Korejas tautas armijas starpkontinentālo ballistisko raķešu palaišanas iekārtas

Ziemeļkoreja brīdina: kodolkarš var sākties kuru katru brīdi

48
(atjaunots 16:05 17.10.2017)
Kodolieroči un ballistiskās raķetes Ziemeļkoreji nepieciešamas pašaizsardzībai, ANO tribīnē paziņoja Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas diplomāts.

RĪGA, 17. oktobris — Sputnik. Ziemeļkoreja neparakstīs Konvenciju par kodolieroču aizliegumu, ņemot vērā kodolkara draudus no ASV puses, paziņoja Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas pastāvīgā pārstāvja ANO vietnieks Kims Inrens.

Jā, taču nē

ANO Ģenerālās Asamblejas Atbruņošanās jautājumu komitejas sēdē diplomāts atzīmēja, ka Phenjana atbalsta kodolieroču pilnīgu aizliegumu.

"Taču Ziemeļkoreja nepievienosies konvencijai, kamēr ASV, kas draud Ziemeļkorejai un šantažē to ar kodolieročiem, noliedz līgumu par kodolieroču aizliegšanu," — Kima Inrena teikto citē RIA Novosti.

Diplomāts paziņoja, ka Ziemeļkorejas rīcībā esošie kodolieroči un ballistiskās raķetes ir "attaisnots pašaizsardzības līdzeklis".

"Neviena valsts pasaulē nav tik ilgu laiku bijusi pakļauta tika galējiem un tiešiem kodolieroču draudiem no ASV puses, — norādīja KTDR pārstāvis. — Situācija Korejas pussalā, kam pievērsta visas pasaules uzmanība, ir sasniegusi galējo punktu, kodolkarš var sākties kuru katru brīdi."

Solis un pata stāvoklis

Diplomāts norādīja, ka galvenais noteikums, ar kādu KTDR iesaistīsies pārrunās par kodolieroču likvidāciju, ir kodoluzbrukuma draudu likvidācija no ASV puses.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Kamēr nebūs visā pilnībā likvidēta naidīgā izturēšanās un kodoluzbrukuma draudi no ASV puses, mēs nekad un nekādos apstākļos neiesaistīsimies pārrunās par mūsu kodolieročiem un ballistiskajām raķetēm un nekad pat par collu neatkāpsimies no mūsu izraudzītā ceļa," — paziņoja Kins Inrens.

Viņš uzsvēra, ka KTDR ir nonākusi pie fināla kodolspēku izveides darbā un tagad tās rīcībā ir dažādi atombumbas, ūdeņraža bumbas un starpkontinentālo ballistisko raķešu nogādes paņēmieni.

"Visa ASV teritorija atrodas mūsu raķešu (lidojuma — red.) zonā, un, ja ASV uzdrošināsies kaut vai par collu ielauzties mūsu svētajā zemē, viņi neizbēgs mūsu stingrajam sodam," — apsolīja Ziemeļkorejas pārstāvis.

Ieroču meistari

Pēdējā laikā Vašingtona regulāri iesaistās skarbu vārdu apmaiņā ar Phenjanu. Donalds Tramps no ANO tribīnes piedraudēja "pilnībā iznīcināt" KTDR, ja tā apdraudēs Savienotās Valstis. Par atbildi Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns solīja spert stingrākos soļus vēsturē.

Septembra sākumā Ziemeļkoreja informēja par ūdeņraža bumbas sekmīgiem izmēģinājumiem, nedēļu iepriekš izmēģināja ballistisko raķeti. Krievija un Ķīna ierosināja KTDR pasludināt kodolizmēģinājumu un raķešu palaišanas moratoriju, bet Dienvidkorejai un ASV — atturēties no mācībām reģionā, lai stabilizētu situāciju pussalā, taču Vašingtona šo iniciatīvu ignorēja.

48
Temats:
ASV un Ziemeļkorejas attiecību saasināšanās (53)
Pēc temata
ASV bumbvedēji lido gar KTDR krastu
Kims Čenuns: Ziemeļkorejai nepieciešami kodolieroči atbildes uzbrukumam ASV
Ukraina nostādījusi pasauli uz kodolkara sliekšņa
KTDR vadītājs pavēlējis karavīriem būt gataviem izdarīt triecienu
Alkohola pārdošana, foto no arhīva

Dānijā plāno aizliegt alkohola tirdzniecību pēc plkst. 20:00

6
(atjaunots 16:29 27.09.2020)
Pēc Kopenhāgenas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Kopenhāgenas mērija varētu ieviest alkohola tirdzniecības ierobežojumus, lai nakts stundās padarītu pilsētas parkus un citas pilsētas zaļās zonas mierīgākas, vēsta RIA Novosti.

Врач-нарколог, суггестолог, магистр социальной психологии Борис Фальков
© Photo из личного архива Бориса Фалькова

Kopš augusta Dānijas galvaspilsētā ir spēkā nakts ballīšu aizliegums parkos, kuras bieži vien rīko tūristi. Tas tika izdarīts pēc vietējo iedzīvotāju lūgumiem, kur sūdzējās par troksni. Dabas aizsardzības organizācijas atzīmēja, ka šādu ballīšu dēļ cita dzīvnieki un pēc tām paliek atkritumi.

Neraugoties uz aizliegumu, ballīšu skaits īpaši nesamazinājās – policisti nespēj pastāvīgi patrulēt visas pilsētas zaļās zonas, kuru ir visnotaļ daudz.

Tagad mērija grasās atrisināt problēmu radikālākā veidā – aizliedzot alkohola tirdzniecību vismaz parku un dārzu tuvumā no plkst. 20:00 līdz 6:00. Pēc pilsētas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas. Vienlaikus varasiestādes varētu pacelt naudas sodus par skaļu mūzikas atskaņošanu pēc plkst. 23:00.

Galīgais lēmums tika pieņemts septembra beigās.

6
Tagi:
tirdzniecība, alkohols, Dānija
Pēc temata
Karalieni glābs alkohols. Kā pelna Elizabete II
Vispārējs alkoholisms atcelts: alkohola pārdošana ārkārtējās situācijas laikā ir kritusies
Igaunijā var aizliegt pirkt alkoholu personām līdz 21 gada vecumam
Dodas cīņā kunga prātā. Kā alkohols noved postā amerikāņu karavīrus
Flāvija amfiteātris (Kolizejs) Romā, foto no arhīva

Iemūžināja savu kaunu. Tūrists atstāja autogrāfu uz Kolizeja sienas

7
(atjaunots 16:09 27.09.2020)
Apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Drošības dienesta darbinieki Itālijā aizturēja tūristu, kurš ieskrāpēja Kolizeja sienās savus iniciāļus, vēsta radio Sputnik ar atsauci uz avīzi Independent.

Tiek atzīmēts, ka apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju. Saskaņā ar medija datiem, lai ieskrāpētu 6 centimetru burtus Kolizeja sienās, tūrists izmantoja uzasinātu akmeni.

Noteikts, ka pārkāpējs ir 32 gadus vecs Īrijas pilsonis. Viņam tika izvirzīta apsūdzība par zaudējuma nodarīšanu vēsturiskās nozīmes ēkai.

Naudas soda apmēru noteiks tiesa. Izdevums atzīmē, ka tas varētu sastādīt 20 tūkstošus eiro. Turklāt šāda rīcība varētu beigties īram ar nosacītu brīvības atņemšanu.

7
Tagi:
vandalisms, Itālija, tūristi
Pēc temata
Vācieši atbrauca uz Latviju, nozaga egli un sarīkoja grautiņu Vecrīgā