Londona

Britu politiķis sašutis par ES izturēšanos pārrunās par Brexit

25
(atjaunots 11:29 02.09.2017)
Politiķis pārmet Briselei negodprātīgu un aizvainojošu attieksmi pret Londonu pārrunās par Brexit noteikumiem.

RĪGA, 1. septembris — Sputnik. Lielbritānijai nāktos atteikties no pārrunu procesa ar ES Brexit jautājumā, radio Sputnik ēterā pastāstīja Alans Skeds, Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas (UKIP) dibinātājs.

Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers otrdien paziņoja, ka ir neapmierināts ar dokumentiem, ko Lielbritānija iesniegusi sakarā ar izstāšanās procesu no Eiropas Savienības. Pie tam galvenais sarunu vadītājs no ES puses Mišels Barnjē uzskata, ka pārrunas nenotiek nopietni.

"Viņi (Eiropas līderi – red.) nepiedalās pārrunās godprātīgi. Viņi skatās uz mums no augšas, aizvaino mūs. Viņu attieksme pret Lielbritāniju ir tāda pati, kā pret Grieķiju, kad tā sāka pārrunas par subsīdijām. Šaubos, vai Žans Klods Junkers pat ir lasījis šos dokumentus," – uzskata Skeds.

Pēc viņa domām, Brisele cenšas piespiest Lielbritānijas valdību padoties, it īpaši jautājumā par izmaksām Eiropas Savienībai. Britu mediji informē, ka Francija ieteikusi Lielbritānijai izmaksāt ES budžetā 10 miljardus sterliņu mārciņu.

"No likuma viedokļa ir skaidrs, ka Lielbritānija nav parādā ES ne peniju. Līgums neparedz nekādas saistības kaut ko izmaksāt, ja jūs izstājaties (no Eiropas Savienības – red.). Lordu palāta sagatavoja atskaiti komisijai par to, viņi norādīja, ka saskaņā ar likumu nav iemeslu neko izmaksāt Eiropas Savienībai, — uzsvēra Skeds. – Lieta tāda, ka pēc Lielbritānijas izstāšanās ES parādīsies milzu caurums budžetā, un ES varasiestādes nezina, kā to aizpildīt, tāpēc viņi izmisīgi vēlas naudu."

Pēc politiķa vārdiem, Lielbritānijas valdība ir nepārprotami informējusi par savu viedokli šajā un citos jautājumos. Tomēr ES ar to nepietiek, savu sašutumu pauda politiķis.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja
© Sputnik / Алексей Витвицкий

"Pārrunās nenopietna ir ES. (Lielbritānijas – red.) valdība iesniedza kaudzi dokumentu un paskaidroja savu viedokli. Tā vēlas noslēgt tirdzniecības līgumus ar citām valstīm. Man šķiet, Lielbritānijai ceļš uz priekšu nozīmētu atteikšanos no šīm pārrunām," – paziņoja Skeds.

Vakar Briselē noslēdzās ES un Londonas pārrunu trešais raunds Brexit noteikumu jautājumā. 2016. gada 23. jūnijā gandrīz 52% Apvienotās Karalistes iedzīvotāju izteicās par Lielbritānijas izstāšanos no ES. 29. martā valsts premjerministre Terēza Meja oficiāli informēja Briseli par izstāšanās procedūras sākumu. ES un Lielbritānijas oficiālās pārrunas Brexit jautājumā sākās Briselē 19. jūnijā. Lielbritānijas izstāšanās no ES jānotiek līdz 2019. gada 29. martam.

25
Temats:
Atvadas angļu stilā (130)
Pēc temata
Meja: Brisele ir parādā Londonai miljardiem sterliņu mārciņu par akcijām ES bankā
Daily Telegraph: pārrunās par Brexit Londona izmantos "Krievijas kārti"
Lielbritānija netiks uzskatīta par ES vienošanās pusi Brexit pārejas perioda laikā
Kāpēc Lielbritānijai nāktos maksāt 40 miljardus par Brexit
Marija Zaharova

Zaharova: domātās "Krievijas pēdas" nekārtībās Baltkrievijā ved pavisam citā virzienā

1
(atjaunots 09:26 14.08.2020)
Krievija ir ieinteresēta, lai situācija Baltkrievijā būtu stabila, un centieni sameklēt tā saucamās Krievijas pēdas nekārtību organizācijā ir nepamatoti – šīs pēdas ved pavisam citā virzienā, norādīja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Maskava vērīgi seko situācijai Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām valstī un cer, ka stāvoklis normalizēsies pēc iespējas drīzāk, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

"Mums sagādā raizes ienākošā informācija par kārtības traucējumiem vairāku Baltkrievijas pilsētu ielās, - teica Zaharova. – No savas puses aicinām visas puses izturēties savaldīgāk un demonstrēt veselo saprātu. Apstiprinām, ka esam ieinteresēti, lai iekšpolitiskā situācija Baltkrievijā būtu stabila."

Diplomāte piebilda, ka Maskava atzīmē bezprecedenta spiedienu pret varasiestādēm Minskā no ārvalstīm. "Vērojami nepārprotami ārējas iejaukšanās mēģinājumi suverēnas valsts lietās ar mērķi sašķelt sabiedrību un destabilizēt situāciju," uzsvēra Zaharova.

