Migranti laivā

Līdz 2065. gadam 40% Itālijas iedzīvotāju veidos migranti

102
(atjaunots 12:24 06.08.2017)
Pēc 50 gadiem itāļu etnoss kļūs par minoritāti. Līdzīga situācija veidojas arī citās Eiropas valstīs. Piemēram, jau tagad Vācijā 36% bērnu nāk no migrantu ģimenēm.

RĪGA, 6. augusts — Sputnik. Migrācija kardināli maina sabiedrību Itālijā. Kā zudusi kontrole šajā situācijā? Vai atrodama izeja no tās? Jautājums izskatīts materiālā, kas publicēts portālā Sputnik Lietuva.

Iemesls meklējams demogrāfijā

Migrantu pieplūdumu Eiropā no Āfrikas valstīm izraisījis nevis karš un katastrofas, bet gan sprādzienveidīgais demogrāfiskais pieaugums šajā kontinentā (no 9% līdz 25% Zemes iedzīvotāju 100 gadu laikā), norādīts Makiavelli Politisko un stratēģisko pētījumu centra ziņojumā. Dati liecina, ka laikā līdz 2100. gadam Eiropas iedzīvotāju īpatsvars samazināsies no 22% līdz 7%, bet Āfrikas iedzīvotāju īpatsvars pieaugs līdz 40%.

"Galu galā Itālijā 2065. gadā pirmās un otrās paaudzes migrantu kvota var pārsniegt 40% no valsts kopējā iedzīvotāju skaita," — Sputnik Itālija pastāstīja ziņojuma autors, centra analītiķis Daniele Skalea.

Līdz šim Āfrikas iedzīvotāju migrācija notika kontinenta robežās — afrikāņi migrēja no vienas valsts uz otru. Taču pēdējo gadu desmitu laikā parādījusies migrācija norit ārpus kontinenta, jo Āfrikā sākusies strauja demogrāfiskā izaugme. Pie tam nesen paplašinājušās migrantu iespējas meklēt labāku dzīvi Eiropā.

Tautu aizstāšana

Izvēle ir acīmredzama: Eiropa ir bagāta, nokļūt tajā ir vienkārši, turklāt tās iedzīvotāji ātri noveco, un gados jaunajiem afrikāņiem ir viegli atrast vietu starp eiropiešiem, kuru ģimenēs parasti ir tikai viens bērns.

Nekontrolējamā migrācija nepaliek bez sekām: pēc 50 gadiem itāļu etnoss kļūs par minoritāti.

Līdzīga situācija veidojas arī citās Eiropas valstīs — Anglijā, Vācijā un Francijā. Piemēram, jau tagad Vācijā 36% bērnu nāk no migrantu ģimenēm, tātad mainās nākamās paaudzes etniskais elements.

"Mēs vērojam to, ko es varētu nosaukt par tautu aizstāšanu. Etniskais vairākums kļūst par mazākumu savās pašu valstīs, fiziski izzūd, un tas satrauc pamatiedzīvotājus," — paskaidroja Skalea.

Tuvākajā laikā Eiropas tautām nāksies izskatīt šo jautājumu, jo patlaban vērojams viņu fiziskās un bioloģiskās izzušanas process. Eiropiešu ģimenēs ir maz bērnu, un valstīs aizvien vairāk parādās citu tautīvu cilvēki.

Migranti
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Šo procesu daļēji paātrina multikulturālisma ideja. Agrāk Itālijā migrācija tika apsveikta, un bija grūti atrast sabiedrību, kuras pārstāvji būtu cēlušies no vienas vienīgas valsts. Tagad cituācija mainās: pirmie desmit ārvalstu etnosi Itālijā veido vairāk nekā 60% no migrantu kopskaita.

Tātad migrācija Itālijā kļūst līdzīga stāvoklim Francijā, Vācijā un Lielbritānijā. Vācijā dominē turki, Lielbritānijā — pakistāņi, bet Francijā — migranti no Alžīras.

"Drīz Itālijas iedzīvotājus veidos dažādas kopienas, un katrā no tām būs sava kultūra, noteikumi un nojēga par pareizu sadzīvošanu. Neapšaubāmi, tas novedīs pie Itālijas sabiedrības sabrukuma," — uzskata Makiavelli centra analītiķis.

Kļūt par īstiem eiropiešiem

Ja turpināsies rietumu kreiso politika, kuri par pozitīviem aspektiem uzskata multikulturālismu un pamata nacionālo etnosu "izšķīšanu", Eiropas civilizācijas drīz vairs nebūs, Eiropa kļūs par teritoriju, ko okupējuši dažādi etnosi, kas pieder pie dažādām civilizācijām, uzskata Skalea.

Pēc viņa domām, nepieciešams radikāli mainīt migrācijas politiku, iespēju jrobežās aizliegt migrantu iebraukšanu Eiropā un nodrošināt stingru asimilāciju jau iebraukušajiem. Tādējādi iespējams novērst situāciju, kurā migranti dzīvo tikai kopā ar saviem tautiešiem, runā savā valodā un neasimilējas.

"Ir ļoti svarīgi panākt, lai migranti apgūtu tās valsts valodu, kurā dzīvo, un vienas vai divu paaudžu laikā izprastu fundamentālās eiropeiskās vērtības, tādējādi pārvēršoties par īstiem itāļiem, vāciešiem un francūžiem," — noslēgumā pauda viedokli eksperts. 

102
Pēc temata
Itālija ierosina plānu mazāka migrantu skaita labākai integrācijai
Grāmata par migrantiem aizskārusi tēmas, par kurām Itālija nerunā
Eiropieši ir neapmierināti ar situāciju migrantu jautājumā
55-74 gadus veci iedzīvotāji visvairāk pauda bažas par nacionālo identitāti
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs

ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams

17
(atjaunots 13:10 18.09.2020)
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

RĪGA, 18. septembris — Sputnik. Koronavīrusa uzliesmojums nav kontrolējams, paziņoja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs, vēsta RIA Novosti.

"Covid-19 pandēmija ir krīze, kas nelīdzinās nevienai citai mūsu dzīvē, tātad arī Ģenerālasamblejas sesija šogad nebūs līdzīga nevienai agrākajai," konstatēja ANO ģenerālsekretārs.

Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka itin drīz cilvēce pārvarēs jaunu slieksni – miljonu koronavīrusa infekcijā mirušo, un nosauca pandēmiju par lielāko globālas drošības apdraudējumu.

Viņš atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

"Tomēr (..) vakcīna ir jāuzskata par vispārēju labumu, jo Covid-19 nezina robežas. Mums ir vajadzīga cenas ziņā pieņemama, visiem pieejama vakcīna – vakcīna cilvēkiem," piebilda ģenerālsekretārs.

Viņš aicināja būtiski paplašināt jaunu un jau esošo instrumentu pielietojumu, kuri varētu palīdzēt cīņā ar slimību un nodrošināt vitāli svarīgu ārstēšanu, it īpaši nākamo 12 mēnešu laikā.

17
Tagi:
koronavīruss, ANO
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
PVO prognozē ilgu koronovirusa pandēmiju pasaulē
Baltkrievijas un Lietuvas robeža, foto no arhīva

Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju

23
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko informēja par lēmumu slēgt valsts rietumu robežas ar Lietuvu un Poliju, kā arī nostiprināt valsts robežu ar Ukrainu.

RĪGA, 18. septembris - Sputnik. Baltkrievijas armija ir spiesta nostiprināt valsts robežu ar Lietuvu, Poliju un Ukrainu, informēja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, vēsta RIA Novosti.

"Atklāti sakot, mēs nezinām, ko viņi sastrādās tālāk. Mēs saprotam, ka viņu arsenālā atlikuši vien daži paņēmieni, pirms sākt karsto karu. Tāpēc mēs esam spiesti atsaukt karaspēku no ielām un, kā jau teicu, piecelt kājās pusi armijas un slēgt valsts robežu no rietumiem, vispirms – ar Lietuvu un Poliju," Lukašenko paziņoja sieviešu forumā "Par Baltkrieviju" Minskā.

Prezidents informēja, ka tiks nostiprināta arī valsts robeža ar Ukrainu.

"Mēs esam spiesti nostiprināt valsts robežu, par lielu nožēlu, ar mūsu brālīgo Ukrainu," piezīmēja Baltkrievijas prezidents.

"Pēdējās dienās kopā ar Krievijas prezidentu un aizsardzības ministru esmu spiests nostiprināt sabiedrotās valsts kopīgo aizsardzību, un mēs aktivizējām sen aizmirstas militārās mācības, kas šodien notiek mūsu valsts rietumos. Mēs esam pieņēmuši lēmumu organizēt šīs mācības, ņemot vērā saspringto situāciju, divos posmos. Otrais posms, kā jau lūdzu informēt Telegram kanālā, būs veltīs jums, mūsu sievietēm," teica Lukašenko.

23
Tagi:
robeža, Ukraina, Polija, Lietuva, Baltkrievija, Aleksandrs Lukašenko
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt
Pēc temata
Amerikāņu tanki jau ir Lietuvā, 15 kilometrus no robežas: Baltkrievija sit trauksmes zvanu
Politologs: Polija iejaucas ne tikai Baltkrievijas lietās vien
Asociācija: Baltkrieviju varētu slēgt Lietuvas autopārvadātājiem
Lietuva ir pārskaitusies: Baltkrievija nevēlas maksāt un nožēlot grēkus
Bijušais Baltkrievijas prezidenta kandidāts pārvāksies uz Poliju
Banku ēkas Rīgas centrā

Kļuvušas par atavismu: analītiķis paskaidroja, kas sagaida bankas Latvijā

0
(atjaunots 14:49 18.09.2020)
Bankas pakalpojumu nozīme ir kritusies, klientu nav, un tuvākajā laikā arī nebūs – kredītiestāžu pastāvēšanai nav nekāda pamata.

RĪGA, 18. septembris – Sputnik. Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītāja Ilze Znotiņa aicināja bankas iemācīties apkalpot augsta riska klientus tā, lai no tā necieš ekonomika. Viņa piezīmēja, ka Latvijas valdība ir izpildījusi mājasdarbu (ko uzdeva ASV Finanšu ministrija – red.) un valsts nav iekļauta pelēkajā valstu sarakstā.

Nav iespējams iedomāties izmaiņas, kuru apstākļos bankas Latvijā varētu atgriezties pie agrākā "naudas mazgātavas" režīma, sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja investīciju kompānijas "Grand Kapital" vecākais analītiķis Vladimirs Rošankovskis.

"Latvija bija ļoti specifisks landromāts, kas strādāja bijušo Padomju Savienības kolēģu labā... Laikā, kad pēcpadomju republikās tapa finanšu sistēma, bija pārrobežu pārskaitījumu pieprasījums, bet pēc tam tika sarīkota tamlīdzīgas operācijas veikušo banku licenču anulēšanas kampaņa. Šī tīrīšana sakrita ar problēmām Latvijas bankās, tāpēc tagad viņu pakalpojumi vairs nav vajadzīgi," pastāstīja Rožankovskis.

Pēc analītiķa domām, Latvijas bankas ir nonākušas neapskaužamā stāvoklī un izeja no tā nav saskatāma.

"Pēc būtības, klientu viņiem nav, un diezin vai tie parādīsies tuvākajā laikā. Kopš pazudušas finanšu plūsmas no Krievijas un Kazahstānas, šo banku pastāvēšanai nav nekāda pamata. Latvijas bankas ir kļuvušas par atavismu, lai kādi pasākumi tiktu vērsti pret tām. Ir vajadzīgi nereāla ierobežojumu vājināšana, lai cauri Latvijai atkal plūstu pelēkās pārrobežu naudas straumes," secināja Rožankovskis.

Banku sistēmas vērienīgo tīrīšanu iniciēja ASV Finanšu ministrija, kas 2018. gadā pārmeta ABLV bankai naudas atmazgāšanu, dalību transakcijās, kas saistītas ar Ziemeļkoreju, un ierēdņu uzpirkšanu. Kredītiestāde bija spiesta pieņemt lēmumu par pašlikvidāciju, un Latvijas banku sistēmā notika globālas izmaiņas.

0
Tagi:
atmazgāšana, banku reforma, Latvija, bankas
Pēc temata
"Apvaino godprātīgu Latvijas pilsoni": ārste šokēta par bankas lēmumu bloķēt karti
Urbanovičs: ne ostas, ne bankas Latvijā neatgūsies bez Krievijas
"Bīstamā Kuba": SEB banka pieprasīja paskaidrojumus latvietei par 20 eiro maksājumu
Latvijas bankas vēlas piešķirt vairāk kredītu uzņēmumiem: kas tām traucē