Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas vadītājs Kims Čenuns

KTDR vadītājs pavēlējis karavīriem būt gataviem izdarīt triecienu

44
(atjaunots 11:06 15.08.2017)
Kims Čenuns draud Vašingtonai ar raķešu uzbrukumu ASV bāzei Guama salā. ASV brīdina, ka atbilde būs tūlītēja.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas vadītājs Kims Čenuns pavēlējis Korejas tautas armijas karavīriem būt gataviem jebkurā brīdī izdarīt triecienu, ja viņš pieņems tādu lēmumu, informē RIA Novosti.

Gatavība raķešu uzbrukumam

Otrdien Kims Čenuns tikās ar virsniekiem un iepazinās ar plānu, kas paredz raķešu uzbrukumu Guamai. Viņš paziņoja, ka Phenjana pieņems "svarīgu lēmumu", ja ASV izturēsies neapdomīgi.

"ASV… ir jāpieņem pareizs lēmums un ar darbībām jāparāda, ka viņi vēlas samazināt spriedzi Korejas pussalā un novērst bīstamu militāro sadursmi," — uzsvēra Čenuns tikšanās gaitā.

Neskatoties uz ANO DP sankcijām, KTDR nepārtrauc raķešu izmēģinājumus, paskaidrojot, ka vēlas aizsargāties no ASV un to sabiedroto militārās agresijas. Pagājušajā nedēļā Phenjanas un Vašingtonas attiecības vēl vairāk pasliktinājās. KTDR militārpersonas pēta iespēju izdarīt raķešu triecienu ASV militārajiem objektiem Guamas salā Klusā okeāna rietumu daļā, ziņoja KTDR mediji.

ASV prezidents Donalds Tramps draudēja KTDR ar "uguni un niknumu", ja ASV draudēs reālas briesmas. Tramps paziņoja, ka gadījumā, ja Kims Čenuns "kaut ko izdarīs ar Guamo, ar Ziemeļkoreju notiks kas tāds, ko vēl neviens nekad nav redzējis". Guamas salā atrodas ASV aviobāze un jūras kara bāze.

KTDR raķešu uzbrukums ASV var novest pie pilnvērtīgas karadarbības, norādīja ASV aizsardzības ministrs Džeimss Metiss.

"Ja viņi uzbruks ASV, tas var ļoti ātri novest pie karadarbības," — paziņoja Metiss.

Pēc viņa vārdiem, Pentagons nekavējoties uzzinās Ziemeļkorejas raķetes trajektoriju, ja tā būs vērsta uz Guamu.

ASV un KTDS tuvina situāciju pasaules karam

Rodas iespaids, ka pasaule neapzinās, cik bīstama ir ASV un KTDR attiecību saasinašanās, norādīja Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

"Ja cilvēki 2017. gadā nesaprot, kādi ir kodolieroču draudi, ka tie apdraud visu pasauli, par ko tad tur runāt. Krievija un Ķīna iniciēja programmu ar mērķi izvairīties no šīs krīzes. Runa ir par divpusēju iesaldēšanu. Amerikāņi un Dienvidkoreja iesaldē savas militārās mācības, kas rada provokāciju, bez Ziemeļkoreja iesaldē savus izmēģinājumus un mācības, ko nosoda ANO," — viņa paskaidroja radio Baltkom ēterā.

Situācijas saasināšanās korejas pussalā var novest pie pasaules kara, brīdināja Zaharova.

"Mēs jau runājām par to, ka situācija ir uz robežas. Tomēr, neskatoties uz to, mēs dzirdam gan Phenjanas retoriku, gan paziņojumus, kuri ik dienas skan no Vašingtonas puses. Paradokss ir tāds, ka tie ir identiski. No abām pusēm norit atklāta iebiedēšana ar spēka pielietošanu. <…> Rodas iespaids, ka visus Phenjanas paziņojumus, tulkotus angļu valodā, atskaņo ASV oficiālie pārstāvji," — viņa teica.

Marija Zaharova atgādināja, ka ASV ir visas iespējas novērst starptautiskās krīzes diplomātiskām metodēm, "taču tas viss ir aizmirsts".