Savā brīfingā ĀM oficiālā pārstāve skāra arī Krievijas un Baltkrievijas sadarbības jautājumus protesta akciju laikā aizturēto žurnālistu atbrīvošanas kontekstā. Viņa pauda cerību, ka izmeklēšanas un tiesību aizsardzības iestāžu sadarbība ļaus izprast arī situāciju ar 33 Krievijas pilsoņu aizturēšanu Baltkrievijā.

"Svarīgi atzīmēt, ka centieni sameklēt tā saucamās krievu pēdas nekārtību organizācijā valstī ir nepamatoti," teica Zaharova.

Diplomāte uzsvēra, ka Krievija ir bijusi un joprojām ir uzticams Baltkrievijas sabiedrotais un draugs. "Esam pārliecināti, ka mēģinājumi izraisīt nesaskaņas mūsu starpā ir lemti neveiksmei," viņa piezīmēja noslēgumā.

Захарова: рассчитываем, что обстановка в Беларуси скоро стабилизируется
1
Tagi:
Ārlietu ministrija, Krievija, protesti, Baltkrievija
Pēc temata
Latvija otrā pēc Krievijas: ar ko un par ko veic pārrunas Baltkrievijas ĀM
Latvijas ĀM "izvēlējās" jauno Baltkrievijas prezidentu?
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Maiks Pompeo

Pompeo piedraudējis Krievijai sakarā ar iedomāto sazvērestību ar talibiem

3
(atjaunots 07:26 14.08.2020)
Jūnija beigās avīze The New York Times publicēja rakstu, kurā apgalvoja: Krievijas militārais izlūkošanas dienests ir kā esot piedāvājis prēmijas talibiem par uzbrukumiem amerikāņu karavīriem Afganistānā. Nekādus pierādījumus izdevums nesniedza.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo piedraudējis Krievijai ar "milzīgu atmaksu", ja apstiprināsies ziņas par to, ka KF esot maksājusi talibiem par amerikāņu karavīru slepkavībām Afganistānā, vēsta RIA Novosti.

"Ja krievi piedāvā naudu par amerikāņu vai citu rietumnieku slepkavībām, nāksies samaksāt milzīgu cenu. To es norādīju ārlietu ministram Lavrovam. Es zinu, ka arī mūsu militārpersonas ir runājušas ar viņu līderiem (Krievijas militāro vadību, - red.). Mēs to necietīsim," teica Pompeo intervijā, kuras tekstu publicēja Valsts departaments.

Savukārt Krievijas zinātņu akadēmijas profesors, politoloģijas zinātņu doktors Aleksandrs Gusevs intervijā radio Sputnik pauda savu viedokli, kāda iemesla dēļ šis paziņojums nācis klajā.

"ASV ir izstrādājušas noteiktu politiku, taktiku attiecībās ar Krieviju: tagad – talibi, iepriekš bija apsūdzības par iejaukšanos vēlēšanās. Tas turpināsies. Vienkārši meklēs negatīvas tendences Krievijas aspektā. Viņi rīkojas asimetriski, nevis ārpolitiskās tendences gultnē – te kiberdrošība, te vēlēšanas, te sameklēja Skripaļus, tagad – talibi. Tāpēc varam gaidīt, ka sankciju spiediens pret Krieviju turpināsies... Viss ir vienkārši un banāli: Savienotās Valstis ir uzsēdušās sankciju zirga mugurā un jās uz priekšu ilgi jo ilgi. Paši talibi ziņoja, ka nekāda sazvērestība ar Krieviju nav bijusi, un patiesībā mums tas nav vajadzīgs. Tomēr ASV to "atrod". Pēc tam "atradīs" vēl kaut ko," teica Aleksandrs Gusevs.

Taliban kustības kaujinieki, foto no arhīva
© AFP 2019 / Noorullah Shirzada

Jūnija beigās avīze The New York Times publicēja rakstu, kurā apgalvoja: Krievijas militārais izlūkošanas dienests ir kā esot piedāvājis prēmijas ar talibiem saistītajiem kaujiniekiem par uzbrukumiem amerikāņu karavīriem Afganistānā. Nekādus pierādījumus izdevums nesniedza.

Krievijas Ārlietu ministrija nosauca rakstu par viltojumu, ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs uzskata, ka šīs apsūdzības saistītas ar iekšpolitisko cīņu pirms vēlēšanām Savienotajās Valstīs.

Prezidents Donalds Tramps savukārt uzskata, ka raksts ir pasūtīts. Viņš atklāja, ka amerikaņu izlūkdienests nav uzskatījis The New York Times informāciju par uzticības vērtu.

Iepriekš "Taliban" pārstāvis Suheils Šahins intervijā RIA Novosti ziņas par "darījumu ar Krieviju" nosauca par kļūdainiem un nepamatotiem. Pēc viņa domām, tādu informāciju, iespējams, izplatījusi valdība Kabulā.

3
Tagi:
sankcijas, Maiks Pompeo, ASV, Krievija, Afganistāna
Pēc temata
WP: Krievijas un talibu "sazvērestības" dēļ gājuši bojā vairāki ASV karavīri
ASV izlūkdienests atzinis par mazticamu ziņu par Krievijas "sazvērestību" ar talibiem
Nē, tā nav Krievija. Kas organizējis amerikāņu skalpu medības
"Nepamatoti apgalvojumi": Krievijas ĀM novērtēja jaunāko NYT rakstu