Daudzfunkcionālais iznīcinātājs MiG 29. Foto no arhīva

NLO rotaļājās ar padomju MiGiem Dienvidslāvijas debesīs

172
(atjaunots 16:29 04.09.2017)
Kara lidotāji, viņu vidū arī Dienvidslāvijas GKS un pretgaisa aizsardzības komandieris Zvonimirs Jurjevičs 1975. gadā novēroja NLO – tas pavadīja gaisā lidmašīnas, krasi mainīja ātrumu un lidojuma virzienu.

RĪGA, 27. augusts- Sputnik. Aizvien biežāk NASA runā par citplanētiešu drīzu uzbrukumu, "citplanētiešiem mūsu vidū" un dzīvības meklējumiem uz Marsa 2020. gadā. Arī Balkānos — virs Tito impērijas — tika novērotas neizskaidrojamas parādības. Par vienu no neparastākajiem novērojumiem intervijā Sputnik International pastāstīja bijušais Dienvidslāvijas GKS un pretgaisa aizsardzības komandieris Zvonimirs Jurjevičs.

1975. gadā Jurjevičs komandēja 172. aviācijas pulku, kas bija dislocēts Titogradas pilsētā (pašreizējā Melnkalnes galvaspilsēta Podgorica — Sputnik). Vairāku iemeslu dēļ šis pulks debesīs pacēlās biežāk nekā citi dienvidslāvu GKS pulki — 12000 lidojuma stundu gadā.

Rotaļas debesīs

Pirmo reizi Jurjeviča pulka piloti ar NLO tikās 1975. gada janvārī nakts lidojuma laikā. Bijušais komandieris pastāstīja, ka "šķīvītis" iespiedies lidmašīnu ierindā.

"Objekts izskatījās kā spīdoša lode, ļoti labi saskatāma, iespējams, desmitkārt gaišāka nekā tobrīd spilgtākā zvaigzne. Krāsa pastāvīgi mainījās: balta, dzeltena, gaišsarkana, oranža, atkal balta un tā tālāk. Tas parādījās no nekurienes, pēkšņi. Objekts tīšām piesaistīja sev uzmanību," — Jurjeviča teikto citēja Sputnik Lietuva.

Ģenerālis pastāstīja, ka objekts vienmēr parādījies 50 minūtes pēc dienvidslāvu lidmašīnu starta. Tika pat speciāli mainīts izlidošanas laiks, taču objekts vienmēr parādījās tieši pēc 50 minūtēm.

1975. gada 25. janvārī Jurjevičs nolēma pārtvert viesi. Un atkal 50 minūtes pēc starta parādījās objekts. Kad Jurjevičs devās tā virzienā, objekts mainīja kursu un pazuda. Rotaļa turpinājās vairākas dienas, un ik reizi Jurjevičs ziņoja par notiekošo uz Belgradu.

NLO medības

Reiz komandieris nolēma pēkšņi pacelt gaisā četras lidmašīnas. Divas izlidoja tūlīt, divām pārējām bija jāizlido mazliet vēlāk. Visiem pilotiem tika dota pavēle ievērot klusumu radio ēterā, lai pārliecinātos, ka šajos notikumos nav iejaukti ārvalstu spiegi un netiek noplūdināti lidojumu plāni.

"Tiklīdz stabilizēju lidojumu virs Cetinjes, objekts pēkšņi pavīdēja virs Budvas, pēc tam leitnants Mačeks ievēroja to virs Nikšičes. Pavēlēju Mačekam palikt uz vietas, pats devos paralēli Adrijas piekrastei un mēģināju noskaidrot, kādā attālumā atrodas objekts. Izrādījās — aptuveni 10 kilometri. Tuvāk pielidot tas neļāva. Tiklīdz samazināju ātrumu, attālums saglabājās. Palielināju, taču tas joprojām bija 10 kilometru attālumā," — atcerējās Jurjevičs.

Radars Prevlakas pussalā objektu "neieraudzīja", taču, kad no Belgradas ieradās divi padomju virsskaņas MiG 21, dienvidslāvu radariem izdevās fiksēt dīvaino viesi.

