Флаг Финляндии

Debesīs virs Helsinkos parādījusies "NLO piltuve"

53
(atjaunots 14:47 09.08.2017)
Citplanētieši, NLO, "piltuve" vai neparasta dabas parādība – debesīs virs Helsinkos "uzplaucis" milzīgs debesu "zieds", bet pilsētas iedzīvotāji līdz šim nav īsti pārliecināti, ko tas varētu nozīmēt.

RĪGA, 9. augusts — Sputnik. 9. augusta rītā Helsinku iedzīvotāji vēroja debesīs virs pilsētas ļoti dīvainu, bet skaistu piltuvi, kas atgādināja vai nu milzīgu puķi, vai kosmosa kuģa aprises, ziņo Sputnik Igaunija.

Šai neparastajai dabas parādībai pievērsuši uzmanību arī pilsētas administrācijas darbinieki, un publicēja sociālā tīklā "Helsingin kaupunki" dīvainā debesu "joka" fotogrāfiju no Senāta laukuma Helsinkos.

Interesanti, ka komentāros šīm fotoattēlam, pilsētas varas pārstāvji ar humoru vērtējuši debesu pārsteiguma variantus: citplanētieši, NLO vai vienkārši brīnišķīgs laiks!

Kā iepriekš vēstīja Sputnik Latvija, 7. augustā Eiropas iedzīvotāji redzējuši skaistu "debesu izrādi", kura laikā noticis daļējs Mēness aptumsums, bet pats Mēness ieguvis sarkanu nokrāsu.

Jāatzīmē, ka pagājušais aptumsums — nav vienīgais šajā augustā.

No 12. uz 13. augustu Zemes iedzīvotāji varēs vērot vienu no gada skaistākajiem zvaigžņu kritumiem, jo tieši uz šo nakti nākas Perseīdas plūsmas meteoru aktivitātes maksimums, kas nozīmē "zvaigžņu lietu" līdz 100 meteoriem stundā.

Turklāt 21. augustā notiks pirmais pilnais Saules aptumsums, ko parasti dēvē par "Lielo amerikāņu aptumsumu", jo tā pilnās fāzes redzamības josla ies cauri visai Ziemeļamerikai.    

53
Pēc temata
Krievija projektē kosmisko kuģi lidojumiem no SKS uz Mēnesi
CIP publiskojusi savu dokumentu arhīvu
Lockheed Martin F-35 Lightning II

ASV nosauca galveno NATO ieroci pret Krieviju

7
(atjaunots 20:25 24.10.2020)
Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Amerikas piektās paaudzes iznīcinātājs F-35 ir vienīgā lidmašīna, kura spēs pretoties Krievijai iespējamā konflikta gadījumā Eiropā, vēsta RIA Novosti.

Par to teikts stratēģiskās analītikas centra RAND ziņojumā.

"NATO iespējas intensīva konflikta apstākļos ar Krieviju uzlabosies līdz ar simtiem piektās paaudzes iznīcinātāju parādīšanos 2020. gados," pārliecināti amerikāņu eksperti.

Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

Tādējādi, alianses valstīm, kuras parakstījušas F-35 piegādes līgumus, būs jāpilnveido sava gaisa flote, lai nākotnē rīkotu savstarpējas operācijas ar jaunā iznīcinātāja dalību, uzskata organizācijā.

F-35 ir piektās paaudzes iznīcinātājs-bumbvedējs, kurš, izņemot ASV, atrodas vairāku to sabiedroto bruņojumā (nelielā skaitā). Lockheed Martin F-35 Lightning II radīšanas programma jau ir izmaksājusi aptuveni 1,5 triljonus dolāru – tā ir dārgākā ieroču ražošanas programma vēsturē.

Pērnā gada novembrī ASV Valsts kontrole paziņoja, ka Pentagons saskāries ar problēmām jaunā iznīcinātāja apkalpošanā rezerves daļu trūkuma dēļ un nepilnībām autonomās loģistikas informācijas sistēmas darbā.

7
Tagi:
ieroči, NATO, ASV
Pēc temata
Amerikāņu F-35 jaunas grūtības – sadursme ar degvielas uzpildītāju
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
Nelaimīgie "Zibeņi". Kāpēc F-35 joprojām ir pats neveiksmīgākais iznīcinātājs
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā
COVID-19

Vēl vienam pasaules politiskajam līderim atklāts koronavīruss

8
(atjaunots 13:34 24.10.2020)
Oktobra sākumā kļuva zināms, ka ASV prezidentam Donaldam Trampam izrādījās pozitīvs koronavīrusa tests, viņš ātri atlaba, tagad Covid-19 ir atklāts vēl vienam valsts vadītājam.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Vakar veiktais Polijas prezidenta Andžeja Dudas koronavīrusa tests izrādījies pozitīvs, par to savā Twitter lapā paziņoja Dudas preses sekretārs Blažejs Spihaļskis, raksta RIA Novosti.

​Tāpat Spihaļskis pastāstīja, ka Polijas līderis jūtas labi, viņš pastāvīgi konsultējas ar mediķiem.

Zināms, ka pagājušajā nedēļā Polijas līderis viesojās Kijevā, kur tikās ar savu kolēģi Vladimiru Zeļenski.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce aizgāja attālinātā darba režīmā, jo viņam bijis kontakts ar inficētu cilvēku.

​Tāpat vakar kļuva zināms, ka Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pēc tikšanās ar savu Slovēnijas kolēģi Anže Logaru arī devās pašizolācijā, jo Logaram izrādījās pozitīvs Covid-19 tests. Latvijas ministrs savā Twitter lapā paziņoja, ka turpinās darbu attālināti.

8
Pēc temata
Otrais Covid-19 vilnis: cik Latvijas iedzīvotāju plāno ierobežot sociālos kontaktus
Latvijā antirekords pēc Covid-19 inficēšanās gadījumu skaita, viens cilvēks miris
Covid-19: valdība pastiprina drošības pasākumus
"Ar apbedīšanas biroja izziņu": sociālos tīklus šokē jaunie Covid-19 testēšanas noteikumi