ASV aizsardzības ministrs Džeimss Metiss

Pentagona vadītājs apstiprinās ASV stratēģisko partnerību ar Ukrainu

22
(atjaunots 11:28 21.08.2017)
Aizvakar Ukrainas vēstniecība ASV paziņoja, ka Pentagona vadītāja Džeimsa Metisa vizīte Kijevā notiks 24.augustā.

RĪGA, 21.augusts — Sputnik, Dmitrijs Zlodorevs. ASV aizsardzības ministrs Džeimss Metiss paziņoja svētdien, ka vizītes laikā Ukrainā plāno parakstīt Vašingtonas uzticību stratēģiskajai partnerībai ar Ukrainu, vēsta RIA Novosti.

Aizvakar Ukrainas vēstniecība ASV paziņoja, ka Pentagona vadītāja Džeimsa Metisa vizīte Kijevā notiks 24.augustā. Ukrainas valsts vadītāja preses dienests paziņoja, ka Porošenko notiks pārrunas ar Metisu Kijevā.

"Man ieplānotas tikšanās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko un aizsardzības ministru Stepanu Poltoraku, un es grasos uzsvērt mūsu uzticību stratēģiskajai partnerībai un mūsu atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei, " teica Metiss žurnālistiem, kuri viņu pavadīja ārvalstu vizītē. Sarunas stenogrammu izplatījis Pentagons.

Kā atzīmēja ministrs, viņš grasās uzsvērt arī "ASV centienus Ukrainas Bruņoto spēku sagatavošanā, aprīkošanā un konsultatīvā atbalsta sniegšanā".

Metiss atgādināja, ka prioritāte Ukrainas problēmu risināšanā tiek piešķirta diplomātiskajām metodēm, atzīmējot, ka vienlaikus ar viņu Kijevā viesosies ASV speciālais pārstāvis Ukrainas lietā Kurts Volkers.

"Es atbalstu ASV valsts sekretāra Reksa Tilersona centienus mūsu sadarbībai tur ar mūsu NATO sabiedrotajiem un ar Ukrainu un spiediena izdarīšanā uz Krieviju, lai viņa pildītu savas saistības Minskas vienošanās ietvaros, " teica viņš. Pēc viņa vārdiem, tas paredz "tūlītēju uguns pārtraukšanu, smagā bruņojuma izvešanu un neierobežotas EDSO novērotāju pieejas nodrošināšanu".

Ukrainas varas iestādes 2014.gada aprīlī sāka militāro operāciju pret pašpasludinātajām LTR un DTR, kuras paziņoja par neatkarību pēc valsts apvērsuma Ukrainā 2014.gada februārī. Pēc pēdējiem ANO datiem, par konflikta upuriem kļuvuši vairāk kā 10 tūkstoši cilvēku.

Ukrainas Drošības dienests
© Sputnik / Стрингер

Krima kļuva par Krievijas daļu pēc referenduma rezultātiem, kurš notika 2014.gada martā pēc valdības apvērsuma Kijevā. Par pievienošanos Krievijai nobalsoja 96,77% Krimas Republikas vēlētāju un 95,6% Sevastopoles iedzīvotāju.

Ukrainas varas iestādes turpina uzskatīt Krimu par Ukrainas teritorijas daļu, taču īslaicīgi okupētu teritoriju. Krievijas vadība vairākkārt paziņojusi, ka Krimas iedzīvotāji demokrātiskā ceļā, pilnā saskaņā ar starptautisko likumu un ANO Nolikumu nobalsoja par atkal apvienošanos ar Krieviju. Pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina vārdiem, Krimas jautājums ir "neatgriezeniski slēgts".    