Taču arī ātrajiem MiG neizdevās pietuvoties "lodei", kur nu vēl panākt to. Kur nu! Jurjevičs stāstīja, ka objekts, kas pirms brīža traucās ar ātrumu 1700 kilometri stundā, pēkšņi atradās līdzās vajātājiem un lidoja ar ātrumu 80 kilometri stundā.

"Neko neredzu"

Vēl joprojām nav zināms, kas notika Dienvidslāvijas debesīs 1975. gadā. Speciālisti nenonāca ne pie kādiem slēdzieniem, bet no citām bāzēm Jurjevičam sāka zvanīt. Te pa jokam, te ar izsmieklu viņam vaicāja: sak, esam dzirdējuši, jūs tur kaut ko dzenājat, vai tik ne raganas. Galu galā komandieris deva pavēli pilotam ignorēt objektu, kas pēdējo reizi parādījās 1975. gada 12. februārī.

"Es gatavojos lidojumam, sēdos kabīnē, un pēkšņi atkal parādījās spīdums. Objekts devās tieši uz aerodromu. Tajā bija apmēram simt piecdesmit cilvēki. Visi pat iekliedzās. Es redzu objektu, bet izliekos, ka neredzu, jo pavēlēju to ignorēt. Eskadriļas komandieris pielēca kājās — sak, re kur tas ir! Bet es saku: nē, neko neredzu," — stāstīja bijušais Dienvidslāvijas GKS un pretgaisa aizsardzības komandieris Zvonimirs Jurjevičs.

Kopš tā laika dīvainais ceļinieks nekad vairs neparādījās.

172
Pēc temata
Zemei tuvojas visā novērojumu vēsturē lielākais asteroīds
Zinātnieki atklājuši Baltijas "sarkano paisumu" noslēpumu
Zinātnieki stāsta par jūras līmeņa celšanās sekām
Bundestāga ēka, foto no arhīva

Bundestāgā piedāvāja izveidot sadraudzību no Vladivostokas līdz Lisabonai

5
(atjaunots 17:32 19.09.2020)
Ilgtermiņa miers starp Vāciju un Krieviju, starp Eiropu un Krieviju – tā ir vienīgā iespēja mums visiem izveidot drošu telpu Eiropas teritorijā, lai nodrošinātu laimīgu nākotni mūsu bērniem un mazbērniem, paziņoja partijas "Alternatīva Vācijai" pārstāvis.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Bundestāga Starptautisko lietu komitejas loceklis Valdemārs Gerdts ("Alternatīva Vācijai") piedāvāja izveidot jaunu brīvprātīga suvereno valstu sadraudzību no Vladivostokas līdz Lisabonai, vēsta RIA Novosti.

"Ilgtermiņa miers starp Vāciju un Krieviju, starp Eiropu un Krieviju – tā ir vienīgā iespēja mums visiem izveidot drošu telpu Eiropas teritorijā, lai nodrošinātu laimīgu nākotni mūsu bērniem un mazbērniem. Cita varianta nav. Mums jāizveido brīva tirdzniecības telpa no Lisabonas līdz Vladivostokai un jāizveido brīvprātīga suvereno valstu sadraudzība, lai mēs varētu attīstīties, dzīvot un gūt panākumus," sacīja deputāts RIA Novosti.

Turklāt viņš nosauca par nepieļaujamu draudzīgo attiecību pasliktināšanas politiku starp Maskavu un Berlīni.

Tāpat Gerdts izvērtēja atteikšanās no gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvniecības riskus. Viņaprāt, tas ne vien novedīs pie vairāku miljardu naudas sodiem, bet arī apšauba Vācijas enerģētisko drošību.

Deputāts uzskata, ka situācija ap "Ziemeļu straumes 2" apturēšanu – tā ir cīņa par enerģijas noieta tirgiem, jo ASV ar to sašķidrinātās dabasgāzes piegādes plāniem Eiropai nav izdevīga gāzesvada būvniecība no Krievijas.

