Ziņas par kārtējo ballistiskās raķetes startu KTDR tiek translētas televīzijā

Ziemeļkorejas raķete startējusi Japānas virzienā

19
(atjaunots 15:18 16.09.2017)
Teorētiski šāda raķete, palaista no KTDR teritorijas, var sasniegt ASV piederošo Guamas salu.

RĪGA, 15. septembris — Sputnik. Korejas Tautas Demokrātiskā Republika (KTDR, Ziemeļkoreja) palaidusi ballistisko raķeti Japānas virzienā. Lādiņš nokritis Klusajā okeānā, vēsta Sputnik Baltkrievija.

15. septembra rītā Japānas valdība informēja, ka KTDR palaidusi ballistisko raķeti "Hvanson 12", kas pārlidojusi pāri Uzlecošās saules zemei un nokritusi divu tūkstošu kilometru attālumā no Erimo raga Hokaido salā.

"Kopš raķetes palaišanas līdz nokrišanas brīdim pašaizsardzības spēki sekoja tās lidojumam. Tā kā nebija paredzams, ka raķetes fragmenti nokritīs un nodarīs kaitējumu mūsu valsts teritorijai, tā netika notriekta. Valdība nodrošina iedzīvotāju drošību un mieru, tika sniegta informācija pa ārkārtas apziņojas J-Alert kanāliem," — preses konferencē Tokijā pastāstīja Japānas valdības ģenerālsekretārs Jošihide Suga.

Šodien ANO Drošības Padomē notiks ASV, Japānas un Dienvidkorejas iniciētās konsultācijas par KTDR jauno raķetes startu.

Jāpiebilst, ka Seula jau ir atbildēja Phenjanai, palaižot divas ballistiskās raķetes "Honmu 2". informācija liecina, ka starts notika robežas rietumu rajonā sešas minūtes pēc Phenjanas palaistās raķetes starta. Viena no raķetēm pārvarēja 250 kilometrus un "precīzi sasniedza mērķi" Japānas jūras rajonā, otra nokrita jūrā pēc pacelšanās. Dienvidkorejas valdība paziņoja, ka KTDR darbības kļuvušas par "nopietnu izaicinājumu pasaulei un drošībai" visā pasaulē.

Kārtējie raķešu izmēģinājumi nosodīti arī Vašingtonā: ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons aicināja Krieviju un Ķīnu neiecietīgi reaģēt uz Ziemeļkorejas raķešu startiem. Valsts departamenta vadītājs paskaidroja, ka ANO DP sankcijām pret KTDR ir jāiesāk atbildes soļi pret Kima Čenuna režīmu. Pie tam Tilersons vērsās pie vispasaules sabiedrības ar aicinājumu spert jaunus soļus pret Phenjanu.

Šīs nedēļas sākumā ANO DP vienbalsīgi pieņēma rezolūciju par papildu sankcijām pret KTDR, atbilstot uz valsts veikto kodolieroču sesto izmēģinājumu. Jaunie ierobežojumi paredz Ziemeļkorejas tekstila iegādes aizliegumu un gāzes kondensātu piegādes liegumu. Pie tam ANO DP ierobežojusi KTDR jēlnaftas un tās pārstrādes produktu eksportu. 

19
Temats:
ASV un Ziemeļkorejas attiecību saasināšanās (53)
Pēc temata
Dienvidkorejas prezidents: pussalā vairs nebūs kara
KTDR vadītājs pavēlējis karavīriem būt gataviem izdarīt triecienu
Tramps paudis neapmierinātību ar Ķīnas rīcību
 COVID-19

Eiropas diplomātiem atļāva vakcinēties ar "Sputnik V"

6
(atjaunots 17:12 03.03.2021)
Eiropas ārpolitikas dienests piešķīra saviem darbiniekiem tiesības vakcinēties ar ES neapstiprinātajām vakcīnām.

RĪGA, 3. marts - Sputnik. ES ārpolitikas dienests neiebilst, ja pārstāvniecību darbinieki vēlēsies vakcinēties pret koronavīrusu ar Eiropas Savienībā neautorizēto vakcīnu. Kā vēsta RIA Novosti, par to paziņoja dienesta pārstāve Nabiļa Masrali.

Pēc viņas vārdiem, ES pārstāvniecību personāls patstāvīgi pieņem lēmumu par to, vai būtu jāvakcinējas principā un ar kādu vakcīnu. Darbiniekiem būs iespēja vakcinēties vai nu ar EZA (Eiropas Zāļu aģentūra) apstiprināto vakcīnu, vai nu ar uzņemošajā valstī autorizētiem preparātiem.

"Lēmums par vakcināciju – tas ir individuāls lēmums. To, ar kādu preparātu vakcinēties, arī ir personisks lēmums. Mums nav iebildumu, ja pārstāvniecību darbinieki saņems vakcīnas, kuras nav apstiprinātas ES, tas ir arī personisks lēmums," sacīja Masrali.

Ja cilvēks izvēlas EZA apstiprināto vakcīnu, bet uz vietas nebūs pieejas preparātam, tad viņš var vakcinēties Eiropas Savienībā.

"Tas tiek darīts, lai garantētu darbiniekiem un viņu ģimenēm maksimālu aizsardzību ārvalstīs un nodrošinātu viņiem tādus pašus medicīnas pakalpojumus, kā citiem ES pilsoņiem," paskaidroja ārpolitikas dienesta pārstāve.

