ES karogs

Eiropas Savienība ieviesusi jaunas sankcijas pret Krieviju Siemens un Krimas dēļ

23
(atjaunots 11:03 05.08.2017)
Pēc Siemens datiem, koncerna piegādātās uz Tamaņu turbīnas, nelikumīgi nokļuva Krimā.

RĪGA, 5.augusts — Sputnik. Eiropas Savienība paplašināja sankciju sarakstu pret Krieviju sakarā ar Siemens turbīnu piegādi Krimai.

Jūlija sākumā vācu kompānija Siemens paziņoja, ka četras turbīnas, kuras bija paredzētas projektam Tamaņā, tika nelikumīgi piegādātas Krimai. Koncerns piedāvāja anulēt līgumu un izpirkt aprīkojumu. Tāpat Siemens grasās lauzt licences vienošanos ar Krievijas kompānijām par aprīkojuma piegādi elektrostacijām un apturēt piegādi pēc esošajiem līgumiem ar valsts kontrolētajām kompānijām.

Vēlāk Vācijas ĀM paziņoja, ka gatavo kopējo Eiropas atbildi skandālam ar turbīnu piegādēm. Kā paziņoja RIA Novosti avoti ES, pagājušajā nedēļā Eiropas Savienības dalībvalstu pastāvīgie pārstāvji saskaņoja individuālo sankciju paplašināšanu, kuras darbojas attiecībā uz Krieviju. Pēc viņa vārdiem, diskusijas gaitā "tika izteikts plašs atbalsts Vācijas piedāvājumam".

"ES ierakstīja trīs Krievijas pilsoņus un trīs kompānijas, kuras tika iesastītas gāzes turbīnu piegādē Krimai, personu sarakstā, kuriem tiek piemēroti ierobežošanas pasākumi sakarā ar darbībām, kuras iedragā Ukrainas teritoriālo kopīgumu, suverenitāti un neatkarību, " teikts ES Padomes ziņojumā.

Jaunajā sankciju saraksta izrādījušies, tostarp enerģētikas ministra vietnieks Andrejs Čerezovs un Enerģētikas ministrijas departamenta vadītājs Jevgenijs Grabčaks, "Tehnopromeksport" ģenerāldirektors Sergejs Topor-Gilka un kompānija "Interavtomatika".

Ieprikš komentējot mediju ziņojumus par iespējamo sankciju paplašināšanu sakarā ar Siemens situāciju, Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka tas nav iemesls Kremļa reakcijai.

Koncerns Siemens AG, kurš dibināts 1847.gadā, ir viens no pasaules līderiem elektrotehnikas, elektronikas, enerģētiskā aprīkojuma, transporta, medicīniskā aprīkojuma un apgaismošanas tehnikas ražošanas nozarē, kā arī specializēto pakalpojumu nozarē dažādās rūpniecības, transporta un sakaru nozarēs. Kompānijas štābi atrodas Berlīnē un Minhenē.

Siemens ģenerāldirektors Jozefs Kēzers sagaida, ka situācijas dēļ ar gāzes turbīnu piegādi Krimai pazaudētie ienākumi Krievijā 2017.gadā sastādīs 100-200 miljonus eiro. Ikgadējie Vācijas koncerna ienākumi Krievijā sastāda apmēram 1,2 miljardus eiro.

30.jūnijā, pēc 2016.-2017.gada finanšu gada deviņu mēnešu aplēsēm, Siemens ienākumi palielinājušies par 5,3%, sastādot 60 miljardus 750 miljonus eiro.    

23
Pēc temata
Grupa Scooter uzstāsies Krimā, neskatoties uz Kijevas draudiem ar cietumsodu
Eiropas raidorganizāciju apvienība ieviesusi izmaiņas Eirovīzijas reglamentā
Eirodeputāte nosūtījusi Mogerīni pieprasījumu par Šengenas vīzām Krimas iedzīvotājiem
Porošenko uzdevis mainīt Krimas statusu Konstitūcijā
Staņislavs Bišoks

Analītiķis paskaidroja, kādēļ ASV nosauca Kaļiņingradu par "dunci Eiropas sirdī"

8
(atjaunots 15:34 26.05.2020)
Krievija vispār var neko nedarīt militārajā ziņā, taču Rietumi nepārstās runāt, ka tā ir NATO pastāvēšanas un aktivitātes iemesls, paziņoja politiskais analītiķis Staņislavs Bišoks.

