Mobilais tālrunis

Krievijas vēstniecība Lielbritānijā aicinājusi kritiķi startēt kosmosā ar iPhone

35
(atjaunots 11:29 10.10.2017)
Britu žurnālists, kurš paudis neliekuļotu uzskatu par to, ka Krievijas kosmiskās raķetes ir tehniski nepilnīgākas nekā amerikāņu iPhone, krita par savas pašpārliecības upuri.

RĪGA, 9. oktobris — Sputnik. Krievjsa vēstniecība Lielbritānijā ieteikusi žurnālistam Žilam Vitelam, kurš kritiski raksturojis raķeti "Sojuz", startēt kosmosā ar viņa iPhone, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.  Aģentūra vēsta, ka Vitels publicējis avīzē The Times pirmajam britu kosmonautam SKS Timam Pīkam veltītu aprakstu.

Sarunā ar žurnālistu Pīks atzina, ka viņam ļoti patīt Baikonurs un vismaz "padomju tehnoloģijas". Žurnālists pievērsa īpašu uzmanību šai frāzei un piezīmēja: "Kopš komunisma kraha nav mainījies gandrīz nekas no tā, ko krievi izmanto iziešanai orbītā.

Viņi ir pilnveidojuši datorus savā labākajā raķetē "Sojuz", taču tās jauda tik un tā ir mazāka nekā iPhone," — ironizē Vitels.

Krievijas vēstniecība atsaucās uz žurnālista izteikumiem savā mikroblogā Twitter.

"Ja nu tā, iespējams, Vitelam vajadzētu pamēģināt doties kosmosā ar sava iPhone, nevis "novecojušā" "Sojuz" palīdzību," — ieteica diplomāti.

​Pie tam pats Pīks intervijā pastāstīja, ka krievu tehnika kļūst aizvien sarežītāka, un piebilda, ka "Sojuz", viņaprāt, ir "uzticamākā un drošākā iespēja nokļūt kosmosā".

"Sojuz" — PSRS izstrādāta trīspakāpju vidējās klases nesējraķete, kas paredzēta "Sojuz" tipa pilotējamo kosmisko kuģu un sērijas "Kosmos" automātisko kosmisko aparātu izvešanai Zemes orbītā. Tās izstrāde un ražošana sākās jau XX gs. 50.-60. gados.

© RIA Novosti. Роскосмос
Nesējraķete "Sojuz FG" ar pilotējamo kuģi "Sojuz MS 04" Baikonuras kosmodromā - Gagarina starta vietā

Patlaban raķešu kosmiskais centrs "Progres" ražo virkni "Sojuz" saimes raķešu: "Sojuz FG" pilotējamajiem startiem, "Sojuz 2.1a", "Sojuz 2.1б" un kosmodroma Kuru (Dienvidamerika) tropiskajiem apstākļiem pielāgotu raķeti "Sojuz ST", kā arī vieglo raķeti "Sojuz 2.1v".

35
Pēc temata
Krievijas vēstniecība Rinkēvičam: Krievijā konfektes no grīdas nepaceļ
Steidzīgā atriebība Amerikai: kāpēc nevajag steidzināt pieklājīgo krievu pitonu
Financial Times: Krievijas diplomāti iekaro sociālos tīklus
"Paldies Dievam, šoreiz nav Krievija": Krievijas vēstniecība pajokoja par Times
Protesti Beirūtā, foto no arhīva

Protestos Beirūtā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki

1
(atjaunots 10:54 09.08.2020)
Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs.

RĪGA, 9. augusts - Sputnik. Sadursmēs starp protestu akciju dalībniekiem un varasiestāžu darbiniekiem Beirutā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki, informē RIA Novosti, atsaucoties uz Kataras telekanāla Al Jazeera sniegtajām ziņām.

Iepriekš Libānas armija atbrīvoja valsts Ārlietu ministrijas galveno mītni, kā arī Ekonomikas un Enerģētikas ministriju ēkas, ko sestdien ieņēma protestu dalībnieki. Saskaņā ar telekanāla "Al Hadath" rīcībā esošajiem datiem, Beirutas ielās atkal valda miers.

"Vairāk nekā 728 cilvēki ievainoti protestos Libānas galvaspilsētā," ziņoja telekanāls.

Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs. Demonstranti ieņēma četru ministriju un banku asociāciju ēkas. Iekšlietu ministrija ziņoja par viena kārtības sarga bojāeju.

4. augustā Beirūtas jūras ostas rajonā, netālu no Libānas Jūras kara spēku bāzes atskanēja spēcīgs sprādziens. Tā vilnis sagrāva un sapostīja desmitiem māju un automašīnu, daudzos galvaspilsētas kvartālos izsisti logi. Vietējās varasiestādes ziņoja, ka sprādziens izcēlies, kad detonēja 2750 tonnas amonija salpetra, kas glabājās noliktavā kopš 2014. gada, kad ķimikālijas konfiscēja valsts muitas dienests. Sprādzienā dzīvības zaudējuši 158 cilvēki, vairāk nekā 6 tūkstoši guvuši ievainojumus.

1
Tagi:
protesti, Beirūta
Pēc temata
Vairāk nekā simt upuru, tūkstošiem cietušo: baismīgais sprādziens Beirūtas ostā
Desmitiem cilvēku gāja bojā sprādziena rezultātā Beirūtas ostā
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

14
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

14
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē