Lielbritānijas un ES karogi

Lielbritānija nevēlas pieņemt vecāka gadagājuma migrantus no ES pēc Brexit

80
(atjaunots 12:57 05.08.2017)
Londona plāno izsniegt migrantiem no ES vecumā līdz 30 gadiem darba vīzas uz diviem gadiem pēc Brexit.

RĪGA, 5.augusts — Sputnik. Britu varas iestādes varētu "izdarīt likmi" uz jaunajiem migrantiem no ES pēc izstāšanās no ES sastāva, vēsta Sputnik Igaunija ar atsauci uz avīzi Telegraph.

Lielbritānijas valdība izdevusi rīkojumu Konsultatīvajai migrācijas komitejai, kura ir neatkarīga iestāde, izanalizēt migrācijas ekonomiskos aspektus no ES valstīm. Pēc jautājuma izpētes komiteja ieteica britu varas iestādēm sekot Jaunzēlandes, Austrālijas un Kanādas piemēram, kuras dod priekšroku migrantiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem, un izsniegt divu gadu vīzas.

"Pastāv vesels daudzums iemeslu tam: jauniem migrantiem priekšā ir ilgāks darba mūžs, tādēļ viņiem ir vairāk iespēju nest pozitīvu ieguldījumu valsts ienākumos, kā arī viņi, kā tiek uzskatīts, veiksmīgāk asimilēsies," citē komitejas ziņojumu izdevums.

Iepriekš premjerministres Terēzas Mejas preses sekretārs Džeimss Sleks apstiprināja, ka brīva pārvietošanās starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību beigsies 2019.gada martā.

Eiropas Savienība un Lielbritānija pēc otrā pārrunu raunda par "šķiršanos" dalās jautājumā par abu reģionu pilsoņu tiesību nodrošināšanu, paziņoja 20.jūlijā Eiropas Savienības galvenais pārrunu vadītājs, Eirokomisijas loceklis Mišels Barnjē.

Iepriekš tika ziņots, ka saskaņā ar iepriekš paziņotajiem Terēzas Mejas piedāvājumiem, pēc Brexit visiem ES pilsoņiem "būs jāiesniedz iesniegums uzturēšanās atļaujas saņemšanai, tostarp bērniem".

"Pilsoņu tiesību jautājums ir prioritāte, kam piekrīt, gan Eiropas Savienība, gan Lielbritānija. Detalizēta Lielbritānijas pozīcija devusi mums iespēju noteikt saskarsmes un lūzuma punktus. Mums ir viena fundamentāla uzskatu atšķirība jautājumā par to, kā šīs tiesības tiks garantētas, kā arī dažos citos jautājumos, " teica Barnjē.

Referendums par Lielbritānijas izstāšanās jautājumu no ES notika 2016.gada 23.jūnijā. par izstāšanos no Eiropas Savienības nobalsoja 51,9% britu, par valsts dalības saglabāšanu savienībā — 48,1%. Skotijā vēlēšanu aina izskatījās savādāk: 62% skotu iestājās par to, lai valsts paliktu ES, 38% — par Brexit.

2017.gada janvārī Lielbritānijas premjere Terēza Meja prezentēja savu Brexit plānu, saskaņā ar kuru Lielbritānija izstāsies ne tikai no ES, bet arī no kopējā tirgus, no ES Muitas savienības, kā arī no Eiropas tiesas jurisdikcijas.

19.jūnijā sākās pārrunas ES un Londonas starpā par Lielbritānijas izstāšanās nosacījumiem no ES. Par galveno pārrunu vadītāju no Eiropas Savienības kļuva Eirokomisijas loceklis Mišels Barnjē, savukārt Lielbritānijas vārdā pārrunas vada Brexit lietu ministrs Deivids Deiviss.

Lielbritānijai būs jāizstājas no ES 2019.gada 29.martā.    

