Kapitolijs Vašingtonā. Foto no arhīva

National Interest: Krievija gūs labumu ASV jauno sankciju rezultātā

58
(atjaunots 10:04 19.09.2017)
Krievijas atbildes pasākumi var radīt jaunu sankciju un antisankciju sēriju, kuru fonā abu valstu ekonomiskās attiecības turpinās pasliktināties, uzskata Džordžtaunas universitātes profesore.

RĪGA, 31. jūlijs — Sputnik. Tā vietā, lai kaitētu Krievijai, ASV likumprojekts par jaunajām sankcijām draud ar pārsteidzošām sekām pašām ASV, RIA Novosti citē Džordžtaunas universitātes profesores Endželas Stentas rakstu izdevumā The National Interest.

"Savā pašreizējā veidā šis likumprojekts kaitē ne tikai Krievijai, bet arī Amerikas un Eiropas uzņēmumiem, tajā iekļauto ierobežojumu dēļ, kuri skar ar Krievijas kompānijām saistītus enerģētiskos projektus," —viņa skaidro.

Piemēram, tas attiecas uz Krievijas gāzes vada "Ziemeļu straume 2" būvniecību. Vācija to atbalsta kā izdevīgāko veidu savu vajadzību nodrošināšanai nākotnē, raksta Stenta. Vairumam Berlīnes partneriem no Eiropas ir līdzīga pieeja.

Jūnijā pret jaunajām sankcijām atklātā vēstulē izteikušies Vācijas Ārlietu ministrijas vadītājs Zigmārs Gabriels un Austrijas kanclers Kristiāns Kerns, viņi atzīmēja, ka Vašingtona šajā situācijā mēģina piespiest Eiropu pirkt amerikāņu sašķidrināto gāzi.

Iepriekš šomēnes par gatavību steidzami pieņemt atbildes pasākumus izteicies Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers.

Savukārt Vācijas ekonomikas un enerģētikas ministre Brigite Ciprīsa norādījusi, ka jaunās ASV sankcijas neatbilst starptautiskajiem normatīvajiem aktiem.

"Dažas Eiropas amatpersonas brīdināja, ka ja ASV turpinās virzīt šo likumprojektu, ES varētu pārskatīt savu sankciju režīmu, kas bija rūpīgi izstrādāts kopā ar Baraka Obamas administrāciju, — raksta Stenta. — Kremlim tā būs laba ziņa."

Abas Kongresa palātas jau pieņēmušas likumprojektu par sankcijām pret Maskavu. Donalds Tramps to vēl nav parakstījis, taču daudzi ir pārliecināti, ka viņam nebūšot citas izvēles. Maskava savukārt paziņoja par ASV diplomātiskā personāla samazināšanu Krievijā. Vašingtona varēs atstāt valstī pārstāvniecību un konsulātu 455 darbiniekus.

No Stentas viedokļa, Krievijas atbildes pasākumi var izraisīt jaunu sankciju un antisankciju sēriju, kuru fonā abu valstu ekonomiskās attiecības turpinās pasliktināties. "Varbūt Krievija un Amerika varēs darboties kopīgi Sīrijā, bet tas, visticamāk, būs viena no nedaudzajām atlikušajām sadarbības jomām," — secina autore.

58
Pēc temata
Eiropas Savienība un Kremlis ir vienisprātis par ASV jaunajām sankcijām
Simetriska atbilde: Maskava pieprasa samazināt ASV diplomātu skaitu Krievijā
NATO bijušais ģenerālsekretārs pārmet ES "dezinformāciju" par sankcijām
Londona, foto no arhīva

Karantīnas cena: Lielbritānijā pašizolācijas pārkāpējus gaida milzīgi naudas sodi

1
(atjaunots 15:28 20.09.2020)
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons gatavojas pastiprināt pasākumus, kuru mērķis ir vīrusa izplatības novēršana. Sākot no 21. septembra, pašizolācijas režīma pārkāpējiem sāks izrakstīt tūkstošiem mārciņu lielus naudas sodus.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. Lielbritānijā tiek ieviesti lieli naudas sodi par pašizolācijas režīma pārkāpumiem, maksimālais sods sastādīs 10 tūkstošus mārciņu, vēsta radio Sputnik ar atsauci uz NEWS.ru.

Izdevums vēsta, ka attiecīgos pasākumus no 21. septembra grasās pieņemt Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons.

Tā, maksimālais naudas sods par karantīnas un pašizolācijas pārkāpšanu sastādīs 10 000 mārciņu, minimālais – 1000 mārciņu.

Naudas sodi tiks piemēroti pret tiem, kas vairākkārt pārkāpis karantīnu ar pozitīvu koronavīrusa testu, kā arī pret tiem, kas ignorē pašizolācijas prasības. Ar katru sekojošo pārkāpumu naudas sods pieaugs, atzīmē britu mediji.

Aizritējušajā diennaktī koronavīrusu oficiāli apstiprināja 4442 Lielbritānijas iedzīvotājiem.

Iepriekš Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons nosauca par neizbēgamu otro pandēmijas vilni Lielbritānijā. Apvienotās Karalistes valdība uzmanīgi seko līdzi situācijai.

1
Tagi:
Lielbritānija, sods, koronavīruss
Pēc temata
Viņķele: mēs izvēlējāmies starp tūrisma biznesu un visu Latviju
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Aploksnes, foto no arhīva

CNN: Trampam adresētā sūtījumā tika atrasta spēcīga inde

4
(atjaunots 14:54 20.09.2020)
Visi sūtījumi pirms nonākšanas valsts vadītāja rokās iziet rūpīgu pārbaudi ārpus prezidenta rezidences.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. ASV prezidentam Donaldam Trampam paredzētajā sūtījumā atrada spēcīgu indi, paziņoja sestdien telekanāls CNN ar atsauci uz informācijas avotiem tiesībsargājošās iestādēs.

Runa ir par rīcinu – augu izcelsmes indi, kas ir nāvējoša nelielās devās. Tā klātbūtni apstiprināja divi testi.

Saskaņā ar telekanāla informāciju, sakarā ar incidentu uzsākta izmeklēšana, procesā iesaistīts FIB un Slepenais dienests, kurš apsargā valsts vadītāju.

Pašā Baltajā namā informāciju par "indigo sūtījumu" nekomentē.

Viss pasts, kas ir paredzēts ASV prezidentam, pirms nonākšanas uz valsts vadītāja galda, iziet rūpīgu pārbaudi. Pie tam, tas notiek ārpus Vašingtonas rezidences.

Rīcins jau ir figurējis ASV krimināllietās. 2011. gadā divi Džordžijas štata iedzīvotāji tika aizturēti sakara ar aizdomām par sazvērestību ar mērķi izplatīt indi vairāku pilsētu federālajās iestādēs. Rīcinu sūtīja 2013. gada arī bijušajam ASV prezidentam Barakam Obamam un vēl vienam senatoram-republikānim.

4
Tagi:
saindēšanās, Tramps, ASV