22
Pēc temata
Eirodeputāte nosūtījusi Mogerīni pieprasījumu par Šengenas vīzām Krimas iedzīvotājiem
Krievijas senators par Ukrainas asociāciju ar ES: Kijeva lepojas ar jaunu parādjūgu
Polijas ĀM: "ar Banderu" Ukraina neiestāsies ES
PVO galvenā mītne, foto no arhīva

PVO prognozē ilgu koronovirusa pandēmiju pasaulē

2
(atjaunots 11:01 03.08.2020)
Situācija pasaulē joprojām ir ārkārtēja, atzīmēja komitejā un izteica atzinību partneriem par pūlēm cīņā ar Covid-19.

RĪGA, 3. augusts – Sputnik. Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Ārkārtēja komiteja paziņoja, ka pasaules sabiedriskās veselības aprūpes nozarē situācija ar koronavīrusa pandēmiju joprojām ir ārkārtēja un tā turpināsies ilgāku laiku.

Tāpat komiteja izteica atzinību PVO un partneriem par pūlēm cīņā ar Covid-19 pandēmiju un "atzīmēja šīs pandēmijas gaidāmo ilgstošumu". Tā norādīja uz konsekventu kopienu pūliņu, kā arī nacionālo, reģionālo un globālo pasākumu cīņā ar slimību.

Pasaules Veselības organizācijas vadītājs Tedross Gebrejesuss, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

"Komiteja vienbalsīgi piekrita tam, ka pandēmija joprojām rada ārkārtēju situāciju sabiedriskās veselības aprūpes nozarē, kurai ir starptautiska nozīme, un piedāvāja PVO ģenerāldirektoram rekomendācijas," citē paziņojuma tekstu RIA Novosti.

Tāpat komiteja aicināja jauniešus aktīvi piedalīties slimības izplatības novēršanā.

Saskaņā ar PVO datiem, pasaulē ir atklāti vairāk nekā 17,6 miljoni koronavīrusa gadījumu, vairāk nekā 680 tūkstoši cilvēku ir miruši. Līderi reģistrēto inficēšanās gadījumu skaita ziņā ir ASV – vairāk nekā 4,5 miljoni.

2
Tagi:
pandēmija, koronavīruss, Pasaules Veselības organizācija
Pēc temata
PVO nosaukusi četrus koronavīrusa izplatības scenārijus pasaulē
PVO informē, ka koronavīrusa pandēmijas izplatība pasaulē paātrinās
Pasaulē iestājas jauna bīstama fāze: PVO vadītājs paudis viedokli par Covid-19
Lielbritānijas karaliene Elizabete II

Karalieni glābs alkohols. pelna Elizabete II

31
(atjaunots 17:18 02.08.2020)
Tūrisma ienākumu krituma fonā Bekingemas pils sākusi tirgot džinu. Pirmo karaliskā alkohola partiju izpirka diennakts laikā. Uz kārtas ir otrā. Visi pārdošanas rezultātā iegūtie līdzekļi tiks izlietoti unikālās Viņas Majestātes mākslas darbu kolekcijas uzturēšanai.

RĪGA, 2. augusts – Sputnik. Bekingemas pils ir spiesta meklēt papildu ienākumu avotus. Pandēmijas dēļ visas karaliskās rezidences tika slēgtas tūristu apmeklējumiem, kā dēļ britu karaliene un viņas ģimene var pazaudēt līdz 18 miljoniem britu mārciņu, jeb 20 miljonus eiro. Lai daļēji atgūtu zaudētos ienākumus, pilij nācies apgūt jaunu biznesa veidu – tur izveidoja Elizabetes Otrās džina ražošanu. Visi augi, uz kuru pamata izgatavo karalisko dzērienu, vāc Viņas Majestātes dārzos. Džins satur 12 augu komponentes, kuru vidū ir citrona verbena, vilkābeles ogas un zīdkoka lapas. Neliela partija jau ir nonākusi pārdošanā ar cenu 40 mārciņas par pudeli un tika izpirkta kā tikko cepti pīrādziņi. Drīz veikalos nonāks jauna džina partija, sola Bekingemas pilī.