"Šī cīņa tiek rosināta ar netīrām politiskām un ekonomiskām metodēm. Tiem, kas uzstājas par attiekšanos no "Ziemeļu straumes", jāpastāsta saviem vēlētājiem, ka tā rezultātā energoresursa cenas palielināsies – mēnesī par gāzi un elektrību nāksies maksāt par 20% vairāk," uzsvēra Gerdts.

Pēdējās dienās strīdi saistībā ar "Ziemeļu straumi 2" saasinājušies situācijas ar Alekseju Navaļniju fonā. Atsevišķi Vācijas politiķi aicina bloķēt to. Taču kanclere Angela Merkele paziņoja, ka gāzesvada būvniecības un Navaļnija incidenta jautājumiem jābūt skatītiem atsevišķi.

Maskavā ne reizi vien ir uzsvēruši, ka "Ziemeļu straume 2" ir tikai un vienīgi komerciāls projekts un tiek īstenots visa Eiropas kontinenta enerģētiskās drošības interesēs. KF enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks paziņoja, ka projekts atrodas augstas gatavības stadijā, un pauda pārliecību, ka tas tiks īstenots līdz gada beigām.

5
Tagi:
Ziemeļu straume 2, Vācija, Krievija
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Eiropa sodīs sevi ar dārgu gāzi, ja izlems pārmācīt KF Navaļnija dēļ
"Ziemeļu straumes 2" būvdarbiem nepieciešamais sagādes kuģis dodas uz Vāciju
Amerikāņu gāzes piegādes Eiropā strauji kritušās
ASV Kongresā ziņo: sankciju apstiprināšana pret Krieviju ir problemātiska
Dziedātāja Anna Sedokova un basketbolists Jānis Timma, foto no arhīva

Latviešu basketbolists aprecējies ar bijušo grupas "VIA Gra" solisti

1
(atjaunots 17:25 19.09.2020)
Bijusī grupas "VIA Gra" soliste, dziedātāja Anna Sedokova un latviešu basketbolists Jānis Timma aprēcējās slepus no visiem.

RĪGA, 19. septembris – Sputnk. Latviešu basketbolists Jānis Timma un bijusī grupas "VIA Gra" soliste iestājušies laulībā. Par to viņi paziņoja telekanāla "Pervij" ēterā.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от ANNA SEDOKOVA (@annasedokova)

Sedokova pastāstīja, ka laulību ceremonija bijis noslēpums. Pat vecāki uzzināja par to, ka pāris apprecējies, tikai nākamajā dienā pēc kāzām.

Pēc Annas sacītā, viņi ar Jāni pieņēma lēmumu nerīkot lielus svētkus, bet gan slepeni aprēcieties un pēc tam nosvinēt ģimenes lokā.

Ceremonijas laikā no tradicionālajiem kāzu apģērba elementiem Sedokovai bija plīvurs, savukārt Timma bija ģērbies klasiskā tumšas krāsas kostīmā.

Anna pastāstīja, ka bija ļoti aizkustināta, kad basketbolists bildināja viņu, kas notika vasarā. Un tāpat Sedokovu ļoti aizkustinājusi pati ceremonija. Tādēļ visās fotogrāfijās viņa raud aiz laimes.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от ANNA SEDOKOVA (@annasedokova)

Atgādināsim, ka Timmas un Sedokovas romāna sākumu jau iezīmēja skandāls. Kad 2019. gada septembrī tagad jau bijusī basketbolista sieva sociālajos tīklos uzrakstīja, ka uzzinājusi par "jaunu posmu" sava vīra dzīvē nejauši, ar to pašu sociālo tīklu starpniecību.

No pirmās laulības Timmam palicis dēls. Sedokovai ir trīs bērni no iepriekšējiem vīriem – divas meitas un dēls.

Pirmā meita Alīna piedzima 2004. gadā. Toreiz Sedokova pameta "VIA Gra", lai aprecētu "Dinamo" futbolistu Valentīnu Beļkeviču, un laida pasaulē bērnu. Taču 2006. gadā pāris šķīrās. Par iemeslu sauc pastāvīgās futbolista krāpšanas.

