Televīzijas kanāls Russia Today

Amerikāņu uzņēmums sāk izsekot Sputnik, RT un ĀM Twitter mikroblogus

47
(atjaunots 17:35 03.08.2017)
Pēdējā laikā informācijas cīņas ar Krievijas medijiem tēma sākusi arvien biežāk skanēt Rietumos. Pērnā gada novembrī Eiroparlaments pieņēma rezolūciju, kurā teikts par pretošanās nepieciešamību Krievijas medijiem, turklāt par galvenajiem draudiem dokumentā nosaukti Sputnik un RT.

RĪGA, 3. augusts – Sputnik. Nevalstiskā "Demokrātijas aizsardzības alianse", kas pastāv ar ASV valdības daļēji finansētā German Marshall Fund (GMF) centra atbalstu, trešdien palaidis mājaslapu, aicinātu izsekot "Krievijas propagandu", tostarp Krievijas mediju ziņojumus, kuru vidū ir telekanāls RT un aģentūra Sputnik, vēsta RIA Novosti.

"Informācijas laukums Hamilton 68, kura tika šodien atklāta "Demokrātijas aizsardzības alianses" ietvaros, piedāvā ieskatīties Krievijas centienos propagandas un dezinformācijas izplatīšanā, " — teikts centra mājaslapā.

Vietnē ziņots, ka sistēma izseko "600 Twitter profilu saturu, kas saistīti ar ietekmes operācijām no Krievijas puses". Piemēram, portālā parādās ziņojumi no RT, Sputnik un no Krievijas ĀM konta verificētā angļu valodā.

Portāls sadalīts divās sekcijās, vienā no tām tiek demonstrēts "Twitter plašsaziņas līdzekļu mikroblogu saturs, kurus, kā tiek uzskatīts, kontrolē Krievijas valdība". Citā — "botu un troļļu saturs" – tiek publicētas tēmas, "ko virza ar Krievijas ietekmes kampaņām saistītie Twitter profili", tajā var parādīties, "gan īstas, gan viltus ziņas".

2016. gada atskaitē par finansējuma saņemšanu GMF mājaslapā norādīts, ka fonds saņēmis no ASV Federālās valdības vairāk nekā 2,2 miljonus dolāru grantu veidā no gandrīz 12 miljoniem dolāru iemaksu.

Daudzi rietumu politiķi, tostarp amerikāņu senatori un kongresmeņi, kā arī Francijas prezidents Emanuels Makrons vainoja Sputnik un RT iejaukšanos ASV un Francijas vēlēšanās, taču nepiestādot nekādus pierādījumus. Oficiālie Krievijas pārstāvji šādus paziņojumus nosauca par tukšiem vārdiem.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins, komentējot EP rezolūcijas pieņemšanu, apsveica RT un Sputnik žurnālistus ar rezultatīvu darbu. Turklāt viņš atzīmējis, ka šis dokuments liecina par acīmredzamu priekšstatu par demokrātiju degradāciju rietumu sabiedrībā. Pēc Putina teiktā, viņš cerot uz veselā saprāta uzvaru un ka Krievijas medijiem nebūšot reālu ierobežojumu.

47
Temats:
Sputnik demokrātijas žņaugos (63)
Pēc temata
Vācijas prezidents aicinājis ES valstis cīnīties ar "dezinformāciju" no Krievijas
Simoņana atbildēja uz Podestas vārdiem par RT un Sputnik kā "iemīļotākajiem" Baltā nama medijiem
Francijas prezidenta kandidāta komanda apsūdz Sputnik un RT
Sputnik aizskāris "augstākās vērtības". Kāpēc ar to vairs nedraudzējas aģentūra LETA
Simoņana izsmējusi Pentagona bailes no Sputnik un RT
Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Putins izvirzīts Nobela miera prēmijai

3
(atjaunots 17:17 24.09.2020)
Miera prēmija ir viens no pieciem apbalvojumiem, ko XIX gadsimta beigās nodibināja zviedru rūpnieks un izgudrotājs Alfrēds Nobels. To piešķir cilvēkam vai organizācijai par izcilu ieguldījumu miera stiprināšanā.

RĪGA, 25. septembris — Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins izvirzīts 2021. gada Nobela miera prēmijai. Pieteikumu Nobela prēmijas komitejai Oslo jau 9. septembrī nosūtījis rakstnieks Sergejs Komkovs, vēsta RIA Novosti.

"Šodien faktiski jau ceturto reizi nosūtu pieteikumu Nobela miera prēmijai. Tas nosūtīts šī gada 9. septembrī, un jau 10. septembrī pieteikums nonāca Nobela miera komitejā Oslo, Nobela komitejas galvenajā mītnē," Komkovs pastāstīja preses konferencē "Par Krievijas prezidenta Vladimira Putina izvirzīšanu Nobela miera prēmijai 2021. gadā".

Akadēmiķis pastāstīja, ka vērīgi sekojis ierakstītās vēstules ceļam.