44
Pēc temata
Ziemeļkoreja noraidījusi Dienvidkorejas piedāvājumu uzlabot attiecības
Ziemeļkorejā notikuši jauni ballistisko raķešu izmēģinājumi
Ziemeļkoreja pārmet ASV provokācijas
Krievijas Federācijas Padome brīdina par ASV trieciena grupas darbībām pie Korejas pussalas krastiem

Eiropas Savienībā sākas Covid-19 sertifikātu sistēmas testēšana

5
(atjaunots 11:42 08.05.2021)
Vakcinācijas sertifikātu sistēmas testēšanā iesaistītas tikai atsevišķas ES dalībvalstis.

RĪGA, 8. maijs - Sputnik. Eiropas Savienība gatavojas Covid-19 sertifikātu ieviešanai divos virzienos: līdz ar sarunām par likumdošanas saskaņošanu notiek darbs pie attiecīgās tehniskās sistēmas palaišanas. Tās ietvaros jau 10. maijā dažās valstīs startēs Covid-19 sertifikātu pilottestēšana, vēsta RIA Novosti.

"Es varu jums pateikt, ka līdz ar Eiropas Komisijas sarunām ar Eiropas Parlamentu un ES Padomi notiek tehniskais darbs, kura ietvaros jau pirmdien 19 valstīs sāksies sertifikātu sistēmas tehniskā pilottestēšana," sacīja Eiropas Komisijas pārstāvis.

Tā kā tehniskajā testēšanā tiks iesaistītas divas trešdaļas Eiropas Savienības valstu, faktiskā sertifikātu palaišana neaizņems ilgu laiku un var tikt pabeigta jūnijā, paziņoja EK pārstāvis.

17. martā Eiropas Komisija iesniegusi izskatīšanai likumprojektu, kas paredz izveidot Covid-19 vakcinēšanas sertifikātu, kurā būs noradīta informācija par to, ka cilvēks ir vakcinēts, ir pārslimojis Covid-19 vai arī ir nesen saņēmis negatīvu testa rezultātu. Pēc ES ieceres, šādi sertifikāti palīdzēs novērst diskrimināciju un ļaus paātrināt atgriešanos pie iedzīvotāju normālas pārvietošanās starp Eiropas Savienības valstīm.

EK priekšlikumam par Covid-19 vakcinēšanas sertifikātiem jābūt saskaņotam ar Eiropas Parlamentu un ES Padomi. 14. aprīlī digitālā Covid-sertifikāta projekts izgājis pirmo saskaņošanas posmu ES Padomē. Plānots, ka pēc ieviešanas sertifikāts darbosies visā ES teritorijā, kā arī Islandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā un Šveicē. Brisele apgalvo, ka sistēma būs atvērta savstarpējai atzīšanai pasaules līmenī.

5
Tagi:
koronavīruss, Eiropas Savienība
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijas iedzīvotāju laimes indekss samazinājies Covid-19 dēļ
Pasaules Veselības organizācija ir apstiprinājusi piekto Covid-19 vakcīnu
Katrs desmitais tests ir pozitīvs: Covid-19 saslimušo skaits pieaug
Mediķis pastāstīja, kā Covid-19 ilgtermiņa periodā "iedarbojas uz galvu"
ES

Briselē noraizējās par iekļūšanu Krievijai nedraudzīgo valstu sarakstā

16
(atjaunots 09:10 08.05.2021)
Briselē vēl nav izlēmuši, kā reaģēt uz Eiropas valstu iekļaušanu Krievijai nedraudzīgo valstu sarakstā, taču katram gadījumam ir paziņoja, ka sagraut ES neizdosies.

RĪGA, 8. maijs - Sputnik. Pat vienas Eiropas Savienības valsts iekļaušana Krievijai "nedraudzīgo" valstu sarakstā tiks novērtēta kā solis attiecībā uz visu ES, citē RIA Novosti informācijas avota vārdus.

"Mēs joprojām gaidām detaļas (lai noteiktu reakciju), taču es to uztvertu kā situācijas pasliktināšanos Krievijas iekšienē, no vienas puses, un Krievijas rīcību attiecībās ar ES - no otras," paziņoja avots, komentējot žurnālistu jautājumu par iespējamu Eiropas reakciju uz iekļaušanu šādā sarakstā.

Pēc avota sniegtās informācijas sagraut ES neizdosies: pat vienas ES dalībvalsts iekļaušana "nedraudzīgo" valstu sarakstā tiks uztverta kā solis attiecībā uz visu Eiropas Savienību.