RĪGA, 26. maijs – Sputnik. Par "dunci Eiropas sirdī" KF Kaļiņingradas apgabalu nosauca ASV prezidenta padomdevējs nacionālās drošības lietās Roberts Obraiens. Politiķis paziņoja Vācijas izdevumam Bild, ka Kaļiņingradu ir pārvērtuši "slēgtā militārajā bāzē, kas ir piebāzta ar mūsdienīgiem ieročiem un raķetēm".

Rietumi tradicionāli vērtē jebkādu Krievijas militāro aktivitāti kā nedraudzīgu, paziņoja Sputnik Latvija politiskais analītiķis, Starptautiskās monitoringa organizācijas CIS-EMO izpilddirektors Staņislavs Bišoks.

Kaļiņingrada ir viens no nedaudziem reģioniem, kurš, neskaitot Pēterburgu un Maskavu, ir zināms rietumu elitei. Jau kopš bruņojuma sacīkšu laikiem Rietumi padara par vainīgo spriedzes rosināšanā Krieviju un tai skaitā Krievijas eksklāvu Eiropā. Ne tikai jebkādas plānveida KF mācības pie rietumu robežām, bet arī pati bruņoto spēku klātbūtne Kaļiņingradas apgabalā tiek vērtēta kā nedraudzīgs solis. Krievija šajā ziņā vispār var neko nedarīt, taču Rietumi nepārstās sludināt to kā NATO aktivitātes iemeslu," atzīmēja Bišoks.

Rietumu stratēģiskais virziens šobrīd rada lielākos drošības draudus KF, paziņoja aizritējušajā nedēļā KF aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu. Krievija ir spiesta palielināt savas saturēšanas iespējas un bruņoto spēku kaujas potenciālu situācijā, kad NATO palielina klātbūtni pie Krievijas robežām.

Pēc Polijas un Baltijas valstu lūguma reģionā ir izvietoti četri starptautiskie NATO spēku bataljoni, kuru kopējais skaits ir virs 4,8 tūkstošiem cilvēku. Mācību laikā alianses militārpersonu skaits pie KF rietumu robežām pieaug vairākas reizes, atzīmēja Šoigu. NATO ir labi informēta par to, ka Maskavai nav nekādu uzbrukuma plānu, taču tā turpina novirzīt pie KF rietumu robežām militāro kontingentu un kaujas tehniku ar izdomātu "Krievijas draudu" ieganstu.

Бышок объяснил, как Калининград оказался "кинжалом в сердце Европы"
8
Tagi:
draudi, drošība, Krievija, ASV
Pēc temata
Lietuvas specdienesti uzskata Krieviju par lielāko apdraudējuma faktoru
Ierobežojuma zona NATO: Kaļiņingradu plānots nostiprināt ar jaunu divīziju
Eksperts: Lietuvai jāsaprot, ka tā rada draudus Krievijas nacionālajai drošībai
Trampa padomdevējs nosauca Kaļiņingradu par "dunci Eiropas sirdī".
Gincburgs

Gripa vai masalas? Akadēmiķis aprakstījis SARS-CoV-2 evolūcijas scenārijus

11
(atjaunots 13:13 26.05.2020)
Cilvēkam nāksies samierināties ar jauno kaimiņu – koronavīrusu SARS-CoV-2: runa var būt par vakcīnu uz visu mūžu vai ikgadējiem jaunas vakcīnas meklējumiem.