Ienākumi no pārdošanas papildinās Royal Collection Trust fondu, kurš atbild par britu monarhijas dārgumu saglabāšanu, tai skaitā uztur karalisko mākslas darbu kolekciju. Tiek uzskatīts, ka tā ir viena no pēdējām lielajām Eiropas monarhu kolekcijām, kas ir palikusi neskarta. Džina pārdošana – tas ir labs mārketinga gājiens, jo džins ir Elizabetes Otrās iecienītākais dzēriens, atzīmēja radio Sputnik intervijā Lielbritānijas pētījumu centra vecākais zinātniskais darbinieks Oļegs Ohošins.

"Viņai patīk kokteilis uz džina un Dubonnet bāzes, franču stiprinātā aperitīva uz vīna bāzes, kuram piemīt hinīna koka garozas un zāļu aromāti. Un tas būs sava veida veltījums tradīcijai, kuru briti, protams, godā, jo Elizabete Otrā viņiem ir britu monarhijas sinonīms."

Džins britiem tomēr ir elitārs dzēriens, uzskata Oļegs Ohošins. Pēc Lielbritānijas mēriem, šis samērā dārgs dzēriens tiek pārdots, drīzāk, kā suvenīrs, nekā vienkārši parasts alkohols. Turklāt ienākumi no džina pārdošanas vairākas reizes piekāpjas ienākumiem no tūrisma, kurš ir svarīgākā sadaļa gan valsts budžetā, gan karaliskās ģimenes budžetā.

Turklāt, saskaņā ar britu mediju datiem, Bekingemas pils vēl ilgu laiku paliks slēgta. Un tas nozīmē nopietnas sekas tās štatam. Piemēram, jau ir sākusies brīvprātīgās Royal Collection Trust darbinieku aiziešanas programma. Fonda zaudējumi pandēmijas rezultāti lēsti vairāk nekā 730 tūkstošu eiro apmērā. Turklāt pils darbiniekiem jau ir iesaldēta alga un ir sākušās konsultācijas par pensiju iemaksu izmaiņām.

Daudzi pils darbinieki baidās tikt atlaisti. Britu mediji rakstīja, ka "melnajā sarakstā" jau ir 250 cilvēki no Royal Collection Trust. Tiesa, ja jau klāsies pavisam smagi, tad zaudējumus no tūrisma karaliskā ģimene var kompensēt ar saviem ienākumiem no nekustamā īpašuma iznomāšanas, uzskata Oļegs Ohošins.

"Karaliskajai ģimenei pieder kolosāls nekustamo īpašumu fonds. Tā mazākā daļa ir Elizabetes Otrās un viņas ģimenes īpašumi. Piemēram, Balmoralas pils Skotijā un Lankasteras hercogiste, uz kurām karaliene pelna aptuveni tikpat daudz, cik viņas vecākais dēls uz Kornvolas hercogistes – aptuveni 20 miljonus britu mārciņu gadā. Turklāt, šo naudu viņi var tērēt savām vajadzībām un jaunāko paaudžu reprezentācijas funkcijām. Savukārt lielākā daļa ir apkopota tā saucamajos Kroņa īpašumos – Crown Estate. Šie nekustamie īpašumi, kuri tiek lēsti 14 miljardos britu mārciņu, arī pieder monarham, taču tiek pārvaldīti padoto interesēs. Tātad sākumā visa peļņa no ēku un tirdzniecības centru iznomāšanas nonāk budžetā, un pēc tam jau no šīs naudas valdība arī piešķir karaliskajai ģimenei subsīdijas. Tas ir tāds veltījums cieņai, demokrātija, jo patiesībā šī nauda ir saņemta kompānijas Crown Estate investīciju darbības rezultātā."

31
Tagi:
karaliskā ģimene, Elizabete II, Lielbritānija
Pēc temata
Britu karaliene pirmo reizi mūžā ievietojusi publikāciju Instagram vietnē
Lielbritānijas karaliskās ģimenes kāzu kleitas
Mediji: Burger King reklāma apvainoja Beļģijas karalisko ģimeni
Elizabete – pirmā 90 gadus vecā karaliene Lielbritānijā