Otro bērnu dziedātāja laida pasaulē no biznesmeņa Maksima Čerņavska. 2011. gada februārī skatuves māksliniece un uzņēmējs nosvinēja greznas kāzas, savukārt pēc 5 mēnešiem pasaulē nāca viņu meita Monika. Ar Čerņavski Sedokova nodzīvoja laulībā divus gadus. Par šķiršanās iemeslu atkal kļuva aizdomas par vīra krāpšanām.

Trešais Annas Sedokovas bērns – dēls Hektors – pasaulē nācis 2017. gadā. Viņa tēvs ir veiksmīgs biznesmenis Artjoms Komarovs. Taču pēc dēla piedzimšanas Sedokova un Komarovs nebija ilgi kopā. Drīz vien viņi šķīrās.

1
Eurovision, foto no arhīva

Eirovīzijas organizatori nosaukuši četrus konkursa norises scenārijus

0
(atjaunots 18:40 19.09.2020)
Galīgā izvēle starp scenārijiem tiks izdarīta 2021. gada pirmo mēnešu laikā, balstoties uz epidemioloģisko situāciju pasaulē.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Starptautiskā dziesmu konkursa "Eirovīzija" rīkotāji sagatavojuši četrus iespējamos tā norises variantus Roterdamā 2021. gadā, tiek ziņots konkursa oficiālajā mājaslapā.

Konkursam "Eirovīzija" bija jānotiek no šī gada 12. līdz 16. maijam Roterdamā, taču sarežģītās epidemioloģiskās situācijas visā pasaulē dēļ pasākums tika atcelts. Rīkotāji nolēma pilnvērtīga šova vietā sarīkot mūzikas šovu, kurā nebija sacensību sastāvdaļas un kurš kļuva par sava veida dziesmu godināšanu, kurām bija jāpārstāv savas valstis konkursā. Konkursa fināls ir ieplānots 2021. gada 22. maijā.

Organizatori izstrādājuši četrus iespējamos konkursa norises scenārijus. Pirmais no tiem paredz ierasto formātu ar delegācijām un skatuves māksliniekiem no visām dalībvalstīm. Taču šī scenārija īstenošana ir atkarīga no iespējamās vakcīnas pret koronavīrusu parādīšanās, testēšanas un no epidemioloģiskās situācijas pasaulē kopumā.

Otrais variants paredz šova rīkošanu ar ierobežotām iespējām un sociālās distancēšanās ievērošanu. Šī scenārija īstenošanas gadījumā katras dalībvalsts komandu pārstāvēs ierobežots cilvēku skaits delegācijas un preses sastāvā. "Tā kā šajā scenārijā auditorijai būs mazāk vietas, jāizveido jauna skatītāju sēdvietu shēma. Ja tas notiks, tiks veikta izloze, lai izlemtu, kurš spēs apmeklēt katru šovu. Jebkuram, kas zaudēs izlozē, protams, tiks atgriezta pilna biļetes iegādes summa," teikts paziņojumā.

Eirovīzijas 2019 uzvarētājs Dunkans Lourenss, foto no arhīva
© Sputnik / Владимир Астапкович

Trešais variants - "Eirovīzija" ar braucienu ierobežojumiem. Tā, organizatori paredz variantu, ka dažas valstis nevarēs ierasties Roterdamā, tādēļ to dalībnieki uzstāsies no savām valstīm. Skatuves mākslinieki, kuri spēs piedalīties konkursā klātienē, uzstāsies dzīvajā ēterā.

Ceturtajā variantā organizatori izskata Eirovīzijas rīkošanu izolācijā – dalībnieki uzstāsies no savām valstīm.

Galīgā izvēle starp scenārijiem tiks izdarīta 2021. gada pirmo mēnešu laikā, balstoties uz epidemioloģisko situāciju pasaulē.

0
Tagi:
Eurovision
Pēc temata
Par ko pārvērtusies Eirovīzijai paredzētā Ahoy Arena Roterdamā
Eirovīzija ir atcelta, tas bija smags lēmums