Damaska. Foto no arhīva.

Sīrija aicinājusi ANO atlaist starptautisko koalīciju ASV vadībā

19
(atjaunots 11:41 18.08.2017)
Pēc Sīrijas pastāvīgā pārstāvja ANO vārdiem koalīcija ar savu rīcību palīdz kaujiniekiem, kuri "uzsākuši pret Sīrijas tautu terora un slepkavību kampaņu".

RĪGA, 18. augusts – Sputnik. Sīrija aicina ANO Drošības Padomi atlaist valstī darbojošos starptautisko koalīciju ASV vadībā, kas, pēc Damaskas ziņojumiem, ir saistīta ar noziegumiem, vēsta RIA Novosti.

Par to teikts Sīrijas pastāvīgā pārstāvja ANO vēstulē ģenerālsekretāram un Drošības Padomei. Damaska aicina koalīcijas dalībvalstis "distancēties no noziegumiem, ko viņu vārdā pastrādājusi šī koalīcija, un atlaist to nekavējoties ".

Pēc pastāvīgā pārstāvja Bašara Džafari vārdiem, ar savu rīcību koalīcija palīdz kaujiniekiem, kuri "uzsākuši pret Sīrijas tautu terora un slepkavību kampaņu".

Viņš atgādināja, ka koalīcija atzina savu vainu par tūkstošiem bērnu, sieviešu un vecāka gadagājuma cilvēku nāves un ievainojumu gadījumiem. Tāpat Džafari atsaucās uz Drošības Padomes rezolūcijām, kas aizliedz uzbrukt "civiliedzīvotājiem, slimnīcām, skolām un medicīniskās un pārtikas palīdzības kravām".

Pirms pāris dienām Damaska apvainoja ASV un Lielbritāniju par indējošo vielu piegādi teroristiem, kuras tika atrastas kaujinieku atstātajās noliktavās.

Koalīcija veic militāro operāciju pret ISIS kaujiniekiem kopš 2014. gada augusta. Turklāt Sīrijā tā darbojas bez oficiālās Damaskas piekrišanas un koordinēšanas. Augusta sākumā koalīcija atzinās, ka kopš operācijas sākuma pret "Islāma valsts" grupējumu Sīrijā un Irākā sabiedroto triecienu dēļ gājuši bojā vismaz 624 civiliedzīvotāji.

19
Pēc temata
Krievija: dati par ķīmisko ieroču piegādi Sīrijā ir jāpārbauda
ASV gatavas apspriest jaunu mierizlīguma zonu izveidi Sīrijā
Krievija un ASV vienojušās par pamieru Sīrijas dienvidrietumos