Patlaban ES tirgū apstiprināti kompāniju Pfizer/BioNTech, Moderna un AstraZeneca preparāti. ES noslēdza līgumus 2,3 miljardu devu koronavīrusa vakcīnu piegādei. Plānots līdz vasaras beigām vakcinēt apmēram 70% eiropiešu. Tomēr pēdējās nedēļās ES saskārusies ar grūtībām - Pfizer/BioNTech un AstraZeneca piegādes kavējas. Šķēršļi varētu kavēt Briseles ambiciozos plānus vakcinācijas aspektā.

Pērnā gada augustā Krievijas Veselības ministrija reģistrēja pirmo vakcīnu pasaulē Covid-19 profilaksei, ko izstrādāja Gamaleja ZPC. Vakcīna ieguva nosaukumu "Sputnik V".  

Janvārī Krievijas tiešo investīciju fonds (KTIF) iesniedzis pieteikumu vakcīnas "Sputnik V" reģistrācijai Eiropas Savienībā.

Krievija patlaban ir vienīgā valsts, kurā izstrādātas un masveidā tiek ražotas trīs vakcīnas koronavīrusa infekcijas profilaksei: preparātiem "Gam-COVID-Vak" un "EpiVakKorona" pievienojies Čumakova institūta izstrādātais preparāts "KoviVak". Martā tā nonāks civilajā apgrozījumā, proti, Krievijas pilsoņi varēs izvēlēties jau vienu no trim vakcīnām.

6
Tagi:
Sputnik V, vakcinācija, vakcīna, Eiropas Savienība, Eiropa
Pēc temata
Koronavīruss: salīdzinām "Sputnik V", "Pfizer" un citas vakcīnas pret Covid-19
Krievijas pretinieki baidās no "Sputnik V" panākumiem
Vai ar "politiski nepareizu vakcīnu" ielaidīs Eiropā
Antivielas pret Covid-19 ir tikai katram desmitajam Zemes iedzīvotājam
Covid-19

Antivielas pret Covid-19 ir tikai katram desmitajam Zemes iedzīvotājam

24
(atjaunots 08:29 02.03.2021)
Vienīgais veids, kā pasaules mērogā panākt kolektīvo imunitāti, ir vakcinācija, uzsver eksperti.

RĪGA, 2. marts - Sputnik. Bez vakcinācijas kolektīvā imunitāte nevar būt sasniedzama – gada laikā mazāk nekā 10% pasaules iedzīvotāju ir izveidojušās antivielas pret Covid-19, paziņojusi Pasaules Veselības organizācijas galvenā zinātniskā darbiniece Sumija Svaminatana.

​"PVO seko līdzi šiem seroloģiskiem pētījumiem, saskaņā ar pēdējām aplēsēm, tādu bija aptuveni 500. Un, ja to izskatam kopā, izrādās, ka mazāk nekā 10% pasaules iedzīvotāju ir antivielas pret šo vīrusu," paziņoja Svaminatana.

Kā rāda Covid-19 perēkļu dažādās pasaules pilsētās pētījumu rezultāti, lai gan pašlaik pusei vai vairāk pilsētas iedzīvotāju ir izveidojušās antivielas pret Covid-19, tas neļauj runāt par kolektīvās imunitātes sasniegšanu.

"Protams, vietām, piemēram, blīvi apdzīvotos pilsētas rajonos, ir perēkļi, kuros 50 – 60% iedzīvotāju bijuši pakļauti vīrusa iedarbībai un viņiem izveidojušās antivielas. Taču no tā neizriet tas, ka visa pilsēta, province vai valsts ir sasniegusi kolektīvo imunitāti," atzīmēja Svaminatana.

Pēc viņas vārdiem, kad tādas apdzīvotas vietas iedzīvotāji, kuriem nav antivielu, izbrauc ārpus tās robežām, viņi joprojām ir pakļauti inficēšanās riskam.

Vienīgais veids, kā panākt kolektīvo imunitāti pasaules mērogā, ir vakcinācija, uzsvēra Svaminatana.

Koronavīrusa pandēmija, kas izplatījās 2020. gadā, aptvērusi gandrīz visu pasauli. Kopā pasaulē, saskaņā ar Džonsa Hopkinsa universitātes datiem, fiksēti vairāk nekā 114 miljoni Covid-19 gadījumu, kuru vidū vairāk nekā divarpus miljoni beigušies letāli. Lielākais koronavīrusa infekcijas un mirušo skaits reģistrēts ASV, Brazīlijā un Indijā.

Pasaules Veselības organizācija iepriekš ziņoja, ka pandēmijas noslēguma termiņu prognozes sniegt ir grūti, tomēr, lai pēc iespējas ātrāk atgrieztos pie ierastās dzīves ir jāievēro sanitārie pretepidēmijas pasākumi un jāvakcinē lielākā daļa pasaules iedzīvotāju.

Tikmēr Bloomberg aģentūra aprēķinājusi, ka esošos vakcinācijas tempos nepieciešami vismaz septiņi gadi, lai vakcinētu 75% pasaules iedzīvotāju.

24
Tagi:
Pasaules Veselības organizācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Covid-19 izplatās Latvijas lielākajās pilsētās
Sikspārņi "atnesuši" Covid-19 uz fermu: PVO atgriežas pie sākotnējās versijas
Efektivitāte nokritīs: Pūce par Covid-19 jautājumu izskatīšanu atklātajās sēdēs
"Vakcīnu karš": Covid-19 profilaksei paredzēto vakcīnu salīdzinājums