Kanādas karavīri. Foto no arhīva

CBC: Krievijas propaganda var kaitēt Kanādas misijai Latvijā

48
(atjaunots 10:48 16.07.2017)
Šim nolūkam nepieciešams tikai publicēt provokatīvu informāciju – memus, nepatiesas ziņas, "datu noplūdes" galēji labēji vai kreisi noskaņotās grupās sociālajos tīklos. Tālāk tās izplatīs paši lasītāji.

RĪGA, 16. jūlijs — Sputnik. Par to, vai Krievija tuvākajā laikā iesaistīsies kādā reālā karā, ir jāšaubās, tau tā centīsies izmantot visus līdzekļus informācijas karā, raksta CBC News.

Pēc kanādiešu žurnālistu domām, Maskavas mērķis ir mazināt atbalstu, ko sabiedrība sniedz Kanādas komandētajam NATO bataljonam Latvijā.

Daudzi ir dzirdējuši par nepatiesām ziņām, troļļošanu tīmeklī un datu noplūdi, taču tā ir tikai aisberga virstone. Patiesais spēks informācijas karā ir tā saucamajai kolektīvajai propagandai, kurā ziņas sāk izplatīt cilvēki, kam par to nav ne mazāko aizdomu.

Šajā gadījumā veidosies ne tikai kanādiešu nelabvēlīgā attieksme pret Latviju, — sāksies mēģinājumi anulēt NATO bataljona misijas leģitimitāti mājās, Kanādā.

Propagandisti var piekļūt informācijai par mērķauditoriju, pateicoties atklātā piekļuvē esošajiem datiem par aktivitāti internetā. Kanādā interneta lietotāju skaits ir liels, tāpēc nebūs grūti savākt datus par populārām vietnēm, pirkumiem internetā, aktivitāti Facebook tīklā, ziņu avotiem un draugiem sociālajos tīklos. Šo informāciju iespējams iegūt ar sīkdatņu un provaideru palīdzību.

Datus iespējams izmantit provokatīvu ziņu — memu, nepatiesu ziņu, "datu noplūdes" veidā. Tās savukārt var izplatīt, piemēram, galēji labēji un kreisi noskaņotās grupās Facebook.

Teiksim, piemēram, Bilam no Manitobas ir draugi, kas seko Canada First lapai Facebook tīklā. Viens no šiem draugiem pārpublicē rakstu par to, kā Kanādas aizsardzības ministrs pārspīlējis savu lomu misijā Afganistānā. Stāsts Bilu ir sadusmojis, viņš uz to atsaucas ar emodzi un atstāj komentāru. Iespējams, viņš pat pārpublicē rakstu un atzīmē, ka lapa viņam iepatikusies.

Ar laiku Bils jūtīgāk uztvers tamlīdzīgas publikācijas un sāks šaubīties (līdz ar citiem lapas lasītājiem) par ministra spēju pieņemt lēmumus. Un viņiem šķitīs, ka Kanādas misija Latvijā nav leģitīma.

Krievijas propagandistiem atliek tikai publicēt saturu atbilstošajās lapās. Apmeklētāji domās, ka to publicē kanādieši, un izplatīs sociālajos tīklos ar pogu "patīk" un "koplietot" palīdzību.

Lappuses tiek izmantotas atkārtoti. Piemēram, Lielbritānijā daudzas Brexit vajadzībām izveidotas Facebook lapas netika dzēstas pēc referenduma un izmantotas nesenajās parlamenta vēlēšanās.

 

Krievija jau sen — kopš PSRS iziršanas — apšauba, vai NATO ir nepieciešama, tāpēc Kanādas BS gaida sarežģīts uzdevums. Tas nav viegli — attaisnot misiju latviešu un kanādiešu acīs augošās propagandas fonā.

48
Temats:
Rietumu propagandas karš pret Krieviju (49)
Pēc temata
Parakstīta deklarācija par NATO bataljonu izvietošanu Polijā un Baltijā
NBS komandieris: Latvijā iespējamas provokācijas pret NATO karavīriem
NLO

CNN: Pentagons veidos darba grupu NLO pētīšanai

1
(atjaunots 19:06 15.08.2020)
Jūlijā ASV Kongresā izskanēja bažas sakarā ar neidentificētiem lidojošajiem objektiem – politiķi pieļāva, ka tie, iespējams, ir vietējās izcelsmes lidaparāti – "potenciālo pretinieku" izlūklīdzekļi.

RĪGA, 15. augustsSputnik. ASV Aizsardzības ministrija pieņēmusi lēmumu veidot darba grupu neidentificētu lidojošo objektu pētījumiem, ar ko sastapušies Gaisa spēku lidotāji, vēsta telekanāls CNN, atsaucoties uz informācijas avotiem Pentagonā.

"Aizsardzības ministra vietnieks Deivids Norkvists vadīs darba grupu, kuras sastāvu plānots oficiāli paziņot tuvākajās dienās," telekanāla ziņoto citēja RIA Novosti.

CNN atgādināja, ka jūlijā ASV Kongresā izskanēja bažas sakarā ar neidentificētiem lidojošajiem objektiem – politiķi pieļāva, ka tie, iespējams, ir vietējās izcelsmes lidaparāti – "potenciālo pretinieku" izlūklīdzekļi.

Gados pēc Otrā pasaules kara ASV jau vairākkārt veidojušas dažāda līmeņa grupas NLO pētījumiem.

Aprīļa beigās Pentagons publicēja savā vietnē videoierakstus, kuros iemūžinātas "neidentificētas parādības". Resors pastāstīja, ka viens no trim atklāti pieejamajiem Jūras kara spēku video ieraksiem nofilmēts 2004. gada novembrī, abi pārējie – 2015. gada janvārī. Tie visi 2007. un 2017. gg. nokļuva internetā bez Pentagona sankcijas. ASV Jūras kara spēki atzina to autentiskumu. Vēlāk nāca klajā vairākas atskaites, kurās piloti stāsta par NLO novērojumiem no 2013. gada 27. jūnija līdz 2019. gada 13. februārim.

Jūnijā ASV prezidents Donalds Tramps atklāja, ka viņam zināma virkne interesantu lietu par iespējamo NLO avāriju Ņūmeksikas štatā 1947. gadā, un izteica iespēju, ka informācija par incidentu tiks atklāta. Dažādos avotos ļoti populāra bija versija, ka objekts, kas cieta katastrofā netālu no Rozvelas pilsētas, bija ārpuszemes kuģis, tā pilots – citplanētietis, kuru ASV valdība sagūstījusi un noslēpusi. Savukārt ASV Gaisa spēku oficiālā versija pauž, ka pie Rozvelas nogāzusies meteozonde, kas tika izmantota slepenas programmas ietvaros.

1
Tagi:
NLO, Pentagons, ASV
Pēc temata
Kā NLO rotaļājās ar padomju MiGiem Dienvidslāvijas debesīs
"Krievijas iebrukums": internetā izsmietas amerikāņu F-15 un NLO sacīkstes
Gobi tuksnesī atrasts milzīgs mīklains objekts
Parādiet NLO: amerikāņi apņēmušies uzbrukt slepenajai 51.zonai
Krievijas Su-30SM

Polijas izdevums novērtējis Krievijas Su-30SM spēku

4
(atjaunots 12:08 15.08.2020)
Mediji vēsta, ka Krievijas inženieri izstrādā principiāli jaunu bruņojumu daudzfunkcionālā iznīcinātāja Su-30SM vajadzībām.

RĪGA, 15. augusts - Sputnik. Krievijas iznīcinātāju Su-30SM spēks būtiski pieaugs, kad iznīcinātāji saņems "gaiss-virsma" tipa smago raķeti, kas tiek izgatavota uz šķidrā kurināmā hiperskaņas raķetes X-32 bāzes. Šādu viedokli paudis poļu izdevums Defence24.

Iepriekš avīze "Izvestija", atsaucoties uz avotiem militārās rūpniecības kompleksā, informēja, ka Krievijas inženieri izstrādā principiāli jaunu bruņojumu daudzfunkcionālā iznīcinātāja Su-30SM vajadzībām. Izdevuma aptaujātie eksperti uzskata, ka runa ir par šķidrā kurināmā hiperskaņas raķeti X-32 modifikāciju "Sukhoi" vajadzībām – agrāk to izmantoja tikai tālās aviācijas bumbvedēji Tu-22M3.

Pateicoties liela darbības rādiusa "gaiss-virsma" tipa smagajām raķetēm, "Su-30SM varēs papildināt bumbvedējus Tu-22 un Su-34, palielinot Krievijas uzbrukuma potenciālu gan operatīvajā, gan stratēģiskajā līmenī", atzīmēja raksta autori. Pēc viņu domām, šo hiperskaņas raķeti izmantos ne tikai Su-30SM, bet arī Tu-22 un iznīcinātāji-pārtvērēji MiG-31BM, ko patlaban pielāgo raķetēm "Kinzhal", stāsta RIA Novosti

Su-30SM – ir daudzfunkcionāls iznīcinātājs, paredzēts gaisa mērķu likvidācijai dienā un naktī, gan vienkāršos, gan sarežģītos meteoroloģiskajos apstākļos, kā arī zemes fonā, pielietojot aktīvos un pasīvos traucējumus, gaisa telpas kontroli, pretinieka aerodromu bloķēšanai lielā dziļumā un darbam pret objektiem uz zemes un jūrā. Su-30 iespējams izmantot arī grupas kaujas darbību vadībai, izcīnot pārsvaru gaisā, likvidējot pretinieka desantu gaisā, gaisa izlūkošanai un virszemes mērķu likvidācijai dažādos laikapstākļos.

X-32 – Krievijas gaisa bāzes "gaiss-virsma" klases spārnotā raķete ar darbības rādiusu līdz 1000 km un ātrumu 4-5,4 tūkst. kilometri stundā. Oficiāli pieņemta bruņojumā 2016. gada beigās.

4
Tagi:
gaisa kara spēki, Krievija
Pēc temata
Atbalsts sabiedrotajiem: Krievija sāk iznīcinātāju Su-30SM piegādes Baltkrievijai
Plakanā grīste un nestandarta nosēšanās: Su-57 divreiz pārsteidzis izstādē MAKS
Pārtvēra un pavadīja: Krievijas iznīcinātāji atkal sastapuši ziņkārīgus amerikāņus
"NATO pabrīnīsies": ar ko apbruņos Krievijas jauno iznīcinātāju