Krievijas ģenerālkonsulāts Sanfrancisko

Sanfrancisko Krievijas ģenerālkonsulāta kaimiņi pauž nožēlu par slēgšanu

16
(atjaunots 12:50 04.09.2017)
Sanfrancisko Krievijas ģenerālkonsulātam blakus stāvošo māju iedzīvotāji pauž nožēlu par ASV varas iestāžu lēmumu slēgt to.

RĪGA, 3. septembris – Sputnik. RIA Novosti korespondentam sestdien paveicās aprunāties ar dažiem no diplomātiskās pārstāvniecības kaimiņiem pie tās vārtiem.

"Krievus no šejienes padzina, viņus padzina Tramps (ASV prezidents Donalds Tramps – red.). Nesaprotu, kādēļ viņš padzina diplomātus," — atzina sieviete vārdā Eleina, kas bija pastaigājusies ar terjeru vārdā Hadsons.

Viņas draudzene, kura nestādījās priekšā, atbalstīja šo viedokli. "Un kādēļ tas vajadzīgs?" — brīnījās viņa. Eleina pastāstīja, ka sestdien nepamanīja šeit nekādas neparastas aktivitātes.

Savukārt piektdien, pēc viņas vārdiem, virs ēkas pacēlās melni dūmi. "Laikam kaut ko dedzināja," — viņa izteica minējumu. Tāpat sieviete pastāstīja, ka Krievijas diplomāti "piedalījās rajona dzīvē". "Es neticu, ka viņi šeit atgriezīsies. Taču man ļoti gribētos," — piebilda viņa.

Jaunais cilvēks, kurš fotografēja Krievijas karogu virs konsulāta ēkas, nosauca sevi par Masudu. "Man patīk Krievijas karogs, es mīlu Krieviju, un man žēl, ka diplomātus no šejienes padzina," — sāka runāt angliski, taču, pamanot Krievijas korespondenta preses apliecību, pārgāja uz diezgan laba līmeņa krievu valodu. Izrādījās, ka Masuds ir afgānis, taču dzimtenē viņš nodzīvojis vien gadu, tad ģimene pārvākusies uz Uzbekistānu, kur pavadīja 10 gadus. Tikpat daudz gadu jaunietis jau dzīvo Sanfrancisko. Savukārt tēvs, kurš, pēc viņa vārdiem, "padomju laikos dienējot Afganistānas VDK", šobrīd strādā Afganistānā un Kazahstānā.

Par to, ka konsulāta darbiniekiem no šī brīža strādāt ir aizliegts, Masuds uzzināja no Krievijas televīzijas paziņojumiem.

"Manuprāt, 50. vai 60. gados kaut kas tamlīdzīgs jau bijis (patiesi, tas bija 1948. gadā, savukārt 1964. gadā konsulāts atsāka darbu – red.). Tātad vēsture atkārtojas. Man ļoti žēl, ka tā sanāca. Es mīlu Krieviju un ceru, ka konsulāts Sanfrancisko atkal būs atvērts. Taču, taisnību sakot, nedomāju, ka tas notiks drīzumā," — piebilda jaunietis.

Iepriekš Valsts departaments pieprasīja slēgt Krievijas konsulātu Sanfrancisko un divas tirdzniecības pārstāvniecības Vašingtonā un Ņujorkā līdz 2. septembrim, motivējot to kā atbildi Krievijas piedāvājumam samazināt ASV diplomātiskās misijas darbinieku skaitu Krievijas Federācijā.

Krievijas Ārlietu ministrijā nosauca šo rīcību par nedraudzīgu soli. Krievijas ĀM paziņoja par kratīšanām Krievijas Federācijas tirdzniecības pārstāvniecībā Vašingtonā un Sanfrancisko konsulātā.

16
Pēc temata
Uz Krievijas konsulātu Sanfrancisko nosūtīts ekoloģijas inspektors
Lēmumu slēgt KF konsulātu Sanfrancisko Tramps pieņēmis pats
Ērce, foto no arhīva

Ķīna brīdina par ērču izplatīta nāvējoša vīrusa uzliesmojumu

0
(atjaunots 10:59 09.08.2020)
Acīmredzot, mūsu planētai nebija pietiekami ar Covid-19 pandēmiju: tagad pa Ķīnas provincēm izplatās jauns nāvējošs vīruss.

