt vienkāršāk kā izmantot piemēram telekanāla RT atklātās informācijas monitoringu un minēt piemērus: tādā un tādā datumā, tādā un tādā reportāžā (piemēram, par Alepo) jums nebija taisnība. Tādu piemēru nav," — norādīja ĀM oficiālā pārstāve.

26
Temats:
Rietumu propagandas karš pret Krieviju (49)
Pēc temata
Krievijas liberāļu un Rietumu propagandas lielā cīņa
ASV Kongress lūdz izmeklēt radio Sputnik ietekmi uz vēlēšanām
Žurnālistu nopratināšana ir nepieļaujama: Krievijas ĀM par spiedienu pret Sputnik
Simoņana atbildējusi uz ASV Valsts departamenta joku par RT "neērtajiem" žurnālistiem
Krievijas dienas svētki, foto no arhīva

Eksperts pastāstīja par Krievijas vietu pasaulē pēc ASV līderības beigām

30
(atjaunots 12:14 02.07.2020)
Pēc speciālista sacītā, Savienotajām Valstīm ir spēcīga armija, taču to ekonomika vairs nav visspēcīgākā.

RĪGA, 2. jūlijs – Sputnik. Par ASV mantiniekiem pasaules līderībā var kļūt Krievija, Indija un Ķīna. Sarunā ar "Večerņaja Moskva" Reģionālo problēmu institūta ģenerāldirektors Dmitrijs Žuravļovs šādi komentēja Vācijas kancleres Angelas Merkeles paziņojumu, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš Merkele paziņoja, ka Eiropas valstīm ir nopietni jāaizdomājas par jaunu realitāti, kur Savienotās Valstis var netiekties būt pasaules līderi.

Eksperts atzīmē, ka ASV pārstājušas būt absolūtais līderis pasaulē.

"Pēc 1945. gada Eiropa ir pieradusi domāt, ka amerikāņi ir galvenie," paskaidroja Žuravļovs.

Pēc speciālista sacītā, Savienotajām Valstīm ir spēcīga armija, taču vairs nav visspēcīgākā ekonomika.

Žuravļovs uzskata, ka Krievijai ir milzīgs potenciāls, pirmām kārtām fundamentālā zinātne.

Politologs uzsver, ka par jaunajām ASV konkurentēm kļuvušas Ķīna un Indija, taču tām nav attīstītas fundamentālās zinātnes, kas nodrošinātu jaunas nozares ekonomikā. Taču viņš atzīmēja, ka zinātne šajās valstīs attīstās straujos tempos.

Iepriekš Vācijas kanclere jau uzstājusies ar kritiskiem izteicieniem attiecībā uz Savienotajām Valstīm. Tostarp septembrī viņa paziņoja, ka Eiropai ir nepieciešams pašai domāt par savu drošību, jo ASV neaizstāvēs to automātiski, kā tas bija aukstā kara laikos.

30
Tagi:
ASV, Krievija
Pēc temata
Merkele izsludināja ASV hegemonijas beigas: Baltijas valstīm ir vērts aizdomāties
Eiropas Savienības galvenais diplomāts pasludinājis Amerikas ēras galu
Foreign Policy: Eiropa izvērtē dolāra hegemonijas iznīcināšanas iespējas
Pasaule apgriezusies kājām gaisā: Vācija gatavo sankcijas pret ASV
Pludmale Turcijā, foto no arhīva

Eksperts pastāstīja par atpūtas īpatnībām Turcijā šajā sezonā

19
(atjaunots 18:36 01.07.2020)
Turcija paziņojusi, ka ir gatava tūristu pieņemšanai, neskatoties uz to, ka katru dienu valstī tiek atklāts vairāk nekā tūkstotis jaunu Covid-19 gadījumu.

RĪGA, 2. jūlijs – Sputnik. Krievija pandēmijas apstākļos neatjaunos aviācijas satiksmi ar Turciju no 15. jūlija, kā iepriekš par to ziņoja atsevišķi mediji, paziņoja KF transporta ministrs Jevgēņijs Dītrihs. Turklāt varasiestādes nesniedz prognozes attiecībā uz starptautiskās aviosatiksmes atjaunošanu kopumā: viss būs atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas, uzvēra ministrs.

Turcija jau jūnijā paziņoja, ka ir gatava pieņemt tūristus, atgādināja radio Sputnik ēterā KF Tūrisma aģentūru alianses prezidija loceklis Aleksans Mkrtčans.

Viņš pastāstīja, ka valsts sagatavojusies tūristu pieņemšanai pandēmijas apstākļos.

"Koronavīrusa testi tiek veikti visās Turcijas lidostās, kur ierodas tūristi, – Stambulā, Antālijā, Marmarisā un Bodrumā. Visi pasažieri ar negatīvu rezultātu tiek pielaisti kūrortiem. Gandrīz visas viesnīcas jau ir atvērtas, ūdens temperatūra ir patīkama. Tātad Turcija ir gatava tūristu pieņemšanai," sacīja Mkrtčans.