RĪGA, 26. maijs – Sputnik. Koronavīrusa SARS-CoV-2 mijiedarbība ar imūnsistēmu var evolucionēt saskaņā ar vairākiem scenārijiem, brīdināja Krievijas zinātņu akadēmijas akadēmiķis, Gamaleja Epidemioloģijas un mikrobioloģijas ZPC direktors Aleksandrs Gincburgs videokonferences gaitā starptautiskajā ziņu aģentūrā "RIA Novosti".

"Tas var būt gripas vīrusa evolūcijas scenārijs, kura ietvaros ik gadus nākas radīt jaunus vakcīnu štammus un faktiski aizsargāties no jauna vīrusa. Cits scenārijs būs gadījumā, ja vīruss ilgu laiku nemainīsies, kā tas notiek ar masalu vīrusu. Visā cilvēces vēsturē tas nemainās. Masalu vakcīna ieļauta nacionālajā kalendārā, un mēs šo infekciju nemanām. Šajā gadījumā jautājums būs par revakcinācijas biežumu, iespējams, tā būs vakcīna uz visu mūžu," pastāstīja Gincburgs.

Akadēmiķis atzina, ka pagaidām pētniekiem nav skaidrs, pa kādu ceļu ies vīrusa evolūcija.

"Pašlaik nav tādu instrumentu, kas ļautu prognozēt vīrusa un saimnieka organisma imūnsistēmas mijiedarbības evolūciju," detalizētāk paskaidroja Gincburgs.

Koronavīrusa pandēmija, kas laikā kopš gada sākuma izplatās no Ķīnas, aptvērusi gandrīz visu pasauli. Fiksēti vairāk nekā 5,4 miljoni Covid-19 infekcijas gadījumu, no tiem vairāk nekā 345 tūkstoši beigušies letāli. Jaunās koronavīrusa infekcijas vidējais mirstības līmenis pasaulē sastāda 6,3%.

Гинцбург предупредил о двух сценариях эволюции коронавируса
11
Tagi:
epidēmija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
"Nav saprotams, kā tas izturēsies". Zinātnieks pastāstīja par jauno koronavīrusu
Nosaukta koronavīrusa bīstamākā īpašība
Krievijas infektologs novērtēja risku atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Atklāta koronavīrusa spēja skart visus orgānus
Dzintars

Izpārdod "Dzintaru": fabrikai piederošās iekārtas ir nopērkamas

0
(atjaunots 17:45 26.05.2020)
Pārdošanai piedāvāti aptuveni 800 vienību. To vidū ir gan kosmētikas ražošanai paredzētās iekārtas, gan uzņēmuma transporta līdzekļi.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Uzņēmuma "Dzintars" administrators Jānis Ozoliņš izstādījis pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas, vēsta Press.lv.

Noskaidrojis, ka pārdošanai izstādītas 749 vienības. To vidū ir ražošanas iekārtas, transporta līdzekļi un cits uzņēmuma īpašums.

Dzintars
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Visa īpašuma kopējā vērtība – aptuveni 534 300 eiro, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19.jūnijam, visi interesenti var to apskatīt pirms pirkuma.

Iepriekš tika ziņots, ka 30.martā sāksies maksātnespējīgā kosmētikas ražotāja "Dzintars" ražošanas un administratīvo ēku izsole.

Ēkas izstādītas izsolei ar sākumcenu 6,9 milj. eiro apmērā.

Iespējams iegādāties objektu Rīgā, Mālu ielā 30 – zemes gabalu 65 300 kvadrātmetru platībā ar apbūvi, kā arī kustamo īpašumu – inženiertīklus, ofisa tehniku, iekārtas un mēbeles.

Par agrāk slavenā zīmola bēdīgo stāvokli kļuva zināms 2019.gada oktobrī. Jau 12.novembrī Rīgas Pārdaugavas tiesa pasludināja Latvijas kosmētikas ražotāja maksātnespēju un iecēla Jāni Ozoliņu maksātnespējas procesa administratora amatā.

0
Tagi:
Dzintars, Latvija
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
Rokas nost no vietēja biznesa! VID represijas iedzinušas stūrī Latvijas uzņēmējus