FIB logo

Vārda brīvība grozās zārkā: Simoņana par FIB rīcību pret Sputnik

27
(atjaunots 11:58 13.09.2017)
Sputnik Galvenā redaktore nosauca par "vairāk nekā riebīgu" attieksmi pret vārda brīvību sakarā ar informāciju, ka FIB nopratināja bijušo darbinieku un ieguva pieeju aģentūras darba sarakstei.

RĪGA, 12. septembris – Sputnik. Krievija simetriski atbildēs uz ASV Federālās izmeklēšanas biroja izmeklēšanu attiecībā pret Sputnik, paziņoja RIA Novosti Starptautiskās informācijas aģentūras galvenā redaktore Margarita Simoņana.

Iepriekš mediji paziņoja, ka FIB nopratināja bijušo Sputnik darbinieku Endrjū Fainbergu ziņojumu izmeklēšanas ietvaros par to, ka aģentūra, pārkāpjot likumu par ārvalstu aģentiem, darbojoties kā Krievijas propagandas iestāde. Pēc mediju datiem, FIB ieguva piekļuvi Sputnik darba sarakstei no Fainberga un Džozefa Džona Fiondas – cita bijušā aģentūras Vašingtonas biroja darbinieka.

"Nav nekādu šaubu, ka Krievija atbildēs uz FIB izmeklēšanu ar to pašu, un šobrīd sāks pārbaudīt amerikāņu žurnālistu darbu Maskavā. Tas viss ir vairāk nekā riebīgi. Vārda brīvība grozās zārkā. To nogalināja tie, kas to izdomāja," — paziņoja Simoņana.

FIB neatbildēja uz oficiālo pieprasījumu sakarā ar izmeklēšanu pret aģentūru, paziņoja Vašingtonas Sputnik biroja Galvenais redaktors Mindija Gavašeli. Pēc viņa vārdiem, pieprasījums tika nosūtīts Tieslietu ministrijas nacionālās drošības pārvaldei sestdien.

"Diemžēl mediju dati par to, ka pret mums notiek izmeklēšana, neizbrīna, jo valstī ir izveidota histērijas atmosfēra attiecībā pret visu, kas attiecas uz Krieviju. Savukārt viss ar vārdu "krievu" tiek skatīts caur spiegošanas mānijas prizmu," — teica Gavašeli.

Viņš uzsvēra, ka amerikāņu Sputnik darbinieki, lielākoties tie ir amerikāņi, uzskata jebkuru pieņēmumu par to, ka viņi nodarbojas ar kaut ko, izņemot žurnālistiku, par absolūtiem meliem un fabricēšanu. Iepriekš ASV kongresa pārstāvju palātā tika iesniegts likumprojekts par prasību grozīt ārvalstu aģentu reģistrācijas procesu, ko reglamentē likums ar līdzīgu nosaukumu (FARA). Saskaņā ar dokumentu, ASV Tieslietu ministrija iegūst papildus pilnvaras, kas ļauj meklēt un tiesiski vajāt organizācijas, kuras "nelikumīgā ceļā" mēģina ietekmēt valsts politiskos procesus.

Tai pašā laikā telekanāls RT paziņoja, ka kompānija, kas nodarbojas ar RT America apkalpošanu ASV, ieskaitot tās pašreizējo darbību un televīzijas darbu, saņēma vēstuli no ASV Tieslietu ministrijas, kurā norādīts, ka kompānijai ir pienākums reģistrēties likuma "Par ārvalstu aģentu reģistrāciju" ietvaros, sakarā ar to, ka tā darbojas RT labā.

ASV Centrālās izmeklēšanas pārvalde iepriekš publicējusi ziņojumu par "Krievijas iejaukšanos" amerikāņu vēlēšanās. Pielikums ar nosaukumu "Kremļa TV mēģina ietekmēt politiku un palielināt neapmierinātību ASV", veltīts aģentūras Sputnik un telekanāla RT darbam, aizņema sešas no 14 ziņojuma lappusēm. Simoņana ironiski atsaucās uz ziņojuma publikāciju, atzīmējot, ka "tēma nav vispusīgi izskatīta" un viņai "nāksies uzņemties draudzīgu šefību" pār amerikāņu izlūkdienestu.