80
Temats:
Atvadas angļu stilā (130)
Pēc temata
Brīva iebraukšana ES pilsoņiem Lielbritānijā beigsies 2019. gadā
Mediji: Brexit dēļ Lielbritānijā var tikt atcelti lidojumi uz Eiropu
Jaunā britu statistika: vecāka gadagājuma migranti šeit nav gaidīti
Eiroparlamenta deputāti ir sašutuši par Londonas piedāvājumu attiecībā pret ES pilsoņiem
Cilvēki aizsargmaskās Madridē, foto no arhīva

Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti

3
(atjaunots 16:01 20.09.2020)
PVO uzskata, ka par Covid-19 gadījumu skaita pieauguma iemeslu Eiropā kļuva drošības pasākumu neievērošana un kontroles trūkums no varasiestāžu puses.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. Pasliktinošās epidemioloģiskās situācijas dēļ Eiropā sāk ieviest jaunus ierobežojošos pasākumus, raksta Gazeta.ru. Vairāk nekā puse ES valstu paziņojušas par inficēto skaita pieaugumu vairāk nekā par 10% pēdējo divu nedēļu laikā, paziņoja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvis Hanss Klūge.

Pēc Klūges sacītā, iknedēļas saslimšanas gadījumu pieaugums šobrīd ir augstāks, nekā epidēmijas sākumā martā.

"Pagājušajā nedēļā šis rādītājs pārsniedza 300 000 pacientu," paziņoja viņš.

PVO birojā Belgradā nosauca saslimstības jauna uzliesmojuma Eiropā galvenos iemeslus. Saskaņā ar viņu datiem, pirmām kārtām tas ir saistīts ar Covid-19 izplatības novēršanas pasākumu neievērošanu, raksta RIA Novosti. Tāpat, saskaņā ar PVO paziņojumu, ir nepieciešama kontroles pastiprināšana no varasiestāžu puses.

Viena no pirmajām jaunus ierobežojumus ieviesa Lielbritānija, kur no vīrusa jau ir miruši 41 773 cilvēki, kas dotajā brīdī ir augstākais rādītājs Eiropā.

Lielbritānijā aizliedza pulcēties kompānijās virs 6 cilvēkiem, sporta zāles ir slēgtas, universitātes pārgājušas pie tālmācībām. Plānots ieviest sistēmu, saskaņā ar kuru mācību iestādēs cilvēki kustētos pa apli un viņu ceļi nešķērsotos.

Lielbritānijas veselības ministrs Mets Henkoks paziņoja, ka valsts ziemeļaustrumos tiek ieviesti vēl stingrāki pasākumi, kur visi pabi, restorāni un izklaides iestādes strādās tikai līdz plkst. 22:00, savukārt komunikācija ārpus mājsaimniecībām būs aizliegta.

Vācijā Bavārijas kalnu slēpošanas kūrortā arī ieviesti strikti koronavīrusa izplatības mazināšanas pasākumi. Covid-19 uzliesmojums tur izcēlies kāda inficētā ASV tūrista dēļ, šobrīd Minhenes prokuratūra uzsākusi pārbaudi attiecībā pret viņu.

Arī Diseldorfā tika pastiprināti drošības pasākumi, varasiestādes stingri uzrauga aizsargmasku režīma ievērošanu. Uz ielas un cilvēku masveida pulcēšanās vietās, tostarp kafejnīcās, obligāti jālieto individuālie aizsarglīdzekļi.

Papildu koronavīrusa izplatības mazināšanas pasākumi tika ieviesti arī Bavārijas Garmišā-Partenkirhenē. Bāri tiek slēgti plkst. 22:00, savukārt cilvēku skaits ballītēs nedrīkst pārsniegt 100 cilvēkus. Apmeklētāju skaits restorānos vienlaikus nedrīkst pārsniegt piecus cilvēkus.

Austrijas kanclers Sebastjans Kurcs uzstāšanās laikā pilsoņu priekša paziņoja, ka ir jāpastiprina pasākumi sakarā ar otrā koronavīrusa viļņa sākšanos. Pēc viņa teiktā, priekšā gaidāmi sarežģīti rudens un ziemas mēneši, Covid-19 gadījumu skaits katru dienu pieaug.

3
Tagi:
Eiropa, koronavīruss
Pēc temata
ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Covid-19 antivielu testi, foto no arhīva

ANO galvenajā mītnē atklās fotoizstādi par Krievijas ārstu ciņu ar Covid-19

1
(atjaunots 15:56 20.09.2020)
Fotoizstāde, ko organizē Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar mediju grupu "Rossija segodņa", norisinās projekta "Lūdzu, elpojiet!" ietvaros.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. KF pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar Starptautisko informācijas aģentūru "Rossija segodņa" atvēra pasaules organizācijas galvenajā mītnē fotoizstādi par Krievijas ārstu un brīvprātīgo cīņu ar Covid-19 pandēmiju. Par to, kā raksta RIA Novosti, paziņoja pastāvīgās pārstāvniecības preses sekretārs Fjodors Stržižovskis.

No 21. līdz 29. septembrim ANO galvenā biroja sienās notiks 75. ANO Ģenerālās Asamblejas sesijas augstā līmeņa nedēļa. Vēl saglabājošos ar koronavīrusa saistīto risku apstākļos pieņemts rīkot galveno gada politisko pasākumu hibrīdā formātā. Valstu līderu un ministru uzstāšanās tiks translētas Ģenerālās Asamblejas zālē videoierakstu formātā. Telpās tajā laikā būs pa vienam pārstāvim no katras valsts.

"No 18. septembra delegātiem no visām ANO dalībvalstīm, kuri piedalās ANO Ģenerālās Asamblejas "augstā līmeņa" nedēļā, ir iespēja apskatīt galvenajā ēkā fotoizstādi, kuru organizēja Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar Starptautisko informācijas aģentūru "Rossija segodņa". Tā notiek projekta "Lūdzu, elpojiet!" ietvaros un ir veltīta Krievijas ārstu un brīvprātīgo pūliņiem cīņā ar Covid-19," teic Stržižovskis.

Ekspozīcijā ir pārstāvēti Krievijas fotogrāfu labākie darbi, kas tika uzņemti pandēmijas periodā.

"Turklāt izstādē ir prezentēti foto materiāli un informācija par pasaulē pirmo vakcīnu pret koronavīrusu "Sputnik V", kas izstrādāta mūsu valstī," uzsvēra Stržižovskis.

"Neraugoties uz to, ka šogad klātienē 75. ANO ĢA sesijas atklāšanās piedalīsies tikai dalībvalstu pastāvīgo pārstāvniecību vadītāji, viņiem visiem būs iespēja novērtēt mūsu medicīnas sasniegumus un mūsu speciālistu pašaizliedzīgo darbu veselības aprūpes nozarē," piebilda viņš.

Ņujorka, kur atrodas ANO galvenais birojs, sākumā izrādījās koronavīrusa epidēmijas centrā ASV. Sliktākajās dienās Ņujorkas štatā diennakts laikā nomira vairāk nekā 700 cilvēku. Šādā epidemioloģiskajā situācijā kļuva skaidrs, ka ikgadējā ANO Ģenerālas Asamblejas augstā sesijas augstā līmeņa nedēļa nenotiks ierastajā formātā.

1
Tagi:
ārsti, Krievija, ANO
Pēc temata
Iznīcināt krievu vakcīnu: lielās politikas mazā šeftīte
Baltkrievijā pastāstīja par Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumiem
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes
Kāpēc Rietumi zaudē vakcīnu sacīkstēs: Krievija jau ir atmaskota
Mediji: ES atpaliek no ASV un Lielbritānijas Covid-19 vakcīnas sacensībās