RĪGA, 9. augusts — Sputnik. Tagad Ķīnas epidemiologus satraucis vīruss SFTS. Tas izplatās ar ērču starpniecību, un 60 cilvēki Ķīnā jau inficējušies ar to, bet septiņi miruši, vēsta RIA Novosti.

SFTS nav jauns vīruss. Infekcijas ierosinātāji tika atklāti 2011. gadā, taču tagad, 2020. gadā tas "saķerts" Dzjansu provincē Ķīnā un ļoti ātri pārcēlies uz Aņhui provinci.

Šī vīrusa simptomus viegli sajaukt ar gripas vai – interesanti – ar Covid-19 indikācijām. To vidū ir augsta temperatūra, klepus, kā arī leikocītu un trombocītu līmeņa samazināšanās asinīs.

Tomēr ar šo vīrusu nav tikpat vienkārši inficēties kā Covid-19 gadījumā. Inficēties iespējams pēc inficētas ērces koduma. Pēc tam no viena cilvēka pie otra vīruss pāriet caur asinīm un gļotādu, uzskata eksperti0.

Atgādināsim, ka patlaban cilvēce cīnās ar Covid-19 pandēmiju.

2019. gada 31. decembrī Ķīnas valdība informēja Pasaules veselības organizāciju par nezināmas pneimonijas uzliesmojumu Uhaņas pilsētā valsts centrālajā daļā (Hubei province). Speciālisti konstatēja, ka slimību ierosina jauns koronavīruss.

Vispirms PVO atzina slimību par starptautiskas nozīmes ārkārtēju situāciju un piešķīra slimībai oficiālu nosaukumu – Covid-19. Jau 11. martā PVO bija spiesta izsludināt jaunās koronavīrusa infekcijas pandēmiju.

0
Tagi:
ērce, vīruss, Ķīna
Pēc temata
Kā pasargāties no ērču koduma
Nosaukti bīstamākie ērču izplatības reģioni Latvijā
Valstī liels inficēto skaits: speciālisti brīdina par ērču nesto risku
Latvijā pieaudzis ērču encefalīta gadījumu skaits
Protesti Beirūtā, foto no arhīva

Protestos Beirūtā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki

2
(atjaunots 10:54 09.08.2020)
Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs.

RĪGA, 9. augusts - Sputnik. Sadursmēs starp protestu akciju dalībniekiem un varasiestāžu darbiniekiem Beirutā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki, informē RIA Novosti, atsaucoties uz Kataras telekanāla Al Jazeera sniegtajām ziņām.

Iepriekš Libānas armija atbrīvoja valsts Ārlietu ministrijas galveno mītni, kā arī Ekonomikas un Enerģētikas ministriju ēkas, ko sestdien ieņēma protestu dalībnieki. Saskaņā ar telekanāla "Al Hadath" rīcībā esošajiem datiem, Beirutas ielās atkal valda miers.

"Vairāk nekā 728 cilvēki ievainoti protestos Libānas galvaspilsētā," ziņoja telekanāls.

Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs. Demonstranti ieņēma četru ministriju un banku asociāciju ēkas. Iekšlietu ministrija ziņoja par viena kārtības sarga bojāeju.

4. augustā Beirūtas jūras ostas rajonā, netālu no Libānas Jūras kara spēku bāzes atskanēja spēcīgs sprādziens. Tā vilnis sagrāva un sapostīja desmitiem māju un automašīnu, daudzos galvaspilsētas kvartālos izsisti logi. Vietējās varasiestādes ziņoja, ka sprādziens izcēlies, kad detonēja 2750 tonnas amonija salpetra, kas glabājās noliktavā kopš 2014. gada, kad ķimikālijas konfiscēja valsts muitas dienests. Sprādzienā dzīvības zaudējuši 158 cilvēki, vairāk nekā 6 tūkstoši guvuši ievainojumus.

2
Tagi:
protesti, Beirūta
Pēc temata
Vairāk nekā simt upuru, tūkstošiem cietušo: baismīgais sprādziens Beirūtas ostā
Desmitiem cilvēku gāja bojā sprādziena rezultātā Beirūtas ostā