Sputnik un RT darbība ASV regulāri tiek pavadīta ar nepamatotiem uzbrukumiem. Piemēram, Džeimss Klepers, bijušais ASV Nacionālā izlūkošanas dienesta vadītājs, ziņoja par dziļām raizēm par RT darbību ASV. Pēc ģenerāļa viedokļa, telekanāls aktīvi virza noteiktu viedokli, ar neiecietību izturas pret ASV valsts sistēmu, vaino valsti liekulībā pret cilvēktiesībām. Tāpat Klepers paziņoja, ka telekanāls RT publicējot viltus ziņas un izmanto sociālos tīklus kā cita veida Maskavas informācijas darbību pret ASV. Turklāt nekādu pierādījumu nacionālā izlūkdienesta vadītājs nav sniedzis.

"ASV Nacionālā izlūkošanas dienesta vadītājs stāsta, ka RT grauj amerikāņu sistēmu, vienkārši informējot par valstī notiekošo," — savukārt teica Simoņana.

Pērnā gada beigās Washington Post bija spiesta atzīt, ka nevar apstiprināt savā rakstā sniegtās informācijas patiesīgumu par aģentūras Sputnik un telekanāla RT objektivitātes trūkumu un "nepatiesu ziņu" izplatīšanu.

"Smieklīgākais ir tas, ka "pirmšķirīgie" žurnālisti no Washington Post, ko mums norāda par piemēru, pirms divām nedēļām publicēja melus par RT un citām vietnēm. Kad mēs līdz ar simtiem citu cilvēku sociālajos tīklos norādījām uz to, viņi bija spiesti atzīt: viņu informācija ir safabricēta," — teica toreiz Simoņana.

© Ruptly .
Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" galvenā redaktore Margarita Simoņana telekanāla "Rossija 1" ēterā atbildēja uz Makrona apvainojumiem pret Sputnik un RT.
27
Temats:
Sputnik demokrātijas žņaugos (63)
Pēc temata
Margarita Simoņana: CIP vadītājs uzslavējis Sputnik un RT
Krievijas ĀM kritizējusi Die Welt par Sputnik apmelošanu
Simoņana par Makrona vārdiem par Sputnik un RT: melus apliecinošu faktu nav un nevar būt
Peskovs: Kremlis nepiekrīt Makrona kritiskajiem izteikumiem par Sputnik un RT
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

12
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

12
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē
Dienvidosetija, foto no arhīva

Krievijas politiķis pamatoja Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarības atzīšanas motīvus

10
(atjaunots 18:59 08.08.2020)
2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Maskava atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību, jo nevarēja pieļaut, ka Aizkaukāzs pārvērstos par pulvera mucu, konstatēja Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs, kurš 2008. gadā bija Krievijas prezidents, vēsta RIA Novosti.

"Šodien aprit 12 gadi kopš brīža, kad mūsu valsts atbildēja uz Gruzijas toreizējā prezidenta noziedzīgo rīcību. (..) Tieši tāpēc es toreiz pieņēmu grūtu, tomēr vienīgo pareizo lēmumu – aizsargāt Abhāziju un Dienvidosetiju, vispirms pasargājot tās no agresijas, pēc tam, saskaņā ar pilsoņu lūgumu, atzīstot to pilnīgu neatkarību. Pretējā gadījumā Aizkaukāzs būtu pārvērties par pulvera mucu, un tas Krievijai, kas vienmēr atbalstījusi stabilu mieru kaimiņvalstīs, bija absolūti nepieņemami," viņš pastāstīja savā lapā sociālajā tīklā VKontakte.

Politiķis uzsvēra, ka Krievija vienmēr ir atbalstījusi stabilitāti kaimiņvalstīs un pie tam nekad nepieļaus uzbrukumu saviem pilsoņiem.

"Mūsu atbilde vienmēr būs absolūti adekvāta situācijai ar mērķi uzturēt stabilitāti un drošību gan mūsu valstī, gan visā pasaulē," atgādināja Medvedevs.

Abhāzijas Republikas karogs
© Sputnik / Алексей Никольский

2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu. Krievija, aizsargājot Dienvidosetijas iedzīvotājus, kuru vidū daudzi pieņēma Krievijas pilsonību, ieveda karaspēkus un pēc piecas dienas ilgas karadarbības padzina Gruzijas kareivjus no reģiona.

2008. gada 26. augustā Krievija atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas suverenitāti. Krievijas valdība norādīja, ka šis lēmums atbilst pašreizējai realitātei un nav pārskatām. Tomēr Tbilisi atsakās atzīt republiku neatkarību.

 

10
Tagi:
Dienvidosetija, Abhāzija