Afēras internetā

Latviešus atkal tur aizdomās par krāpniecību ar griliem

41
(atjaunots 14:57 14.09.2017)
Austrālijas policija mēģina atrast saikni starp pāris latviešu krāpniekiem, kuri paguvuši uzdzīvoties uz nepastāvošo grilu rēķina, un jaunajām afērām internetā.

RĪGA, 13. septembris — Sputnik. Austrālijas Kvīnslendas štata policija, kopā ar kibernoziegumu apkarošanas nodaļu, nesen atklājusi vēl trīs krāpnieciskus interneta veikalus, kuri tirgoja grilus, raksta portāls ChannelNews.

Iepriekš tika ziņots, ka jūnija beigās Austrālijā tika aizturēti Latvijas pilsoņi, 27 gadus vecā Anastasija Šveinika un 25 gadus vecais Aleksandrs Gorikijs, viņiem tika izvirzītas apsūdzības par krāpšanos, naudas atmazgāšanu un narkotiku glabāšanu.

Toreiz policijas izmeklēšana atklāja, ka jaunajiem cilvēkiem pieder 28 krāpnieciskas mājas lapas, kur lietotājiem tika piedāvāts iegādāties grilus, trenažierus, laivu motorus un kondicionierus par ļoti zemām cenām, taču kolīdz pircējs pārskaitīja viņiem naudu par izvēlēto preci, krāpnieki un viņu virtuālie veikali pazuda.

Protams, policisti netic tam, ka aiz jaunu viltus veikalu atvēršanas stāvētu tas pats krāpnieku pārītis no Latvijas, jo viņi joprojām tiek turēti ieslodzījumā, taču kaut kādas saiknes starp viņu noziegumiem un jaunajiem interneta viltojumiem tomēr mēģina atrast.

Saskaņā ar policistu aprēķiniem, grilu pārdošanas viltus interneta veikalu īpašniekiem izdevies gandrīz uz četriem miljoniem dolāru piemānīt vairāk kā 200 cilvēkus visā Austrālijā.

Viena no krāpnieku upuriem, 59 gadus vecā Kerija Sečvela pastāstīja, ka pazaudēja 361 dolāru, mēģinot pasūtīt grilu dēla dzimšanas dienā.

"Es varētu teikt lepojos, ka labi orientējos šāda veida pirkumos, taču šie jaunieši izrādījušies vienkārši profesionāļi," paziņoja sieviete, runājot par to, kā krāpniekiem izdevies viņu piemānīt. Sečvela paskaidroja, ka krāpnieciskā mājas lapa bijusi ļoti pārliecinoša, labi izveidota, ar ērtu interfeisu, un sniedza atsauces uz citām, pārbaudītām mājas lapām. Tādēļ viņa bija šokā, kad noskaidrojās, ka veikals pazudis, un viņas pasūtītā prece netiks atsūtīta.

Austrālijas policisti arī brīdina par krāpniekiem tīmeklī un lūdz ļoti uzmanīgi izturēties pret saviem pirkumiem, apmaksāt tos tikai ar drošu maksājumu sistēmu starpniecību, savukārt aizdomīgas interneta lapas sūtīt kibernoziegumu apkarošanas portālam ACORN.    

41
Pēc temata
Lietuviešu mašīnu aizdzinēji zog automobiļus Latvijā
Latvijas iedzīvotājs Norvēģijā nozadzis miniekskavatoru
Nepirksi? Piespiedīsim! "Smaržu tirgotāji" draud ar nazi
Sveiciens no deviņdesmitajiem: vīrieti aizved uz mežu pie Baldones un apzog
Aleksejs Puškovs

Krievijas politiķis atbildējis uz aicinājumu noteikt sankcijas KF par Baltkrieviju

2
(atjaunots 10:31 14.08.2020)
Krievijas Senāta loceklis Aleksejs Puškovs atzīmēja, ka tādu Krievijas nīdēju kā Jaceks Sariušs-Voļskis Polijā ir papilnam, un pauda nožēlu par to, ka viņus uzklausa dažās ES valstīs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Krievijas Senāta loceklis Aleksejs Puškovs savā lapā Twitter komentēja Eiropas Parlamenta deputāta no Polijas Jaceka Sariuša-Voļska ieteikumu ieviest sankcijas pret Krieviju sakarā ar protestiem Baltkrievijā, vēsta RIA Novosti.

