Bezdelīgas ligzda Krimā. Foto no arhīva

Krima reaģēja uz Ukrainas aicinājumu atgūt pussalu ar spēku

73
Iepriekš viens no Krimas blokādes organizatoriem intervijā Ukrainas medijiem paziņoja, ka nepieciešams gatavoties Krimas glābšanai un "ja būs nepieciešams – kara ceļā".

RĪGA, 17. augusts — Sputnik. Krimas blokādes organizatora Ļenura Isļamova solījums atgriezt Krimu Ukrainai kara ceļā, izraisa sarkasmu un smaidu, paziņojis Krimas valdības valsts komitejas vadītājs Zaurs Smirnovs, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš Isļamovs intervijā Ukrainas medijiem paziņoja, ka nepieciešams gatavoties Krimas glābšanai un "ja būs nepieciešams — kara ceļā".

"Tas viss izraisa sarkasmu un smaidu. Lai vispirms atdod daudzmiljonu kredītus, ko ir parādā kreditoriem. Visas šās "kareivīgās" retorikas mērķis ir slēpt savus grēkus… Tie ir tikai centieni ar mērķi pievērst sev uzmanību, lai palūgtu naudu Rietumos," — teica Smirnovs radiostacijas "Sputnik Krimā" ēterā.

Valsts komitejas vadītājs uzskata, ka Isļamovu gaida nežēlastībā kritušā Ukrainā politika Mihaila Saakašvili liktenis.

"Viņš var uzturēties Ukrainā līdz brīdim, kad saņems spērienu, kā tas notika, piemēram, ar Saakašvili. Tieši šāds iznākums. Nekādu vienību nebūs," — sacīja Smirnovs.

Smirnovs uzsvēra, ka Krima nevienam neļaus saasināt situāciju.    

73
Pēc temata
Viena diena krievu liberāļa dzīvē. Aktuāls feļetons
Analītika kā noziegums: kolēģi par Ukrainā arestēto žurnālistu
Krimā pastāstīja par "filozofisku attieksmi" pret sankcijām
Krievijas ĀM izstrādājusi noteikumus inspekcijas uzņemšanai Krimā
Alkohola pārdošana, foto no arhīva

Dānijā plāno aizliegt alkohola tirdzniecību pēc plkst. 20:00

6
(atjaunots 16:29 27.09.2020)
Pēc Kopenhāgenas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Kopenhāgenas mērija varētu ieviest alkohola tirdzniecības ierobežojumus, lai nakts stundās padarītu pilsētas parkus un citas pilsētas zaļās zonas mierīgākas, vēsta RIA Novosti.

Врач-нарколог, суггестолог, магистр социальной психологии Борис Фальков
© Photo из личного архива Бориса Фалькова

Kopš augusta Dānijas galvaspilsētā ir spēkā nakts ballīšu aizliegums parkos, kuras bieži vien rīko tūristi. Tas tika izdarīts pēc vietējo iedzīvotāju lūgumiem, kur sūdzējās par troksni. Dabas aizsardzības organizācijas atzīmēja, ka šādu ballīšu dēļ cita dzīvnieki un pēc tām paliek atkritumi.

Neraugoties uz aizliegumu, ballīšu skaits īpaši nesamazinājās – policisti nespēj pastāvīgi patrulēt visas pilsētas zaļās zonas, kuru ir visnotaļ daudz.

Tagad mērija grasās atrisināt problēmu radikālākā veidā – aizliedzot alkohola tirdzniecību vismaz parku un dārzu tuvumā no plkst. 20:00 līdz 6:00. Pēc pilsētas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas. Vienlaikus varasiestādes varētu pacelt naudas sodus par skaļu mūzikas atskaņošanu pēc plkst. 23:00.

Galīgais lēmums tika pieņemts septembra beigās.

6
Tagi:
tirdzniecība, alkohols, Dānija
Pēc temata
Karalieni glābs alkohols. Kā pelna Elizabete II
Vispārējs alkoholisms atcelts: alkohola pārdošana ārkārtējās situācijas laikā ir kritusies
Igaunijā var aizliegt pirkt alkoholu personām līdz 21 gada vecumam
Dodas cīņā kunga prātā. Kā alkohols noved postā amerikāņu karavīrus
Flāvija amfiteātris (Kolizejs) Romā, foto no arhīva

Iemūžināja savu kaunu. Tūrists atstāja autogrāfu uz Kolizeja sienas

7
(atjaunots 16:09 27.09.2020)
Apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Drošības dienesta darbinieki Itālijā aizturēja tūristu, kurš ieskrāpēja Kolizeja sienās savus iniciāļus, vēsta radio Sputnik ar atsauci uz avīzi Independent.

Tiek atzīmēts, ka apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju. Saskaņā ar medija datiem, lai ieskrāpētu 6 centimetru burtus Kolizeja sienās, tūrists izmantoja uzasinātu akmeni.

Noteikts, ka pārkāpējs ir 32 gadus vecs Īrijas pilsonis. Viņam tika izvirzīta apsūdzība par zaudējuma nodarīšanu vēsturiskās nozīmes ēkai.

Naudas soda apmēru noteiks tiesa. Izdevums atzīmē, ka tas varētu sastādīt 20 tūkstošus eiro. Turklāt šāda rīcība varētu beigties īram ar nosacītu brīvības atņemšanu.

7
Tagi:
vandalisms, Itālija, tūristi
Pēc temata
Vācieši atbrauca uz Latviju, nozaga egli un sarīkoja grautiņu Vecrīgā