ASV Valsts departaments

ASV Valsts departaments paziņoja par nevēlēšanos turpināt pretsoļu apmaiņu ar Krieviju

15
(atjaunots 20:19 09.09.2017)
Mēs vēlamies uzlabot mūsu attiecības, negribam šis diplomātisko darbību apmaiņas pēc principa "aci pret aci", informēja Valsts departaments.

RĪGA, 8. septembris — Sputnik. ASV cer, ka diplomātisko soļu apmaiņa beigsies, žurnālistiem paziņoja Valsts departamenta pārstāve Hetere Nauerte, vēsta RIA Novosti.

"Mēs vēlamies uzlabot mūsu attiecības, negribam šis diplomātisko darbību apmaiņas pēc principa "aci pret aci"," — teica žurnālistiem Nauerte brīfingā.

31. augustā ASV varas iestādes pieprasīja Krievijai pārtraukt diplomātisko darbību ģenerālkonsulāta ēkā Sanfrancisko, kā arī tirdzniecības pārstāvniecības ēkās Vašingtonā un Ņujorkā. Krievu diplomāti izpildīja šo prasību līdz 2. septembrim. Šīs Vašingtonas darbības Maskavā nosauca par reideru uzbrukumu Krievijas diplomātiskām īpašumam.

Krievijas diplomātiskā īpašuma "apstaigāšana"

Valsts departaments uzskata, ka Krievijas diplomātiskā īpašuma "apstaigāšana" notikusi jau pēc tā aizvēršanas un bija likumīga, RIA Novosti paziņoja Valsts departamenta pārstāvis.

"Apsūdzības no Krievijas valdības puses par to, ka ASV amatpersonas uzlauza durvis un FIB pārmeklēja minētos īpašumus vai telpas, — nav patiesas. Nedēļas nogalē Krievijas vēstniecības darbinieki aicināti pievienoties Valsts departamenta amatpersonām, un apstaigāt trīs ēkas Sanfrancisko, Ņujorkā un Vašingtonā, ko ASV pieprasīja aizvērt. Telpas tika apstaigātas, kad šīs ēkas jau netika uzskatītas par vēstniecības vai konsulāta telpām. Šīs inspekcijas tika veiktas, lai nodrošinātu ēku drošību un aizsardzību, un apstiprinātu, ka Krievijas valdība atbrīvojusi telpas. Šajās darbībās ASV pilnībā ievēro Vīnes konvenciju,  ASV likumus un divpusējās vienošanās, kā arī savās prasībās Krievijai slēgt savas diplomātiskās un konsulāta telpas," — teica Valsts departamenta pārstāvis.

Izdarīts "bezkaunīgā manierē"

Vašingtonai bija tiesības samazināt Krievijas diplomātisko iestāžu skaitu ASV, bet tas tika izdarīts bezkaunīgā manierē, otrdien paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

"Tas, ka amerikāņi ir samazinājusi mūsu diplomātisko iestāžu skaitu, ir viņu tiesības. Cita lieta, ka tas tika darīts tādā bezkaunīgā manierē. Tas nedara godu mūsu amerikāņu partneriem," — teica Putins preses konferencē pēc BRICS samita.

Krievija ir gatava vērsties tiesā

Krievijas Ārlietu ministrijas vadītājs Sergejs Lavrovs telefonsarunā ar ASV Valsts sekretāru Reksu Tilersonu nosauca Krievijas diplomātiskā īpašuma sagrābšanu par starptautisko tiesību normu pārkāpumu no ASV puses. Šajā sakarā Maskava ir gatava vērsties tiesā, teikts paziņojumā Krievijas ĀM vietnē.    

15
Pēc temata
Krievijas Tirdzniecības pārstāvniecība atstāja ēku Vašingtonā pēc 40 gadu darba
Krievijas ĀM pieprasījusi ASV nekavējoties atgriezt Krievijas diplomātiskos objektus
Sanfrancisko Krievijas ģenerālkonsulāta kaimiņi pauž nožēlu par tā slēgšanu
Uz Krievijas konsulātu Sanfrancisko nosūtīts ekoloģijas inspektors
Ērce, foto no arhīva

Ķīna brīdina par ērču izplatīta nāvējoša vīrusa uzliesmojumu

0
(atjaunots 10:59 09.08.2020)
Acīmredzot, mūsu planētai nebija pietiekami ar Covid-19 pandēmiju: tagad pa Ķīnas provincēm izplatās jauns nāvējošs vīruss.