"Ja viņi izvēlēsies vienu valsti, pasludinās to par "nedraudzīgu", tādējādi viņi pasludinās par nedraudzīgu visu Eiropas Savienību. Tas ir acīmredzams," paudis Eiropas avots.

Pēc avota domām šāds "nedraudzīgo valstu" saraksts ir pretrunā ar starptautiskajām tiesībām, konvenciju par diplomātiskajiem sakariem. Viņš uzskata, ka nedrīkst negatīvi attiekties pret konkrētu valsti tikai politisku domstarpību dēļ.

Iepriekš Krievijas Ārlietu ministrijas vadītājs Sergejs Lavrovs intervijā starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" ģenerāldirektoram Dmitrijam Kiseļovam pastāstīja, ka valdība jau nodarbojas ar Krievijai nedraudzīgo valstu saraksta veidošanu prezidenta uzdevumā. Pēc viņa teiktā, šajā posmā šāda saraksta mērķis ir aizliegt tajā iekļautajām valstīm algot vietējo personālu Krievijas teritorijā.

Valstu iekļaušana sarakstā tiek balstīta uz dziļas situācijas analīzes un vērtējuma par iespējām strādāt ar šo valsti citādi, noradīja ministrs. "Ja secināsim, ka citādi neizdodas, saraksts, protams, tiks periodiski papildināts. Taču tas nav "beigts" papīrs, tas tiks pārskatīts atbilstoši mūsu attiecību attīstībai ar atbilstošo valsti nākotnē" uzsvēra Lavrovs. Pēc viņa vārdiem Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida.

16
Tagi:
starptautiskās attiecības, Krievija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Krievijas televīzija parādīja nedraudzīgo valstu sarakstu
Marija Zaharova par "Medūzu"* un attiecībām ar Eiropu
Brisele izsaukusi KF pastāvīgo pārstāvi ES: jums ir "nepareizas" sankcijas
Eiropas Savienība uzskata, ka tai ir tiesības atbildēt uz Krievijas sankcijām

Latvijā uzstādīts vakcinācijas rekords: dienā tika sapotēti vairāk nekā 15 000 cilvēku

0
(atjaunots 12:42 08.05.2021)
Covid-1 vakcinācijas kampaņa Latvijā uzņem apgriezienus. Ceturtdien tika fiksēts līdz šīm lielākais vakcinēto cilvēku skaits.

RĪGA, 8. maijs — Sputnik. Latvijas Nacionālais veselības dienests (NVD) ziņo par vakcinācijas rekordu Latvijā. Ceturtdien, 6. maijā, izdevās sapotēt 15 549 cilvēku, no tiem 3 307 neietilpa prioritārajās grupās, raksta Press.lv.

Līdz šim maksimālais savakcinēto cilvēku skaits fiksēts 28. aprīlī - 14 276 cilvēku.

6. maijā pirmo Covid-19 vakcīnas devu Latvijā saņēma 8 665 cilvēku, bet 6 810 cilvēku – otro devu. 74 cilvēkus vakcinēja ar preparātu Johnson & Johnson, kuram nepieciešama tikai viena deva.

Vakcinācija notika 464 ārstniecības iestādēs. Noslogotākas bija SIA "Veselibas centrs 4", SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca" un SIA "Vizuālā diagnostika".

​Ceturtdien Latvijā tika izlietotas 110 "AstraZeneca" vakcīnas pirmās devas un 3 184 šīs vakcīnas otrās devas, 2 167 "Moderna" vakcīnas pirmās devas un 1 560 šīs vakcīnas otrās devas, 6388. "Pfizer"/"BioNTech" ražotās vakcīnas pirmās devas un 2 066 šīs vakcīnas otrās devas.

No visiem ceturtdien sapotētājiem gandrīz trešdaļa— 5 104 — bijuši cilvēki vecumā virs 60 gadiem.

0
Tagi:
Nacionālais veselības dienests, vakcinācija, vakcīna, koronavīruss
Pēc temata
Katrs desmitais tests ir pozitīvs: Covid-19 saslimušo skaits pieaug
Mediķis pastāstīja, kā Covid-19 ilgtermiņa periodā "iedarbojas uz galvu"
Eiropas Savienībā sākas Covid-19 sertifikātu sistēmas testēšana
Nosaukta labākā Covid-19 vakcīna: atzīšanas kritēriji – "tumša bilde"