Glāze alus

Alkohols sportam netraucē, uzskata WADA

32
(atjaunots 14:07 02.10.2017)
Pasaules Antidopinga aģentūra izslēgs alkoholu no aizliegto vielu saraksta.

RĪGA, 1. oktobris — Sputnik. Līdz šim alkoholisko dzērienu lietošana sacensību laikā bija aizliegta četros sporta veidos: autosports, aeronautika, ūdens motoru sports un loka šaušana. Tagad tie tiks izslēgti no aizliegto vielu saraksta. Šādu lēmumu Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) pieņēmusi, lai dāvātu sporta federācijām vairāk brīvības un iespēju plašāk kontrolēt sportistus, stāsta Sputnik Igaunija.

"Šīs izmaiņas pieņemtas nevis ar mērķi apdraudēt jebkura sporta veida vienotību vai drošību, kurā alkohola lietošana rada bažas, bet gan drīzāk ar mērķi atzīt dažādus alkohola lietošanas aizlieguma ievērošanas nodrošināšanas paņēmienus šajos sporta veidos," — vēsta portāls  ERR.

Antidopinga centra darbs
© Sputnik / Валерий Мельников

Pie tam aizliegto vielu sarakstā joprojām paliek meldonijs, kurš tajā iekļauts kopš 2016. gada 1. janvāra.

Iepriekš aptuveni 300 Krievijas sportistu analīzēs tika atklāts meldonijs, taču vēlāk WADA publicēja informāciju par pētījumu, kas bija veltīts termiņam, kādā viela tiek izvadīta no organisma. Saskaņā ar tā rezultātiem lielākā daļa sportistu no Krievijas un citām valstīm tika attaisnoti.

Sportā aizliegto preparātu un metožu saraksts 2018. gadam publicēts organizācijas oficiālajā mājas lapā, ar tiem iespējams iepazīties aģentūras lapā.

Jaunais preparātu saraksts stāsies spēkā 2018. gada 1. janvārī.    

32
Pēc temata
Meldonijs organismā saglabājas gadu
WADA atzīst, ka Maklarena paziņojumā trūkst Krievijas sportistu vainas pierādījumu
Fancy Bears: WADA astoņus gadus ļāvusi sportistam lietot dopingu
Fancy Bears informē par ASV olimpiešu lietotajiem preparātiem