"Pl. 15:07 pēc vietējā laika ierakstītā vēstule tika saņemta Oslo (..) un parakstījās viens no Nobela komitejas sekretāriem. Pēc šī pieteikuma sākās burtiski ārprātīga reakcija no amerikāņu puses. Vakarpusē, pēc pl. 16:00 pēc vietējā laika amerikāņu pārstāvis Oslo (..) teju vai ar roku uzrakstīja pieteikumu un tūlīt pat iegrūda pieteikumu par Trampa izvirzīšanu Nobela miera prēmijai – kaut kādus niekus par kaut kādas konfliktsituācijas noregulēšanu starp Arābu Emirātiem un Izraēlu," atzīmēja rakstnieks.

Komkovs norādīja, ka pieteikumu pieņemšana sākas septembrī un beidzas oktobrī. Līdz martam komiteja tos izskatīs, bet martā vai aprīlī visiem, kas nosūtījuši savus ierosinājumus, nosūtīs paziņojumus par to, ka pieteikums pieņemts, izskatīts un reģistrēts.

Miera prēmija ir viens no pieciem apbalvojumiem, ko XIX gadsimta beigās nodibināja zviedru rūpnieks un izgudrotājs Alfrēds Nobels. To piešķir cilvēkam vai organizācijai par izcilu ieguldījumu miera stiprināšanā.

3
Tagi:
Vladimirs Putins
Pēc temata
Patiesību izkropļot neizdosies: Putins par Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanu
"Kopīga nākotne": Putins ierakstīja uzstāšanās video priekš ANO Ģenerālās Asamblejas
Mediji: Putins devis mājienu par "Latvijas pēdām" incidentā ar Navaļniju
Sergejs Hrapačs

Eksperts: Minskai ir divi varianti, apturēt tranzītu no Lietuvas

10
(atjaunots 11:30 24.09.2020)
Ja Baltkrievija izšķirsies par tādu soli, iespējamas līdzīgas darbības no kaimiņvalstu puses, uzskata eksperts Sergejs Hrapačs.

RĪGA, 24. septembris – Sputnik. Lietuvas transporta ministrs Jaroslavs Narkevičs paziņoja, ka austrumu tirgū strādājošie Lietuvas krlavu pārvadātāji var novirzīt kravas caur citām valstīm, ja Baltkrievijas robeža tiks slēgta. Viņš atzīmēja, ka būtiskas pārmaiņas Baltkrievijas robežas šķērsošanā nav konstatētas, tomēr Lietuva pieļauj, ka tā tiks slēgta.

Iepriekš Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko pastāstīja, ka valsts būs "spiesta slēgt robežu no rietumiem". Tomēr aizvadītajā nedēļā Lietuva informēja, ka caurlaides punkti strādā bez pārmaiņām.

Baltkrievijas un Lietuvas robeža, foto no arhīva
© Sputnik / Виктор Толочко

Krievijas Transporta ministrijas sabiedriskās padomes bijušais loceklis, asociācijas "Mežregionavtotrans" valdes priekšsēdētājs Sergejs Hrapačs atzīmēja, ka Baltkrievija var neizsniegt divpusējās vai draudzpusējās atļaujas kravu tranzītam caur savu teritoriju. Šim lēmumam būs noteiktas sekas.

"Ja atļauja nav izsniegta ārvalstu pārvadātājam, ārvalstu pārvadātājs nevar šķērsot teritoriju. Tātad arī pretējā gadījumā citas valstis, kas sūta kravas mašīnas ar precēm, atsauks vai anulēs savas atļaujas baltkrievu pārvadātājiem," viņš konstatēja.

Hrapačs uzsvēra: ja Minska vēlas slēgt robežas, tā šādu lēmumu pieņems, tomēr nav skaidrs, kas no tā cietīs vairāk.

"Ja Baltkrievija pēkšņi vēlēsies kaut kādā veidā slēgt robežu, tā var to itin labi izdarīt, neizsniedzot atļaujas savas teritorijas šķērsošanai, vai vienkārši slēgs robežu, aizbildinoties ar karantīnu vai citiem pasākumiem. Tomēr pie tam tā var gaidīt tieši tādu pašu atbildi no kaimiņvalstu puses. Šajā situācijā jāskatās, kas cietīs vairāk – Baltijas valstis vai Baltkrievija," piebilda eksperts.
Храпач рассказал, что ждет Европу, если Минск закроет границы
10
Tagi:
tranzīts, Lietuva, Baltkrievija
Pēc temata
Politologs: izdevīgi tranzīta noteikumi KF nerada grūtības, tagad jāstrādā Minskai
Aiz saprāta robežas: Baltkrievijas ĀM izvērtēja ANO Cilvēktiesību padomes rezolūciju
ES liek likmi uz sankcijām, lai mainītu varu valstīs: Krievija aicina mainīt kursu
Kas būs, kad padzīs Lukašenko? Jurkāns kritizē Latvijas viedokli par stāvokli Baltkrievijā