"No Polijas ar naidu. Šis aicinājums ir absurds, tomēr norāda, ka Krievijai naidīgi noskaņotā Eiropas elite refleksu līmenī apsūdz Krieviju it visā ar jebkādu ieganstu vai vispār bez iegansta," uzskata Puškovs.

Politiķis atzīmēja, ka tādu Krievijas nīdēju kā Jaceks Sariušs-Voļskis Polijā ir papilnam, un pauda nožēlu par to, ka viņus uzklausa dažās ES valstīs.

"Pagaidām tas ir tukšs šāviens. Taču tas apzīmē kārtējā uzbrukumu Krievijai virzienu," secināja Puškovs.

Protesti Baltkrievijā

Pēc 9. augustā aizritējušajām prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā sākās plašas protesta akcijas. Centrālā vēlēšanu komisija pavēstīja, ka vēlēšanās uzvaru izcīnījis Aleksandrs Lukašenko ar 80,08% balsu. Viņa galvenā konkurente Svetlana Tihanovska saņēmusi 10,09% balsu.

Pilsoņi paziņoja, ka nepiekrīt balsošanas organizācijai un rezultātiem. Likumsargi stingri ierobežo nesankcionētās akcijas. Kārtības sargi izmanto asaru gāzi, ūdensmetējus, gaismas un trokšņa granātas un gumijas lodes. Saskaņā ar Baltkrievijas IeM datiem, divi cilvēki ir gājuši bojā.

2
Tagi:
Aleksejs Puškovs, sankcijas, Krievija, Polija, Baltkrievija
Pēc temata
Protesti Baltkrievijā: karsta nakts pēc vēlēšanām
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Rinkēvičs: Latvija atbalstīs sankcijas pret Baltkrievijas varasiestādēm
Eirodeputāts piedāvā ieviest sankcijas pret KF par notikumiem Baltkrievijā
Marija Zaharova

Zaharova: domātās "Krievijas pēdas" nekārtībās Baltkrievijā ved pavisam citā virzienā

7
(atjaunots 09:26 14.08.2020)
Krievija ir ieinteresēta, lai situācija Baltkrievijā būtu stabila, un centieni sameklēt tā saucamās Krievijas pēdas nekārtību organizācijā ir nepamatoti – šīs pēdas ved pavisam citā virzienā, norādīja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Maskava vērīgi seko situācijai Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām valstī un cer, ka stāvoklis normalizēsies pēc iespējas drīzāk, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

"Mums sagādā raizes ienākošā informācija par kārtības traucējumiem vairāku Baltkrievijas pilsētu ielās, - teica Zaharova. – No savas puses aicinām visas puses izturēties savaldīgāk un demonstrēt veselo saprātu. Apstiprinām, ka esam ieinteresēti, lai iekšpolitiskā situācija Baltkrievijā būtu stabila."

Diplomāte piebilda, ka Maskava atzīmē bezprecedenta spiedienu pret varasiestādēm Minskā no ārvalstīm. "Vērojami nepārprotami ārējas iejaukšanās mēģinājumi suverēnas valsts lietās ar mērķi sašķelt sabiedrību un destabilizēt situāciju," uzsvēra Zaharova.

Savā brīfingā ĀM oficiālā pārstāve skāra arī Krievijas un Baltkrievijas sadarbības jautājumus protesta akciju laikā aizturēto žurnālistu atbrīvošanas kontekstā. Viņa pauda cerību, ka izmeklēšanas un tiesību aizsardzības iestāžu sadarbība ļaus izprast arī situāciju ar 33 Krievijas pilsoņu aizturēšanu Baltkrievijā.

"Svarīgi atzīmēt, ka centieni sameklēt tā saucamās krievu pēdas nekārtību organizācijā valstī ir nepamatoti," teica Zaharova.

Diplomāte uzsvēra, ka Krievija ir bijusi un joprojām ir uzticams Baltkrievijas sabiedrotais un draugs. "Esam pārliecināti, ka mēģinājumi izraisīt nesaskaņas mūsu starpā ir lemti neveiksmei," viņa piezīmēja noslēgumā.

Захарова: рассчитываем, что обстановка в Беларуси скоро стабилизируется
7
Tagi:
Ārlietu ministrija, Krievija, protesti, Baltkrievija
Pēc temata
Latvija otrā pēc Krievijas: ar ko un par ko veic pārrunas Baltkrievijas ĀM
Latvijas ĀM "izvēlējās" jauno Baltkrievijas prezidentu?
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa