Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Rinkēvičs: Krievija izmantojusi Katalonijas referendumu ES šķelšanai

54
(atjaunots 10:11 04.10.2017)
Latvijas ārlietu ministrs vēlreiz apliecinājis, ka Katalonijas neatkarības referendumu uzskata par valsts iekšējo lietu, un piezīmējis, ka situācija Katalonijā un Baltijas valstīs padomju laikos ir atšķirīga.

RĪGA, 3. oktobris — Sputnik. Referendums par Katalonijas atdalīšanos ir Spānijas iekšējā lieta, norādīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs intervijā Latvijas Avīzei.

1. oktobrī Katalonijā notika referendums par neatkarību, ko Spānijas Konstitucionālā tiesa atzina par nelikumīgu. Katalonijas valdība norādīja, ka par apgabala neatkarību nobalsojuši aptuveni 90% referenduma dalībnieku. Šajā dienā Katalonijā notika neatkarības piekritēju un Nacionālās gvardes sadursmes, kurās cietuši 893 cilvēki. Rinkēvičs pauda nožēlu par to, ka valdība bijusi spiesta izmantot spēku protesta akciju dalībnieku izklīdināšanai, taču atkārtoja, ka tā ir Spānijas iekšējā lieta, kas jārisina saskaņā ar likumdošanu un Konstitūciju.

Pie tam, komentējot nekārtības Spānijā, Rinkēvičs aicināja nopietni izvērtēt Krievijas iespējamo iesaistīšanos referenduma procesā un norādīja, ka tajā plaši izmantoti sociālie tīkli. Pēc viņa domām, Krievija esot izmantojusi Katalonijas neatkarības referendumu, lai sašķeltu ES.

Politiķis atzīmēja, ka tādai daudznacionālai valstij, kāda ir Krievija, tā esot riskanta stratēģija. Pēc viņa domām, valstīm, kam ir atšķirīga administratīvi teritoriālā sistēma, piemēram, federācija, kur dzīvo dažādas tautas, jābūt piesardzīgām – ko sēsi citās valstīs, to pļausi pie sevis.

Pirms referenduma Spānijas prese pārmeta Krievijai vēlmi vājināt ES ar Katalonijas referenduma palīdzību. Avīze El Confidencial ziņoja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins cenšoties to panākt ar WikiLeaks dibinātāja Džuliana Asanža palīdzību, kurš atbalsta katalāņu separātismu Twitter tīklā.

Jāpiebilst, ka Latvijas politiķi, it īpaši Nacionālās apvienības locekļi visiem spēkiem atbalsta Katalonijas vēlmi izcīnīt neatkarību un apgrūtina Latvijas un Spānijas attiecības.

54
Temats:
Katalonijas referendums (52)
Pēc temata
Kremļa roka vai demokrātijas noniecināšana: Latvijas iedzīvotāji par Kataloniju
Katalonijas valdības vadītājs parakstījis dekrētu par referendumu
La Vanguardia: ES neuztrauc referendumi un tautas protesti
Žurnālistiem jāmaksā par akreditāciju Katalonijas referendumā
MPV aparāti, foto no arhīva

Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu

4
(atjaunots 14:44 29.11.2020)
Mediķi precizē, ka īpaša uzmanība jāvelta Covid-19 laikā bojāto asinsvadu ārstēšanai un jāpārbauda asins recēšanas līmenis, tomēr norāda, ka būtu pāragri runāt par koronavīrusa infekcijas ilgtermiņa sekām, jo pagājis pārāk īss laiks kopš tās sākuma.

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Koronavīrusa infekcijas sekas organismā ir ārkārtīgi tālejošas, radio HCH ēterā pastāstīja imunologs Vladislavs Žemčugovs, vēsta RIA Novosti.

Speciālists norādīja uz simptomiem, kuri liecina par centrālās un perifērās nervu sistēmas traucējumiem cilvēkiem, kuri izslimojuši Covid-19: atmiņas traucējumi, ožas trūkums, dzirdes traucējumi, parastēzija (jutīguma traucējumi dažādās ķermeņa daļās). Ārsts konstatēja, ka šie simptomi var saglabāties ilgāku laiku, jo nervu šūnu atjaunošanās ir ilgstošs process.

"Magnētiskās rezonanses tomogrāfija tādiem slimniekiem parāda ainu, kas ļoti līdzinās izkaisītajai sklerozei. Tā mēdz gadīties arī HIV/AIDS apstākļos," precizēja imunologs.

Pie tam Covid-19 izslimojušajiem pacientiem ārsti novēro asins sabiezēšanu un sarecēšanu, kas neizzūd ilgu laiku.

"Tas nav insults, taču ļoti līdzīgi," atzīmēja Koškins.

Mediķis norādīja, ka īpaša uzmanība jāvelta Covid-19 laikā bojāto asinsvadu ārstēšanai un jāpārbauda asins recēšanas līmenis.

Pie tam imunologs precizēja, ka pagaidām būtu pāragri runāt par koronavīrusa infekcijas ilgtermiņa sekām, jo pagājis pārāk īss laiks kopš tās sākuma.

Pasaules veselības organizācijas dati liecina, ka Covid-19 infekcija pasaule reģistrēta jau gandrīz 59 miljoniem cilvēku, miruši vairāk nekā 1,38 miljoni. Lielākais infekcijas gadījumu skaits reģistrēts ASV, Indijā un Brazīlijā.

4
Tagi:
AIDS, koronavīruss
Pēc temata
VM pastāstīja, cik Covid-19 pacientus spēs uzņemt Latvijas slimnīcas
Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei
Ārsts paskaidroja, kāpēc ir bezjēdzīgi slepkavot koronavīrusa inficētās ūdeles
Lielbritānija ieviesusi pašizolāciju atbraucējiem no Latvijas
Trafalgaras laukums Londonā, foto no arhīva

Lielbritānija ieviesusi pašizolāciju atbraucējiem no Latvijas

12
(atjaunots 16:27 28.11.2020)
Lielbritānijā stājusies spēkā obligātā pašizolācija atbraucējiem no Latvijas. Iespējams, no 15. decembra noteikumus varētu mazliet mīkstināt un saīsināt karantīnas termiņu, ja koronavīrusa testa rezultāts ir negatīvs.

RĪGA, 28. novembris – Sputnik. Lielbritānija ieviesusi obligāto pašizolāciju atbraucējiem no Latvijas, stāsta Press.lv. Lēmums pieņemts, ņemot vērā nopietno epidemioloģisko situāciju Latvijā. Prasība stājusies spēkā 28. novembrī.

Atbraucējiem no Latvijas Lielbritānijā elektroniski jādeklarē sava dzīves vieta, kur viņi pavadīs karantīnu. Par pašizolācijas normu pārkāpumu Anglijas, Velsas un Ziemeļīrijas teritorijā paredzēts naudas sods.

No 2020. gada 15. decembra stāsies spēkā noteikumi, kas paredz iespējamu karantīnas mīkstināšanu, ja atbraucējs no Latvijas piecas dienas pēc atbraukšanas nodos Covid-19 testu, un tā rezultāts būs negatīvs.

Jāpiebilst, ka pašizolācija jāievēro arī Latvijā, atgriežoties vai ierodoties no visām Eiropas valstīm, izņemot Vatikānu un Islandi, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

12
Tagi:
karantīna, Latvija, koronavīruss, Lielbritānija
Pēc temata
Atgriežas Latvijā ārstēties un strādāt: Covid-19 iestūma reemigrāciju no Lielbritānijas
Divi tūkstoši Latvijas valstspiederīgo Lielbritānijā palikuši bez pasēm Covid-19 dēļ