RĪGA, 9. augusts — Sputnik. Tagad Ķīnas epidemiologus satraucis vīruss SFTS. Tas izplatās ar ērču starpniecību, un 60 cilvēki Ķīnā jau inficējušies ar to, bet septiņi miruši, vēsta RIA Novosti.

SFTS nav jauns vīruss. Infekcijas ierosinātāji tika atklāti 2011. gadā, taču tagad, 2020. gadā tas "saķerts" Dzjansu provincē Ķīnā un ļoti ātri pārcēlies uz Aņhui provinci.

Šī vīrusa simptomus viegli sajaukt ar gripas vai – interesanti – ar Covid-19 indikācijām. To vidū ir augsta temperatūra, klepus, kā arī leikocītu un trombocītu līmeņa samazināšanās asinīs.

Tomēr ar šo vīrusu nav tikpat vienkārši inficēties kā Covid-19 gadījumā. Inficēties iespējams pēc inficētas ērces koduma. Pēc tam no viena cilvēka pie otra vīruss pāriet caur asinīm un gļotādu, uzskata eksperti0.

Atgādināsim, ka patlaban cilvēce cīnās ar Covid-19 pandēmiju.

2019. gada 31. decembrī Ķīnas valdība informēja Pasaules veselības organizāciju par nezināmas pneimonijas uzliesmojumu Uhaņas pilsētā valsts centrālajā daļā (Hubei province). Speciālisti konstatēja, ka slimību ierosina jauns koronavīruss.

Vispirms PVO atzina slimību par starptautiskas nozīmes ārkārtēju situāciju un piešķīra slimībai oficiālu nosaukumu – Covid-19. Jau 11. martā PVO bija spiesta izsludināt jaunās koronavīrusa infekcijas pandēmiju.

0
Tagi:
ērce, vīruss, Ķīna
Pēc temata
Kā pasargāties no ērču koduma
Nosaukti bīstamākie ērču izplatības reģioni Latvijā
Valstī liels inficēto skaits: speciālisti brīdina par ērču nesto risku
Latvijā pieaudzis ērču encefalīta gadījumu skaits
Protesti Beirūtā, foto no arhīva

Protestos Beirūtā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki

2
(atjaunots 10:54 09.08.2020)
Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs.

RĪGA, 9. augusts - Sputnik. Sadursmēs starp protestu akciju dalībniekiem un varasiestāžu darbiniekiem Beirutā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki, informē RIA Novosti, atsaucoties uz Kataras telekanāla Al Jazeera sniegtajām ziņām.

Iepriekš Libānas armija atbrīvoja valsts Ārlietu ministrijas galveno mītni, kā arī Ekonomikas un Enerģētikas ministriju ēkas, ko sestdien ieņēma protestu dalībnieki. Saskaņā ar telekanāla "Al Hadath" rīcībā esošajiem datiem, Beirutas ielās atkal valda miers.

"Vairāk nekā 728 cilvēki ievainoti protestos Libānas galvaspilsētā," ziņoja telekanāls.

Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs. Demonstranti ieņēma četru ministriju un banku asociāciju ēkas. Iekšlietu ministrija ziņoja par viena kārtības sarga bojāeju.

4. augustā Beirūtas jūras ostas rajonā, netālu no Libānas Jūras kara spēku bāzes atskanēja spēcīgs sprādziens. Tā vilnis sagrāva un sapostīja desmitiem māju un automašīnu, daudzos galvaspilsētas kvartālos izsisti logi. Vietējās varasiestādes ziņoja, ka sprādziens izcēlies, kad detonēja 2750 tonnas amonija salpetra, kas glabājās noliktavā kopš 2014. gada, kad ķimikālijas konfiscēja valsts muitas dienests. Sprādzienā dzīvības zaudējuši 158 cilvēki, vairāk nekā 6 tūkstoši guvuši ievainojumus.

2
Tagi:
protesti, Beirūta
Pēc temata
Vairāk nekā simt upuru, tūkstošiem cietušo: baismīgais sprādziens Beirūtas ostā
Desmitiem cilvēku gāja bojā sprādziena rezultātā Beirūtas ostā