Turcijas tūrisma un kultūras ministrs Mehmets Ersojs iepriekš paziņoja ka izziņa par neslimošanu ar Covid-19 atpūtai Turcijā nav nepieciešama. Tāpat tūristiem nav jāievēro divu nedēļu karantīna.

Mkrtčans atzīmēja, ka uz Turciju jau ir devušies pirmie reisi ar tūristiem no Kazahstānas, startam gatavojas Baltkrievijas un Ukraina. Taču Krievija atjaunos gaisa satiksmi ar Turciju ne ātrāk kā augusta beigās, piebilda Mkrtčans.

Kemeras pludmale, foto no arhīva
© Sputnik / Валерий Мельников

Krievijas vēstnieks Ankarā Aleksejs Jerhovs aizritējušajā nedēļā paziņoja, ka Turcija izdarījusi ļoti daudz, lai nodrošinātu tūrisma objektu drošību koronavīrusa apstākļos, atsevišķi atzīmējot nacionālo droša tūrisma sertifikācijas sistēmu. Jūra un saule Turcijā joprojām ir maiga un viesmīlīga, piebilda diplomāts.

Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, Turcijā ir atklāti 199 906 Covid-19 gadījumi, no tiem 5131 letāls, 173 111 cilvēks izveseļojies. Pēdējo dienu laikā vidējais saslimušo skaita pieaugums dienā svārstās 1,2-1,4 tūkstošu cilvēku robežās. Varasiestādes atzīmē, ka vairums gadījumu tiek reģistrēts rajonos, kas nav tradicionāli tūristu galamērķi. Tā, Antālijā ar 2,4 miljoniem iedzīvotāju saslimuši vien 472.

Saskaņā ar Turcijas Tūrisma un kultūras ministrijas informāciju, maijā valstī iebrauca aptuveni 30 tūkstoši atpūtnieku pret četriem miljoniem viesu pērn. To vidū visvairāk tūristu ieradās no Bulgārijas, Gruzijas, Ukrainas, Rumānijas un Serbijas.

19
Tagi:
tūrisms, Turcija
Pēc temata
Rīga – viena no drošākajām Eiropas pilsētām pēc pandēmijas
Visi uz Jūrmalu: Latvijas kūrorts iekļuvis labāko atpūtas vietu desmitniekā pēc pandēmijas
Uzmanies ārzemēs! Jauni noteikumi un aizliegumi dažādās valstīs
Alūksne

Latvijā iekļūs investīcijas no Krievijas: kāds krievs ir gatavs ieguldīt miljonus eiro

0
(atjaunots 10:43 03.07.2020)
Krievijas investors ir gatavs piedalīties dziedinātavas būvniecībā Alūksnes ezera krastā: viņa nauda aizies kompleksa infrastruktūrā, taču viņa vārds pagaidām paliek nezināms.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Alūksnē pašvaldība iecerējusi būvēt lielu veselības kompleksu, vēsta Rus.lsm.lv.

Šī informācija nākusi no reģionālā laikraksta Alūksnes un Malienas ziņas redaktores Līgas Vīksnas.

Pēc viņas datiem, Alūksnes ezera krastā pašvaldība iecerējusi uzbūvēt lielu dziedinātavu. Savukārt naudu tās būvniecībai pašvaldība saņems caur aizdevumiem, Eiropas fondiem, kā arī no kāda Krievijas investora.

Pastāv ziņas, ka investors no Krievijas uzņemsies infrastruktūras finansēšanu. Par viņa līdzekļiem tiks uzbūvēta viesnīca, baseins un tamlīdzīgas lietas. Tāpat viņš plāno labiekārtot blakus esošo teritoriju, uzbūvējot individuālās ģimenes mājas atpūtniekiem. Investīciju summa no šīs personas puses varētu sastādīt vairāk nekā 3,2 miljonus eiro.

Savukārt pašvaldība uzbūvēs pašu dziedinātavas ēku.

Turklāt Vīksna atzīmē, ka investora meklējumi aizņēma daudz laika. Taču beigās līgums par galvenās ēkas īres tiesībām tika noslēgts un jau ir izsludināts tās pašas celtnes būvniecības konkurss.

Paredzēts, ka projekta īstenošana aizņems 2,5 gadus. Taču rezultātā dziedinātava sniegs novadam 47 jaunas darbavietas, kā arī iekustinās ekonomisko attīstību, jo atpūtnieki taču vēlēsies paskatīties, kas vēl ir šajā apkaimē.

0
Tagi:
investīcijas
Pēc temata
Kā saņemt uzturēšanās atļauju Krievijā: tiek izstrādāta jauna programma
Latvijas iedzīvotāji uzskata par nepieciešamu piesaistīt Krievijas investīcijas valstī
Eksperts: Latvija neredzēs investīcijas no KF, kamēr tā neizmainīs attieksmi pret krieviem
Ušakovs apņēmies pierādīt, ka no mēra amata atcelts nelikumīgi