Krievijas Sanfrancisko ģenerālkonsulāts

Krievijas konsulārās iestādes ASV negrasās samazināt pakalpojumu apjomu

18
(atjaunots 20:48 05.09.2017)
Sakarā ar Sanfrancisko ģenerālkonsulāta slēgšanu Krievijas vēstniecība lūdz iedzīvotājus vērsties diplomātiskajās pārstāvniecībās Vašingtonā, Ņujorkā, Sietlā un Hjūstonā.

RĪGA, 4. septembris – Sputnik. Krievijas vēstniecības iestādes ASV pēc Sanfrancisko ģenerālā konsulāta slēgšanas "nesamazinās konsulāta pakalpojumu sniegšanas darbu intensitāti," — paziņoja Krievijas vēstniecības preses sekretārs Nikolajs Lahoņins.

"Sakarā ar nelabvēlīgu Amerikas varas iestāžu rīcību, kas novedusi pie lielākā Krievijas ģenerālkonsulāta slēgšanas ASV (Sanfrancisko – red.), vēlamies pievērst uzmanību tam, ka pārējās konsulāta iestādes negrasās samazināt visu konsulāta pakalpojumu kompleksu darba intensitāti," —teikts preses sekretāra paziņojumā, ko publicēja RIA Novosti.

Krievijas vēstniecības Facebook lapā dots atbilstošs skaidrojums. Tiek atzīmēts, ka sakarā ar Sanfrancisko ģenerālkonsulāta slēgšanu līdz turpmākās informācijas saņemšanai pēc konsulāta pakalpojumiem lūgums griezties jebkurās pieejamās Krievijas konsulāta iestādēs ASV teritorijā – Vašingtonā, Ņujorkā, Sietlā vai Hjūstonā. Visi iesniegtie dokumenti tika nodoti diplomātiskajai pārstāvniecībai Sietlā.

Lēmumu par Krievijas konsulāta Sanfrancisko un diplomātisko ēku slēgšanu Vašingtonā un Ņujorkā 31. augustā personīgi pieņēma ASV prezidents Donalds Tramps, izvēloties no piedāvātajiem variantiem. Vēlāk telpās notika kratīšanas. Oficiālā Krievijas ĀM pārstāve Marija Zaharova paziņoja, ka ASV varas iestādes pieprasa pārdot viņiem Krievijas diplomātisko īpašumu.

Kā pirmdien paziņojis Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs, ASV specdienestu un tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji joprojām nav pametuši Sanfrancisko ģenerālkonsulāta ēku.

"Amerikāņi mēģina manevrēt ar vārdiem, nevis ar savas politikas saturu, apgalvojot, ka tās ir apskates, inspekcijas. Nē, tās ir kratīšanas," — teica žurnālistiem ministra vietnieks.

18
Pēc temata
Uz Krievijas konsulātu Sanfrancisko nosūtīts ekoloģijas inspektors
Lēmumu slēgt KF konsulātu Sanfrancisko Tramps pieņēmis pats
Krievijas Tirdzniecības pārstāvniecība atstāja ēku Vašingtonā pēc 40 gadu darba
Protesti Beirūtā, foto no arhīva

Protestos Beirūtā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki

1
(atjaunots 10:54 09.08.2020)
Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs.

RĪGA, 9. augusts - Sputnik. Sadursmēs starp protestu akciju dalībniekiem un varasiestāžu darbiniekiem Beirutā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki, informē RIA Novosti, atsaucoties uz Kataras telekanāla Al Jazeera sniegtajām ziņām.

Iepriekš Libānas armija atbrīvoja valsts Ārlietu ministrijas galveno mītni, kā arī Ekonomikas un Enerģētikas ministriju ēkas, ko sestdien ieņēma protestu dalībnieki. Saskaņā ar telekanāla "Al Hadath" rīcībā esošajiem datiem, Beirutas ielās atkal valda miers.

"Vairāk nekā 728 cilvēki ievainoti protestos Libānas galvaspilsētā," ziņoja telekanāls.

Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs. Demonstranti ieņēma četru ministriju un banku asociāciju ēkas. Iekšlietu ministrija ziņoja par viena kārtības sarga bojāeju.

4. augustā Beirūtas jūras ostas rajonā, netālu no Libānas Jūras kara spēku bāzes atskanēja spēcīgs sprādziens. Tā vilnis sagrāva un sapostīja desmitiem māju un automašīnu, daudzos galvaspilsētas kvartālos izsisti logi. Vietējās varasiestādes ziņoja, ka sprādziens izcēlies, kad detonēja 2750 tonnas amonija salpetra, kas glabājās noliktavā kopš 2014. gada, kad ķimikālijas konfiscēja valsts muitas dienests. Sprādzienā dzīvības zaudējuši 158 cilvēki, vairāk nekā 6 tūkstoši guvuši ievainojumus.

1
Tagi:
protesti, Beirūta
Pēc temata
Vairāk nekā simt upuru, tūkstošiem cietušo: baismīgais sprādziens Beirūtas ostā
Desmitiem cilvēku gāja bojā sprādziena rezultātā Beirūtas ostā
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

14
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

14
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē