ASV presidents Donalds Tramps

Tramps uzskata par nepieļaujamu ASV spēku ātru izvešanu no Afganistānas

14
(atjaunots 12:00 22.08.2017)
ASV sāka terorisma apkarošanas operāciju Afganistānā 2001. gadā, pēc 11. septembra teroraktiem. Vēlāk valstī tika izvērsti starptautiskie spēki NATO vadībā.

RĪGA, 22. augusts - Sputnik. ASV bruņoto spēku ātra izvešana no Afganistānas radīs nepieņemamas sekas — rezultātā veidosies vakuums, ko izmantos teroristi, paziņojis ASV presidents Donalds Tramps, vēsta RIA Novosti.

"(Karaspēku — red.) ātras izvešanas sekas ir prognozējamas un nepieņemamas. Baismīgākais teroristiskais uzbrukums mūsu vēsturē — 11. septembrī — tika izplānots un vadīts no Afganistānas, jo šo valsti vadīja valdība, kas dāvāja patvērumu teroristiem. (Bruņoto spēku — red.) izvešana radīs vakuumu, ko aizpildīs teroristi, ieskaitot ISIS un "Al Kaidu", kā tas notika pirms 11. septembra," — paziņoja Tramps uzrunā Fortmaijersas armijas bāzē Virdžīnijā.

ASV sāka terorisma apkarošanas operāciju Afganistānā 2001. gadā, pēc 11. septembra teroraktiem. Vēlāk valstī tika izvērsti starptautiskie spēki NATO vadībā (ISAF). ASV un ISAF vadītā koalīcija cīnījās ar "Taliban" kustības un grupējuma "Al Kaida" kaujiniekiem. 2014. gadā NATO valstu kontingents tika izvests no Afganistānas, un no 2015. gada 1. janvāra militāro operāciju nomainīja misija "Apņēmīgs atbalsts".

ASV karavīru skaits Afganistānā dažādos periodos bija atšķirīgs un Baraka Obamas prezidentūras laikā pārsniedza 100 tūkstošus cilvēku. Taču vēlāk viņš nolēma būtiski samazināt kontingentu un pēc islāma republikas valdības lūguma atstāja valstī aptuveni 8400 karavīrus (neskaitot ASV sabiedroto karavīrus). Viņi īsteno speciālās operācijas pret talibiem un grupējumu "Islāma valsts", apmāca un konsultē vietējos drošības dienestus.

Pentagona oficiālie dati liecina, ka līdz 2017. gada 21. augustam ASV zaudējušas Afganistanā 2264 karavīrus un civilos speciālistus, vairāk nekā 20 tūkstoši guvuši ievainojumus.

14
Pēc temata
ASV kļūdainā uzbrukumā Afganistānā gājuši bojā 16 policisti
Senators Makeins: ASV zaudē Afganistānas karā
Deputāts: ASV zog urānu no Hilmendas raktuvēm Afganistānā
Starptautiskā Krimināltiesa uzskata, ka ASV iestādes izdarījušas kara noziegumus Afganistānā
Федор Войтоловский,  директор ИМЭМО им. Е. М. Примакова РАН

Eksperts: Krievijai un ASV ir jāsadarbojas cīņā ar koronavīrusu

2
(atjaunots 09:01 07.08.2020)
Zinātnieki ASV saņemas un sadarbojas ar kolēģiem Krievijā, neskatoties uz negatīvo fonu valstu attiecībās, norādīja eksperts. Par to liecina protokols, ko puses parakstījušas par sadarbību koronavīrusa apkarošanā.

RĪGA, 7. augusts – Sputnik. "Šī vienošanās ir ārkārtīgi svarīga, tā turpina divu akadēmiju – ASV Nacionālās zinātņu akadēmijas un Krievijas zinātņu akadēmijas – ilggadējo sadarbību. Šai sadarbībai ir bagāta vēsture – vairāk nekā 50 gadi. (..) Protokols par sadarbību koronavīrusa infekcijas apkarošanas jomā, zinātnieku sadarbību koronavīrusa infekcijas izpētes un tās seku apkarošanas jautājumos, turklāt ne tikai ar medicīniskajām sekām, ne tikai ar sekām, kas saistītas ar klīniskajiem aspektiem un problēmām, bet arī sociālajām, ekonomiskajām, psiholoģiskajām sekām. Tas ir svarīgs jauns sadarbības virziens," teica KZA Primakova Nacionālā pasaules ekonomikas un starptautisko attiecību pētnieciskā institūta direktors Fjodors Voitolovskis.

Viņš atzīmēja, ka tas nav vienīgais Krievijas un ASV zinātnieku dialoga virziens. Piemēram, patlaban abas akadēmijas turpina dialogu jautājumā par bruņojuma kontroli un stratēģisko sadarbību.

"Mūsu amerikāņu kolēģi, ņemot vērā politisko atmosfēru, kas izveidojusies ASV jautājumā par dialogu ar Maskavu, sadarbību ar Krieviju, ņemot vērā to absolūti saindēto atmosfēru, demonstrē lielu drosmi, jo uzņemas atbildību un kontaktējas ar kolēģiem Krievijā, turpina dialogu un pat nāk klajā ar jaunām iniciaktīvām," teica Voitolovskis.

Войтоловский: Россия и США не могут не взаимодействовать в борьбе с коронавирусом
2
Tagi:
zinātnieki, koronavīruss, Krievija, ASV
Pēc temata
Rietumi apsūdz Krieviju dezinformācijā un manipulācijā ar statistikas datiem
Propaganda pret ziņām: kāpēc Rietumu mediji zaudē savas pozīcijas
Krievija ir atmaskota: kāds ir koronavīrusa elitārās vakcīnas noslēpums
Vīrietis ar viedtālruni, foto no arhīva

ASV ierobežos Ķīnas sakaru kompāniju un lietojumprogrammu darbību

4
(atjaunots 07:46 07.08.2020)
ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo uzskata, ka nepieciešams ierobežot Ķīnas telekomunikāciju kompāniju darbību, kas sniedz sakaru pakalpojumus starp ASV un citām valstīm.

RĪGA, 7. augusts - Sputnik. ASV plāno īstenot stingrāku politiku pret Ķīnas telekomunikāciju kompānijām un lietojumprogrammām, brīfingā informēja ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.

"Mēs strādājam pie tā, lai Ķīnas telekomunikaciju kompānijas, kas nav izpelnījušās uzticību, nesniegtu telekomunikāciju pakalpojumus starp ASV un citām valstīm," Pompeo teikto citēja RIA Novosti.

Politiķis atklāja, ka aicinājis Sakaru federālo komisiju anulēt atļaujas China Telecom un trim citām kompānijām tamlīdzīgu sakaru sniegšanai.

"Tāpat mēs vēlamies, lai neuzticamas Ķīnas lietotnes tiktu izdzēstas no amerikāņu lietotņu veikaliem," teica Pompeo un piezīmēja, ka TikTok, WeChat un citas lietotnes rada "būtisku apdraudējumu" pilsoņu privātajai dzīvei.

Tāpat politiķis norādīja, ka ASV centīsies panākt, lai Ķīnas kompānijas nevarētu izvilkt zemūdens sakaru kabeļus uz ASV.

Maiks Pompeo apliecināja, ka tiks veikts darbs, lai ierobežoju Ķīnas "mākoņu" servisu iespējas apkopot, glabāt un apstrādāt datus, piemēram, slepenu un konfidenciālu informāciju ASV.

4
Tagi:
Ķīna, ASV
Pēc temata
Ķīnas un ASV tirdzniecības karš var atsākties
Maiks Pompeo apsūdz Ķīnu par "impēriskām" ambīcijām
Kāpēc ASV pūlas atdzīvināt komunisma draudu spoku?