Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons vizinās tankā savas vizītes laikā Igaunijā

Krievijas vēstniecība Lielbritānijā salīdzinājusi Borisu Džonsonu un Sergeju Lavrovu

30
(atjaunots 12:17 13.09.2017)
Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons sēdies tankā, atrasdamies vizītē Igaunijā, armijas pilsētiņā Tapā, kur dislocēti NATO bataljona karavīri.

RĪGA, 9. septembris — Sputnik. Krievijas vēstniecība Lielbritānijā ironiski komentējusi internetā publicētās Lielbritānijas ārlietu ministra Borisa Džonsona fotogrāfijas, kas uzņemtas viņa vizītes laikā armijas pilsētiņā Tapā Igaunijā. Savas vizītes laikā politiķis vizinājies tankā, vēsta Sputnik Igaunija.

"Ārlietu ministram Lavrovam nav vajadzības braukt tankā, lai paustu savu viedokli. Viņš labprātāk paļaujas uz konsekventu pieeju izteikumos un situācijas attīstībā," — teikts Krievijas diplomātiskās misijas publikācijā Twitter.

​Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons ieradies vizītē Igaunijā, lai piedalītos ES ārlietu ministru neformālajā apspriedē, ko organizēja Tallina EP prezidentūras ietvaros.

8. septembrī politiķis apmeklēja kara pilsētiņu Tapā, kur tikās ar Igaunijā dislocētajiem britu karavīriem. Vienības komandieri iepazīstināja Džonsonu ar NATO militārās grupas darbību. Pēc brīfinga ministrs pārģērbās militārā formastērpā un pavizinājās tankā kopā ar britu karavīriem.

Saskaņā ar NATO samita lēmumu par austrumu flanga pastiprināšanu, Igaunijā dislocēti 1200 alianses karavīri, kuru vidū ir 800 kareivji no Lielbritānijas un 400 karavīri no Francijas. Lielbritānija nosūtījusi uz Igauniju armijas mašīnas Warrior, tankus Challenger 2 un bezpilota izlūkošanas lidaparātus. Arī Francija piešķīrusi militāro tehniku — tankus Leclerc, kājnieku mašīnas VBCI un bruņumašīnas VAB.

Ar Tapas pilsētas garnizonā dislocēto NATO bataljonu sadarbosies Igaunijas Aizsardzības spēku 1. kājnieku brigāde.

NATO bataljona galvenais uzdevums karadarbības apstākļos — pārvietošanās galveno spēku avangardā, izlūkošana un pretinieka destabilizācija.

Krievijas valdība vairākkārt informējusi, ka nevēlas saasināt spriedzi attiecībās ar NATO ne Baltijas reģionā, ne citviet pasaulē, un uzsvēra, ka Krievija neuzbruks nevienai NATO valstij. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paudis viedokli, ka NATO ir ļoti labi informēta par to, ka Maskava neplāno uzbrukumu, taču vienkārši aizbildinās ar "Krievijas draudiem", lai izvietotu lielāku skaitu tehnikas un spēku Krievijas robežu tuvumā.

30
Pēc temata
Financial Times: Krievijas diplomāti iekaro sociālos tīklus
Sergejs Lavrovs: mūsdienu politikā noteikumu vairs nav
Lavrovs: NATO aktivizēšanās pie Krievijas robežām — destabilizējošs faktors
Dānija biedē savus karavīrus Igaunijā ar "krievu spiedzēm"
Protesti Beirūtā, foto no arhīva

Protestos Beirūtā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki

1
(atjaunots 10:54 09.08.2020)
Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs.

RĪGA, 9. augusts - Sputnik. Sadursmēs starp protestu akciju dalībniekiem un varasiestāžu darbiniekiem Beirutā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki, informē RIA Novosti, atsaucoties uz Kataras telekanāla Al Jazeera sniegtajām ziņām.

Iepriekš Libānas armija atbrīvoja valsts Ārlietu ministrijas galveno mītni, kā arī Ekonomikas un Enerģētikas ministriju ēkas, ko sestdien ieņēma protestu dalībnieki. Saskaņā ar telekanāla "Al Hadath" rīcībā esošajiem datiem, Beirutas ielās atkal valda miers.

"Vairāk nekā 728 cilvēki ievainoti protestos Libānas galvaspilsētā," ziņoja telekanāls.

Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs. Demonstranti ieņēma četru ministriju un banku asociāciju ēkas. Iekšlietu ministrija ziņoja par viena kārtības sarga bojāeju.

4. augustā Beirūtas jūras ostas rajonā, netālu no Libānas Jūras kara spēku bāzes atskanēja spēcīgs sprādziens. Tā vilnis sagrāva un sapostīja desmitiem māju un automašīnu, daudzos galvaspilsētas kvartālos izsisti logi. Vietējās varasiestādes ziņoja, ka sprādziens izcēlies, kad detonēja 2750 tonnas amonija salpetra, kas glabājās noliktavā kopš 2014. gada, kad ķimikālijas konfiscēja valsts muitas dienests. Sprādzienā dzīvības zaudējuši 158 cilvēki, vairāk nekā 6 tūkstoši guvuši ievainojumus.

1
Tagi:
protesti, Beirūta
Pēc temata
Vairāk nekā simt upuru, tūkstošiem cietušo: baismīgais sprādziens Beirūtas ostā
Desmitiem cilvēku gāja bojā sprādziena rezultātā Beirūtas ostā
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

14
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

14
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē